ADAMEK: KLICZKO BĘDZIE SIĘ PRZYTULAŁ

- To Witalij będzie miał problem z małym Adamkiem i zapewne będzie się bronił klinczem. Tak właśnie myślę, że gdy tylko doskoczę do niego z serią ciosów, będzie chciał "przytulać" mnie do siebie, tak, jak to czynił Kevin Mc Bride. Bo w klinczu będzie widział dla siebie obronę, a zarazem stworzenie możliwości ulokowania swojego prawego ciosu, w chwili gdy zwolni ucisk - pisze na swoim blogu Tomasz Adamek (44-1, 28 KO), który 10 września we Wrocławiu powalczy z Witalijem Kliczką (42-2, 39 KO) o należący do Ukraińca tytuł mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej. Poniżej zamieszczamy cały wpis 34-letniego "Górala", który po krótkiej wizycie w Nowym Jorku wrócił do swojej bazy treningowej w Bushkill (Pensylwania).

W Bushkill, gdzie mieszkam i trenuję, nadeszły upalne dni. Dziś w cieniu jest 38 stopni ciepła. W takiej sytuacji zamiast codziennego biegu wytrzymałościowego wybrałem 45 minut intensywnego pływania. Trener Roger Bloodworth stwierdził, że bieganie w tak wysokiej temperaturze mogłoby bardzo niekorzystnie odbić się na moim organizmie. Chodzi o prawdopodobne w tej sytuacji odwodnienie organizmu.

Przy pływaniu tego zagrożenia nie ma. Wystarczy pot wylany podczas treningu siłowego, a teraz dodatkowo podczas sparingów. Malik Scott, mój pierwszy sparing partner spisuje się bardzo dobrze. Stara się na treningach, bo chce dołożyć swoją cegiełkę w moich przygotowaniach do wojny z Witalijem w ringu. W dniu 19 lipca byłem na konferencji prasowej w Nowym Jorku.

Organizatorem konferencji  była stacja telewizyjna HBO, a miejscem konferencji była siedziba stacji. Trzy lata temu  podjąłem decyzję o wyjeździe do USA, bo tylko tu mogłem liczyć na szybki rozwój mojej kariery pięściarskiej. Mówiłem w wywiadach często o roli, jaką odgrywa stacja HBO i wtedy wierzyłem, że to stacja HBO pokaże moje największe walki. Te marzenia na pozór nierealne, też się spełniają. Trzy lata temu, gdyby któryś z dziennikarzy zapytał mnie, czy będę walczył w wadze ciężkiej i to z samym Kliczko, nie wiedziałbym co odpowiedzieć. Dziś, po trzech latach jestem tu gdzie chciałem być, ze sporym doświadczeniem ringowym.

Kliczko w pomieszczeniach stacji HBO był przyjaźnie nastawiony, nie było widać groźnej miny mistrza. Był przy tym przekonany, że mały Adamek pomylił się wybierając się do wagi ciężkiej. No cóż mogłem odpowiedzieć Witalijowi? Mam przytyć, by mu dorównać wagą i kupić sobie buty ringowe na koturnie, aby dorównać  wzrostem? Nie, nic z tego, ja mam z nim wygrać i pokazać, że mały może dużo.

Zaczynam dostrzegać coraz większe walory mojej wagi i wzrostu. To Witalij będzie miał problem z małym Adamkiem i zapewne będzie się bronił klinczem. Tak właśnie myślę, że gdy tylko doskoczę do niego z serią ciosów, będzie chciał "przytulać" mnie do siebie, tak, jak to czynił Kevin Mc Bride. Bo w klinczu będzie widział dla siebie obronę, a zarazem stworzenie możliwości ulokowania swojego prawego ciosu, w chwili gdy zwolni ucisk. Klincze zabijają show w ringu i wpływają źle na ocenę widowiska. Dla mnie klincz ze strony Witalija to utrudnienie w zadawaniu celnych ciosów na korpus i głowę. Ten wariant też przećwiczymy, aby unikać klinczy i uzyskać jak najwięcej przy skróceniu dystansu. Cel  jest prosty, zadać więcej ciosów w rundzie niż Witalij i wygrać więcej rund w oczach sędziów.

Duże znaczenie będzie mieć wybór sędziego ringowego, który będzie czuwał nad przestrzeganiem zasad ringowych. Jestem przekonany, że wszystko to, co zależy ode mnie, wykonam wzorowo. Witalij nie walczył nigdy z takim pięściarzem jak ja i na ten fakt zwracają uwagę fachowcy. Co do moich szans prezentowanych w mediach, nie będę się wypowiadał. Wiem, że nadszedł czas na zdobycie pasa i szansy tej nie zmarnuję. Tego samego zdania są wierni fani boksu, którzy wykupili już ponad 30 tysięcy biletów a do walki zostało jeszcze równe 50 dni. Fani piszą do mnie, że zakupili już koszulki i flagi na samochody w sklepie prowadzonym na stronie: http://www.adamekteam.pl/group/nowosci przez firmę Dirty Ray.

Dostaję w dalszym ciągu listy z radami, jak pokonać Witalija i to z całego świata. Nawiązał ze mną również kontakt oficer prasowy polskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie. Polscy żołnierze stacjonujący w bazie Ghazni, chcą się ze mną połączyć przed walką  za pomocą SKYPE. Oni mają prawdziwą  wojnę codziennie, a mnie czeka wojna w ringu. Dobrze jest wiedzieć, że nawet wśród polskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie mam swoich wiernych fanów. Życzę im i sobie już dziś, abyśmy osiągnęli swoje cele , oni w górach Afganistanu a ja we Wrocławiu.

Wiele osób prosi też o wysyłkę z USA zdjęcia z autografem, czego nie jestem w stanie zrobić. Na autografy przyjdzie czas we Wrocławiu, a dziś maksymalna koncentracja i wykorzystanie przemiennie każdej chwili na trening i relaks po treningu. Ważne, że zdrowie dopisuje. No to idę pływać…

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: garson
Data: 22-07-2011 18:18:08 
Wejcherowo czekam :D
 Autor komentarza: amatuk
Data: 22-07-2011 18:21:26 
Adamek go zniszczy.
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 22-07-2011 18:21:40 
hehehe...uważam ze Vit jest najlepszy obecnie w HW ,mógłby z powodzeniem walczyć z dużymi sukcesami jeszcze minimum 4-5 lat,wysłuchiwałem już niezliczone rzesze bokserów którzy mieli recepte na Kliczkę i zawsze konczyło sie w ten sam sposób,Solis był chyba teoretycznie najbliżej wygrania rundy z Ukraincem bo o meczu nie ma mowy..
 Autor komentarza: Kubuniaa
Data: 22-07-2011 18:21:54 
Wejherowo zaraz nam powie kto bedzie mistrzem swiata :D
 Autor komentarza: jerry
Data: 22-07-2011 18:21:56 
powodzenia Tomek ...
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 18:23:35 
amatuk
Czym???
 Autor komentarza: Klimek
Data: 22-07-2011 18:24:21 
normalnie poruszaniem sie w ringu i technika
 Autor komentarza: provokator
Data: 22-07-2011 18:24:34 
Tomek ma szanse i nie uważam, żeby stał na straconej pozycji. Tak czy siak po pierwszej rundzie będziemy sporo wiedzieć.
 Autor komentarza: Ciorny
Data: 22-07-2011 18:25:08 
A ja myślałem, że u mnie jest gorąco :D
 Autor komentarza: provokator
Data: 22-07-2011 18:26:30 
liscthc,

o już tak nie przesadzaj :)! Tomek ma atuty po swojej stronie, myślę, że możemy być zaskoczeni jej przebiegiem :)
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 22-07-2011 18:26:52 
Czy pisało tutaj na stronie, że Włodarczyk chciał popełnić samobójstwo ? wiem, że pisze o tym, że przedawkował leki z powodu kłopotów rodzinnych ale trzeba nazwać rzeczy po imieniu. W wiadomościach mówią o tym jako próbie samobójczej. Być może to dlatego jego występ z Palaciosem był tak słaby. Musiał już wtedy mieć problemy rodzinne :/ Krzysiek wracaj do zdrowia !
 Autor komentarza: Mats
Data: 22-07-2011 18:29:07 
Kubuniaa

Wiesz co ? Ja osobiście nic nie mam do postów Wejherowo, ale za to twoje komentarze zaczynają byc żenujące, chcesz poczuć się śmieszny ?
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 18:29:21 
Klimek
I myślisz że to styknie na Vita??
Bo ja ile razy bym nie obejrzał walki Adamka to jakoś tego zwycięstwa nie widzę.Zwłaszcza że Vit ma tak zwaną technikę użytkową,a ona jest często cenniejsza niż ta podręcznikowa.
 Autor komentarza: coolpix
Data: 22-07-2011 18:38:30 
jak to pięknie brzmi...rozumiem że adamek będzie dominował w dystansie,półdystansie i klinczu.no bajka po prostu
 Autor komentarza: TERMINATOR2
Data: 22-07-2011 18:40:42 
Dla psychofanów Adamka on już jest mistrzem 3 kategorii, więc po co w ogóle gadanie. Jak Tomek w ogóle może w jakimkolwiek aspekcie bokserskim porównywać McBridea i Vitka ?? To, co udawało się ze świniakiem, nie przejdzie z Vitkiem.
I co on sobie myśli z tymi ,,doskokami - seriami - odskokami" ?? Że Kliczko będzie stał i czekał na ,,doskoki"?? Doskoczyć doskoczy, ale nadzieje się na dyszel Vitka i tyle będzie z tego...
 Autor komentarza: amatuk
Data: 22-07-2011 18:51:12 
''Autor komentarza: liscthc Data: 22-07-2011 18:23:35
amatuk
Czym??? ''
niech zgadne..hmmmm..piesciami?
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 22-07-2011 18:52:56 
Mozliwe,ze Kliczko bedzie sie"przytulal",klinczowal.Zobaczymy jaka taktyke obierze.Nie ma nic zlego w klinczowaniu.
Lewis w walce z Tysonem klinczowal,kladl sie i wieszal na Tysonie i w ten sposob odpoczywal,a Tyson musial to cielsko Lewisa na sobie trzymac i tracil sily.
To jest dobra taktyka na walke z nizszym i lzejszym przeciwnikiem.
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 22-07-2011 18:53:57 
Kliczko przekona się co to prawdziwa szybkość w boksie.Vitali nigdy nie walczył z tak dobrym pięściarzem jak Góral.Vitali tak naprawde miał dwie powazne walki z,Lewisem i Byrdem i obie walki przegrał,choc prowadził na punkty.Tomek narzuci tak ostre tempo walki,że Kliczko z rundy na runde bedzie miał coraz słabszą kondycje i bedzie się zarysowywać duza przewaga Tomka.Ja nie wyobrazam sobie aby Kliczko przed polską publicznością miał wygrać w primie z Tomkiem.
 Autor komentarza: Daro603
Data: 22-07-2011 18:55:19 
Adamek ma receptę na zwycięstwo z Vitalim ale ona będzie najprawdopodobniej nieskuteczna;-)
Różnica w warunkach fizycznych i doświadczeniu Vita jest zbyt duża aby Adamek to mógł wygrać.
Niewierzę w to że Polak będzie wygrywał rundy po rundzie z Vitalim. Może z max 4rundy Polak wygra.
Według mnie szanse obu to 70:30 dla Vitalija Kliczko.
 Autor komentarza: Daro603
Data: 22-07-2011 18:59:43 
Wejherowo Według mnie to Wogóle niema nic do rzeczy czy ta walka odbędzie się w Polsce czy Niemczech.
Vit wszędzie byłby dużym faworytem.
Adamek w wadze hw jeszcze niewalczył z tak świetnym bokserem którym napewno jest Vitali Kliczko. Więc Adamek niejest faworytem tej walki i będzie mu BARDZO CIĘŻKO to wygrać:-o
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 19:02:50 
Moze odrobine bardziej konkretnych argumentow za i przeciw?
Moze fakt, ze styl Vitaliya nie jest moim ulubionym i uwazam go wrecz za bardzo nudnego i schematycznego piesciarza, aczklowiek efektywnego, czyni moje opinie bardzo subiektywne w swej wymowie. Mysle jednak, ze kazdy z nas ma wlasne preferencje i wyzywanie sie nawzajem od fanatykow jest wrecz idiotyzmem. Zachowajmy jednak kulture wypowiedzi.
Teraz odrobine o samej walce. Goral ma bez watpienia bardzo duzo racji stwierdzajac iz Vitali bedzie klinczowal, sciagal w dol i staral sie fizycznie zameczysc mniejszego oponenta. Nie jest tajemnica, ze styl Adamka oparty bedzie na moboilnosci, znakomitej kondycji i obnizeniu pozycji by moc zmniejszyc dystans. Ramiona Vitaliya to dyszle, ktore moga byc ominiete tylko w taki wlasnie sposob. Oczywiscie zachowanie obu piesciarzy w momencie kiedy beda w pol-zwarciu lub zwarciu bedzie bardzo istotne, wiec i sedziowanie ringowe w takich momentach bedzie kluczowe. jezeli sedzie ringowy nie bedzie pozwalal Vitaliyowi na te same taktyki, ktore uskutecznial McBride, bedzie to juz duzy plus dla Polaka. Oczywiscie nie jest to jedyny liczacy sie element, aczkolwiek bardzo wazna bedzie umiejetnosc wyzwolenia sie z takiej wlasnie sytuacji pezez Gorala. Wszyscy wiemy, ze na dystans, nikt tak naporawde nie ma szansy z Vitaliyem ani z Wladimirem. Jedyna skuteczna metoda jest szybkosc, kombinacje ciosow w bliskiej odleglosci a do tego potrzebna bedzie niesmowita taktyka, dyscyplina i raz jeszcze powtarzam - kondycja. Ci co trenowali badz trenuja boks, wiedza dokladnie jak obnizanie pozycji przy walce z wysokim przeciwnikami wymecza. Oczywiscie nie sadze by Adamek mial problemy z wydolnoscia, aczkolwiek bez watpienia bedzie to najtrudniejszy pojedynek w jego karierze. Czy Vitali bezie przygotowany na taktyke Gorala? Z pewnoscia tak. Jest profesjonalista z olbrzymim doswiadczeniem. Zapytajmy sie jednak czy 40 letni UKrainiec bedzie w stranie walczyc 12 rund ma obrotach dwa razy wiekszych niz we wszystkich swych ostatnich walkach? Moim skromnym zdaniem nie. Ale oczywiscie to tylko subiektywna ocena wirtualnego copa.
 Autor komentarza: WARIATOO
Data: 22-07-2011 19:08:09 
Oby tylko nie zgwałcił,,,na przytulaniu sie skonczy.Adamek juz wie co bedzie robił Kliczko haha,,
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 19:09:14 
"coolpix Data: 22-07-2011 18:38:30 jak to pięknie brzmi...rozumiem że adamek będzie dominował w dystansie,półdystansie i klinczu.no bajka po prostu "

Nie sadze, ze ktokolwiek to sugeruje. Wystarczy tylko, ze Goral bedzie aktywny w ringu i nie da sie zaskoczyc zadnymi silnymi ciosami Ukrainca. Mysle, ze slowo dominacja nie bedzie istnialo 10 wrzesnia, a bedzie to raczej bardzo ciezki pojedynek do wypunktowania. Duza mobilnosc, dynamika, ilosc ciosow Gorala przeciwko fizycznemu naporowi Ukrainca, ktory prawdopodobnie bedzie zadawal bardziej mocne uderzenia niz Polak i przewaznie bedzie w ofensywie. Dobor sedziow umiejacych docemnic defensywny styl boksowania bedzie bardzo istotny. Oczywiscie nie moze w tej grupie znalezc sie Schreck...lol...
 Autor komentarza: coolpix
Data: 22-07-2011 19:11:31 
cop...ktory prawdopodobnie bedzie zadawal bardziej mocne uderzenia niz Polak...to jedyne w czym mogę się zgodzić...trochę,bo bez tego prawdopodobnie
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 22-07-2011 19:11:33 
@Daro603

Tomek ma to czego nie ma Kliczko,czyli szybkości.Kliczko jest wolny,bardziej przewidywalny od swojego brata Władimira i jest słaby technicznie.Tomek 10 września bedzie najwiekszym koszmarem Witalija Kliczki.Jestem tego absolutnie pewny.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 19:12:42 
"Daro603 Data: 22-07-2011 18:59:43
...niema nic do rzeczy czy ta walka odbędzie się w Polsce czy Niemczech..."

Mysle, ze doping publicznosci jest niesamowicie wazny dla kazdego sportowca. Zgadzam sie jednak z toba, ze prawdopodobnie nie bedzie istotne czy walka ta jest w Polsce czy Niemczech, gduyz obserwujac to forum, mam nieodparte wrazenie iz Polacy nienawidza Polakow...
Moze to tylko wrazenie?
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 19:17:24 
"coolpix Data: 22-07-2011 19:11:31 cop...ktory prawdopodobnie bedzie zadawal bardziej mocne uderzenia niz Polak...to jedyne w czym mogę się zgodzić...trochę,bo bez tego prawdopodobnie"

Nie jest istotne czy sie mozesz zgodzic czy tez nie. Pamietam wywiad na ESPN z Kevinem Johnsonem, ktory zapytany o sile ciosow Vitaliya, powiedzial cos bardzo interesujacego, a mianowicie stwierdzil, ze Klitschko jestz pewnoscia silnym fizycznie piesciarzem, aczkolwiek wytracony ze swej wygodnej strefy boksowania, nie potrafi zadawac silnych i precyzyjnych ciosow. Oczywiscie Johnson przegral tamten pojedynek bardzo wyraznie ale i prawda jest to, ze Klitschko nie byl w stanie nic specjalnego zwojowac, majac w ringu oponenta, ktory stylem mu najwyrazniej nie odpowiadal. Oczywiscie ta analogia nie musi sie odnoscic do wrzesniowego spotkania, a raczej zwrocilem uwage na aspekt tych "silnych" ciosow Vitaliya.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 19:21:17 
Jeszcze jedna drobna obserwacja. Mam wrazenie, ze nie niestety ale oprocz "komentarzy" stukanych w formie sms-u, ktore przewaznie sa krotkimi wyrazeniami sympatii i antypatii, nikt tutaj nie czyta zbyt duzo o boksie zawodowym, nikt nie sledzi blogow i programow radiowych, nikt nie opiera swych opinii na zrodlach i nie probuje analizowac stylu piesciarzy... No prawie nikt...lol...
 Autor komentarza: coolpix
Data: 22-07-2011 19:22:55 
cop nie pitol radio romans mi nie pomoże a walki oglądamy wszyscy więc daj spokój
 Autor komentarza: Saian
Data: 22-07-2011 19:23:36 
Jak dobrze pamiętam to w jednym z wywiadów Vitali obiecał że nie będzie klinczował Adamka. Chyba że zacznie klinczować jak poczuje się zagrożony... nigdy niczego nie da się na 100% wykluczyć :)
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 19:25:26 
"Wejherowo Data: 22-07-2011 19:11:33
...bardziej przewidywalny od swojego brata Władimira i jest słaby technicznie..."

Niezaprzeczalne fakty. Masz racje. Vitali bazuje na swoim nieskoordynowanym stylu odchylonego do tylu boksera, ktory jednak bardzo efektywnie umie wykorzystac zasieg swych ramion jak rowniez skracac dystans w wybranych przez siebie momentach. Podstawowym bledem kazdego walczacego z nim oponenta byl fakt, ze pozwolili Vitaliyowi walczyc jego tempem, bardzo schematycznie. Jezeli Adamek da sobie narzucic styl Ukrainca, rowniez przegra...
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 19:26:40 
"coolpix Data: 22-07-2011 19:22:55 cop nie pitol radio romans mi nie pomoże a walki oglądamy wszyscy więc daj spokój"

Tylko potwierdzasz co napisalem powyzej. Smutne ale prawdziwe...
 Autor komentarza: clyde22
Data: 22-07-2011 19:27:08 
cop Bokserzy po porazce maja tendencje do deprecjonowania sily ciosu przeciwnika .Po walce wypowiadaja sie lekcewazaco natomiast w ringu nie potrafia znalezc antidotum na "slabo bijacego".
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 19:27:17 
amatuk
amatuk
Czym??? ''
niech zgadne..hmmmm..piesciami?

No niezłe,niezłe,tylko że Vit też ma Piąchy,ale to już chyba umknęło twojej uwadze.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 19:29:24 
"coolpix Data: 22-07-2011 19:22:55
...radio romans mi nie pomoże..."

Bedac konkretnym, podaj prosze jakie niezalezne blogi, podcasty, programy radiowe sa dla ciebie zrodlami, ktore pozwalaja ci na wyrabianie opinii, poszerzanie swych horyzontow. Nie odpowiadaj tylkow glupi i prostacki sposob, gdyz to powazne pytanie. Od tego mozna zaczac konstruktywne polemike. Nie wiem czy jestes na to gotowy?
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 19:30:05 
Ludzie a jaka jest definicja Techniki???
Bo Vit ma to coś prócz warunków co pozwala mu walczyć na najwyższym światowym poziomie.Skoro to nie technika to co???
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 22-07-2011 19:30:44 
@liscthc

Jasne,że Kliczko ma pięsci,ale nie ma umiejetności czysto bokserskich Tomka i to jest duza róznica.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 19:31:38 
"liscthc Data: 22-07-2011 19:27:17
No niezłe,niezłe,tylko że Vit też ma Piąchy,ale to już chyba umknęło twojej uwadze"

Obaj maja i obaj umieja ich uzywac. Mysle, ze fizyczne przewagi Vitaliya nie sa tu kwestionowane, ale nie one same wygrywaja w ringu.
 Autor komentarza: coolpix
Data: 22-07-2011 19:31:54 
cop smutne jest to,że z potoku słów którymi nas raczysz gówno wynika.przypominasz mi parodiowanego przez stanisława tyma redaktora sportowego który mówi nie wie co mówi.p.s:jeśli prowadzony przez ciebie 24/7 nasłuch każe ci pisać takie brednie to może pospaceruj boso po łące w samotności czasami,wycisz się.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 19:34:11 
"clyde22 Data: 22-07-2011 19:27:08 cop Bokserzy po porazce maja tendencje do deprecjonowania sily ciosu przeciwnika .Po walce wypowiadaja sie lekcewazaco natomiast w ringu nie potrafia znalezc antidotum na "slabo bijacego".


Mas zracje, dlatego tez nie odnioslem sie do samego faktu, iz Johnson deprecjonowal sile uderzen Vitaliya, alew po dokladnym obejrzeniu tamtego pojedynku, stwierdzilem iz mial bardzo dobre podstawy by tak mowic. Oczywiscie dla mnie osobiscie Kingpin zblaznil sie "walczac" z Vitaliyem, ale to juz inna kwestia.
 Autor komentarza: Oneiros
Data: 22-07-2011 19:35:58 
Cop
stwierdziles ze Adamek zajedzie Wita determinacja.
Nie jestes w stanie zrozumiec ze bylo wielu zdeterminowanych piesciarzy jak choćby Gatti, z sercem do walki i psycha, ale przegrywali bo przeciwnik byl po prostu lepszy i determinacja nic w tym przypadku nie pomoze.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 19:36:20 
@coolpix - kolejny sms, ktory nie jest odpowiedzia ani nawet pretekstem do konstruktywnej wymiany opinii. Nie jestem zaskoczony, aczkolwiek dalem cio szanse bys mogl wyekspresjonowac swe zdanie. jak na razie, jeszcze tego nie zrobiles. Jezeli umiesz, odpowiedz na moje proste pytanie???
 Autor komentarza: Oneiros
Data: 22-07-2011 19:38:07 
Adamek z wolnym i statycznym Grantem, gorszym kilka klas od Wita przegrał 3 rundy, wchodzac w poldystans kilkukrotnie nadziewal sie na mocna kontre, a kiedy Grant w tych 2,3 rundach przycisnal i nacieral na Adamka, ten uciekal i przegrywal te rundy. Cop jakoś nie traktuje tej walki jako material do analizy szans Gorala z Witem (walki z McBridem nie licze bo to byl worek treningowy z podwojna garda, ktroy nie byl zadnym testem). Watpie zeby Adamek przez ten czas stal sie duzo lepszym piesciarzem. Sam mowil ze z Witem bedzie walczyl podobnie jak z Grantem: doskok, seria, odskok. Wit bedzie widzial te ataki, odchyli sie, zrobi krok w tyl, skontruje. Tak wiec malo ciosow Adamka bedzie dochodzic i nie bedzie co punktowac. Wit natomiast bedzie nacieral na Tomka, a wtedy ten bedzie w defensywie, wiekszosci ciosow Wita uniknie, ale sam zada mniej i mimo wyrownanej walki wiekszosc rund przyznana Witalijowi. Jesli spotyka sie dwoch podobnych klasa piesciarzy, ale jeden ma przewage warunkow fizycznych, to wygraja warunki fizyczne.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 19:38:47 
@Oneiros - determinacja to tylko jeden z elementow. Slowo wyrwane z kontekstu calej polemiki nie jestt relatywne do calosci.
 Autor komentarza: coolpix
Data: 22-07-2011 19:41:10 
cop żródłem informacji o boksie jest głównie walka w ringu i to co widzę.radia,świerszczyki,plakaty,opinie to tylko dodatek.subiektywny dodatek.jestem gotowy na polemikę ale nie będę pisał na forum scenariuszy telenowel.
 Autor komentarza: clyde22
Data: 22-07-2011 19:43:09 
cop Zgadzam sie.Witalij nie bije tak mocno jak dawniej.Ta walka rozegra sie na pelnym dystansie.Wciaz pozostaje problem zblizenia sie do Ukrainca i zadania krotkiej serii.Bedzie to bardzo trudne nawet jesli ciosy Witalija juz tyle nie waza.Jego lewa reka pracuje bez przerwy i wypuszcza ciosy w roznych plaszczyznach.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 19:45:29 
Wspominacie walke z Grantem i upraszacie sie o moj komentarz odnosnie tego pojedynku. Prosze bardzo. Goral mial bardzo specyficzne zadanie do wykonania walczac z Grantem. Ci patrzacy tylko na wynik, widza zwyciestwo punktowe nad starszym rywalem. Ci, ktorzy nienawidza Adamka, pamietaja koncowke 6 ru ndy i silny cios zainkasowany przez Polaka. Ludzie majacy odrobine wiecej pojecia o boksie zawodowym wiedza doskonale, ze porownywanie piesciarzy na podstawie takich fragmentow jest pozbawione logiki. Gdybyscie odrobine czytali, sluchali a przede wszystkim mysleli, wiedzielibyscie iz tylko wybrane fragmenty z caloksztaltu procesu przygotowan sie licza. Adamek od chwili walki z Golota byl i jest przygotowywany na spotkanie z Klitschkos. Kazda walka (no moze oprocz tej z Maddalone...lol...) stanowila istotny element w caloksztalcie przygotowan.
Moim zdaniem i nie tylko moim zreszta, Adamek wykonal w walce z Grantem 100% zadan postawionych przed nim przez sztab trenerski, ale prawda jest taka, ze jak moglbys o tym wiedziec, nieprawdaz???
 Autor komentarza: Oneiros
Data: 22-07-2011 19:45:36 
@Cop
Tak wiem.. zajedzie Wita mobilnoscia ringowa i szybkoscia. Tylko nie pomyslales ze ta ciagla ruchliwosc, nieustanna presja i wyprowadzane ciosy zmęczą takze samego Gorala? To on jest mniejszy i musi skracac dystans i tracic pelno energii. Witek walczy efektywnie, oszczednie i traci malo sil.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 19:49:23 
"coolpix Data: 22-07-2011 19:41:10 cop żródłem informacji o boksie jest głównie walka w ringu i to co widzę.radia,świerszczyki,plakaty,opinie to tylko dodatek.subiektywny dodatek.jestem gotowy na polemikę ale nie będę pisał na forum scenariuszy telenowel."

Nie musisz pisac "telenowel". Rozumiem, ze pisanie na pc czy ipadzie sprawia wiekszosci z was problemy i nie ma w tym niczego wstydliwego. Mowiac o szerszych wypowiedziach, myslalem glownie o zrodlach, ktore pozwalaja nam na rozszerzenie horyzontow myslowych, dodatkowych informacji, ktore pozwalaja nam wszystkim na prowadzenie konwersacji. Stwiedzajac tylko: "Adamek jest bez szans" lub "Vitali jest nieznisdzczalny" (przyklady) nie kreujemy nowych sytuacji w polemice a obnazamy braki edukacyjne a czest rowniez kulturowe. Nic personalnego dude.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 19:52:16 
"Oneiros Data: 22-07-2011 19:45:36
...Witek walczy efektywnie, oszczednie i traci malo sil."

Walczy tak z tymi, ktorzy na to pozwalaja. Nie sadze bysmy zobaczyli taki scenariusz we wrzesniu. Gdyby tak sie jednak zdarzylo, ze Goral pozwoli przeciwnikowi na walke w tempie w jakim Ukrainiec lubi, niestety ale przegra.
 Autor komentarza: Wyjasniam
Data: 22-07-2011 19:52:26 
Żeby się Adamek nie przeliczył. Witek w półdystansie wcale nie jest tak pasywny jak swój brat, nie dąży do klinczów. Jak na swoje warunki fizyczne to w półdystansie jest bardzo sprawny i niebezpieczny.
 Autor komentarza: Oneiros
Data: 22-07-2011 19:52:37 
@Cop
1. Goral mial bardzo specyficzne zadanie do wykonania walczac z Grantem - tajemniczy jestes, coz to za "specyficzne zadanie" ?
2. Adamek od chwili walki z Golota byl i jest przygotowywany na spotkanie z Klitschkos - no to wiesz lepiej od samego Gorala, bo dostal od Kliczki prozpozycje walki ale odrzucil, bo nie czul sie gotowy
3.Moim zdaniem i nie tylko moim zreszta, Adamek wykonal w walce z Grantem 100% zadan postawionych przed nim przez sztab trenerski - gdyby wykonal 100% nie przegral by 3 rund i inkasowal mocnych ciosow, no chyba ze takie byly zalozenia
 Autor komentarza: clyde22
Data: 22-07-2011 19:53:07 
Oneiros No wlasnie. Jak zmusic Witalija do poscigu po calym ringu a nie dosuwania nogi do nogi?Warunkiem bylyby celne ciosy,Witalij musialby te walke przegrywac zeby zwiekszyc tempo.A tu wracamy do problemu znalezienia sie w poldystansie.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 19:54:59 
Z pewnoscia prawdziwych fanow boksu zawodowego zainteresuja reakcje specjalistow na wczorajasza konferencje w siedzibie HBO, ktore mozna bylo uslyszec po naszej stronie bajorka . Nie wiem czy ktokolwiek ma szanse na sluchanie Max Kellerman Channel 141 ESPN Xtra na XM satellite Radio (od poniedzialku do wtorku od 10am - 1pm EST)? Mysle, ze wiele interesujacych spostrzezen, reakcji fanow boksu, analiz jak rowniez rozmow ze znanymi postaciami swiata sportu, moze wzbogacic kazdego, kto sie interesuje boksem.
ANYONE????
 Autor komentarza: biggeorge
Data: 22-07-2011 19:55:27 
Walka z Grantem była dla Adamka jak wiadomo pierwszą walką z kimś tak dużym i tak silnym, ponad to miał w narożniku trenera który wiedział jak walczy się z Tomkiem a sam Grant wiedział że jak wygra to sporo skoczy w rankingach i wróci do gry wg mnie z tych właśn9ie powodów nasz zawodnik miał ciężką przeprawę z "podstarzałym" Michaelem, może nawet zaryzykuję stwierdzenie że Adamek też nie spodziewał się takiego trudnego pojedynku.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:00:19 
"clyde22 Data: 22-07-2011 19:53:07
....Jak zmusic Witalija do poscigu po calym ringu a nie dosuwania nogi do nogi?Warunkiem bylyby celne ciosy,Witalij musialby te walke przegrywac zeby zwiekszyc tempo.A tu wracamy do problemu znalezienia sie w poldystansie. "

Nie musi przegrywac by zaczac walczyc bardziej aktywnie. Vitali doskonale zdaje sobie sprawe z fali krytyki jaka splywa na niego i jego brata. Sam juz wspominal, iz chce by walka ta byla atrakcyjna. By miala szanse na taka, tempo musi byc wieksze, ale nie znaczy to, ze cala walke ma kreowac Goral. Tym razem spotyka sie w ringu dwoch inteligentnych piesciarzy, ktorych bardzo cenie. Cenie obu, ale ASdamek jako bokser jest jednym z tych, ktorych ogladam z przyjemnoscia a Vitali zwyczajnie mnie nudzi. Poprzez zmaine tempa walki, urywane akcje i duza mobilnosc, pojedynek ten bedzie mial zupelnie inny przebieg jak sie wiekszosc z was domysla.
Oczywiscie moge sie zupelnie mijac z prawda...lol...
 Autor komentarza: clyde22
Data: 22-07-2011 20:00:58 
cop Pisalem ci ze bywam na eastsideboxing wiec masz odpowiedz.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:03:08 
"Oneiros Data: 22-07-2011 19:52:37
...gdyby wykonal 100% nie przegral by 3 rund i inkasowal mocnych ciosow, no chyba ze takie byly zalozenia..."

To nie sa szachy a boks zawodowy. Ponadto Adamek to zaden bog, wiec wymagania twopje sa bezsensowne. Goral wykonal zalozenia i pokazal rowniez, ze ma szczeke z granitu, co oczywiscie nie bylo w planach ale dobrze wiedziec, ze moze przyjac cios od kogos tak mocno bijacego...
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 20:03:38 
Ponowie swe pytanko bo się odpowiedzi nie doczekałem.
To do tych co twierdzą że Vit jest słaby technicznie.

Ludzie a jaka jest definicja Techniki???
Bo Vit ma to coś prócz warunków co pozwala mu walczyć na najwyższym światowym poziomie.Skoro to nie technika to co???
 Autor komentarza: clyde22
Data: 22-07-2011 20:03:47 
cop Dobrze znany ci canuck rowniez tam bywa.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:05:40 
@clyde22 - wiem. Wiem rowniez, ze jest tutaj grupa inteligentnych uzytkownikow, ktorzy wnosza kreatywne elementy do konwersacji. Pomimo rozbieznosci opinii, jestes zdecydowanie jednym z nich. Niestety nie moge tego powiedziec o 95% innych...lol...
Za chwilke wrzuce liste TLOEG bokser.org
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:10:10 
The League Of Extraordinary Gentlemen - bokser.org
(bez pozycji i z pamieci, aczkolwiek bede ja uaktalnial):
-laura (miss of bokser.org i to pod wieloma wzgledami)
-clyde22
-deter
-gren
-thuvione
-ygnac
-biggeorge
-adamekfightpl
-liscthc

tbc
 Autor komentarza: horhe88
Data: 22-07-2011 20:11:34 
cop
"To nie sa szachy a boks zawodowy."

To zły przykład dla takich osobników, bo w szachach wystawia się na straty figury w celu późniejszej wygranej, a w takim wypadku zawsze można byłoby napisać. "Co z tego że wygrał jak stracił dwa pionki?"


Niektórym to wydaje się że żyją w świecie idealnym i jak jeden z zawodników ma wygrać z drugim to przez całą walkę nie ma prawa otrzymać nawet jednego uderzenia na głowę. Poza tym nie wiem w czym Grant ma być takim świetnym przykładem? Bo to że Grant ma dwie ręce i przez 36 minut w ringu może czymś trafić jest nadspodziewanie zaskakujące jedynie dla laika.
 Autor komentarza: provokator
Data: 22-07-2011 20:12:24 
cop,

no niestety my po tej drugiej stronie bajorka nie mamy możliwości słuchać amerykańskich ekspertów, czy to przez różnice czasu czy zwyczajną niewiedze, że takie coś w ogóle istnieje. Ale ja np. bardzo chętnie czytałbym, jeśli co jakiś czas referowałbyś co u was w trawie piszczy - jeśli masz czas to możesz zwyczajnie zacząć pisać bloga na bokser.org relacjonując audycje w radiach czy amerykańskich telewizjach.

Pozdrawiam
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:13:30 
Dodaje do listy canucka. Jakze moglbym zapomniec mojego sasiada z polnocy...lol... Sorry.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:15:09 
"clyde22 Data: 22-07-2011 20:03:47
cop Dobrze znany ci canuck rowniez tam bywa"

Wiem. Nie wiem czy bywales na eastsideboxing i boxingscene w czasach uzytkownika andre??? Prawdopodobnie 2001-2004...
 Autor komentarza: clyde22
Data: 22-07-2011 20:17:09 
cop Witalij bedzie kontrolowal walke na srodku ringu.Wladimir nie przejmowal sie krytyka i robil swoje w walce z Haye,wiec nie licz na to ze Witalij zacznie boksowac efektownie.Ja calym sercem jestem za Adamkiem ale plan taktyczny to jedno a mozliwosc jego realizacji drugie.Plan Haye'a rozbil sie o warunki fizyczne Wlada i Tomasz stanie przed tym samym problemem.Oczywiscie mozna liczyc ze starosc dopadnie Ukrainca.A jesli nie?
 Autor komentarza: clyde22
Data: 22-07-2011 20:18:25 
cop Oj nie.Zagladam tam dopiero od kilku miesiecy
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:19:27 
"provokator Data: 22-07-2011 20:12:24 cop,

no niestety my po tej drugiej stronie bajorka nie mamy możliwości słuchać amerykańskich ekspertów, czy to przez różnice czasu czy zwyczajną niewiedze, że takie coś w ogóle istnieje. Ale ja np. bardzo chętnie czytałbym, jeśli co jakiś czas referowałbyś co u was w trawie piszczy - jeśli masz czas to możesz zwyczajnie zacząć pisać bloga na bokser.org relacjonując audycje w radiach czy amerykańskich telewizjach."

Pisze teraz dla samej zabawy a pisanie profesjonalne to juz wymaga czasu i przede wszystkim pieniedzy... Z przyjemnoscia jednak wrzuce od czasu do czasu kilka ciekawostek. Wspominajac programy amerykanskie, zainicjowac chcialem tylko konversacje. MMoze sa jekies ciekawe bokserskie programy w Polsce? Tego niestey nie wiem, ale nie widze by ktokolwiek tutaj powolywala sie na jakiekolwiek zrodla, co jest odrobine dziwne. Mowie tak, gdyz samym "gdybaniem" trudno jest wypelnic polemike i do tego byc kreatywnym...
Pozdrowionka.
 Autor komentarza: Oneiros
Data: 22-07-2011 20:19:48 
horhe

Nie ironizuj
Cop twierdzi ze Adamek wykonal 100% zadan postawionych przez sztab trenerski w walce z Grantem - Cop chyba musi byc czlonkiem sztabu Adamka, bo skad wie jakie byly te zalozenia i czy wyknonal je w 100%, ja takiej wypowiedzi ze strony sztabu Adamka nigdzie nie slyszalem, moze jakis link Copie? rozumiem ze Adamek stoczyl perfekcyjna walke, nie bylo zadnych błędow skoro az 100% :)
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:22:05 
"clyde22 Data: 22-07-2011 20:17:09 cop Witalij bedzie kontrolowal walke na srodku ringu.Wladimir nie przejmowal sie krytyka i robil swoje w walce z Haye,wiec nie licz na to ze Witalij zacznie boksowac efektownie.Ja calym sercem jestem za Adamkiem ale plan taktyczny to jedno a mozliwosc jego realizacji drugie.Plan Haye'a rozbil sie o warunki fizyczne Wlada i Tomasz stanie przed tym samym problemem.Oczywiscie mozna liczyc ze starosc dopadnie Ukrainca.A jesli nie? "

Oczywiscie twoja wersja wydarzen moze byc prawidlowa. Wszystko sie moze zdarzyc a wiem, ze stawianie na Vitaliya nie jest zadnym bledem, a wrecz jest logiczne dla wiekszosci. Ja widze przebieg tej walki w inny sposob. W jaki? Moze wrzuce cos co napisalem juz wczesniej... Chwilka.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:22:53 
September 10, 2011
Wroclaw, Poland
Olbrzymi doping prawie 50 tysiecznej widowni odbiera oddech i niezaprzeczalnie stanowi bardzo wazny i elektryzujacy element tego niespotykanego widowiska. Nawet po mimice twarzy Micheale Buffera dostrzec mozna, iz nie spodziewal sie on czegos tak niesamowitego. Profesjonalisci obslugujacy kamery dla kanalu HBO rejestruja ostatnie momenty przed walka, zwracajac szczegolna uwage na olbrzymie bialo-czerwone flagy i niespotykana na antenie tego kanalu zywiolowosc widowni, ktora Jim Lampley okreslil jako pilkarski festyn. Jest to z pewnoscia duzy komplement dla wszystkich fanow boksu zawodowego, ktorzy przybyli na najwazniejszy pojedynek bokserski w historii Polski.
Ostatnie slowa instrukcji sedziego glownego na srodku ringu. Spojrzenia Klitschko i Adamka nie pozwalaja na zadne watpliwosci – nikt z nich nie wszedl do ringu by pozwolic sie pokonac dzisiejszego wieczoru. Vitali, pierwszy tradycyjnie uderza rekawice Tomasza z gory, Goral oddaje w identyczny sposob. Ostatnie spojrzenia i zaczynaja. Okrzyki: TOMASZ ADAMEK!!! TOMASZ ADAMEK!!! I POLSKA!!!! docieraja prawdopodobnie az do ukrainskiego Kieva.
Pocztek pojedynku. Klitschko szybko przemieszcza sie w kierunku Adamka probujac natychmiastowo zepchnac go do naroznika. Przypomina to odrobine pierwsze sekundy z walki przeciwko Kirkowi Johnsonowi. Tym razem jednak historia z tamtego pojedynku nie ma zamiaru sie powtorzyc, Adamek przemyka sie pod lokciami Ukrainca, nie zadajac jednak ciosow. Wyrazny respect dla mistrza swiata. Vitali zadaje pojedynczy cios na garde Polaka i z pewnoscia jest to mocne uderzenie, gdyz Goral zostaje niemalze rzucony na liny. Przewaga Vitaliya. Napiecie na twarzach obu piesciarzy. Pierwsze sekundy walki za nami. Szybkie tempo narzucone przez Klitschko z pewnoscia zaskakuje duza ilosc zgromadzonych na widowni jak i milionow przed telewizorami. Mobilnosc Adamka nie pozwala jednak Ukraincowi na bardziej zdecydowany atak I moze nawet zakonczenie pojedynku przed czasem. Pojedyncze ciosy Ukrainca nie tylko punktuja ale rowniez robia wrazenie na Polaku. Klincz konczy pierwsze starcie, zdecydowanie dla Klitschko…
Pomiedzy rundami Bloodworth szybko szepcze na ucho do Adamka kilka wskazowek a pozniej glosno dodaje, ze wszystko jest OK. Po drugiej stronie ringu Vitali dosc spokojnie wysluchuje slow swego brata Wladimira, ktory wizualnie jest bardziej zdenerwowany niz sam uczestnik tego pojedynku. Gong. Ruszaja. Tym razem odrobine spokojniejsze rozpoczecie. Adamek zadaje serie ciosow na garde, z ktorych jeden lub dwa dochodza na korpus Vitaliya. Prawdopodobnie pierwsze celne uderzenia Gorala w tym pojedynku, ktore zostaly zauwazone przez sedziow. Ukrainiec w swej tradycyjnej pozie ringowej z nisko opuszczonymi rekami, spokojnie krok za krokiem stara sie zamykac Adamka raz w jedny, raz w drugim narozniku, ale mobilny Polak unika niebezpieczenstwa. Runda raczej niemrawa, z niewielka iloscia celnych ciosow po obu stronach. Trudna do okreslenia….Przerwa pomiedzy rundami mija jak mgnienie oka I juz mamy 3 starcie. Vitali spokojnie, jakby zapraszal Adamka do tanca na srodku ringu. Wyraznie stara sie zmienic tempo. Goral szybko zmienia pozycje i zaskakuje przeciwnika szybka seria na korpus i znika z zasiegu rywala. Vitali wyrzuca kilka ciosow, ale nie dochodza one celu. Przyspisza, Adamek przemuka sie pod lokciami ponownie. Wyraznie widac iz Klitschko prubuje fizycznie zdominowac znacznie mniejszego Polaka. Koniec rundy.
Kolejna przerwa. Po jednej stronie spokojny Sdunek, po drugiej Bloodworth i Rozalsky, ktorych zdenerwowanie jest ekstremalne i tylko glosne oddech Adamka docieraja do wrazliwych mikrofonow stacji HBO. Larry Marchant w pewnym momencie trzeciej rundy zaznacza: “…Ladies & Gentlemen, we have a fight in Poland”. Czyzby to zaskoczenie iz mamy 4 runde???
Ruszaja ponownie. Vitali na samym poczatku wyrzuca swe tradycyjne dyszle I probuje zachaczycprawymi bitymi z tego dziwnego poziomu ponizej pasa. Jeden, dwa ciosy dochdza do korpusu Adamka, ktory odczuwa wyraznie uderzenia i klinczuje, ale Vitali go odpycha starajac sie zadac kolejne uderzenia. Goral odbija sie od lin i schylony ucieka od niebezpieczenstwa. Reszta rundy raczej bezbarwna ale obaj piesciarze potrafili znalezc luki w obronie przeciwnika by wypunktowac kilkakrotnymi ciosami. Prawdopodobnie runda dla Vitaliya, aczkolwiek wyrazniej wyrownana niz pierwsze 3 starcia. Trudno naprawde zgadnac jak sedziuje dwoch sedziow z US i jeden z Tajlandii, ale przewaga Vitaliya jest zauwazalna.
Srodkowe rundy 5,6,7 i 8 to raczej bardzo taktyczne spotkania, bardziekj przypominajace szachy niz boks, aczkolwiek czychajace na otwarcia piesci Ukrainca sa bardzo niebezpieczne. Adamek wykorzystuje jednak rowniez kazda okazje by punktowac. Nie sa to prawdopodobnie ciosy mocne ale dochodza do korpusu Vitaliya, a co jest bardzo interesujacym rzutem oka na statystyki, Adamek po osmej rundzie wyrzucil o 2 wiecej ciosy niz Vitali, aczkolwiek Ukrainiec prowadzi w ilosci ciasow, ktore doszly na cel.
9 runda. Goral rozpoczyna szybka seria na korpus i dwa ciosy dochodza szczeki Vitaliya, ktory coraz wyrazniej zaczyna irytowac sie nieustanna zmiana pozycji Polaka. Kolejny atak Adamka, tym razem mniej widowiskowy ale z pewnoscia punktowwany przez sedziow. Wrzawa na widowni nie zmienia swego natezenia w czasie calej batalii. Z pewnoscia wielu sceptykow nie moze uwierzyc, ze Adamek przetrwal 9 rund z “Ukrainskim Gigantem”…
10 runda rozpoczyna sie wymiana ciosow na srodku ringu, w ktorej wyraznie mocnieszy Vitali jest gora. Adamek cofa sie do tylu, Klitschko atakuje i solidnym ciosem spycha Adamka do naroznika. Polak jest zmeczony ale Ukrainiec rowniez oddycha z szeroka otwartymi ustami. Tempo walki spadlo w ostatnich dwoch rundach, ale napiecie panujace w ringu oddzialywuje na wszystkich dookola. Koncowka rundy, kilka ciosow Adamka na garde i korpus przeciwnika. Powtarza sie historia z kilku poprzednich starc, kiedy Vitali zadaje mocniejsze i bardziej wyrazne uderzenia, ale Adamek punktuje przy kazdej okazji i zmienia szybko pozycje. Co beda preferowadz sedziowie? Czy efektowniejsze uderzenia Vitaliya, czy tez pracowitosc ringowa Adamka i liczbe wyprowadzanych ciosow???
Max Kellerman i Jim Lampley wyraznie podekscytowani zacietoscia pojedynku, ktory aczkolwiek nie jest typowa bitwa ringowa, nie pozwala odwrocic wzroku od wydarzen w ringu nawet na sekunde. Znakomicie taktycznie przygotwany Polak, zdecydowanie zaskoczyl Vitaliya swa intensywnoscia atakow i zdolnosciami poruszania sie w ringu. Prawdopodobnie Ukrainiec nie walczyl w swej karierze z nikim, z kim musialby zrobic tyle mil w ringu. Pomimo, ze na poczatku walki Vitali staral sie skracac dystans, to juz po 3-4 rundzie dalo sie zauwazyc, ze raczej podaza za Goralem i gdzies po drodze zatracil przygotowany plan taktyczny.
Rozpoczyna sie przedostatnia runda. Wrzawa niesamowita. Adamek wyglada na swiezszego, aczkolwiek jest z pewnoscia zmeczony. Slady uderzen nad prawym okiem sa wyrazne. Vitali po przeciwnej stronie ringu, praktycznie bez zadnych widocznych efektow walki… Wooow, znakomita seria w wykonaniu Adamka, Vitali wyraznie zaskoczony szybka seria, z ktorej przynajmniej dwa ciosy doszly jego glowy. Goral ponawia atak, ale jest to ostrozniejsza proba. Vitali atakuje a Adamek umiejetnie wykorzystuje 20 stopowy ring by przemknac sie przy linach. Kolejny atak Ukrainca, ale jakby nieskoordynowany i chaotyczny. Kilka ciosow na garde I korpusVitaliya koncza runde, ktora zdecydowanie kazdy sedzia p[owinien zapisac na korzysc Polaka. Olbrzymie zdenerwowanie w narozniku Gorala. Bloodworth niemalze krzyczy do Gorala. Cos na temat szansy zycie etc. We wrzawie panujacej na stadionie niczego prawie nie slychac. Vittali wyraznie zmeczony siedzi ciezko w swym narozniku. Wladimir gestykuluje I cos do niego mowi. Sdunek bardziej spokojny, moze sadzi iz Vitali jest zwyciezca, ale czy to jest pewne?
Ostatnia runda. Obaj piesciarze stukaja sie rekawicami. Szalony atak Vitaliya, ktory najwyrazniej nie czuje sie zbyt pewnie przed ogloszeniem wyniku. Jeden z ciosow dochodzi szczeki Gorala, ktory natychmiast traci balans i klinczuje. Prawdopodobnie jest zraniony badz tez zmeczony 12 rundowa walka. Sedzie ich rozdziela i Ukrainiec atakuje, ale tym razem Adamek przedzieera sie pod ramionami przeciwnika. Kilkanascie sekund kraza dookola siebie, Vitali wydaje sie byc agresywniejszy. Koncowe 30 sekund. Adamek wystrzela seria na korpus I jeden z ciosow dochodzi szczeki Vitaliya, ktorego frustracja jest wrecz zauwazalna dla kazdego obserwatora spotkania. Marchant I lampley krzycz niemalze do swych mikrofonow by przedrzec sie przez sciane olbrzymiego dopingu. Obaj piesciarze potwornie zmeczeni wymieniaja sie ostatnimi ciosami, ktore jednak nie maja juz ani sily ani znaczenia. Koniec.
Pelne dwanascie rund niesamowicie ekscytujacego pojedynku mistrzowskiego o pas WBC wagi ciezkiej. Widownia zelekryzowana widowiskiem, emocjami i wszechobecnym zdenerwowanie. Pojedynek niezwykle wyrownany, niesamowity w swej dramaturgii I wynik w rekach sedziow.
Harry Lederman typuje na swej nieoficyjalnej karcie sedziowskiej jednopunktowe zwyciestwo Adamka, aczkolwiek zaznacza I z walka byla niesamowicie wyrownana z wieloma rundami bardzo trudnymi do oceny. Co beda brali pod uwage sedziowie? Czy pas pozostanie przy mistrzu, czy tez Polska bedzie miala swego pierwszego mistrz swiata w wadze ciezkiej???
Michael Buffer juz wie…..


A my wszyscy dowiemy sie 10 wrzesnia.
 Autor komentarza: Oneiros
Data: 22-07-2011 20:23:44 
@Cop
Zapomniales o Niku i Wejherowie, obraza sie :)
 Autor komentarza: endriu
Data: 22-07-2011 20:24:12 
cop,
Nie wiem czy bywales na eastsideboxing i boxingscene w czasach uzytkownika andre??

Ten Andre to ty i twoje imię
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:25:50 
"Oneiros Data: 22-07-2011 20:19:48 horhe
...cop twierdzi ze Adamek wykonal 100% zadan postawionych przez sztab trenerski w walce z Grantem - Cop chyba musi byc czlonkiem sztabu Adamka, bo skad wie jakie byly te zalozenia i czy wyknonal je w 100%, ja takiej wypowiedzi ze strony sztabu Adamka nigdzie nie slyszalem, moze jakis link Copie? "

Wywiad z Rogerem Bloodworthem na ESPN News (satelitte radio) dwa dni po walce. Z pewnoscia sa rowniez jakies linki do innych jego wywiadow na portalach internetowych, ale nie chce mi sie teraz szukac. Jestem jednak pewny, ze sa tutaj tacy, ktorzy slyszeli lub widzieli.
 Autor komentarza: esox
Data: 22-07-2011 20:27:27 
Cop pozwól że wyekspresjonuję swoje zdanie chociaż za żadne skarby nie wiem co to znaczy i w jakim języku raczyłeś dać upust dręczącej cię pasji literackiej.To forum na którym ludzie wyrażają swoje opinie bo mają mózgi którymi myślą i oczy którymi oglądają walki.Jeśli dla ciebie cytowanie opinii innych jest przejawem inteligencji i mądrości to składam kondolencje.A przewidywany przebieg walki-wygra Witalij przez KO.Skąd taki wniosek?Żeby zadać kilka ciosów w serii trzeba pozostać w zasięgu przeciwnika przez chwilkę i narazić się na zainkasowanie kontry.Obniżoną pozycję Adamka można wykorzystać i skontrować podbródkowym,może witek tego nie umie?
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:28:28 
"Oneiros Data: 22-07-2011 20:23:44 @Cop
Zapomniales o Niku i Wejherowie, obraza sie :) "

Nie wiem czy zwrociles uwage, ze nie jest to liga zwolennikow Adamka, a raczej kreatywnosci uzytkownikow tego forum. Ich kultury wypoowiedzi, inteligencji i przede wszystkim wiedzy.
Dodaje do listy uzytkownika "nik" gdyz spelnia te normy.
 Autor komentarza: provokator
Data: 22-07-2011 20:28:36 
"cop:
Pisze teraz dla samej zabawy a pisanie profesjonalne to juz wymaga czasu i przede wszystkim pieniedzy... Z przyjemnoscia jednak wrzuce od czasu do czasu kilka ciekawostek. Wspominajac programy amerykanskie, zainicjowac chcialem tylko konversacje. MMoze sa jekies ciekawe bokserskie programy w Polsce? Tego niestey nie wiem, ale nie widze by ktokolwiek tutaj powolywala sie na jakiekolwiek zrodla, co jest odrobine dziwne. Mowie tak, gdyz samym "gdybaniem" trudno jest wypelnic polemike i do tego byc kreatywnym...
Pozdrowionka."

Właśnie chodzi o to, że jesteśmy dość ubogim krajem jeśli chodzi o coś takiego. Programów bokserskich nie ma, audycji radiowych też, a i ekspertów jak na lekarstwo (raptem Pindera). Moje wypowiedzi opieram jedynie na tym co czytam na stronach, na tym co widzę w ringu i na tym co sam wydedukuję. Kiedy staram się przewidzieć wynik walki to opieram się głównie na analizie stylów obu pięściarzy, bo wiadomości i źródeł informacji jak na lekarstwo. Chociaż w tym zakresie bokser.org robi świetną robotę i to na skalę światową jak widać.
 Autor komentarza: clyde22
Data: 22-07-2011 20:29:12 
cop Tak ,znam juz twoja wersje.Wyglada na to ze potrzebujemy home decision.Ciekawe jaki wplyw beda mieli promotorzy na ich wybor?
 Autor komentarza: clyde22
Data: 22-07-2011 20:29:54 
Na wybor sedziow oczywiscie.
 Autor komentarza: Oneiros
Data: 22-07-2011 20:30:08 
Cop

Hahaha, dobry z ciebie bajkopisarz. Twoje prognozy sprawdzą się jak ta: Adamek z usmiechem:
- Wladimir wygral z Haye, ale lezal na deskach dwukrotnie i gdyby nie fakt, ze Anglik ma slaba szczeke, dzisiaj nie byloby mowy o waszej dominacji.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:30:26 
THE LEAGUE OF EXTRAORDINARY GENTLEMEN - bokser.org 2010-2011
(bez pozycji i z pamieci, aczkolwiek bede ja uaktalnial):
-laura (miss of bokser.org i to pod wieloma wzgledami)
-clyde22
-deter
-gren
-thuvione
-ygnac
-biggeorge
-adamekfightpl
-liscthc
-provokator
-nik
-canuck

tbc...
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 22-07-2011 20:34:31 
Po tej wypowiedzi Gorala zaczolem sie zastanawiac czy on wie z ktorym z mistrzow K.bedzie walczyl:)
Niech ktos mu powie ze to mlodszy K.lubi sie przytulac i wieszac na przeciwniku,a nie starszy K.
Zreszta Vitalij jest duzo lepszy w poldystansie niz Adamek.Ukrainski mistrz ma calkiem spory repertuar ciosow,ktory moze zadac w zwarciu.Goral natomiast walczyc w zwarciu praktycznie nie umie.Nie bije podbrodkowych,ani krotkich sierpowych na gore i na dol.Jego strategia na walke to bedzie wsteczny i doskoki w trakcie ktorych bedzie staral sie zadac serie ciosow.Biorac pod uwage waciane rekawiczki Tomka to Vitalij smialo moze mu na to pozwolic i skarcic go kontra.Adamek z racji ograniczonych warunkow fizycznych i dosc przecietnej techniki nie bedzie w stanie zrobic cos innego w ringu poza tym co juz pokazal do tej pory w hevy.Vit za to moze wszystko...
 Autor komentarza: Kikas
Data: 22-07-2011 20:34:55 
Cop bardzo lubię Twoje opinie i cenię udział na tym "forum", ale przecież najważniejszym współczynnikiem do oceniania i komentowania walk jest ich oglądanie, a nie czytanie jakiś podcastów, blogów i słuchanie audycji radiowych, bo tutaj mnie trochę rozbawiłeś tym co napisałeś.

:)))))))))))))))))))))
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:35:41 
"provokator Data: 22-07-2011 20:28:36
Właśnie chodzi o to, że jesteśmy dość ubogim krajem jeśli chodzi o coś takiego. Programów bokserskich nie ma, audycji radiowych też, a i ekspertów jak na lekarstwo (raptem Pindera). Moje wypowiedzi opieram jedynie na tym co czytam na stronach, na tym co widzę w ringu i na tym co sam wydedukuję. Kiedy staram się przewidzieć wynik walki to opieram się głównie na analizie stylów obu pięściarzy, bo wiadomości i źródeł informacji jak na lekarstwo. Chociaż w tym zakresie bokser.org robi świetną robotę i to na skalę światową jak widać. "

Portal ten jest naprawde bardzo fajnie prowadzony. Dla mnie w glownej mierze to tylko wy, uzytkownicy tego forum sie liczycie, gdyz wiadomosci ze swiata wiem z innych zrodel, ale info z polskiego i europejskiego podworka sa bardzo interesujace.
Jestem pewien, ze sa tutaj tacy, ktorzy czytaja, udzielaja sie na innych zagranicznych portalach a ich horyzonty sa znacznie bardziej szersze niz takich dziwolagow jak dixon, silny, menadzer jego menadzera, napoleon, jasiotygrysek, endriu etc. (by wymienic tylko kilku niezbyt rozgarnietych)...
 Autor komentarza: Kikas
Data: 22-07-2011 20:38:24 
"Moje wypowiedzi opieram jedynie na tym co czytam na stronach, na tym co widzę w ringu i na tym co sam wydedukuję"


ooo kolejny, to jest chyba bolączka współczesnego nurtu myślenia, a raczej jego braku. Ludziom po prostu nie chce się myśleć i muszą zdawać się na opinie innych, to trochę przykry proceder.

Mi wystarczy że ZOBACZĘ WALKĘ do jej oceniania o.O
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:40:33 
"Kikas Data: 22-07-2011 20:34:55
Cop bardzo lubię Twoje opinie i cenię udział na tym "forum", ale przecież najważniejszym współczynnikiem do oceniania i komentowania walk jest ich oglądanie, a nie czytanie jakiś podcastów, blogów i słuchanie audycji radiowych, bo tutaj mnie trochę rozbawiłeś tym co napisałeś."

Masz absolutna racje. Myslalem, ze jest to oczywiste. Mowiac o zdobywaniu dodatkowej wiedzy, wychodzilem z zalozenia, ze kazdy tutaj piszacy oglada walki i to ich olbrzymia ilosc nawet. Pomijam jednak tych "youtubowych znafcow" - to parodia. Jak juz wspominalem, nie chcac sie absolutnie z tym wynosic ponad zaden poziom, ja "zaliczam" najmniej 8-10 gal kazdgo roku na zywo. Spotykanie fanow na takich imprezach jest bezcenne a ponadto ma sie szanse na zdobywanie znakomitych koneksji w branzy, ale to juz zupelnie inna sprawa.
Pozdrowionka
 Autor komentarza: Oneiros
Data: 22-07-2011 20:41:20 
THE LEAGUE OF EXTRAORDINARY GENTLEMEN
Laura, Deter etc. Brawo! Świadectwa z paskiem od naszego kochanego nauczyciela. My dostajemy nagane i jesli sie nie poprawimy czeka nas ban na bokser.org
Tylko wtedy.. do kogóż pójdziemy?
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:43:08 
"Kikas Data: 22-07-2011 20:38:24
...Mi wystarczy że ZOBACZĘ WALKĘ do jej oceniania o.O "

By ocenic sama walke, prawdopodobnie masz racje, aczkolwiek zawsze warto dowiedziec sie wiecej o jej kulisach, calej stron ie biznesowo-marketingowej. Jakby nie bylo rozmawiamy o boksie zawodowym, a to juz znacznie wiecej niz tylko ring. Rozumiem jednak doskonale o czym piszesz.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 22-07-2011 20:43:49 
Ale czasami warto swoje własne wrażenia z walki skonfrontować i porównać z tym, co sądzą inni - szczególnie znani eksperci, komentatorzy, trenerzy, sami zawodnicy, czy wreszcie zwykli entuzjaści boksu.
Nierzadko okazuje się, że ten sam pojedynek oglądany różnymi oczami prezentuje się całkiem inaczej.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 20:45:03 
cop
Wejherowo napisał że Vit jest słaby technicznie,ty mu przytaknąłeś,więc może powiesz czym że jest ta technika??
Bo skoro Vit jej niema,to czy walki wygrywa samymi warunkami?

Bo ja myślę że on ma kapitalną,nieszablonową technikę użytkową.Dopracował swój styl do perfekcji,nie bazuje na pojedyńczym ciosie,nie zbiera na głowę,na duł też nie za dużo,potrafi przejść z punktatorstwa do wojny,w ringu narzuca swój styl,jest krupierem we własnym kasynie zwanym ring.
Więc bardzo bym chciał wiedzieć skąd się bierze opinia że jest słaby technicznie.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:45:36 
"Oneiros Data: 22-07-2011 20:41:20 THE LEAGUE OF EXTRAORDINARY GENTLEMEN
Laura, Deter etc. Brawo! Świadectwa z paskiem od naszego kochanego nauczyciela. My dostajemy nagane i jesli sie nie poprawimy czeka nas ban na bokser.org
Tylko wtedy.. do kogóż pójdziemy? "

Twoj udzial na tym forum jest rowniez bardzo istotny. Zawsze masz szanse by awansowac..lol...
Tak powaznie jednak, to ja nie pamietam wiekszosci uzytkownikow, ale staram sie zauwazyc tych, ktorzy swa kreatywnoscia wzbogacaja poziom tego forum.
Nie musimy sie zgadzac, ale kultura wypowiedzi i znajomosc tematu wymagana.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:46:42 
"Ygnac Data: 22-07-2011 20:43:49
...ten sam pojedynek oglądany różnymi oczami prezentuje się całkiem inaczej."


DOKLADNIE !!!
 Autor komentarza: provokator
Data: 22-07-2011 20:47:19 
cop,

bądźmy szczerzy, wy, kibice boksu w USA macie o wiele lepsze warunki do pasjonowania się tą dyscypliną. Mnóstwo gal, praktycznie co weekend jakaś na najwyższym poziomie, ogromne zainteresowanie mediów boksem, a to naprawdę sprzyja! Ja miałem okazje być na paru galach w swoim życiu, byłem też na walce Kliczko - Sosnowski i fakt, atmosfera jest niesamowita! Żaden kino domowe nie zapewni tylu wrażeń co bycie na stadionie czy w hali...
 Autor komentarza: provokator
Data: 22-07-2011 20:50:33 
"Ygnac Data: 22-07-2011 20:43:49
...ten sam pojedynek oglądany różnymi oczami prezentuje się całkiem inaczej."

Powiedz to zawieszonym sędziom z walki Williams - Lara xD Oczywiście to taki niewinny żarcik :)
 Autor komentarza: Kikas
Data: 22-07-2011 20:51:14 
Okej, zgadzam się Cop, źle Cię zrozumiałem, ale jak zwykle wszystko zostało wyjaśnione.

Bardzo fajnie jest się interesować kulisami walk itp, wtedy nabierają one kontekstu i głębi, szanuję takich fascynatów jak Ty, ja jestem młody i boksem intensywniej interesuję się od niedawna i coraz bardziej kocham ten sport :)
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:51:46 
"liscthc Data: 22-07-2011 20:45:03 cop
Wejherowo napisał że Vit jest słaby technicznie,ty mu przytaknąłeś,więc może powiesz czym że jest ta technika??
Bo skoro Vit jej niema,to czy walki wygrywa samymi warunkami?
Bo ja myślę że on ma kapitalną,nieszablonową technikę użytkową.Dopracował swój styl do perfekcji,nie bazuje na pojedyńczym ciosie,nie zbiera na głowę,na duł też nie za dużo,potrafi przejść z punktatorstwa do wojny,w ringu narzuca swój styl,jest krupierem we własnym kasynie zwanym ring.
Więc bardzo bym chciał wiedzieć skąd się bierze opinia że jest słaby technicznie. "


Juz wyjasniam i posluze sie przykladem. Lennox Lewis mial niesamowita technike wspolczesnego gladiatora wagi ciezkiej. Podobne warunki fizyczne jak Vitali, ale bardzo dobry balans, wyczucie dystansu i koordynacja ruchowa. Jego wyszkolenie techniczne moze byc wzorem dla wiekszosci ciezkich. Pomijam juz fakt zlotego medalu olimpijskiego, gdyz tacy jak Povetkin czy Harrison rowniez go zdobyli...lol...
Vitaliya niesamowita zdolnoscia jest efektywne wykorzystywanie swoich wwarunkow fizycznych jak rowniez doskonala znajomosc swoich limitow.
Mysle, ze ta odpowiedz cie zadowoli?
 Autor komentarza: Oneiros
Data: 22-07-2011 20:55:28 
Liść
Widzisz.. i wszystko jasne.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:57:45 
"provokator Data: 22-07-2011 20:47:19 cop,

bądźmy szczerzy, wy, kibice boksu w USA macie o wiele lepsze warunki do pasjonowania się tą dyscypliną. Mnóstwo gal, praktycznie co weekend jakaś na najwyższym poziomie, ogromne zainteresowanie mediów boksem, a to naprawdę sprzyja! Ja miałem okazje być na paru galach w swoim życiu, byłem też na walce Kliczko - Sosnowski i fakt, atmosfera jest niesamowita! Żaden kino domowe nie zapewni tylu wrażeń co bycie na stadionie czy w hali... "

Masz racje, ze zadne domowe ogladanie nie jest nawet czesciowo tak pasjonujace jak przezywanie walk na zywo. Super, ze ogladales Klitschko-Sosnowski w Niemczech. Kazdy ma inne mozliwosci ale stopien ich wykorzystywanie to juz bardzo personalny element.
Ja mieszkam godzinke od Foxwood Casino i Mohegan Casino. Dwie godziny i 45 minut od Madison Square Garden w New York, wiec doskonale rozumiem, iz mam wiecej szans na ogladanie walk i to super walk na zywo. Nie zawsze mam pieniadze i czas by to robic, ale poniewaz pasjonuje sie boksem zawodowym juz od ponad dwudziestu lat, robie top tak czesto jak to tylko mozliwe... Ponadtop zbieranie walk o dobrej jakosci technicznej na blu-rays czy dvd jest rowniez pomocne przy analizowan iu wydarzen.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 20:59:59 
THE LEAGUE OF EXTRAORDINARY GENTLEMEN jest kwestia otwarta a wszelkie sugestie sa mile widziane i beda rozpatrywane na biezaco przez nasz team...
Dziekuje.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 21:00:53 
cop
Owszem zadowoli,ale tylko połowicznie,bo ja nadal twierdzę że liczy się technika użytkowa i tą w moim mniemaniu Vit właśnie posiada.Balans to fakt Vit nie posiada go zbyt dobrego,ale reszta...To że bije niekonwencjonalnie,że nie trzyma gardy działa tylko na jego plus,bo nie pasuje do żadnych schematów.To jest właśnie technika użytkowa.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 21:01:41 
Dodam, ze w chwili podwyzszenia poziomu poelmik na tym forum, moze jakis ipad zostanie ufundowany i przyznany najbardziej wartosciowemu uzytkownikowi. Taka mala nagroda dla VIP BOKSER.ORG
 Autor komentarza: provokator
Data: 22-07-2011 21:01:59 
Jak najbardziej się zgadzam :) Sam mam kolekcję większości walk Gołoty, Jones Jr'a czy choćby Gatti'ego.
 Autor komentarza: provokator
Data: 22-07-2011 21:05:36 
liscthc,

przez to właśnie Vitali jest tak nieszablonowym pięściarzem, co czyni go niezwykle trudnym rywalem. Dodatkowo ta tytanowa szczęka, która sprawia, że wygranie z nim przed czasem nie przez kontuzje jest bardzo, bardzo trudnym zadaniem.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 21:06:57 
"liscthc Data: 22-07-2011 21:00:53 cop
Owszem zadowoli,ale tylko połowicznie,bo ja nadal twierdzę że liczy się technika użytkowa i tą w moim mniemaniu Vit właśnie posiada.Balans to fakt Vit nie posiada go zbyt dobrego,ale reszta...To że bije niekonwencjonalnie,że nie trzyma gardy działa tylko na jego plus,bo nie pasuje do żadnych schematów.To jest właśnie technika użytkowa."

Nie neguje wartosci twoich argumentow i zgadzam sie, ze to co nazywasz "technika uzytkowa" jest bardzo istotne. Oczywiscie widze, ze bardzo lubisz styl Klitschkos i nie ma w tym niczego zlego. Ja przyznam sie uczciwie, ogladajac walki kroregokolwiek z nich, mam wrazenie iz farba nigdy nie wyschnie na tej scianie...lol...
Najnudniejsze 5 pojedynkw w wadze ciezkiej w ostatnich dlugich latach to:
Wladimir-Ibragimov
Vitali-Johnson
Ruiz-Oquendo
Byrd-Williamson
Ruiz-Toney
 Autor komentarza: Oneiros
Data: 22-07-2011 21:07:04 
To Gatti popelnil samobojstwo czy nie?
 Autor komentarza: Oneiros
Data: 22-07-2011 21:09:13 
Ten palec Tomka pokazuje ze wysle Witka w kosmos ktoryms ze swoich ciosow.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 21:11:52 
"provokator Data: 22-07-2011 21:01:59
Jak najbardziej się zgadzam :) Sam mam kolekcję większości walk Gołoty, Jones Jr'a czy choćby Gatti'ego"

Mo0ja kolekcja dvd & blu-rays przekroczyla 1000 walk juz czas temu i ciagle sie powieksza. Siegam czasami do srodkow zastepczych typu youtube, ale robie to niezbyt chetnie i juz jako ostatecznosc.
Z walkami Goloty zapoznalem sie pierwszy raz w momencie kiedy mialem Polish-American dziewczyne. Bylem na slynnej walce w MSG w 1996.
 Autor komentarza: clyde22
Data: 22-07-2011 21:12:31 
cop Skoro napisales o swietnym technicznie ciezkim jakim byl Lennox i wspomniales o Olimpiadzie.Wygral tam z Bowe,ktory moim zdaniem w swoim prime byl jeszcze lepszy niz Lewis.Oczywiscie nie mowie o Bowe z walki z Andrzejem tylko wczesniejszym.Mysle ze Bowe byl najbardziej utalentowanym ciezkim od czasu Claya.Potrafil waczyc w poldystansie, na dystans,mial swietny balans i mysle ze byl odporniejszy na ciosy(chociaz to spekulacja).Gdyby nie brak ambicji i determinacji mogl byc dominatorem wagi ciezkiej.Kto waszym zdaniem wygralby,oczywiscie obaj w optymalnej dyspozycji? No i pytanie do copa.Dlaczego do tej walki nie doszlo? Popularnej teorii o strachu Riddicka nie kupuje bo "Big Daddy" nie bal sie nikogo.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 21:13:25 
"Oneiros Data: 22-07-2011 21:07:04
To Gatti popelnil samobojstwo czy nie? "

RIP Arturo Gatti zostal zamordowany w niewyjasnionych okolicznosciach w Brazylii.
 Autor komentarza: Oneiros
Data: 22-07-2011 21:15:22 
Ja czytalem ze jako oficjalna przyczyne zgonu podano samobojstwo, ale sa podejrzenia ze zabila go zona, wiec jak jest naprawde chyba nie wiadomo.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-07-2011 21:16:39 
nie wiem czy Adamek wie że fakt że "Kliczko będzie się przytulał" będzie dla niego ogromnym problemem a nie dla Witka....
Bernard Hopkins czy Ruiz Klinczami zajechali większość swoich przeciwników Klinczami i ...
W najlepsze warunki do Klinczów Mają bokserzy wysocy bo mogą się wieszać na przeciwniku i ten mniejszy musi ich "nosić" dodajmy do tego że Witek jest 13cm wyższy i 12-15kg cięższy a do tego jest mistrzem Klinczów....Adamek zapomniał dodać że przed każdym klinczen dostanie ze dwa dyszle.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 21:16:39 
@clyde22 - Riddick byl rowniez moim zdaniem jednym z najbardziej utalentowanych piesciarzy wagi ciezkiej, ale jego brak samodyscypliny doprowadzil go do takiego wlasnie konca kariery. Podobnym przykladem talentu jest obecnie Solis, oczywiscie na mniejsza skale, aczkolwiek nie mozna byc profesjonalista, ktory o polnocy obzera sie hamburgerami i pomiedzy walkami wazy 280 lbs.
 Autor komentarza: Oneiros
Data: 22-07-2011 21:17:02 
clyde
Skad wiesz ze Bowe nie bal sie nikogo? Tylko on wie jak bylo naprawde, ale gdyby nawet sie bal, to sie nie przyzna.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 21:18:07 
Nie kryje że ogólnie Braci oglądam z zaciekawieniem,Vita jeszcze bardziej.Ale nie chciał by tu wyjść na jakiegoś fanatyka,piszę to co o nim myślę,a wady pomijam bo ich za bardzo nie widzę.A dlaczego,ano dlatego że jego wady są rekompensowane z nawiązką przez zalety.Oczywiście nie przeszkodzi mi to w kibicowaniu Tomkowi,ale,no właśnie mam wielkie ale co do końcowego triumfu Tomka.
Zresztą ja lubię różnorodnych bokserów,takich co mają własny styl.
Maidana,Matthysse,Arce,Angel Garcia,Floyd,Pacman,Rios,Alvarez.Każdy z nich ma inny styl,a mimo to uwielbiam ich wszystkich.
 Autor komentarza: Oneiros
Data: 22-07-2011 21:18:24 
Stonka

Wit jest 15 cm wyzszy od Adamka.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 21:18:39 
@Stonka - mysle, ze Goral zanim wejdzie do ringu bedzie musial miec doskonale przgotowana taktyke, by w takich sytuacjach sie nie zagubic. Jezeli tak nie bedzie, przegra z kretesem.
 Autor komentarza: Elesshar
Data: 22-07-2011 21:19:27 
Spekulujecie, gdybacie, a odpowiedź poznamy we wrześniu :) Półtora miesiąca i będziemy wiedzieć, czy Góral pokazał jaja i dał z siebie wszystko, czy jednak Vitek narzucił swój styl boksowania i Adamek przegrał. Co jak co, ale myślę, że Tomek nie da się złamać psychicznie. Dużo się mówiło, że Adamek ma małe szanse z Cunninghamem. Ale pokonał go kładąc, go trzykrotnie na deski. Fakt, gdyby nie nokdauny, to mógłby przegrać, bo ciosów chyba doszło więcej Cunna. A jak będzie z Vitalijem? Tego nie wiemy, a dowiedzieć się będziemy mogli już 10 września. Jeśli nikt nie złapie kontuzji. Chciałbym, aby Góral wygrał, ale to będzie niesamowicie trudne zadanie.
 Autor komentarza: clyde22
Data: 22-07-2011 21:21:09 
Oneiros Taki typ.Twardy czlowiek z Bronxu.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-07-2011 21:21:14 
Oneiros - tym gorzej dla Adamka
 Autor komentarza: clyde22
Data: 22-07-2011 21:23:37 
Po tym co widzialem na Olimpiadzie to ich walka na ringu zawodowym to byloby marzenie.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-07-2011 21:24:56 
cop - jak na razie we wszystkich walkach w HW Adamka do doskonałości było daleko (choć przyznaję, że za każdym razem wygrywał sprawiedliwie).
Za to od czasów Lennoxa Witek nie popełnił chyba ani jednego poważnego błędu.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 21:25:52 
"liscthc Data: 22-07-2011 21:18:07
Nie kryje że ogólnie Braci oglądam z zaciekawieniem,Vita jeszcze bardziej.Ale nie chciał by tu wyjść na jakiegoś fanatyka,piszę to co o nim myślę,a wady pomijam bo ich za bardzo nie widzę..."

Nigdy nie nazwalem nikogo fanatykiem zadnego boksera. To, ze jeden lubi Klitschkos a drugi Haye, nie ma zadnego znaczenia. wazne jest by kreatywnie rozwijac polemiki dotyczace boksu zawodowego. Przewaznie jest tak, ze jak lubimy danych bokserow, widzimy wiecej wad jak zalet i dlatego tez nasze opinie sa subiektywne. jezli jednak umiemy je uzasadniac w logiczny sposob, nabieraja one wiekszego znaczenia i wartosci. Tak rodza sie "fachowcy" w branzy bokserskiej. Jak myslicie, dlaczego tacy jak Doug Fisher, Steve Kim, Dan Rafeal czy wielu innych doszlo do swoich pozycji w tej branzy???
 Autor komentarza: provokator
Data: 22-07-2011 21:28:17 
Zupełnie z innej beczki :)

Denis Lebiediev vs Fedor Emelianenko:
http://www.youtube.com/watch?v=qYWJxKW8wz8&feature=player_embedded
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 21:28:41 
"clyde22 Data: 22-07-2011 21:23:37 Po tym co widzialem na Olimpiadzie to ich walka na ringu zawodowym to byloby marzenie."

W momencie wyrzucenia pasa do kosza na smieci, Riddick bylby prawdopodobnie zwyciezca takiego pojedynku. Gdyby jednak wydarzyl sie on w 1996, Lewis mogly go uszkodzic o wiele powazniej niz zrobil to Golota i to bez ciosopw ponizej pasa...lol...
 Autor komentarza: clyde22
Data: 22-07-2011 21:28:48 
StonkaKartoflana Ale poziom przeciwnikow Witka spada w zastraszajacym tempie (Albert i Briggs to byly zarty).
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 22-07-2011 21:29:28 
Stasiu Cop

Chcesz pobic rekord guinessa w dlugosci postu na forum?
Post dluzszy niz artykul.
No cóż,niektorzy maja chore ambicje.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-07-2011 21:31:01 
clyde - też myślę że Bowe to najlepszy talent HW od Holmesa...Niestety w ostatnia walka gdzie był w formie to z Holym 1 gdzie wygrał w pięknym stylu...W rewanżu ważył dużo więcej i sporo gorzej walczył, w trzeciej walce też nie byłyszczał i do czasu KO na Holym przegrywał na punkty...potem pamiętna walka z Hide gdzie wyglądał jak niedzwiedz nie do końca przebudzony z zimowego snu...
Bowe wiedział że w takiej formie nie ma szans z Lennoxem....
Myślę że ten Bowe z Holy 1 pokonałby Lennoxa- ale obecnie nie ma to żadnego zaczenia
 Autor komentarza: clyde22
Data: 22-07-2011 21:32:13 
cop Oczywiscie obaj na szczycie swoich mozliwosci,w 1996 Bowe byl wspomnieniem o potedze.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-07-2011 21:33:04 
clyde22 - pewnie że żarty....ale Witek ich nie wybiera reszta sra po gaciach to leje kogo się da....
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 21:33:27 
clyde22
Bo i niema za bardzo z czego wybierać.Większość już została zlana,albo nie za bardzo chcą być zlani(Povietkin).
 Autor komentarza: clyde22
Data: 22-07-2011 21:35:33 
StonkaKartoflana Wlasnie o tym myslalem.Pierwsza walka z Holym.Ciezki bliski idealu.Sorry ze nie na temat.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 21:41:43 
"StonkaKartoflana Data: 22-07-2011 21:31:01
clyde - też myślę że Bowe to najlepszy talent HW od Holmesa...Niestety w ostatnia walka gdzie był w formie to z Holym 1 gdzie wygrał w pięknym stylu..."

Dokladnie.
 Autor komentarza: provokator
Data: 22-07-2011 21:41:58 
clyde22,

myślę, że i Bowe z 1 walki z Holyfiefield'em i Lennox Prime to ciężcy bliscy ideału, to samo Tyson... Późne lata 80' i całe 90' to piękna era wagi ciężkiej...
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 22-07-2011 21:41:58 
Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 06:50:31
"Walka z Vitaliyem jest starciem o pas mistrza swiata i nawet gdyby, w co watpie, Goral ten pojedynek przegral, to i tak bedzie wciaz top 5 wagi ciezkiej"


Slowami typu cyt. "Nawet gdyby W CO WATPIE Goral ten pojedynek PRZEGRAL" rozwaliles mnie na maksa. Jednoznacznym faworytem jest Vitek, ma przewage prawie we wszystkim, a ty piszesz tak jak by to Tomek byl tu 100% koniem , ktory jest skazany tylko i wylacznie na zwyciestwo. Jestem daleki by odbierac komukolwiek wiare w Adamka, ale watpic w mozliwosci Vitka to jak dla mnie czysta glupota. Lol,lol, lol, lol !!!!!!!!!!!!!
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 21:44:08 
Nie chce mi sie opuszczac bydynku, gdyz temperatura dzisiaj 100F. Straszny upal, wiec moze czas na plywanie a boksie jutro...lol...
 Autor komentarza: milek762
Data: 22-07-2011 21:44:55 
oj Adamek szanuje cie ale nie co go czeka
10 wrzesnia

spotka sie znajlepszym cieżkim na świecie
mimo ze vit ma 4o lat
napewno bedzie zdeterminowany !!!

Vitlaij ma twardą szczeke udeżenie nie jest wolny jak niektórzy

pisza oszołomy nieznajace sie na boksie!!


ring zwerfikujw wszystko i to domniemaną szybkość Adamka !!!
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-07-2011 21:46:07 
clyde22 - W młodym Bowe nie widzę praktycznie żadnych poważnych wad, genialne warunki fizyczne, najzwinniejszy, najszybszy z "dwumetrowców"
W historii, betonowy łeb, nieziemski cios, świetny w dystansie genialny półdystanas, świetna obrona ( przy linach najlepszy po Alim), potrafił boksować i brutalnie się napierdal.ć....Co z tego jak położył lachę na wszystko w wieku 25lat
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 21:46:15 
@Legionnaire - nie sadze, ze wlasciwie zrozumiales moj wczorajszy komentarz...lol...
Ponadto, moje subiektywne odczucie nie zmienia faktu, ze Vitali jest wielkim faworytem tego pojedynku.
Pozdrowionka.
 Autor komentarza: Nixon
Data: 22-07-2011 21:47:25 
Adamek ma szybkość i bardzo dobrą pracę na nogach,ale ma też braki np nie ma tego czego Haye czyli pracy tułowiem i dla tego jak się go przyciśnie do lin to nie dobrze.Adamek nie może dać się zamknąć przez Vita w narożniku,bo ten będzie go obijał dyszlami.Jedyna szansa na pokonanie Kliczki,to walka z obniżonej pozycji,ale Adamek musi to dobrze robić,bo wiadomo sparing to nie walka.W walce jest Adrenalina i świadomość,że walczy się o pas.Vitek miewał problemy trafiać Johnsona i nawet Solis parę razy Vitka trafił,ale to była tylko 1 runda i nic nam nie powiedziała.Ta walka pokaże w jakiej formie tak na prawdę jest Vitek.Bo ostatnio nic nie wiadomo,bo obijał worek,który się nie przewrócił i połamańca Solisa.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-07-2011 21:49:04 
milek762 - zgadzam się trzeba być kompletnym debilem aby pisać ża Witek jest "wolny"...ja poza Byrdem nie widziałem żadnej walki gdzie jego przeciwnik był szybszy....
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 21:49:31 
"StonkaKartoflana Data: 22-07-2011 21:46:07
W młodym Bowe nie widzę praktycznie żadnych poważnych wad, genialne warunki fizyczne, najzwinniejszy, najszybszy z "dwumetrowców"
W historii, betonowy łeb, nieziemski cios, świetny w dystansie genialny półdystanas, świetna obrona ( przy linach najlepszy po Alim), potrafił boksować i brutalnie się napierdal.ć....Co z tego jak położył lachę na wszystko w wieku 25lat "


Jego jedyna wada byla chec zjedzenia wszystkich hamburgerow z pobliskich McDonalds. Niestety, gdyz jak napisales, byl niesamowitym talentem. Mysle, ze Ibeabuchi to drugi w latach dziewiedziesiatych, ktorego kariery nalezy zalowac.
 Autor komentarza: clyde22
Data: 22-07-2011 21:51:14 
StonkaKartoflana Riddick powiedzial ze nie chce byc nikim wielkim,wystarczy ze bedzie mistrzem.Z tego podejscia wziela sie jego kleska.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 21:54:58 
"StonkaKartoflana Data: 22-07-2011 21:49:04 milek762 - zgadzam się trzeba być kompletnym debilem aby pisać ża Witek jest "wolny"..."

LOL...Czy sadzisz, ze szybkosc Vitaliya mozna porownac do Byrda,Chambersa,Haye, Adamka a nawet opaslego Solisa??? Bez wyzywania nikogo od "debili" (cokolwiek to w twojej terminologii znaczy..lol...), musisz przyznac, ze Vitali nie jest szybkim ciezkim, a do tego jego brak koordynacji klasyfikuje go jako dosc nieortodoksyjnego piesciarza, ktory ma dar do efektywnego wykorzystywania swoich warunkow fizycznych.
Nigdy nie slyszalem zadnej fachowej opinii, w ktorej okreslono by Vitaliya jako szybkiego piesciarza...lol...
 Autor komentarza: milek762
Data: 22-07-2011 21:55:40 
Wejherowo co ty za bzdury piszesz na jakiej podstawie twierdzić
że Adamek ma czysto lespze umijetnosci niz Vitalij
niezgadzam sie absolutnie!!


z kim walczył w cieżkiej Adamek
gołoty nie licze bo to był niestety worek trennigowy

Estrada który niema nokutującego ciosu 12 rund walczyli
wygral 8 rund do 4
Arreolaą podobnie tez zebral tomek co było widac po walce
z grantem 40 letnim w 6 rundzie omało co przez nokut nie przegrał
wygrał stosunkiem jak dlamnie 7 nawyżej rund 4 lub 5 grant jedna remisowa

nie pisze o walce z Mc hamburgeem którego Mollo przecietny znokałtował
a Adamek 12 rund walczył!vitlaij Kliczko
z lennoxem jednym znnajwiekszycg w historii przez kontuzje oka przegrał
kirk jonchon ( gośc miał na 3o walk 2 7 nokutów ) 2 rund ko
Sanders jeden wiekszych panczerów 8 rund tko
Wilamis grozny w 2004 vroku ale był odporny pokonał 6 miesiecy wczesniej tysona
pózniej zdeklasował bardzo groznego petera
Gomeza dobrego technika


arreola ztłamsiłnic nei zebrał na twarz przez 1o rund
w przeciwinśtwie do Tomka!

wiec samo mówi przez sie kto ma lepsze umiejetnosci i kto z lepszymi walczył rywalami!
 Autor komentarza: Poirot
Data: 22-07-2011 21:59:59 
Wilamis grozny w 2004 vroku ale był odporny pokonał 6 miesiecy wczesniej tysonaWow pokonał Tysona, któremu zostało w tamtym czasie 5% formy.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-07-2011 22:00:50 
cop - jak to ktoś powiedział największy bokserski talent prawdopodobnie leży teraz przed telewizorem z wielką nadwagą i nigdy nie miał rękawic na łapach...
Talent jak się ostro trenuje to w boksie na najwyższym poziomie to 90% sukcesu....jak się kładzie lachę na wszystko nie znaczy nic...

Co do Ibeabutchiego to sam nie wiem. Na pewno był bardzo dobry, ale chyba nie byłby wybitny...z /Byrdem to KO przegrywał, z Tuą wygrał nieznacznie (a wybitny bokser moim zdaniem Tuę powinien deklasoać)
 Autor komentarza: milek762
Data: 22-07-2011 22:03:34 
co p fakt Byrd by szybki i gibki to prawda ale nie odporny jego waldek zniszczył w 1 walce wygrał na punty po drodze nokut
w 2 całkwowicie go znokaltował!!!bodajże w 6 rundzie

teraz mało który ma szanse nawiazać walke z kliczkami nei nmówie ze wygrać bo ja takiego niewidze póki co

wielu tu nie lubi hellenius ale ma czym udeżyć
petera znkałtował tylko 2 ciosami bitymi z luzu!!
i am gośc 2 metry potafi przyjać

juz teraz Adamek miałby z Helleniusem problemy uważam
 Autor komentarza: horhe88
Data: 22-07-2011 22:07:05 
Celniej można napisać że witalij jest szybki jak na swoje gabaryty ale w przeciwieństwie do swojego brata ma dodatkowo wolne nogi przez co bedzie mu trudno zamknąć Adamka w narożniku, dlatego bardziej skupi się na wyczekiwaniu ataków Adamka i stopowania ich lewym prostym oraz kontrach po przepuszczeniu akcji. Myślę że ze strony Witka mało będzie spadać prawych prostych/sierpów z dystansu, mało też będzie biegał za Adamkiem, ale jeżeli jego pierwotna taktyka nie będzie zdawać egzaminu to zapewne ruszy mocno do przodu.
 Autor komentarza: kuba999910
Data: 22-07-2011 22:07:40 
cop

Aczkolwiek musisz przyznać że zdolności koordynacyjne i szybkościowe Witalija są niespotykane dla białego człowieka, pięściarza o wzroście powyżej 200 cm. Przynajmniej ja nie znam białego dwumetrowca szybszego i lepiej skoordynowanego niż Witalij. Właśnie ten fakt w połączeniu z efektywnym wykorzystywaniem warunków fizycznych i odpornością jest esencją wielkości tego pięściarza.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-07-2011 22:10:49 
cop - ja wybitnej szybkości nie widziałem raczej w walkach Adamka z Estradą czy Grantem..

Witali nie ma szybkości i koordynacji??? to co ma warunki??- bokserów z warunkami jak Witali było w ostatnich latach kilkudziesięciu i co z tego????

Obejrzyj sobie 12 rundę z Briggsem i nawet traktują Briggsa jak ruchomy worek zobacz jaki tam Witek jest szybki...

Jakby witek nie był skoordynowany i szybki to ze swymi opuszczonymi łapami przegrywałby co drugą walkę
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 22:11:03 
StonkaKartoflana
O ile pamiętam to Hide był szybszy od Vita,ale równie szybciutko padł.
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 22-07-2011 22:12:45 
@milek762

Helenius to pięściarz,który obijał znane nazwiska kiedy te były past primie(Peter,Brewster)Tomek by wciągnął nosem Heleniusa.Fin ma bardzo dobre warunki fizyczne,niezłe ciosy proste,ale to wystarczało na takich rywali co miał,Tomek by obnazył wszystkie wady Heleniusa
 Autor komentarza: provokator
Data: 22-07-2011 22:16:29 
kuba999910,

Wladimir jest szybszy i lepiej skoordynowany niż Witalij...
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 22-07-2011 22:16:30 
Autor komentarza: horhe88
Data: 22-07-2011 22:07:05
"Celniej można napisać że witalij jest szybki jak na swoje gabaryty ale w przeciwieństwie do swojego brata ma dodatkowo wolne nogi przez co bedzie mu trudno zamknąć Adamka w narożniku, dlatego bardziej skupi się na wyczekiwaniu ataków Adamka i stopowania ich lewym prostym oraz kontrach po przepuszczeniu akcji. Myślę że ze strony Witka mało będzie spadać prawych prostych/sierpów z dystansu, mało też będzie biegał za Adamkiem, ale jeżeli jego pierwotna taktyka nie będzie zdawać egzaminu to zapewne ruszy mocno do przodu."

Dokladnie jestem tego samego zdania.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-07-2011 22:17:58 
liscthc - Hide był szybszy ale nie zdążył się rozpędzić:))))
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 22-07-2011 22:19:37 
Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 22:11:03
StonkaKartoflana
"O ile pamiętam to Hide był szybszy od Vita,ale równie szybciutko padł. "

I to na wlasnym terenie, a Vitek zdobyl pas WBO.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-07-2011 22:29:12 
w boksie mamy "dwie" szybkości - szybkość reakcji i szybkość ruchu - dużo lepiej szybko zareagować na cios i wykonać dość wolny unik niż wykonać błyskawiczny unik...po tym jak dostało się w mordę...

szybkość bez dobrego czasu reakcji = bezsensowna bieganina po ringu machanie łapami w powietrze i zbieranie wszystkiego na pysk...

przykładem przykładem dość wolnego lecz ze świetnym czasem reakcji boksera był Moorer co mało zbierał i dużo trafiał
 Autor komentarza: provokator
Data: 22-07-2011 22:32:49 
Stonka,

nie lubisz Adamka, nie :)?
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 22-07-2011 22:33:48 
Herbi Hide to zaden wielki pięsciarz.Kogo wielkiego Hide pokonał??Herbi przegrywał z,Bowe,Kliczko,Chingangu czy jakims kelnerem Kulikauskas.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 22:38:06 
Wejherowo
A kto pisze że to wybitny zawodnik???

Nie mniej miał szybkie łapki,ale jak napisał Stonka nie zdążył się rozhulać.
 Autor komentarza: milek762
Data: 22-07-2011 22:39:43 
o Wejcehrwowo
podysktuje z toba

nie twierdze ze Adamek jest słaby nigdy tak nietwierdziłem
ma szybkosć
fakt
ale nie wzrsotu i udeżeniana cieżką
a Hellenius ma i wzrost i udeżenie

zastanów sie co piszesz bo nie masz racji !!!!!!!!

skoro Adamek nie znokałtował Mc hambugrera heheheh i Estrade którego

potem przecietniak jakiś usadził przed czasem!
to coś znaczy!!

wiec w jaki spsób jak ty mówisz wciagnoł by nosem hellenisua
jak ten potrafi udeżyć i am 2 metry wzrostu

a wciagnac nosem skad ten tekst wymiliśliłeś

za dużo sie kosteckiego nasłuchałeś???
on tego typu teksty proste!!
 Autor komentarza: milek762
Data: 22-07-2011 22:42:36 
kuba999910 masz racje zgadzam siec co do kordynacji Vitaliaj

jak an białego niespotykana i trudna bardzo do przełamania
do tego twarda szczeka!

mimo 4o lat Vitlaij to bokser nie zdominowania póki co!

tyle wtemacie!
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 22-07-2011 22:42:52 
@liscthc

Czy ja wiem czy miał szybkie rece.Tomek ma duzo szybsze ręce i nogi od Herbiego.Hierbi miał power w rekach,ale nikogo swojej karierze wielkiego nie pokonał.
 Autor komentarza: milek762
Data: 22-07-2011 22:43:53 
Dodajcie muj post redakcjo
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 22-07-2011 22:47:22 
Adamek ma sporo atutow po swojej stronie,a dzisiejszy Vitek jak dla mnie to spora niewiadoma,jesli chodzi o czas reakcji.Z Solisem zebral sporo(jak na niego)Poprawdzie to jedna runda o niczym moze nie swiadczyc
Adamek ma rownie szybkie lapy co Solis i do tego dobra prace nog.Szkoda tylko ze jest schematycznym hevy bez ciosu...
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-07-2011 22:49:57 
provokator - zdziwisz się ale nie...bardzo mu kibicowałem w walkach z Cunnem, Briggsem,Arreolą itd ...później mi zobojętniał...jako osoba Adamek jest dla mnie neutralny - ciężko uczciwie pracuje,nie kradł, nie napierdalał na ulicy jak co niektórzy itd....charyzmy nie ma, dowcipu również, głupi nie jest, wybitnie błyskotliwy też nie tyle..poprostu dość przeciętny szary człowiek i absolutnie nie mam mu tego za złe.
Jako sportowiec wieloma cechami mi imponuje...
Właściwie od Urlicha dość precyzyjnie przewidziałem przebieg wszystkich walk Adamka poza drobnymi szczegółami....

To że nie daje mu większych szans z Kliczką wynika tylko z bardzo zimnej i przyziemnego spojrzenia na jego boks w HW..
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 22-07-2011 22:50:50 
@milek

Z Mcbridem Tomek chiał przeboksowac 12 pełnych rund,aby jak najlepiej przygotowac się do walki z Prowokatorem Kliczko.

Z Estrada Tomek wazył zbyt duzo a mimo to i tak był szybki i do tego wygrał walke z solidnym pięściarzem.

Zobacz z kim walczył swojej karierze Tomek Adamek ,a z kim Helenius.Robert Helenius dobrze się prezentował na tle rozbitych i słabych rywalach.Poczekaj az wkoncu zawalczy z kims lepszym,wtedy bedzie mozna więcej powiedziec na temat Heleniusa.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 22:53:22 
Wejherowo
No nie pokonał żadnych wielkich,jedynie wspomnienie po Tony Tuckerze.Ale jednak był dość szybki.Jednak szczęki nie miał dobrej.
A szybkość Tomka zobaczymy w tej walce,no i martwiące jest to że jednak Tomek przyjmuje,a ciosy Vita to nie plaskacze i swoją wymowę mają.
 Autor komentarza: milek762
Data: 22-07-2011 23:01:42 
oki Wejcherowo poczekam co pokaze za pare walk hellenius
ale zdanie nie zmienie!
cos znasz sie na boksie może ale jesteś zapaczony w Adamka
szczególnie w cieżkiej!
z estrada niezaprezetował sie rewelacyjnie Adamek
estrada to sredniak
a co powiesz o walce z grantem który ma 4o lat
i 6 rundzie
nie był szybki a mimo to adamek miał znim problemy????

widziałes twarz Adamka ja pamietam tą walke

uswiadomiłem po tej walce sobie dużo

ty jesteś z wejcherowa ze masz taką ksywke??
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 22-07-2011 23:04:29 
Wejherowo

Adamek nie znokautowal McBride'a bo raz nie ma ciosu,a dwa zabraklo mu determinacji.
Przed walka z Vitem wziol sobie jednago z najlatiejszych przeciwnikow,a potem poszedl po najmniejszej lini oporu.A te planowane przeboksowanie 12 rund to taka wymowka powodowana wstydem z racji meczarni z takim bumem jak "Pogromca Tysona"...lol...
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 22-07-2011 23:07:33 
Kliczko pierwszej rundzie z Solisem miał kłopoty.

Z Jonhsona nie mógł nawet czysto trafic.

Sosnowski nawet wytrzymał 10 rund z Kliczką,a przeciez Sosnowski to poziom europejski,a Tomek to poziom swiatowy.

Kliczko z Arreolą wygrał łatwo,bo Chris wolał jeść Fast foddy niz trenowac do walki z Witalijem.

Briggs stał na srodku ringu jak kłoda i zbierał ciosy Kliczki.

Kliczko spodziewa się znów kolejnej łatwej obrony pasa WBC,ale nie mile bedzie zaskoczony,kiedy 10 wrzesnia straci pas mistrzowski.

Ja spadam dobrej nocy.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-07-2011 23:18:10 
Wejherowo
"Z Jonhsona nie mógł nawet czysto trafic.".....:))))))))))))) trafił go "tylko" 298 razy w tym "zaledwie" 141 czysto

- nie kompromituj się chłopie
 Autor komentarza: milek762
Data: 22-07-2011 23:18:21 
oj wejcheeś nieobietywny zauważyłe krtykujesz Vitlaija na każdym kroku i Wychwalasz Adamka jakby był mistzrem cieżkiej i co najmniej 3 obrony miał!!

tyle w temacie Kolego!!!


nibede sie tu kłócił ty masz swoje zdanie ja swoje


pewne że 1o wrzesnia bede na forum na pewno i wtedy okaże kto miał racje!!!
a powiem nieskromnie wiem ze ja mam
pozdrawiam!!
 Autor komentarza: milek762
Data: 22-07-2011 23:18:22 
oj wejcheeś nieobietywny zauważyłe krtykujesz Vitlaija na każdym kroku i Wychwalasz Adamka jakby był mistzrem cieżkiej i co najmniej 3 obrony miał!!

tyle w temacie Kolego!!!


nibede sie tu kłócił ty masz swoje zdanie ja swoje


pewne że 1o wrzesnia bede na forum na pewno i wtedy okaże kto miał racje!!!
a powiem nieskromnie wiem ze ja mam
pozdrawiam!!
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-07-2011 23:29:19 
Ta Witek jest wolny, nieskoordynowany, słaby technicznie itd....

Tyle że ten beznadziejny Witek od walki z Sandersem (2004 rok!!!!) nie przegrał właściwie ANI JEDNEJ RUNDY....

A nasz superszybki, nieziemski technicznie, błyskotliwy Adamek ledwo wygrywa po ciężkich bojach z bokserami których Witek klepie jak dzieci.........
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 23:39:02 
No i wielki prowokator,bo ośmielił się powiedzieć że Tomek jest mały.
Cóż za zniewaga.

StonkaKartoflana
No bo na Adamka każdy jest w superhiperextramegagiga formie,a na Vita to spasione grubasy bez wiary,pomysłu i woglę bez niczego..
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 22-07-2011 23:41:28 
liscthc - aha to sorry nie wiedziałem! teraz zupełnie inaczej spojrzę na te sprawy.....:)
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 23:53:36 
No ja myślę bo skoro Wyrocznia z Wejherowa tako rzekł,to nie można się nie zgodzić.
Swoją drogą z tej serii był już Ali,Floyd i Tyson,jeszcze tylko Mayorga,Toney i Wejherowo.
 Autor komentarza: Luton
Data: 23-07-2011 00:15:11 
Jesli Wejherowo wykupił loże VIP
to obawiam sie o życie Vitka

Fanatyzm zawsze prowadzi do tragedii
 Autor komentarza: MatMaister90
Data: 23-07-2011 05:55:19 
Adamek może to wygrać. Gdyby nie te kiszka w ostatniej walce Witalija, to teraz zapewne Tomek przygotowywałby się do walki z Solisem. Niestety, a może i stety, Witalij to już dziadek i topowy bokser HW jest w stanie go pokonać. Swoje najlepsze lata ma już dawno za sobą, a jest w takim wieku, kiedy dosłownie z dnia na dzień można stracić formę, co zresztą historia już nie raz pokazywała na przykładzie wielu innych wspaniałych pięściarzy. Kto tak na prawdę sprawdził ostatnio starszego Kliczkę ? Sosnowski ? Briggs ? No kto ? jedynie Arreola był coś znaczącym zawodnikiem od 2003 roku z jakim walczył Witek. Było to już 2 lata temu, kiedy jeszcze forma Witalija mogła być o wiele lepsza. A dzisiaj ? Od dwóch lat żadnej poważnej walki a od czasu świniobicia z Briggsem, nawet nie boksował. Prócz wyłapania kilku sztuk i przegrania rundy z Solisem, nic więcej nie boksował, więc i dodatkowo mógł zardzewieć. Oczywiście walkę z Solisem wygrał, ale wszyscy widzieli jak to wyglądało w praktyce, jaki przebieg miała ta runda i jak chujowo się to skończyło. Solis był za szybki dla Wicia, a w następnych rundach tylko by się to uwydatniało. Dlatego widzę szansę Adamka i to wcale nie małą. Oczywiście Witalij to kawał twardziela i wielkiego boksera ze stalowymi jajami, o wiele większymi niż jego posiada jego młodszy braciszek. Jednak spodziewam się, że czas uszkodził już starego Kliczkę. A jeśli okaże się, że nie, to tylko bić pokłony, że tak długi czas utrzymuję formę.
 Autor komentarza: towarzysz
Data: 23-07-2011 07:55:55 
adamek, widzimy, ze strach oderwal jego od rzeczywistosci. hehehe jak Pan Kliczko, ciebie przytuli to na ojomie wyladujesz, hehehe, czego serdecznie zyczymy, tak na marginesie.
 Autor komentarza: mma
Data: 23-07-2011 10:45:21 
O rany, ile razy jeszcze do września, cop, będziesz wklejał te swoje wypociny?

Jak małe dziecko, które zrobiło laurkę i biega po domu pokazując po raz setny mamie z pytaniem "Mamo, ładne? Ładne?"
I jak drugie dziecko, nieco starsze, tworzące w sztambuchu "Listę Najlepszych Kolegów".
No i trzecie, najbardziej nieznośne, z zadartym, wypełnionym muchami nosem, wyniosłe, bo słyszało coś, czego inni nie usłyszeli.Adamek przegra, bo będzie śliska nawierzchnia.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.