KESSLER vs STIEGLITZ CORAZ BLIŻEJ

Coraz bliżej do pozytywnego zakończenia negocjacji w sprawie walki pomiędzy mistrzem świata federacji WBO w wadze super średniej Robertem Stieglitzem (40-2, 23 KO) oraz byłym czempionem tej kategorii Mikkelem Kesslerem (44-2, 33 KO). Największy problem w rozmowach stanowi obecnie miejsce rozegrania potyczki.

32-letni Kessler, oficjalny pretendent do walki z dwa lata młodszym Stieglitzem, dąży do zorganizowania walki w rodzinnej Danii, obóz mistrza świata - w Niemczech. - Jesteśmy bliscy osiągnięcia porozumienia, ale na razie nie wiemy, gdzie odbędzie się pojedynek. Sądzę, że ostateczne porozumienie zostanie zawarte pod koniec bieżącego tygodnia. Negocjacje były do tej pory bardzo twarde - zdradził Kalle Sauerland, promotor Kesslera.

Czas, jaki federacja WBO dała stronom na osiągnięcie kompromisu, już minął i jeżeli w najbliższym czasie nie uda się im ustalić szczegółów, to anulowany zostanie wynik przetargu. Grupa Sauerland Event skierowała prośbę do WBO o przedłużenie terminu i uzyskała zgodę. Niemcy i Duńczycy mają czas do połowy następnego tygodnia. Jeśli tak się nie stanie, WBO ogłosi nowy przetarg.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WARIATOO
Data: 19-07-2011 05:08:29 
Kessler powinien wygrac zdecydowanie
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 19-07-2011 08:49:27 
Całkowicie nie na temat, ale nie mam gdzie wkleić...

Magazyn "The Ring" w swoim cotygodniowym podsumowaniu minionego weekendu uznał Pawła Wolaka (29-1-1, 19 KO) największym przegranym ostatnich dni. Pismo nazywane "Biblią Boksu" podkreśla, że Polak remisując w piątek z Delvinem Rodriguezem zwolnił tempo swojej wycieczki na szczyt bokserskiego świata i najprawdopodobniej odłożył w czasie pojedynek o mistrzostwo świata wagi junior średniej.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 19-07-2011 09:21:31 
@Ygnac

Taka jest smutna prawda. Dopóki Wolak nie pokona w rewanżu Rodrigueza może zapomnieć o walkach o pas, czy w ogóle z kimś ze ścisłej czołówki (np. z Moliną).
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 19-07-2011 09:35:26 
Kessler walczył o wiele lepszymi rywalami niz Stieglitz.Mikkel przegrał tylko dwie walki i to z świetnymi pięściarzami jak,Calzaghe,czy tez Ward,ale pokonywał miedzy innymi,Frocha,Sartisona,Mundine,Andrade.

Stieglitz ma takze dwie porazki na swoim koncie,ale z duzo słabszymi rywalami,Andrade i Berrio,jego Najwiekszym sukcesem było pokonanie,Balzsaya,Gevora i Gutknechta.
 Autor komentarza: endlessyouth
Data: 19-07-2011 11:09:26 
Kessler wygra zdecydowanie, przez nokaut/ko
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.