W ERFURCIE TAKŻE HELENIUS vs LIACHOWICZ

Zanim 27 sierpnia w Erfurcie na ring wyjdą główni bohaterowie wieczoru, mianowicie Aleksander Powietkin (21-0, 15 KO) i Rusłan Czagajew (27-1-1, 17 KO), będziemy świadkami innej ciekawie zapowiadającej się potyczki w kategorii ciężkiej. O interkontynentalne tytuły federacji WBA i WBO na dystansie dwunastu rund powalczą Robert Helenius (15-0, 10 KO) i były mistrz świata Sergiej Liachowicz (25-3, 16 KO).

Uli Wegner, szkoleniowiec 27-letniego Heleniusa w niemieckiej grupie Sauerland Event z respektem mówi o rywalu swojego zawodnika, ale jednocześnie wspomina o wielkich możliwościach boksera z Finlandii. - Przed Robertem wielka przyszłość. Ciągle dostrzegamy jego rozwój i bez wątpienia jest w nim potencjał, aby zostać mistrzem świata. Liachowicz jest twardym i doświadczonym bokserem, dlatego do walki Robert do walki będzie dobrze przygotowany - mówi niemiecki trener.

Na temat pojedynku wieczoru, którego stawką będzie wakujący tytuł WBA World, wypowiedzieli się promotorzy 31-letniego Powietkina i rok starszego Czagajewa. Zarówno Kalle Sauerland z Sauerland Event, jak i Klaus Peter Kohl z Universum Box-Promotion, w swoich przewidywaniach na zwycięzców typują promowanych przez siebie pięściarzy.

- To będzie fantastyczna noc pięściarzy w kategorii ciężkiej i ogromna przyjemność dla fanów boksu na całym świecie. Aleksander jest już całkowicie gotowy na walkę o mistrzostwo świata. Od zawsze był jednym z najbardziej utalentowanych bokserów wagi ciężkiej i teraz nareszcie zdobędzie pas mistrzowski - mówi Kalle Sauerland, syn Wilfrieda, założyciela największej obecnie grupy promotorskiej w Europie. Kohl, odwieczny rywal Sauerlanda na niemieckim rynku bokserskim, odnośnie wyniku walki ma oczywiście inne zdanie.

- Będzie to pojedynek dwóch jednakowo utalentowanych bokserów. Powietkin ma za sobą znakomitą karierę amatorską, w której został mistrzem olimpijskim, ale za to Rusłan był już mistrzem świata wśród zawodowców. Jestem przekonany, że ponownie zdobędzie tytuł mistrzowski - mówi szef Universum.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Fryto666
Data: 20-07-2011 11:42:20 
No trzeba przyznac, ze w tym roku bardzo duzo ciekawych walk jest, zwlaszcza w wadze ciezkiej.
 Autor komentarza: xionc
Data: 20-07-2011 11:42:30 
Ciekaw jestem jak bedzie sobie radzil Helenius z takim technikiem jak Liakowicz. Mysle, ze Adamek tez chetnie te walke obejrzy.
:)
 Autor komentarza: adamch
Data: 20-07-2011 11:54:23 
"Zarówno Kalle Sauerland z Sauerland Event, jak i Klaus Peter Kohl z Universum Box-Promotion, w swoich przewidywaniach na zwycięzców typują promowanych przez siebie pięściarzy."

No trudno, k*, by mówili inaczej.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 20-07-2011 12:22:08 
Bardzo ciekawa gala z przyjemnością ja obejrzę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.