KLICZKO SYPAŁ ŻARTAMI

Redakcja, fot. Mike Gladysz, Millenium Photo

2011-07-21

Podczas wtorkowego spotkania z Tomaszem Adamkiem (44-1, 28 KO) w siedzibie stacji HBO na nowojorskim Manhattanie dobry humor nie opuszczał Witalija Kliczki (42-2, 39 KO). Obchodzący 40. urodziny Ukrainiec często żartował i pozwalał sobie na docinki słowne w stronę polskiego boksera. Mistrz świata federacji WBC przedstawił nawet nowy wzór rozliczania się między bokserem a jego menedżerem.

Podczas konferencji dziennikarze zapytali Kliczkę o wielką przewagę kibiców Adamka nad jego sympatykami, jaka spodziewana jest 10 września na stadionie we Wrocławiu. Ukrainiec zdaje się nie przejmować tym faktem. - Nie chcę mówić, ile procent kibiców obecnych na trybunach będzie z Ukrainy, a ile z Niemiec. O procentach mogę opowiedzieć za to anegdotę. Bokser mówi do menedżera: "Dlaczego dzielimy dochód 50 na 50? Ja chcę 70 procent! A menedżer na to: "Nie ma problemu. Od dzisiaj będziemy się dzielić 70 na 70" - uśmiechał się Kliczko.

"Dr Żelazna Pięść" obiecał spełnić marzenia swoich fanów i zakończyć wrześniowy pojedynek przez nokaut. Później zwrócił się do Adamka. - Wiesz, jak wygląda prawdziwy bokser wagi ciężkiej? Ty zostałeś nim tylko dlatego, że dużo jesz! - powiedział starszy brat Władimira, mistrza świata organizacji IBF, IBO, WBA i WBO.

Wtorkowy jubilat jest niepokonany od 2003 roku, kiedy to ze względu na poważne rozcięcia na twarzy przerwano jego pojedynek z Lennoxem Lewisem. Tytuł federacji WBC zdobył w 2004 roku w walce z Corrie'em Sandersem i obronił go w potyczce z Dannym Williamsem, po czym przerwał karierę z powodu kontuzji. Na ring wrócił w 2008 roku i już w pierwszej walce z Samuelem Peterem ponownie wywalczył pas WBC, który obronił w kolejnych sześciu starciach.