KLICZKO CHCE WALCZYĆ JUŻ TYLKO DWA RAZY?

Redakcja, boxingscene.com

2011-07-20

Podczas wczorajszego spotkania z Tomaszem Adamkiem (44-1, 28 KO) w nowojorskiej siedzibie stacji HBO na Manhattanie, Witalij Kliczko (42-2, 39 KO) mówił nie tylko o zaplanowanej na 10 września konfrontacji z "Góralem", ale i o ewentualnej potyczce z byłym mistrzem świata federacji WBA Davidem Haye'em (25-2, 23 KO). Posiadacz tytułu mistrzowskiego organizacji WBC chce ukarać Brytyjczyka za jego długi język poważniej, niż zrobił to jego młodszy brat Władimir, który Haye'a pokonał "tylko" na punkty.

- To dla mnie osobista sprawa. Chcę walczyć z Davidem Haye'em. Zazdrościłem Władimirowi, ponieważ miał szansę walki z Haye'em, którego sam chciałem ukarać za słowne wycieczki pod naszym adresem. Być może zdołam zrealizować swoje marzenie w przyszłości. Jednak w tej chwili nie chcę mówić o tym więcej, bo bez zwycięstwa nad Tomaszem Adamkiem to tylko niepotrzebne mącenie w powietrzu - powiedział Ukrainiec, który wczoraj obchodził swoje 40. urodziny.

Pojedynek z Adamkiem może być przedostatnim w karierze Kliczki, który sam przyznał, że po walce z Polakiem i Haye'em mógłby przejść na sportową emeryturę. "Dr Żelazna Pięść" zapewnił też, że wrześniowe starcie będzie o wiele bardziej interesujące niż unifikacyjny pojedynek brata z "Hayemakerem", który odbył się na początku lipca. Gdy jubilat wypowiadał słowa o planach znokautowania Adamka, ten tylko się uśmiechnął.

Obecni w siedzibie HBO dziennikarze zapytali 34-letniego Polaka, czy w związku z wielką pewnością siebie rywala nie dokucza mu psychiczna presja. - Kiedy przeszedłem do wagi ciężkiej... - zaczął swoją odpowiedź Adamek, ale przerwał ją Ukrainiec. - Było to wielkim błędem - wtrącił mistrz świata. Pięściarz z Gilowic znów się uśmiechnął i kontynuował. - Wielu mówiło w podobny sposób już wtedy, gdy przechodziłem do wagi junior ciężkiej. "Tomasz, co ty robisz? Zwariowałeś? Zniszczą cię tam" - mówił Polak, ale w tym miejscu znów przerwał mu Kliczko. - Mieli rację - ocenił Ukrainiec, znów wywołując uśmiechy na twarzach zgromadzonych.

Adamek docinkami rywala specjalnie się nie przejął i mówił dalej. - Kiedy zdobyłem tytuł w wadze junior ciężkiej i przeszedłem do najcięższej kategorii, wówczas dało się usłyszeć głosy: "Tomasz to głupiec. Nie wie, co robi". Jednak ja udowodniłem wszystkim, że w tej wadze mogę być szybki - argumentował "Góral". O wspomnianym przez Kliczkę Haye'u polski bokser nie ma najwyraźniej dobrego zdania. - Widziałem walkę z Władimirem i Haye walczył tak, jakby po prostu nie chciał wygrać. Kiedy wychodzę na ring, chcę wygrać, chcę pobić przeciwnika. Jeśli nie chcesz zwyciężyć, to lepiej w ogóle nie wychodź na ring. Do walki z Kliczką będę przygotowany na sto procent - zakończył Adamek.