ADAMEK ZASUWA JAK NIGDY W ŻYCIU

- Egzekucja na mnie? Czytam to, co piszą i tylko się uśmiecham - mówi Tomasz Adamek, który trenuje w amerykańskim Bushkill.

To w tej miejscowości będzie przebywał do 1 września, kiedy wyleci do Polski na zaplanowaną na 10 września walkę z Witalijem Kliczką we Wrocławiu.

- W poniedziałek przyjechałem, a od następnego tygodnia rozpoczynam sparingi. Na początek przyjedzie jeden bokser z Kalifornii, ale nawet nie wiem dokładnie, kto nim będzie. Planowaniem sparingpartnerów zajmuje się mój trener Roger Bloodworth. Ufam mu, bo na pewno zna się na robocie. Wiem, że później dojadą jeszcze dwaj inni bokserzy. Wyjdzie pewnie z sześć tygodni sparingów. Dużo, ale do takiego pojedynku tak trzeba się przygotować. Nie ma innej drogi – mówi Tomasz Adamek. Góral ćwiczy na razie dwa razy dziennie po około dwie godziny.

Uśmiech Polaka
Polak jest uśmiechnięty i zrelaksowany, jakby na urlopie, choć tak naprawdę wie, że przed nim wyzwanie życia. - Na razie wszystko jest w porządku. Zamieszkaliśmy z Rogerem w jednym apartamencie. Mamy salon z kuchnią i dwie sypialnie. Przy okazji szlifuję też angielski. Od niedzieli mamy do dyspozycji salę tylko dla siebie. Jest ring i wszystko czego mi potrzeba. Do tego cztery baseny i pole golfowe. Zresztą, nawet z okna widzę jeden dołek, ale grać raczej nie będę. Kiedyś próbowałem. Nuda straszna, chyba gra dla starszych gości. Fajnie za to pojeździć tym meleksem, bo można się nieźle rozpędzić. To mi się podoba w tym całym golfie – śmieje się Adamek.

Polak nic sobie nie robi z tego, co mówią praktycznie wszyscy znawcy boksu. A większość ekspertów przewiduje „egzekucję" we Wrocławiu. Katem ma być starszy z braci Kliczków, a Adamek, choć ambitny i z wielkimi umiejętnościami, niezbyt trudną przeszkodą dla Ukraińca. – Czytam to wszystko i tylko się uśmiecham. Niech każdy mówi i pisze sobie co chce, bo przecież wolno. Jednak wiem swoje i z takim nastawieniem trenuję. Na ścianie nie wieszam plakatów z Kliczką, mam tam inne obrazki. Nie potrzebuję żadnej dodatkowej mobilizacji. Chcę odebrać pas Witalijowi – mówi spokojnie.

Walka rozpoczęta
Trener Bloodworth i współpromotor Adamka Ziggy Rozalski chcą, aby Tomek w górach Poconos skupił się tylko na treningu. – Chciały tu przyjeżdżać telewizje, ale Ziggy powiedział, że już dość nagrywania. Ja za to wybieram się do domu w któryś weekend, pewnie w Bushkill odwiedzi mnie żona. Będę też na konferencji prasowej. Nudy nie przewiduję, bo przecież ostro zasuwam – mówi Adamek, który w swojej głowie już rozpoczął walkę z Kliczką.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polak18
Data: 12-07-2011 14:43:41 
Liczę na niespodziankę we Wrocławiu.Stawiam kasę na zwycięstwo Tomka po dobrym kursie i dużo lepiej będzie oglądało się walkę.Powodzenia życzę.
 Autor komentarza: wojkal
Data: 12-07-2011 14:45:19 
Tomek zapierdalaj na treningach jak kombajn w żniwa,żeby Ci nie zarzucili słabego dnia 10.09,powodzenia.
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 12-07-2011 14:50:12 
Tomek to tytan pracy,który zawsze pokazuje niesamowite umiejetności podczas swoich bardzo ciekawych walk.Tomek ozywi wage HW i pokona juz we wrzesniu Vitalija Kliczke.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 12-07-2011 15:05:06 
Autor komentarza: Wejherowo
Data: 12-07-2011 14:50:12
Tomek to tytan pracy,który zawsze pokazuje niesamowite umiejetności podczas swoich bardzo ciekawych walk.Tomek ozywi wage HW i pokona juz we wrzesniu Vitalija Kliczke.

w jednym zgoda , Tomek zapierdala na treningach jak mało kto , tyle że to powinna być normą , to zawodowy sportowiec czeka go walka o pas WBC HW czyli kazdy bokser powinnien w tym momencie trenować jak nigdy ,
niestety przykłądy solisa , arreoli ( sprzed adamka ) czy Petera pokazują że niekoniecznie powaznie podchodza wszyscy do zawodu
 Autor komentarza: TDI
Data: 12-07-2011 15:16:09 
Choć bym nie wiem jak sie przygotowywał to i tak może zabraknąć warunków. Takie moje zdanie.
 Autor komentarza: dzzem
Data: 12-07-2011 15:18:06 
Dziwi mnie to że przed taką walką pewnie też na sparingach będą ogóry
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 12-07-2011 15:24:41 
@milan

właśnie to pokazuje jak ostatnio słabych rywali miał Vitali.

Chris Arreola zamisat się przygotowywać do walki z Kliczką wolał jeść fast foody,Do tego Arreola był wolny i przewidywalny.

Kevin Jonhson wogóle nie podjął walki z vitkiem i weszedł na ring tylko po wypłate.

Shannon Briggs stał na srodku ringu jak kłoda i zbierał na twarz ciosy Kliczki.

Albert Sosnowski był spiety podczas walki i miał poprotu za słabe umiejetności.

Lennox Lewis był wypalony,stary,a mimo to i tak pokonał, młodego,w primie Vitka.

Vitali to dobry pięściarz ,ale nikt go ostatnio nie przetestował.Tomek go na pewno przetestuje i go pokona za niecałe 2 miesiące.
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 12-07-2011 15:28:01 
Ja specjalnie dałem to tej listy Lennoxa dla tego zeby wam pokazac ,ze ten Vitali Kliczko nie jest wcale taki boski jak wam się wydaje.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 15:31:11 
Wejherowo
Wiemy wiemy,za to Tomcio jest nawet bardziej Boski niż Maradona!

No i spytam kto przetestował Adamka w takim razie.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 12-07-2011 15:35:12 
Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 15:31:11
Wejherowo
Wiemy wiemy,za to Tomcio jest nawet bardziej Boski niż Maradona!

No i spytam kto przetestował Adamka w takim razie.

ja minimalnie doprecyzuje pytanie liscia , piszemy o HW ( bo cunn czy banks czy bell w cruiser to historia z innej bajki )
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 15:40:37 
No,no o HW chodzi!

"Chris Arreola zamisat się przygotowywać do walki z Kliczką wolał jeść fast foody,Do tego Arreola był wolny i przewidywalny."

To jest niezłe,bo ten że Arreola właśnie był najtrudniejszym rywalem Adamka.
 Autor komentarza: adam77
Data: 12-07-2011 15:44:40 
Wejherowo

wczoraj pisales ze arreola to bardzo dobry zawodnik i ze byl to najmocnieszy przeciwnik adamka...

czyli adamek walczyl z bardzo dobrym arreola a witek juz z nudnym i wolnym,tak??

"Vitali to dobry pięściarz ,ale nikt go ostatnio nie przetestował.Tomek go na pewno przetestuje i go pokona za niecałe 2 miesiące"

pytanie, kto w takim razie przetestowal adamka??


im blizej walki tym wieksze bzdury piszesz az sie boje co bedzie dwa dni przed walka..
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 12-07-2011 15:46:51 
Autor komentarza: liscthc Data: 12-07-2011 15:31:11

''Wiemy wiemy,za to Tomcio jest nawet bardziej Boski niż Maradona!''

''No i spytam kto przetestował Adamka w takim razie''


Po przegranej walce z Vitkiem Arreola wziął sobie do serca tą porazke i zawalczył dobry pojedynek z naszym mistrzem dwóch kategoriach wagowych.Arreola był w czołówce we wszystkich federacji jak walczył z Tomkiem,i był to test dla Tomka,który zdał na 5+.Grant był takze testem dla Tomka,miał zasięg ramion az UWAGA 218cm!! niesamowite!!!,do tego miał prawie taki sam wzrost co Vitali Kliczko.Grant był niebezpieczny ,bo miał bardzo silny cios i był dobrej formie w walce z Tomkiem.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 12-07-2011 15:51:24 
@Wejherowo, e tam...
Arreola to "kelner" a Grant to "waciak" i "dziadek". Cała reszta - to pomocnicy kelnerów.
Gdyby, co może się zdarzyć, Tomek ograł Witalija, to natychmiast się okaże, że Witalij tak naprawdę to "bum".
 Autor komentarza: konserwatysta
Data: 12-07-2011 15:51:36 
Wystąpienie Adamka sprzed kilku dni, Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Doylestown

http://www.youtube.com/watch?v=8n1Ku68NzPc

Od 6 minuty.

Co do samej walki, to tak to widze: Jeżeli Adamek obierze taktykę jak na Arreolę, chodzi mi o element dystansowania walki i doskakiwania z seriami ciosów, to może zaskoczyć topornego Ukraińca. Oczywiście, nikt mu nie odbiera kunsztu, mimo całej tej koślawej postawy, ale zauważcie, że ostatni raz z kimś takim ruchliwym jak Adamek Vitali walczył ... 11 lat temu z Byrdem, który jest pięściarzem słabszym od naszego mistrza. Moje przewidywania - atak totalny, zero kunktatorstwa i silna sowiecka szkoła boksu traci zmysły.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 15:59:08 
Wejherowo
Tak oczywiście,na Adamka każdy się przygotowuje super-extra,a Vitka wszyscy olewają!
 Autor komentarza: neme
Data: 12-07-2011 16:06:46 
każdy z Was ma racje :). Fajnie to brzmi- ten sam Arreola u Adamka był wielkim przciwnikiem a u Vita tylko obżerającym się grubasem :)) Tomek miał naprawdę wymagających rywali bo i Grant i Estrada i Arreola do wygodnych nie należą a i ciężko było znaleźć zawodnika z czołówki z HW co z takim walczył oprócz Braci. Jedno jest pewne że ani Vit nie boksował z kimś takim jak Adamek ani Adamek z kimś takim jak Vit, więc układanie szans po przeciwnikach nie ma żadnego sensu. Mnie strasznie zastanawia a zarazem martwi to że Adamek w przypadku wygranej z Vitalijem będzie musiał stoczyć rewanż ale z Władimirem. no kurwunia przegięcie troche.
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 12-07-2011 16:08:48 
@adam77

To nie są bzdury co pisze tylko fakty.Nie da się zle zaprezentowac w ringu jak ma się rywali ,którzy, nie podejmują ryzka,boją się Kliczków,nie wierzą zwycięstwo itp.Tomek nie przegra walki w szatni,jak rywale Kliczków.Adamek ma mentalność zwycięzcy,wojownika itd.Kliczko zdziwi się jaką szybkością dysponuje Tomek.Ja poprostu nie widze Vitali w starciu z naszym mistrzem.
 Autor komentarza: AnanRukan
Data: 12-07-2011 16:09:50 
@konserwatysta
Tam dalej jest jeszcze Adamek jak kończy przemówienie ?No i cóż jego sprawa osobiście uważam że lepszy Rydzyk niż TVN i Wybiórcza
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 16:11:14 
neme
Może i przegięcie,ale Tomek nawet tego chce,przecież podkreślał już nie raz że jego celem jest pokonanie Braci,a nie Brata.Tak czy siak bardzo by na tym zarobił.
 Autor komentarza: neme
Data: 12-07-2011 16:13:48 
Wejherow

ja również widzę i wierzę w zwycięstwo Tomka bo nie ma zawodników czy ludzi niedopokonania. I rzeczywiście tylko agresywny, uporczywy, styl, schodzenia na boki i bicie seriami może doprowadzić Adamka do zwycięstwa. On musi Vitka zajechać. Adamek może to zrobić jak najabrdziej ale nie będzie mu aż tak łatwo i nie jest to aż tak pewne jak to opisujesz.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 16:14:12 
A ja wolę znienawidzone prze zemnie ITI i ich TVN niż bzdury prawione przez Tadka Maybacha!
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 12-07-2011 16:14:39 
@AnanRukan, uważaj, bo ściągniesz na siebie pioruny wyznawców G*** Wyborczej, TVN24 itd.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 12-07-2011 16:16:05 
@Liscthc, a co ty znów z tym mitycznym maybachem? Jaki jest jego numer rejestracyjny? Czyżby dziennikarze śledczy G*** Wyborczej i TVN jeszcze go nie znali po tylu latach?
 Autor komentarza: neme
Data: 12-07-2011 16:17:51 
liscthc

zarobić napewno by zarobił. pytanie czy da rade choć samo pokonanie Vita już byłoby mega sukcesem. przed walką Władimira z Hayem uważałem że to z Władimirem Adamek miłaby większe szanse, teraz twierdze jednak że dobrze że walczy z Vitem. Władimr ma niesamowita lewą rękę którą ustawił nawet tak szybkiego Haya.
 Autor komentarza: Kikas
Data: 12-07-2011 16:20:08 
Ygnac powinni Ci dać odpoczynek od pisania tutaj, bo widze że chcesz za wszelką cenę sprowokować dyskusję kompletnie nie związaną z tematem boksu. Idź na wpolityce.pl i tak daj upust swoim problemom.
 Autor komentarza: adam77
Data: 12-07-2011 16:21:38 
rydzyk to zlodziej ktory wykorzystuje ludzka glupote,a ci ktorzy tego nie widza sa nie zle pojeb....
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 16:27:02 
Ygnac
Jakie znów!!!
I po wała mi jego nr.i tak go nie buchnę!
Mityczny to na tym forum jest cios Granta z 6 rundy,a nie Maybaszek.

neme
Ja nie wiem z którym by było ciężej,obaj są mistrzami w swych taktykach.
Nie wiem czy radę da,ale skoro on sam nie widzi w tym problemu,to ja tym bardziej.
Przecież sam przyznał że tylko wielkie walki go interesują,konkretnie 3 z Vitem,Władem i Haye'm.
Więc ten kontrakt jest mu nawet na rękę!
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 12-07-2011 16:27:33 
Może ormowiec poprawności politycznej Kikas zostawi w rękach Redakcji ewentualne strofowanie Ygnaca.

A Adama77 chciałbym się spytać, na ile został okradziony. Bo jak nie, to może by się odstosunkował od tego, na co inni swe pieniądze wydają.
 Autor komentarza: neme
Data: 12-07-2011 16:31:57 
liscthc

no to właśnie jest dla mnie zagadką. czy Adamek został postawiony przed faktem dokonanym i albo podpisujesz taki kontrakt albo wcale albo tak sobie dobrze to wykombinował i wierzy w swoje umiejętności :)
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 12-07-2011 16:34:47 
@Neme,
Mam wrażenie, że taki kontrakt pasował również Adamkowi, który - a nie mam powodu nie wierzyć jego słowom - chce się bić z najlepszymi.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 16:38:57 
neme
Idąc tokiem gdybania to myślę że jemu przedstawiono takową wersję z rewanżem,a on nawet nie próbował negocjować tego zapisu.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 12-07-2011 16:39:22 
haye i adamek dla Braci to przeciwnicy sportowo na poziomie miejsc 3-10 i tak ich traktują , marketingowo są jednak na topie ,mali mistrzowie cruiser cchący podpbić HW to musiało się sprzedać , dlatego biznes kreci się , a
 Autor komentarza: adam77
Data: 12-07-2011 16:39:39 
Ygnac


czlowieku przestan pieprzyc ile ty masz lat co? kazdy zdrowy normalny czlowiek wie kim jest rydzyk,powiedz mi z skad on ma kase na to wszystko co?? moze mi powiesz ze zdatkow z tacy tak??.Od mojej laski babcia jest tak otumaniona tym zlodziejem ze trzeba ja pilnowac zeby cala kase nie wyslal dlatego pajaca.

I powiem ci tak przez takich ludzi jak ty jest syw na tym forum w polityce i w calym kraju..

idz i kurwa krzycz pod palacem prezydecki" nie oddamy krzyza"
 Autor komentarza: horhe88
Data: 12-07-2011 16:47:56 
W przypadku ewentualnej wygranej Adamka rewanż z bratem jest lepszą opcją niż rewanż z Witem, bo wtedy stawką pojedynku byłyby wszystkie pasy natomiast w ew.rewanżu z Witem tylko pas WBC, który należałby już wtedy do Adamka. Trudno też sobie wyobrazić że kliczkowie podpisaliby umowę z Adamkiem bez jakichkolwiek opcji rewanżowych, bo to jest standard i opcje rewanżu zagwarantowane są mistrzowi w przepisach wszystkich federacji bokserskich, podobno nawet z Hayem istniał zapis rewanżu w przypadku jego wygranej a to była walka unifikacyjna.
 Autor komentarza: neme
Data: 12-07-2011 16:51:02 
milan1899

zarówno Haye jak i Adamek no może Solis to jedyni w tej chwili pięsciarze którzy są w stanie powalczyć z Braćmi więc z tymi pozycjami do 10 bym nie przesadzał. Adamek - po tym co pokazał Haye z Władkiem i Ruizem jest dla mnie dużo lepszy pięściarsko i wyżej go oceniam, Solisa również.
Bracia, Braćmi i kazdy narzeka na nude w HW ale ona też jest sama kreowana. Kiedyś było mnóstwo ciekawych walk bez pasa. i teraz też można byłoby je zorganizować ale jest cholerna asekuracja w HW. przecież taki Haye nie walczył z nikim konkretnym, teraz dopiero szykuje się coś ciekawewgo - Povietkin z Czagajewem ale tez o pas. Jakiś bokserzyna da pare dobrych walk dostaje szanse od K2 - bęcki i potem znowu leje leszczy aby ponownie walczyć z ktorymś z braci. nonsens.
 Autor komentarza: AnanRukan
Data: 12-07-2011 17:07:32 
@adam77
No oczywiście a co w takim razie powiesz o oszustach z TuskVisionNetwork i Wybiórczej przez których rządzi dalej banda czworga a najuczciwszych z tej bandy czyli PiS za ich rządów mieszali z błotem już o JKM nie wspomnę który jest w mediach całkowicie pomijany a jak już o nim mówią to źle można powiedzieć e pośrednio okradają Polaków bo manipulują nimi i nie wybierają rządów które mogą stworzyć warunki do dobrobytu
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 12-07-2011 17:08:44 
Przepraszam Redakcję, że niekoniecznie na temat, ale skoro jakieś indywiduum, nie umiejące zapanować nad językiem mnie atakuje, to trudno mi przemilczeć.

@Adam77, idź do swojej ukochanej G*** Wyborczej, tam się wszystkiego dowiesz i tam ci powiedzą, co masz myśleć. Bo własnego mózgu przecież nie masz.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 12-07-2011 17:10:13 
@AnanRukan, a co takie bezmózgie stworzenie może powiedzieć, oprócz "kurwa"?
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 17:13:07 
Kononowicz na Prezydenta!!!!!!!!!!
 Autor komentarza: milan1899
Data: 12-07-2011 17:14:17 
neme z walkami bokserów z pozycji 3-10 boxrec pełna zgoda , taki mały elimnator , sporo fajnych walk mozna ulozyć z tych zawodników , z pozycjonowaniem solisa haye i adamka ponad np.powietkina , czagajewa czy chambersa pytanie nasuwa mi się jedno na jakiej podstawie , bo poza lepszym marketingiem cała trójka niczym szczególnym od wymienionych przezemnie bokserów się nie wyróżnia
ale spokojnie HW przez Braci nie umrze , w końcu pojawi się mistrz który zacznie rozdawać karty i zabierze schede po K2 ,
 Autor komentarza: Deter
Data: 12-07-2011 17:14:48 
Liść
Wtedy nie będzie niczego :)
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 12-07-2011 17:14:50 
Proszę zwrócić uwagę, że takie "rozmowy" (o ile to, co pisze Adam77 ze swoimi k**wami można nazwać rozmową) zaczynają się ZAWSZE od tego, że kogoś cholernie drażni, iż Adamek jest wierzący, czyli - zachowując ortografię nieuków - "mocher", przez "ch".
 Autor komentarza: nik
Data: 12-07-2011 17:31:15 
Haye tez niby nie walczyl z nikim szczegolnym (wg niektorcych z samymi bumami,kelnerami itp) a w ringu z Wladem wcale tego nie bylo widac i radzil sobie calkiem przyzwoicie.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 12-07-2011 17:35:36 
nik
tą samą walkę oglądałeś , bo cąły świat widział bezradnego Haye od 3 rd kompletnie bez braku pomysłu na walkę , żałuje ze wdałem się z Tobą w dyskusje w innym temacie bo widze że tylko czas starciłem , jak Ty tak analizujesz walki to nic tylko powodzenie życzyć
 Autor komentarza: nik
Data: 12-07-2011 17:38:11 
Jak czytam ze Kliczkowie zmiazdza Haye, pozniej Adamka a w ringu Wlad sie meczy 12 rund przy czym sam zostal obity.
 Autor komentarza: nik
Data: 12-07-2011 17:38:56 
A Wlad moze powiesz jeszcze ze robil w ringu co chcial?
 Autor komentarza: milan1899
Data: 12-07-2011 17:44:18 
ale david sie chyba troche bardziej męczył i chyba troche bardzie został obity ??? to chyba możesz przyznać czy też nie ???
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 17:47:36 
Deter
No i o to chodzi,nie będzie nawet wkurwienia,bo nie będzie się na co wkurzać,nie będzie kłótni,bo nie będzie się o co kłócić.
Krótko mówiąc nic nas wtedy nie będzie wkurzało,więc będzie spoko.
Choć jak niczego to i spoko nie będzie.Ciekawa sytuacja by była,ale jej też by nie było......
 Autor komentarza: nik
Data: 12-07-2011 17:50:05 
'milan1989
spokojnie HW przez Braci nie umrze ''
jeszcze nie umarla ale juz dogorywa...
 Autor komentarza: milan1899
Data: 12-07-2011 17:51:52 
Autor komentarza: nik
Data: 12-07-2011 17:50:05
'milan1989
spokojnie HW przez Braci nie umrze ''
jeszcze nie umarla ale juz dogorywa...

jak to dogorywa , przecież 10 wychodzi fighter i już nic nie będzie takie samo :)
 Autor komentarza: nik
Data: 12-07-2011 17:56:30 
''Autor komentarza: milan1899 Data: 12-07-2011 17:44:18 ale david sie chyba troche bardziej męczył i chyba troche bardzie został obity ??? to chyba możesz przyznać czy też nie ??? ''

Jasne ze tak, Wlad wygral zasluzenie i bez cienia watpliwosci;
chcialem tylko zwrocic uwage na fakt jakie to ochy achy sie wypisuje na temat Kliczkow a moim zdaniem mimo ze Wlad wygral to jak na chlopa 15kg ciezszego,z lepszym zasiegiem i o wiele wiekszym doswiadczeniem dla mnie w walce z Haye zawiodl, zawalczyl po raz kolejny asekurancko i a jego zapowiedzi o nokaucie spelzly na niczym, mial przewage ale nie byla ona az tak duza zeby wychwalac go pod niebiosa.
 Autor komentarza: nik
Data: 12-07-2011 17:57:57 
mila1988
fighter, ex cruiser dobil sie do czolowki, sam zobacz w jakiej ciezkiej zadza Kliczkowie.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 12-07-2011 18:06:04 
pokonał mistrza innej federacji , który leszczem nie jest ,a jego styl był wystarczający żeby wygrać , to mało ???
peter x 2 , byrd , austin , brewster , ibragimow , thompson , rahman , czagajew , i haye : taki jest zestaw bokserów których rozbił Wład w ostatnicj kliku latach i eksperci typu nik piszą że to nie jest mistrz bo miał haye znokautować a tego nie zrobił , ręce opadają
z kolei góral wygrał z Arreola i starym Grantem i jest nadzieją HW , gdzie tu ku..wa logika się pyta,
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 12-07-2011 18:06:53 
Jeśli HW (i w ogóle boks) umrze, to na pewno nie przez braci Kliczko, ani przez Haye'a, ani przez Najmana - tylko m.in. przez:
- nadmiar organizacji nadających tytuły
- nadmiar pasów, pasków i sznurowadeł
- łamanie własnych reguł gry przez te organizacje
- przejęcie boksu przez bezwględny biznes i, co się z tym wiąże, unikanie wyzwań sportowych
Może są i jeszcze inne powody.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 12-07-2011 18:11:45 
@Milan1899,
1. To fakt, że Góral jeszcze nie ma wielu walk w HW, ale jego ocena bierze się również z walk w niższych kategoriach.
2. Bracia K2 pokonali już chyba wszystkich, został tylko (na razie) Adamek, więc jest naturalne, że nim wiążą ludzie nadzieje, zwłaszcza Polacy.
 Autor komentarza: adam77
Data: 12-07-2011 18:12:39 
Ygnac

Cos widze ze masz malo argumentow na obrone rydzyka i potrafisz tylko mnie wyzawac od bezmozgow.! Takich niedojebow jak ty powinno sie izolowac od spoleczenstwa....
 Autor komentarza: milan1899
Data: 12-07-2011 18:18:55 
YGNAC
z organizacjami i tytułami i tak wiadomo ze liczą się tylko 4 te które akurat w HW mają bracia ,
z łamaniem reguł przez federacje pełna zgoda , wystarczy spojrzeć na sytuacje Super G z pasem EBU ,
przejęcie boksu przez biznes , pełna zgoda i to wg mnie jest najgorsze , przykłądy wakowania pasów dla konkretnej walki za dużą kasę to już niestety codzienność
dodam od siebie :
-fatalnie układane rankingi , tam gdzie promotor jest mocny jego team jest wysoko i o tytuły niekoniecznie walczą najlepsi
- przkręcone wyniki walk typu diablo -palcios , czy ostatni pzykłąd williams - lara
 Autor komentarza: milan1899
Data: 12-07-2011 18:20:58 
Autor komentarza: Ygnac
Data: 12-07-2011 18:11:45
@Milan1899,
1. To fakt, że Góral jeszcze nie ma wielu walk w HW, ale jego ocena bierze się również z walk w niższych kategoriach.

i tego właśnie nie rozumiem co potyczki z Brighsem w LHW czy Cunnem w CW daja Góralowi w kontekscie walk w HW , przecież w HW całkowicie musiał zmienić styl z niższych wag
 Autor komentarza: Luton
Data: 12-07-2011 18:21:36 
Vitali walczył już kiedyś z kimś podobnym do Adamka. Podobnym. To był Herbie Hide i walka też była chyba w kraju rywala. Herbie słynie z koślawej szczeny, ale i Adamek wg mnie w ciężkiej jest podejrzany. Szczególnie w walkach z superciężkimi Hide wygrywał początkowe rundy z Bowe i Kliczko, po to by za moment przegrać przed czasem.
 Autor komentarza: pepelko2
Data: 12-07-2011 18:27:11 
Panowie o co chodzi,nie wchodżmy na tej stronie w politykę sami wiecie, że to gówno.Kibicuję braciom od lat 90-tych,nie są widowiskowi,ale skuteczni to nie ich wina,Lenox,nie zawsze porywał w swoich walkach,a teraz ludzie go podziwiają.Kliczków czas też się skończy przyjdą nowi,Mam nadzieję,że Tomek będzie tym pierwszym który zakończy dominację Witka, to że że On się dobrze czuje mając 40-kę chwała Mu za to tanio skóry nie sprzeda,ale czasu nie oszukasz.Tomekszybkość,kondycja,szybkie nogi,niezły balans,serducho,odporność,wiara jaka by nie była,myślę że to nie powinno Nas obchodzić, a siłę ciosów odczuje gdy będą zadawane seriami,te atuty powinny wystarczyć do pokonania Wielkiego Mistrza,po prostu czas na zmiany.Nie wiem ale Mam taką hipotezę,Władek wgrał z Dawidem mają wszystkie pasy spełnili swoje marzenie,a teraz Witek przegrywa z Góralem,rewanż z Władkiem ,Góral przegrywa, Władek kolekcjonerem pasów wyczyn nie lada, marzenia braci spełnione,ale jak los spłata figla i Tomek w tej walce wygra.Niezłe zakończenie.Pozdrowienia dla wszystkich wierny dobrego boksu,chociaż te przekręty czy to w sędziowaniu,lub w przypadku świeżego newsa odnośnie G.Proksy,tym się zajmijmy co z tym możemy zrobić jako kibice,a nie polityką .
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 18:31:13 
Luton
Hide z Kliczko to co najwyżej wygrał 1 rundę bo w drugiej było już po zawodach.
 Autor komentarza: Luton
Data: 12-07-2011 18:48:01 
Ale trzeba oddać mu, że wygrał tą jedną runde a w boxrecu wynika, że ma warunki fizyczne zbliżone do Górala. Dla mnie Adamek to przegra, ale coś może urwać Vitalijowi i bedzie śmiesznie, że napompowany duży półciężki robił dobre numery na tle Vitka. I wtedy podniosą sie dwie kwestie do dyskusji.
1. Vitali, chyba czas już kończyć ?
2. Chyba czas stworzyć kategorie superciężką, bo ta walka nie była normalną walką tak jak i walka Haye z Wałujewem, tylko po prostu odjechanym napompowanym medialnym cyrkiem i grą w szachy.
 Autor komentarza: Polak18
Data: 12-07-2011 18:52:52 
Ku##a mać nie wiedziałem,że onet.pl zmienił szatę graficzną .Poważnie to z polityką wyjazd z tego forum bo to zwykły spam.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 12-07-2011 18:59:31 
@Luton

Herbie Hide to chyba nie jest dobre porównanie do Adamka. On był gabarytowo zbliżony, ale poza tym całkiem inny typ boksera. Bazował na sile fizycznej i bardzo mocnym ciosie (wg Bowe'a najsilniejsze ciosy jakie otrzymał w życiu to były właśnie uderzenia Hide'a), ale miał słabą technikę i szklaną szczękę. Moim zdaniem, najbliższy Adamkowi w przeszłości był Chris Byrd. Trochę mniejszy od Adamka, ale szybki i bardzo dobry technicznie. Obok Lewisa, tylko on wygrał z Witalijem. Co prawda na skutek kontuzji, ale przez 9 rund Witalij nie potrafił go mocno trafić.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 18:59:33 
Luton
Ja tak nie myślę.
Bo ci z tej "Super ciężkiej" i tak nie mają większych szans z Braćmi.
No i jak Vit wygra z Adamkiem to tylko Haye mu zostanie do spełnienia marzeń.
Adamek myślę urwie parę rund(3 może 4)ale to chyba wszystko.
 Autor komentarza: macko8
Data: 12-07-2011 19:01:31 
adam77
tak, w kraju jest "syw". bronek, znowu na bokser.org siedzisz zamiast w pałacu papierki podpisywac?
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 19:02:43 
Fakt,Vitek nie bardzo mógł dobrze trafić Byrda,ale i tak jego przewaga punktowa była wysoka,bodaj 5-7 punktów.
 Autor komentarza: WARIATOO
Data: 12-07-2011 19:12:47 
Cenie Tomka ale z takim duzym i na chodzie bokserem nie walczył..Obym sie mylił,ale Adamek chyba nie wie jaką Vit ma siłe,,fizyczną i psychiczną,,Mysle ze jednak da dobra walke ,,,W ZW NIE WIERZE,,Vitek to najlepszy ciezki na ten czas żaden Vładek,,
 Autor komentarza: horhe88
Data: 12-07-2011 19:13:20 
Pod względem stylu boksowania Adamek jest o wiele bardziej podobny do Hida niż do Byrda. Z tą różnicą że Hide miał mocniejsze jeb...(a i tak nie robiło to na Witku żadnego wrażenia) ale też słabszą szczękę oraz mniejsze umiejętności bokserskie.
 Autor komentarza: WARIATOO
Data: 12-07-2011 19:14:14 
Arreola potrafił nawet Tomka zapedzic do naroznika ,,Vitek to lepszy bokser silniejszy od Arreoli wiekszy zasieg łap lepsza psycha ,,nie chce nawet myslec o Ko na Tomku ale jednak bedzie bardzo obity,,
 Autor komentarza: Kopyto
Data: 12-07-2011 19:30:12 
Ygnac
Proponuje ci nie dyskutować z wyznawcami Wyborczej, dla takich ludzi jedyną prawdą jest to co powiedzą w Faktach TVN i na TVN24, dają sobie robić wodę z mózgu i szkoda na nich nerwów :)
Ja już jakis czas temu przestałem grać rolę paladyna na forach i ignoruje takich ludzi.
Przebrała się miarka, głosujmy na Jarka :)
 Autor komentarza: konserwatysta
Data: 12-07-2011 19:32:39 
hmm dziwne, że kolejne osoby na tym forum węszą jakiś podtekst, gdy podaje link z Adamkiem i Radiem Maryja. Musicie mieć tutaj niezłych agitatorów POlszewii i innych walterów, że tak dziwnie reagujecie. Dla mnie postać Adamka to połączenie talentu, tytanicznej pracy i okalające to wszystko wiary, która daje pokój, opanowanie, siłę (to samo jest w przypadku Pacmana). Ja sam jestem moherem, pisowcem i jestem z tego dumny, i często będe takie wątki promował. :)

Tomasz Adamek - Pseudonim GÓRAL 1/2

http://www.youtube.com/watch?v=BsDhIztn7ZE

Polecam.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 19:36:33 
A ja będę promował Konona.

Wielkie NIC dla każdego!
 Autor komentarza: endriu
Data: 12-07-2011 19:37:51 
Zaczynam po trosze wierzyć że Adamek to tak na serio podchodzi do tej walki i choć brakuje mu siły i centymetrów, to jestem skłonny zgodzić się z opinią że wynik będzie punktowy. Sędziowie oczywiście w tej kwestii będą przychylniejsi Witkiowi, za którym idą wielkie pieniądze
Jak ktoś jest bystrym obserwatorem powinien zauważyć że Kliczke już dopadł wiek Ruchliwy Adamek ma szanse to o obnażyć
 Autor komentarza: Daro603
Data: 12-07-2011 19:51:50 
Adamek do walki z Vitalijem się świetnie przygotuje, Vit tak samo... Więc obaj będą świetnie przygotowani do swej walki:-o
Ja myślę że Adamek da naprawdę dobrą walkę ale niewygra z Vitalim. Vitek ma jednak zbyt dobre warunki fizyczne...
Bracia Kliczko są WSPANIAŁYMI bokserami i ich pokonać jest to OGROMNA sztuka:-l
Myślę że Vitali to wygra przez Tko albo na punkty.
 Autor komentarza: Daro603
Data: 12-07-2011 19:58:22 
Endriu Vitali ma już swoje lata ale wciąż jest w świetnej formie;-)
Niejest powolny ani ociężały... Może jest nawet lepszy od Władymira?.
Adamek będzie pewnie szybszy od Vitka ale samą szybkością się walki niewygra:-(
Faworytem zdecydowanym u bukmacherów jest Vit.
Ja jakbym to obstawiał to bym MUSIAŁ postawić na Vita albo w ostateczności BARDZO mało na Adamka:-o
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 20:04:19 
No ja też jakiegoś znaczącego spadku formy Vita nie dostrzegłem,dalej w ringu jest Panem i Władcą.
3-4 rundy może Tomek urwie na więcej nie liczę.
 Autor komentarza: Daro603
Data: 12-07-2011 20:14:16 
liscthc Zgadzam się z Tobą w 100%!. Też myślę że Tomek może urwać Vitalijowi z 3 czy 4rundy a na więcej wogóle nieliczę.
Jeśli walka potrwa pełne 12 rund to myślę że na 90% wygra ją Vitali. A na 60% że wygra ją jednogłośnie na pkt.
Ja niestety wogóle niewierzę w zwycięstwo Adamka.
Przewaga warunków fizycznych i doświadczenia jest zbyt duża aby Vit to przegrał.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 20:19:51 
Mam to samo.Kciuki za Rodakiem,ale głowa mówi Vitek.
 Autor komentarza: endriu
Data: 12-07-2011 20:32:56 
Witalij jest oczywiście zawsze w dobrej formie, jednak widać spadek refleksu i szybkości, umijętne rozkładanie sił oraz to co jest najbardziej zastanawiające brak silnego ciosu. Jego ostatni rywale oprócz Solisa też dają wiele do myślenia
Wydaje mi się że zostały mu się tylko WARUNKI I DOŚWIADCZENIE!

To on bez względu na mój typ na walkę będzie dla mnie większą niewiadomą niz Adamek
 Autor komentarza: endriu
Data: 12-07-2011 20:35:45 
Ps Tylko niech mnie nikt nie nazywa psychofanem Adamka bo akurat ja go nie trawie :(
 Autor komentarza: endriu
Data: 12-07-2011 20:38:30 
Nie mogę przeboleć walki Solisa on jako jedyny był w stanie pokazać w jakim stadium rozkładu jest Vitek
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 20:40:53 
No niestety Solisa na razie niema,a jednej rundy niema co roztrząsać.
 Autor komentarza: coolpix
Data: 12-07-2011 20:44:47 
solis to dopiero jest przereklamowany.nadmiar kilogramów,podmuch ciosu vitka i kolano szlag trafił.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 12-07-2011 20:58:09 
No właśnie, Vitali to teraz wielka niewiadoma. co on tak naprawdę zaprezentuje w ringu. Wieku nikt nie oszuka a ostatni występ z Solisem trochę zaskoczył mnie. Vit dał się tam łatwo trafiać. w ostatnich jego walkach daje się zauważyć też spadek precyzji ciosu. o jego formie mogą powiedzieć nam obecnie najbardziej pojedynek z Johnsonem i z Briggsem. z chęcią obejrzę je jeszcze raz by wyrobić sobie jaśniejszy obraz. Wiem, że Vitali przygotuje się na 100 procent a będziemy trochę bliżej prawdy gdy o ocenę pokusi się Emanuel Steward, który przebywa w bliskim otoczeniu braci i akurat tutaj może okazać się dość obiektywnym źródłem. liczę też na Fritza Zdunka, który może coś więcej powie o przygotowaniach.
 Autor komentarza: DAB
Data: 12-07-2011 21:01:40 
Solis jest i będzie zajebi..y.Przyszły mistrz H.W
 Autor komentarza: ironm
Data: 12-07-2011 21:06:21 
Czemu Vitek ma taki krótki obóz?
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 21:08:32 
Ghostbuster
Wieku nikt nie oszuka,ale Hopkins leci sobie z nim w chu..!
 Autor komentarza: WARIATOO
Data: 12-07-2011 21:12:14 
Solis skonczy jak Peter tyle ze nie zdobedzie tytułu ,dostanie jeszce z 2 razy od Władka haha.Potem beda go obijac prospekty na niemieckich galach jak Brewstera haha
 Autor komentarza: ironm
Data: 12-07-2011 21:13:49 
Hopkins to naprawde fenomen.A Vitold w ostatnich walkach prezentuje się przeciętnie.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 12-07-2011 21:17:24 
lisc
Hopkins ma swój wiek w głębokim poszanowaniu:) dla mnie to wybryk natury. może na jego sukces składają się m. in. rzadkie występy, wygodny dobór przeciwników i fakt, że poświeca tyle czasu treningi ale i tak jest niesamowity.
Trochę dziwne jest to, że Vitali, który prowadzi zdrowy tryb życia i który tak naprawdę niewiele oberwał w ringu już zaczyna wykazywać pierwsze przejawy starości. chyba trochę za wcześnie.
 Autor komentarza: DAB
Data: 12-07-2011 21:17:42 
wariatoo
I co w tym śmiesznego?:)Ja mu dobrze życze:)
 Autor komentarza: Luton
Data: 12-07-2011 21:17:51 
Nie chodzi o to że wielcy faceci nie mają szans z braćmi. Chodzi o to, żeby oddzielic kolesi pokroju Adamka, Haye'a, Chambersa od zawodników typu Wałujew czy Fury. Jeszcze niedawno ciężka kategoria była do 190lbs, potem to urosło do 200lbs i wciąż sie okazuje, że pewni zawodnicy są malutcy nawet tyle ważąc. Kij tam zrobią superciężką i taki Adamek przypakuje to przynajmniej dostanie baty juz w pierwszej walce, bo zabraknie mu szybkości. I wybije to z głowy wszystkim innym kolesiom.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 21:25:42 
Ghostbuster
Wiem z tym leceniem sobie w chu.. to taka przenośnia,a co do rywali Hopka,to ja większych ale nie widzę,lista jego przeciwników wygląda imponująco.Czy ktoś ma lepszą?
 Autor komentarza: Luton
Data: 12-07-2011 21:30:05 
i ja Adamka nie widze z vitkiem. Vitek to wysportowany facet. Juz pewnie teraz doszedł do wniosku, że aby trafić Adamka sam musi przyjąć. Tylko po czymś takim to głowa Adamka bardziej odskoczy na bok, niż Vitka. A wtedy już tylko doskok i obijanie. Vitali na pewno bedzie bardzo doibrze przygotowany. On wie co tu w trweie piszczy i na jaki upset liczy Polska. Jak przegra z Adamkiem w Polsce, to stanie sie najwiekszym pośmiewiskiem już nietylko w boksie ale generalnie w świecie sportów walki.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 12-07-2011 21:31:45 
oczywiście Hopkins ma na rozkładzie mnóstwo świetnych pięściarzy, ale ostatni jego przeciwnicy są już raczej wybierani przez niego. wykorzystuje to, że ma status legendy i ma trochę więcej do powiedzenia jeżeli chodzi o to z kim chce walczyć. ale to i tak nie zmienia faktu, że jest naprawdę niesamowity.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 21:33:26 
A i jeszcze o Vitku,Ja nie wieżę żeby ten wiek było widać w walce z Adamkiem.
Hopkins też kiedyś nokautował,ale od mniej więcej 39 roku życia przestał,ostatnim co padł był bodaj ODLH.
Więc pewne podobieństwa widzę.
 Autor komentarza: Luton
Data: 12-07-2011 21:33:30 
Jest jeszcze inna opcja. Adamek i Kliczko dogadali sie i Adamek ma pokonac Kliczke przez jakas kontuzje, a potem Wład sie zmierzy z Adamkiem i zunifikuje pasy. Bo to jedyna droga. Jeśli Vit zakończyłby kariere, to zwakowany pasek WBC mógłby paśc w ręce Sauerlanda,a wtedy ciężko byłoby doprowadzić do unifikacji.
Niemniej myśle, że ta walka jest jednak na serio.
 Autor komentarza: ironm
Data: 12-07-2011 21:33:33 
Ja myśle że 50-50 A
 Autor komentarza: ironm
Data: 12-07-2011 21:34:40 
Ja myśle że Adamek z Vitem 50-50.
 Autor komentarza: ironm
Data: 12-07-2011 21:35:12 
Sorry za Spam
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 12-07-2011 21:35:37 
@Kopyto,
Oczywiście nie mam zamiaru dyskutować z indywiduami typu Adam77, którego "argumentacja" opiera się na wulgaryzmach i wyzwiskach, czym sam sobie wystawia świadectwo.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-07-2011 21:37:17 
A ostatni 2 razy był Pascal,młody niewypalony Mistrz Świata,a tera Dawson,kogo chcieć lepszego w tej wadze?
Kurde to niby nie temat o Bernardzie,ale musiałem to napisać.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 12-07-2011 21:49:39 
Lisc
Ja Pascala uważam za bardzo dobrego przeciwnika i nie kwestionuję jego osiągnięć ale Hopkinsowi tacy przeciwnicy pasują, chodzi mi o styl. Niepotrzebnie wdałem się w ten temat bo sam uważam wyczyny Hopkinsa za coś niesamowitego i jestem jego fanem, a nie chcę mu teraz umniejszać.
 Autor komentarza: shogunteam
Data: 12-07-2011 22:08:32 
luton, dlaczego wypowiadasz sie za fanow boksu i ogolnie sportow walki, a takze ludzi z tym zwiazanych? jezeli, po przegranej z adamkiem vitek stanie sie dla ciebie posmiewiskiem, ok, ale dla mnie np nie, wiec wypowiadaj sie za siebie;)
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 12-07-2011 22:20:43 
Dokładnie @shogunteam.Przegrać z Tomkiem Adamkiem to zaden wstyd.
 Autor komentarza: genco
Data: 12-07-2011 23:06:07 
angielski proponuję najpierw ociosać a dopiero potem szlifować.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 12-07-2011 23:10:20 
@Milan 12-07-2011 18:18:55,
Twoje uwagi są jak najbardziej słuszne. Fatalne listy rankingowe, jawne i bezczelne przekręty w walkach... cóż tu dodać?
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 12-07-2011 23:16:16 
Zdrowia Tomku, Zdrowia Ci życzę bo to że na treningu dajesz z siebie 200% to każdy wie !
 Autor komentarza: Deter
Data: 13-07-2011 00:47:13 
Jak tu politycznie dziś.
Smutna prawda jest taka, że jeżeli ktoś widzi różnicę pomiędzy PO a PiS-em, to niestety myśli jak telewizor, a o polityce nie wie nic.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.