BUTE ZNOKAUTOWAŁ MENDY

2011-07-09

Lucian Bute (29-0, 24 KO) obronił po raz ósmy tytuł mistrza świata federacji IBF kategorii super średniej, nokautując w czwartej rundzie oficjalnego pretendenta, Francuza Jeana Paula Mendy (29-1-1, 16 KO).

Pierwsze minuty były typowo rozpoznawcze, a pierwszy mocny cios zadał champion dopiero w połowie drugiej odsłony, gdy trafił lewym podbródkowym. Jeszcze przed przerwą poprawił krótkim prawym sierpem i uwidoczniła się jego przewaga. W trzecim starciu atakującego pretendenta Bute skontrował kombinacją lewy podbródkowy-lewy sierp i pod Mendym ugięły się nogi. Mistrz się nie spieszył, tylko spokojnie boksował swoje.

W czwartym starciu przez pierwsze dwie minuty dał się trochę przeciwnikowi wystrzelać, by w ostatnich sekundach skontrować akcją lewy sierp na lewy sierp. Cios Rumuna doszedł idealnie do celu, a ciężko znokautowany Mendy bezwładnie padł na matę ringu i został wyliczony do dziesięciu przez sędziego.