TOMASZ ADAMEK JEDZIE DO POCONOS

Marcin Filipowski, Informacja własna

2011-07-10

Tomasz Adamek (44-1, 28 KO) zakończył cykl przygotowań w New Jersey, a od poniedziałku przenosi się wraz ze swoim teamem do górzystego Poconos, położonego w stanie Pensylwania. "Góral" przez miesiąc przygotowywał się z Tylerem Woodmanem ćwicząc siłę, wytrzymałość i szybkość, teraz przychodzi czas na trening stricte bokserski.

- Trenowaliśmy prawie 4 tygodnie ciężko nad siłą i wytrzymałością. Rano zaczynałem trening z Rogerem, potem od południa ciężkie przygotowania w Tylerem. Weekendy miałem wolne od pracy, wtedy się regenerowałem. Kondycja i forma poszły w górę, treningi były bardzo ciężkie, ale czuję się po nich dobrze - pięściarz podsumowuje  przygotowania w New Jersey.

Adamek 10 września zmierzy się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu z mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Witalijem Kliczko (42-2, 39 KO). Brat Ukraińca, Władimir, gdy przygotowywał się do walki unifikacyjnej, korzystał z pomocy aż 12 sparingpartnerów. Trener Roger Bloodworth zaplanował dla "Górala" dwóch bądź trzech mocnych sparingpartnerów.

- Od 17 lipca rozpoczynamy sesje sparingowe. Pierwszy sparingpartner przyjedzie z Kalifornii, po tygodniu dojedzie następny. Jeśli będzie taka potrzeba, Roger ma w odwodzie również trzeciego. O wszystkim decyduje Roger - mówi "Góral".