'TERAZ NIE ZNIŻĄ SIĘ DO TEGO POZIOMU'

Bardzo możliwe, że po zunifikowaniu pasów czterech federacji w kategorii ciężkiej przez Władimira Kliczkę (56-3, 49 KO), organizacja WBA zorganizuje pojedynek o miano regularnego mistrza świata, a Kliczce zostanie nadany status superczempiona. W takiej sytuacji o to pierwsze trofeum powalczą najprawdopodobniej Rusłan Czagajew (27-1-1, 17 KO) i Aleksander Powietkin (21-0, 15 KO). 32-letni Uzbek i o rok młodszy Rosjanin w rankingu WBA zajmują odpowiednio pierwszą i drugą lokatę.

Obowiązkowym pretendentem do walki o tytuł WBA Czagajew (na zdjęciu ze swoją małżonką Wiktorią) jest już od maja ubiegłego roku, kiedy to w starciu eliminacyjnym pokonał na punkty Kalego Meehana. Jednak od tamtego czasu bezskutecznie czekał na mistrzowską szansę, nie mogąc doczekać się odpowiedzi od Davida Haye'a (25-2, 23 KO), do niedawna posiadacza pasa najstarszej federacji w boksie zawodowym. Brytyjczyk wolał w tym okresie zmierzyć się z Audleyem Harrisonem, a później doprowadzić do unifikacyjnej potyczki z Kliczką. "Hayemaker", wspólnie ze współpromującą go niemiecką grupą Sauerland Event, zasłaniał się zdrowotnymi problemami Czagajewa, które rzekomo miałyby zagrażać zdrowiu jego rywali.

- Na początku miałem do nich żal - wspomina bokser z Uzbekistanu. - Najpierw za to, w jaki sposób argumentowali swoją niechęć do wyjścia przeciwko mnie na ring. Z drugiej strony co się odwlecze, to nie uciecze i w tej chwili stoję przed szansą walki o pas mistrza świata - podsumowuje Czagajew, który w latach 2007-2009 był już mistrzem świata i to właśnie WBA. Tytułu pozbawiono go po próbie zorganizowania rewanżowej walki z Nikołajem Wałujewem (50-2, 34 KO) w Helsinkach. Zawodnika niemieckiej grupy Universum Box-Promotion, konkurencyjnej dla promującego Rosjanina teamu Wilfrieda Sauerlanda, nie dopuszczono do startu z powodu wirusowego zapalenia wątroby.

Sauerland Event promuje również Powietkina. Czagajew wierzy, że tym razem o przynależności mistrzowskiego trofeum zadecydują sami bokserzy. - Mam nadzieję, że tym razem nie zniżą się do tego poziomu. Myślę, że los mojego pojedynku z Powietkinem rozstrzygnie się na ringu, a nie za kulisami - twierdzi zawodnik stajni Klausa Petera Kohla. Uzbek nie sądzi, aby kwestie zdrowotne przeszkodziły w organizacji boju z Powietkinem.

- Można zobaczyć, jak pracuję na treningach. Gdybym rzeczywiście był chory, to nie mógłbym wykonać nawet jednej trzeciej takiej pracy. Kiedy trwały negocjacje odnośnie walki z Haye'em, brytyjska federacja zażądała analizy i całą rodziną - ja, żona i dzieci - oddaliśmy krew. Badania nic nie wykazały. To prawda, antygen znajduje się w mojej krwi, ale nikogo nie mogę zarazić - tłumaczy były mistrz świata. Pojedynek z Powietkinem ma się odbyć jeszcze w 2011 roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: liscthc
Data: 13-07-2011 16:59:50 
Dla mnie to chamstwo jak potraktowano Czagajewa.Przecież ryzyko zakażenie jest i tak znikome,a można je kompletnie wyeliminować szczepionką!
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 13-07-2011 17:00:04 
Jak dojdzie do walki z Powietkinem bede mu kibicował,bo fajny z niego gość,choć faworytem bedzie pewnie Rusek.
 Autor komentarza: DAB
Data: 13-07-2011 17:06:13 
Oskrzeli?Chyba wątroby
Spoko facet Zrobili go w konia
 Autor komentarza: DAB
Data: 13-07-2011 17:09:01 
Żółtaczka typu B na oskrzela nie siada:)
 Autor komentarza: liscthc
Data: 13-07-2011 17:15:27 
No chyba nie chodzi o zapalenie oskrzeli,choć to też zaraźliwe,ale szybko się leczy.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 13-07-2011 17:31:36 
JA TEZ BĘDĘ ZA CZAGAJEWEM NIE LUBIE JAK KAŻDY POLAK PATRIOTA RUSKICH.
 Autor komentarza: Whisper
Data: 13-07-2011 17:40:27 
@WARIATKRK

Nie wiesz nawet co słowo patriotyzm oznacza więc nie kompromituj się takimi tekstami.
 Autor komentarza: DAB
Data: 13-07-2011 18:11:01 
Ja do Ruskich nic nie mam ,dzieki temu ,że w końcu starli się sami z Niemcami przezyła moja babcia tak by mnie nie było a to było w ostatniej chwili:)Mój pradziadek z nimi się też ścierał więc wystarczy krwi przelanej i niechęci.Dziadek tam się wychował na obóz go wywieźli za darmo na parę lat:)Dużo na łączy:)
 Autor komentarza: Warren
Data: 13-07-2011 18:59:27 
Ruscy w sumie spoko ludzie, tylko ci ich rządzący nie budzą sympatii, przynajmniej u mnie. Co do tej walki, to śmieszy mnie takie mistrzostwo świata jak WBA Regular i jakiś WBA Super Champion. Mistrzem WBA jest Władimir Kliczko, koniec kropka a robienie jakichś malowanych mistrzów to głupota. I nie chodzi mi o poziom sportowy Chagaeva czy Povietkina, bo są absolutną czołówką HW, tylko chodzi o federację WBA, która rozmienia się na drobne, podobnie zresztą jak WBC, jakieś pasy Silver itd, już nawet nie wspomnę o słynnym WBC Baltic. Dla mnie najlepszą w tej chwili federacją jest IBF, co prawda są tytuły International, jednak mistrzowie tej federacji prezentują wysoki poziom(może poza Gealem, ale to i tak lepiej niż Sylvester) i IBF nie rozdaje tylu pasków od spodni. Co do samej walki CHagaev-Povietkin to faworytem będzie Povietkin, CHagaev najlepsze lata ma już chyba za sobą i raczej tej walki nie wygra
 Autor komentarza: Deter
Data: 13-07-2011 23:41:36 
Władek będzie supermistrzem i będzie dodatkowo mistrz regularny. Wtedy pewnie Władek powalczy ze zwycięzcą - zabawne będzie to, że wygrywając taki pojedynek jego status pasów zachowa status quo.
 Autor komentarza: DAB
Data: 14-07-2011 11:06:30 
Warren
Podzielam twój komentarz:)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.