ROACH: KHAN POWINIEN WYGRAĆ KAŻDĄ RUNDĘ

Leszek Dudek, boxingscene.com

2011-07-12

Freddie Roach uważnie analizował ostatnie walki Zaba Judaha (41-6, 28 KO), a w szczególności jego kontrowersyjną wygraną nad Lucasem Matthysse, by ułożyć strategię dla swego podopiecznego - Amira Khana (25-1, 17 KO), który już 23 lipca zmierzy się z 'Super' Zabem w pojedynku unifikacyjnym o tytuły IBF i WBA Super w wadze junior półśredniej.

Zdaniem słynnego trenera, niezbędne będzie odebranie Judahowi prawego prostego.

- Judah nie jest typowym mańkutem, on walczy inaczej. Ataki przeprowadza z lewej strony. Ułożyliśmy bardzo dobry plan taktyczny na podstawie kilku ostatnich walk Zaba. Bardzo pomocny okazał się pojedynek z Matthysse, który rozgryzł Judaha. Musimy ograniczyć skuteczność jego prawego prostego - powiedział Roach.

Szkoleniowiec spodziewa się dominacji ze strony swego podopiecznego. Roach ma nadzieję, że Khan wygra wszystkie rundy, lecz zdaje sobie sprawę, że Judah może sprawić nieco problemów swoim niekonwencjonalnym stylem.

- Amir powinien wygrać kążdą rundę, ale możemy napotkać małe problemy. Judah walczy sprytnie, a jego obrony barkami przypominają kombinację Floyda Mayweathera i Pernella Whitakera - zakończył Roach.