TSZYU ODRADZA GREENOWI REWANŻ

Po środowej porażce z rąk Antonio Tarvera (29-6, 20 KO), szkoleniowec Danny'ego Greena (31-4, 27 KO) poinformował, że jego podopieczny nie zamierza kończyć kariery. Angelo Hyder nie wykluczył też możliwości doprowadzenia do rewanżowej konfrontacji z nowym posiadaczem tytułu federacji IBO w kategorii junior ciężkiej. Taką ewentualność obozowi 38-letniego Australijczyka odradza Kostya Tszyu, były absolutny mistrz świata w wadze junior półśredniej.

- Green nie musi nic udowadniać. W ciągu swojej kariery osiąnął swoje i nikt mu tego nie zabierze. Sądzę, że do walki z Tarverem mógł podejść zbyt lekkomyślnie, sądząc, że będzie to łatwy pojedynek - mówi Tszyu, mistrz świata w latach 1995-1997 i 1998-2004, przez lata mieszkający w Australii, gdzie stoczył też wiele pojedynków. Obecnie jest trenerem Denisa Lebiediewa (22-1, 17 KO), którego obóz wyraził zainteresowanie organizacją potyczki z Tarverem. Amerykanin zdążył już zakomunikować, że opcję konfrontacji z Rosjaninem weźmie pod uwagę.

Trzecią możliwością dla Tarvera jest konfrontacja ze Steve'em Cunninghamem (24-2, 12 KO). Mistrz świata federacji IBF stwierdził, że starcie z jego rodakiem "jest niezbędne nie tylko amerykańskiemu, ale i światowemu boksowi". 35-letni "USS", promowany przez niemiecką grupę Sauerland Event, uważany jest za najlepszego boksera w dzisiejszej kategorii cruiser.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: eskadra
Data: 23-07-2011 12:58:14 
Chyba Cunn dla Tarvera najwygodniejszy bo Lebiediev ma czym uderzyć i tu jest niebezpieczeństwo a Cunn ma wate w łapie i po walce z Rossem mnie nie przekonał.
 Autor komentarza: TarEllendil
Data: 23-07-2011 12:59:10 
USS Cunningham to zdecydowanie najlepsza opcja i oby doszło do tej walki.
 Autor komentarza: Lebowski
Data: 23-07-2011 13:29:32 
W pełni zgadzam się z przedmówcami, wg mnie już w tej walce Tarver był zagrożony po ciosach Greena - sam to powiedział po walce. Dlatego Kostia widzi dużą szansę dla Denisa na kasę i pasek (bo IBO) i odradza rewanż Green - Tarver. Cunn i Tarver mogliby dać niezłe widowisko, ale raczej bez poważnego niebezpieczeństwa utraty zdrowia przez któregokolwiek.
 Autor komentarza: jerry
Data: 23-07-2011 14:43:24 
tez jestem za walka z Cunninghamem ktoremu nalezy sie jakas mocna walka ...szanse kto wygra bym ocenil 50/50
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.