KLICZKO: NIKT NIE MOŻE MNIE ZATRZYMAĆ

- Wiem, co potrafi Tomasz Adamek. Jego wielkim atutem jest szybkość. Ma także znakomitą kondycję, wspaniały refleks i co najważniejsze wielkie umiejętności techniczne. Tomasz to bardzo silny rywal – powiedział Witalij Kliczko (42-2, 39 KO), mistrz świata wagi ciężkiej w boksie, podczas spotkania z Tomaszem Adamkiem (44-1, 28 KO) w nowojorskiej siedzibie telewizji HBO. Ukrainiec na spotkaniu, na którym obecny był także Onet.pl, mówił też o tym, że dla niego wielkim wyzwaniem będzie posłanie Adamka „na deski”. Starcie tych dwóch pięściarzy reklamowane jest na całym świecie jako "Bitwa XXI wieku". Organizatorem gali we Wrocławiu jest firma SMG Polska.

- Marzenie pana i brata spełniło się. Panujecie w wadze ciężkiej, ale teraz mistrzowskiego pasa będzie chciał pana pozbawić Tomasz Adamek.
Witalij Kliczko:
Kontrolujemy z bratem wszystkie federacje wagi ciężkiej. Należą do nas wszystkie tytuły. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy w historii. To wspaniałe uczucie. Teraz jednak pozbawić mnie pasa będzie chciał Tomasz Adamek. On jest challengerem, dlatego nie mogłem odmówić.

- Walka z Tomaszem Adamkiem zbliża się wielkimi krokami. Co pan sądzi o tym zawodniku?
WK:
Tomasz Adamek to bardzo dobry pięściarz i do tego bardzo popularny nie tylko w USA, ale także na całym świecie. Jestem bardzo szczęśliwy, że będę walczył z mocnym challengerem, bo to normalne, że im lepszy rywal, tym ciekawsza będzie walka. To na pewno będzie interesujące starcie. Tym bardziej, że przecież był on mistrzem świata w dwóch niższych kategoriach wagowych.

- Analizował pan już walki Tomasza Adamka?
WK:
Tak.

- I jakie wnioski nasunęły się panu?
WK:
Wiem, co potrafi Tomasz Adamek. Jego wielkim atutem jest szybkość. Ma także znakomitą kondycję, wspaniały refleks i co najważniejsze wielkie umiejętności techniczne. Tomasz to bardzo silny rywal.

- Bardzo pochlebnie wypowiada się pan o rywalu. Zupełnie inaczej niż niedawno David Haye przed walką z pana bratem Władymirem.
WK:
To jest waga ciężka. Jeśli stracisz szacunek do rywala, to przegrasz walkę. Zawsze mam szacunek dla przeciwnika. Zresztą skoro przywołano już Davida Haye, to wyżej cenię od niego Tomasza Adamka. Kilka tygodni temu mój brat pokonał Davida Haye'a. Wielu dziennikarzy pytało mnie wówczas, kto jest mocniejszy - Haye czy Adamek? Obaj są mocnymi pięściarzami. David Haye jest mocniejszy niż Tomasz Adamek, ale w… gadce. W tym jest chyba najlepszy na świecie. Jeżeli jednak chodzi o pięściarskie umiejętności - w mojej osobistej opinii, jako profesjonalisty - Tomasz jest o wiele mocniejszy.

- Jeszcze nigdy Polski pięściarz nie był mistrzem świata wagi ciężkiej. Na pana drodze stanie teraz drugi zawodnik z tego kraju. Wcześniej walczył pan z Albertem Sosnowskim.
WK:
Nie można porównywać obu tych pięściarzy, bo to są dwaj zupełnie różni zawodnicy. Tomasz Adamek to bardzo doświadczony pięściarz. Ma przecież na koncie tytuły mistrza świata w dwóch niższych kategoriach. Wiem, że dla Tomka to jest wielka szansa. Ma on na pewno też wielką motywację, bo jego celem będzie pokonanie mistrza świata. I dlatego spotkamy się 10 września. Każdy rywal jest inny. Mam nadzieję, że walka we Wrocławiu będzie dramatyczniejsza i dużo bardziej interesująca i dynamiczna niż ta, w której mój brat Władymir pokonał Davida Haye, który nie chciał walczyć. Tomasz Adamek w porównaniu do Haye'a to wojownik.

- W samych superlatywach wypowiada się pan o Adamku. Co jednak będzie jego słabym punktem?
WK:
Wiem, że Tomasz zrobi wszystko, by wykorzystać swoją szanse. I dlatego będę znakomicie przygotowany na tę walkę. Wiem, jak dobry jest Tomek, ale ma on jeden słabszy punkt. Nie jest prawdziwym ciężkim pięściarzem. We wrześniu przekona się jednak, jak walczy prawdziwy ciężki. Wiem jak go pokonać, choć nie będzie to łatwe zadanie. Jestem jednak gotowy stworzyć wraz z Tomaszem show. Jestem najlepszy na świecie i w każdej chwili jestem gotowy do obrony tytułu. Wygrać z nim na pewno nie będzie łatwo, ale wiem, że dam dobrą walkę. To będzie wielka bitwa, w której ostatecznie pokonam Tomasza Adamka.

- Fachowcy twierdzą, że jest pan wielkim faworytem tego starcia.
WK:
Wiele osób mówi, że Witalij Kliczko ma większe szanse od Tomasza Adamka. Jest jednak wiele przykładów w boksie, że nie wolno nikogo przed walką stawiać w roli faworyta. Wynik poznajemy dopiero po walce. Jest różnica, jeżeli przystępujesz do walki jako obrońca tytułu, a jako ten, który chce go wywalczyć. Presja w tym pierwszym przypadku jest bardzo duża.

- Starcie z Adamkiem odbędzie się we Wrocławiu, na stadionie, na którym zasiądzie ponad 40 tysięcy kibiców. W większości będą to fani Tomasza Adamka. Nie przeszkadza to panu?
WK:
Wiele osób pytało mnie, czy nie boję się walczyć w Polsce, gdzie Tomasz będzie miał wielkie wsparcie publiczności. Dla mnie nie jest jednak ważne, gdzie staję w ringu. Walczyłem już w Wielkiej Brytanii, USA i Niemczech przeciwko tamtejszym zawodnikom, a teraz stanę do rywalizacji w Polsce. To nic trudnego. Nieważne, jakiej narodowości kibiców zasiądzie więcej na stadionie we Wrocławiu. Najważniejsze, by zobaczyli oni dobrą walkę, bo przecież po to przychodzą. Obiecuje, że obaj stworzymy naprawdę dobre widowisko. Zresztą wiem, że do Wrocławia wybierają się także fani z Ukrainy i Niemiec. Na stadionie, którego budowa jeszcze trwa, zasiądzie ponad 40 tysięcy kibiców. Nie wypada zatem stworzyć miernego widowiska. To ma być show. To będzie na pewno niezapomniane wydarzenie dla tych wszystkich, którzy przybędą na stadion, a także dla tych, którzy obejrzą walkę w telewizji.

- Ma pan jakieś marzenia przed tą walką?
WK:
Moim marzeniem jest wygrać tę walkę. Starcie z Adamkiem, to wielkie wydarzenie dla kibiców. Wystarczy popatrzeć na rekordy naszych walk. Tomasz nie będzie łatwym przeciwnikiem, ale to dobry rywal dla mnie. Dla mnie wyzwaniem w tej walce będzie jednak posłanie go na deski, choć wiem, że ma twardą szczękę.

- Właśnie skończył pan 40 lat. Czy Witalij Kliczko wciąż czuje się na siłach, by podołać kolejnym wyzwaniom?
WK:
Kiedy patrzę na swój wiek i swoje dzieci myślę "wow". Wielu moich sparingpartnerów jest dużo młodszych ode mnie. Są szybsi i mają już lepszy refleks. Fritz Sdunek, mój trener, powiedział mi jednak: nie ma ryzyka, nie ma pieniędzy. Nikt nie może mnie zatrzymać. Jedynie przegrać mogę z czasem. Ten rzeczywiście szybko mija. Skończyłem przecież 40 lat. Wciąż mam jednak wystarczająco siły i motywacji, by stawać w obronie kolejnych tytułów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 22-07-2011 17:37:59 
"KLICZKO: NIKT NIE MOŻE MNIE ZATRZYMAĆ"

We wrześniu na polskiej ziemi Tomek Adamek zatrzyma prowokatora Witalija Kliczke.Jak ja bede radosny widząc mine Kliczki jak traci pas.To bedzie dla mnie bezcenne!!!
 Autor komentarza: Miazgacz
Data: 22-07-2011 17:41:52 
Rzucic tomka na deski on ma na mysli go znokautowac hah zalosny jest pewnie mysli ze raz go mocniej uderzy a ten padnie straci pas Jak nic
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 17:42:20 
Wielki mi prowokator.Ja pierdziu,ale ty Wejher jesteś dobry.Wręcz niemożliwy.

Ja jednak zachowując rozsądek,podzielam zdanie Vita.Na dzień dzisiejszy tylko Brat mógł by go pokonać,ale skoro to nie możliwe,to innego rywala nie widzę.
 Autor komentarza: Rogs
Data: 22-07-2011 17:42:39 
hahahahaha jest ku*** chory psychicznie człowiek dodał komentarz w ciagu jakis 5 min od dodania tematu. i tasu tasu

Idz do psychiatry i powiedz ze jestes fanatykiem. za swojego idola oddałbys życie. Podejmiesz terapie człowieku póki Sobie i komus krzywdy nie zrobisz!
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 17:47:47 
Sadze, ze Vitali to znakomity przyklad profesjonalisty i czlowieka, ktory umie sie znalezc w kazdej sytuacji w ringu i poza nim. Mam dla niego bardzo duzo respektu i doceniam osiagniecia zawodowe. Niestety w ringu nudzi i to jest glowny powod, iz wielkie korporacje tv niezbyt czest chca pokazywac jego walki. Mam nadzieje, ze wrzesniowy pojedynek bedzie bardziej interesujacy niz jego ostatnie poczynania w ringu.
 Autor komentarza: Kubuniaa
Data: 22-07-2011 17:49:54 
Wejherowo = fanatyk.

Po co Ty te komentarze piszesz? Wszystkie są o tym samym. Kliczko ich nie przeczyta.. ułomny jakiś jesteś?
 Autor komentarza: Kubuniaa
Data: 22-07-2011 17:50:48 
Adamek też nie. :)
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 17:51:34 
"liscthc Data: 22-07-2011 17:42:20
...Ja jednak zachowując rozsądek,podzielam zdanie Vita.Na dzień dzisiejszy tylko Brat mógł by go pokonać,ale skoro to nie możliwe,to innego rywala nie widzę..."

Nie ma piesciarzy niezniszczalnych.
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 22-07-2011 17:53:19 
@liscthc

Na dzien dzisiejszy są dwaj pięściarze lepsi od Witalija są to,Tomasz Adamek i Władimir Kliczko.Duzo tu nie docenia Tomka,ale juz się do tego przyzwyczaiłem.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 17:53:54 
Raz jeszcze.
Czy ktokolwiek z waszego zacnego grona slucha blogow internetowych na satelitarnych kanalach radiowych? Moze Ring Radio z prowadzacymi Fisherem i Rosenthalem? Moze Max Kellerman Boxing Radio? Polecam. Czasami wiedza nie boli i te bezsensowne "komentarze" wrzucane tutaj przez bardzo duza grupe "uzytkownikow" moglyby sie przekjsztalcic w interesujaca polemike z uwzglednieniem faktow i opinii ludzi, ktorzy maja cokolwiek do powiedzenia w sferach, ktorymi mam nadzieje wszyscy tutaj sie interesujemy...
Prostacka krytyka, z pominieciem jakichkolwiek podstawowych zasad obowiazujacych przy kreowaniu konwersacji, jest czasami moze smieszna, ale jezeli ci sami imbecylni uzytkownicy tego forum robia to nieustannie i bez najmniejszej nawet szansy na wniesienie czegokolwiek nowego to polemik, zaczyna to byc nuzace...lol...
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 17:55:54 
Napisalem o nowych horyzontach, gdyz czerpanie wiedzy i sugestii od tych, kytorzy ja posiadaja, zawsze wzbogaca konwersacje.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 17:56:24 
cop
Jasne że nie ma,Już Max Schmeling to pokazał,ale czy Tomek będzie tym że Maxem,albo późniejszym Busterem.Szczerze wątpię.
 Autor komentarza: Kubuniaa
Data: 22-07-2011 17:56:36 
Każdy temat Kliczko-Adamek, czytam, przewijam stronę, pierwszy komentarz: Wejherowo.

A jaki komentarz? ha

"Tomek Adamek pokona Kliczkę 10 września na polskiej ziemi polski bohater."

ew. czasami coś tam doda albo zmieni typu "nasz mistrz" "mistrz" "prowokator Kliczko"

Ty w ogóle widziałeś kiedyś prowokacje w boksie zawodowym? Ogarnij się bo widać że jesteś trollem który kibicuje Adamkowi bo obejrzał jego kilka walk na polsacie hahahah.
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 22-07-2011 17:58:03 
@kubuniaa

Widze,że nie masz argumentów dlatego pozostaje ci wyzywanie!!
 Autor komentarza: cop
Data: 22-07-2011 18:01:08 
"liscthc Data: 22-07-2011 17:56:24 cop
Jasne że nie ma,Już Max Schmeling to pokazał,ale czy Tomek będzie tym że Maxem,albo późniejszym Busterem.Szczerze wątpię."

Zobaczymy. Moim skromnym zdaniem Adamek ma to, czego brakowalo poprzednim przeciwnikom Vitaliya. Oczywiscie Ukrainiec jest faworytem i zupelnie nie dziwia mnie opinie takie jak twoja. Co mnie dziwi to styl "wypowiedzi" niektorych uzytkownikow tego forum. 10 wrzesien juz blisko, wiec z pewnoscia przekonamy sie czy musimy czekac na odejscie Klitschkos na emeryture, czy tez dywizja nagle sie ozywi. Preferowalbym te drugie.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 18:01:32 
Wejherowo
Ty za to masz argumenty!
Podziel się jeszcze raz z nami rozważaniami na temat walk Vita i Adamka z Arreolą.Bo to był jeden z rodzynków twej twórczości.
 Autor komentarza: Kubuniaa
Data: 22-07-2011 18:02:13 
Wejherowo, jak tak wierzysz w zwycięstwo Adamka i jesteś tego taki pewny.. to ZAMKNIJ MORDĘ siedź cicho i ekscytuj się Adamek w swoim domowym zaciszu.

Adamkowi nie pomoże Twoje pie...lenie, tylko niszczysz obraz fanów Adamka bo jesteś nienormalnym fanatykiem.
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 22-07-2011 18:08:24 
@kubuniaa

nie zamkne mojej buzi.Mam prawo wypowiadac się dobrze o Tomku a,że tobie się to nie podoba to radze tobie wtedy zamknąc buzie!!
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 18:09:14 
cop
Ja preferuje zasadę że lepszy wygrywa i mam gdzieś czy to ożywi wagę czy nie.Styl to jest w modzie,na wybiegach,mnie obchodzi tylko to kto jest najlepszy.Też lubię widowiska,ale to Taktyka połączona z wykorzystaniem warunków robi na mnie największe wrażenie.Każdy jest inny,ma inne słabości i inne zalety.Kliczko(obaj)są na dzień dzisiejszy najlepsi w tym co robią.
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 22-07-2011 18:10:21 
@Kubuniaa

Ogarnij słownictwo. Strasznie z rozemocjonowany jesteś. Ja mogę powiedzieć o tym, że ty jesteś fanatykiem Kliczków. Może napisz sam jakieś zdanie na temat walki a nie bezsensownie dogadujesz Wejherowo. Znalazłeś sobie kozła ofiarnego, którego będzie obrażał ? niech sobie chłopak pisze co chce od tego jest to forum. Jest prawdziwym fanem Adamka a ty obrażasz go od trolli. Dla mnie to nie normalne.
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 22-07-2011 18:14:18 
Panowie, taka prawda, że społeczność dzieli się na : fanów Adamka, fanatyków Adamka, rozsądnych krytyków, fanów Kliczki i fanatyków Kliczki. Nie ma co spekulować kto wygra walkę Kliczko - Adamek bo to tylko doprowadza do wojny polsko - polskiej. Trzeba poczekać do 10 września i po walce ją komentować. Takie ocenianie walki jeszcze za nim się odbędzie polega tylko na określonej wyobraźni oceniającego. Niektórzy sobie tak wyobrażają tę walkę a nie którzy inaczej.
 Autor komentarza: Mats
Data: 22-07-2011 18:25:12 
Kubuniaa

Ty za to jesteś osobą, która po poscie Wejherowo od razu go zaczyna wyzywać i krytykować jego optymistyczną postawę. Jeżeli ci się to nie podoba to po jakiego ch*** komentujesz jego posty ?
 Autor komentarza: TERMINATOR2
Data: 22-07-2011 18:46:25 
@Kubuniaa
Mnie też ten Wejherowo już wk...wia totalnie, gdzie się nie obejrzysz, to ciągle ,,Adamek pokona Vitka", ,,Adamek mistrzem", powtarza to z uporem maniaka. Przecież to jest jakaś ku..wa choroba i to poważna!!! TROLL to mało powiedziane, to jest psychiczny popier....niec!!!
 Autor komentarza: coolpix
Data: 22-07-2011 18:49:02 
vitek poddenerwowany tymi psztykami od adamka eksploduje i oby nie było ciężkiej gleby tylko... jest to dla mnie oczywiste
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 22-07-2011 18:54:11 
wypowiedzi wejherowo sa tej samej wagi co Menagera Silnego tylko ze w
druga strone ale plucie na tego drugiego bylo nawet mile widziane

Ja Adamkowi zle nie zycze, jednak jakos w jego wygrana nie wierze ,poprostu walki Tomka w obecnej wadze mnie nie przekonaly .W przypadku Haye troszke liczylem na lucky puncha i sie przeliczylem, obym sie mylil tym razem
 Autor komentarza: cienkiBolek
Data: 22-07-2011 19:34:52 
moze wlodarczykowi potrzebne jest wyzwanie zeby niemyslal o problemach niech zmieni wage i zatrzyma kliczke w koncu on jesst J M THE CHAMPION:)
 Autor komentarza: everlasting
Data: 22-07-2011 19:38:44 
"liscthc: Ja preferuje zasadę że lepszy wygrywa i mam gdzieś czy to ożywi wagę czy nie.Styl to jest w modzie,na wybiegach,mnie obchodzi tylko to kto jest najlepszy.Też lubię widowiska,ale to Taktyka połączona z wykorzystaniem warunków robi na mnie największe wrażenie.Każdy jest inny,ma inne słabości i inne zalety.Kliczko(obaj)są na dzień dzisiejszy najlepsi w tym co robią."

Dokladnie tak samo uwazam. Poza tym dziwia mnie te wszystkie narzekania ludzi o nudnym stylu boksowania braci Klitschko. Tak jakby bracia mieliby walczyc bardziej efektownie i przy tym podejmowac wieksze ryzyko porazki tylko dla zadowolenia kibicow. Czy ktos sobie wyobraza, zeby wyzszy o glowe zawodnik wchodzil w poldystans ?
 Autor komentarza: liscthc
Data: 22-07-2011 19:52:19 
everlasting
Jest taki jeden,zwie się Williams,wchdzi w półdystans i zbiera cięgi,na ringu i na forach.Tak źle i tak nie dobrze.
Ludzie żądają tylko wojen,a ci co są perfekcjonistami są znienawidzeni.
Boks to sport,taktyczne wyzwanie,przechytrzysz rywala,wygrywasz.To nie sieczka w stylu Mortal Kombat tylko pokaz umiejętności i sztuka kamuflażu własnych słabości.W tym bez wątpienia bracia są najlepsi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.