P4P KAMILA WOLNICKIEGO

- Numerem jeden w polskim boksie jest bez wątpienia Tomasz Adamek. Za nim w rankingu bez podziału na kategorie wagowe widzimy Krzysztofa Włodarczyka, choć to on obecnie ma pas mistrza świata. Wyróżniająca się pozycja tej dwójki w polskim boksie jest bezdyskusyjna - pisze w Przeglądzie Sportowym Kamil Wolnicki.

- Układając nasz ranking, braliśmy pod uwagę przede wszystkim sukcesy i pozycję na światowych listach, ale też perspektywy oraz umiejętność „sprzedawania się". Chociaż na liście nie znajdziemy mistrza robienia szumu wokół siebie, czyli Marcina Najmana, bo dla nas to nie jest poważny zawodnik. Nawet jeśli rzeczywiście przywiezie sobie do Polski i zbije Roddicka Bowe'a. Żałujemy jednak, że w zestawieniu nie zmieścili się tacy bokserzy jak Andrzej Wawrzyk, Przemek Majewski, Andrzej Fonfara, Mariusz Wach, mistrz Europy Piotr Wilczewski i wielu innych. Tak naprawdę żadnych wątpliwości nie mieliśmy tylko przy pozycjach pierwszej i drugiej. Dalej pewnie każdy ułożyłby tę listę inaczej.

1. Tomasz Adamek
To w tej chwili najbardziej utytułowany i najbardziej rozpoznawalny polski bokser. Naszym zdaniem także najlepszy. Oczywiście, jedynym aktualnym mistrzem świata jest Krzysztof Włodarczyk, ale Adamek mistrzem był w dwóch kategoriach. Najpierw zdobył pas federacji WBC w kategorii półciężkiej. Później zdecydował się przenieść do wagi junior ciężkiej i wielu nie dawało mu szans na poważne zaistnienie. Tymczasem Adamek został mistrzem świata IBF i zyskał uznanie, odbierając pas prestiżowego magazynu „The Ring" jako pierwszy Polak w historii. Teraz występuje w wadze ciężkiej i znowu wielu nie widziało go w poważnych starciach. Tymczasem po kilku walkach Polak przygotowuje się właśnie do pojedynku życia z Witalijem Kliczką we Wrocławiu. Oczywiście o pas mistrza świata. Czy wygra, czy przegra – i tak można śmiało powiedzieć, że zrobił największą karierę od czasów Andrzeja Gołoty, którego zresztą bez litości obił w Łodzi.

2. Krzysztof Włodarczyk
Nudny, pasywny, wyprowadza mało ciosów – takie zarzuty „Diablo" słyszy od wielu kibiców od dawna. Nawet jeśli jest w tym trochę prawdy, to i tak dzisiaj to jedyny polski mistrz świata poważnej federacji. Pas WBC w kategorii junior ciężkiej założył po pokonaniu w rewanżowej walce Giacobbe Fragomeniego w Łodzi (pierwsze starcie w Rzymie zakończyło się remisem). Dla zawodnika 12 Rounds KnockOut Promotions to drugie trofeum w tej wadze, bo wcześniej miał pas IBF. Zdobył go, wygrywając ze Steve'em Cunninghamem, i stracił, przegrywając z tym samym rywalem (Amerykaninowi pas odebrał później Adamek).
Ma tylu zagorzałych fanów, co i przeciwników. Podobno na treningach umie wszystko, w ringu ciągle lekko wystraszony. Jeśli pokaże potencjał... Tylko czasu coraz mniej, choć Włodarczyk ciągle jest stosunkowo młody (skończy w tym roku 30 lat).

3. Rafał Jackiewicz
O ile dwa pierwsze miejsca nie stanowiły problemu, to z ustaleniem dalszej kolejności jest coraz trudniej. Stawiamy na „Waleczne Serce". 34-latek z Mińska, który kiedyś łączył walki w ringu z kopaniem piłki na mazowieckich boiskach, zrobił szybką karierę. Bokser z kilkoma porażkami w bilansie, w którego parę lat temu prawie nikt nie wierzył, został mistrzem Europy i pretendentem do tytułu mistrza świata w jednej z najmocniej obsadzonych kategorii w zawodowym boksie. Pojedynek o tytuł mu nie wyszedł, najmłodszy też już nie jest, ale pewnie jeszcze otrzyma walkę życia. Jackiewicz co prawda nie wyrywa rywali z butów jednym ciosem, ale potrafi być nieobliczalny. I ma mocną szczękę. Jak przetrwał szóstą rundę z Delvinem Rodriguezem, wie chyba tylko on sam. Kiedyś przeżył cios nożem w serce, więc wie, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

4. Paweł Wolak
Kiedy kilka lat temu przyjechał z USA, gdzie mieszka, na walkę do Polski, zainteresował się nim „Przegląd Sportowy" i kilka branżowych portali. „Wściekły Byk" w Ożarowie wygrał na punkty i pojechał do domu. Zrobiło się o nim naprawdę bardzo głośno w całym bokserskim świecie, kiedy zbił byłego mistrza świata Youriego Foremana. Teraz czeka go starcie z Delvinem Rodriguezem, a później może walka o tytuł.
Boksowanie łączy z pracą na budowie, bo „to dobry trening i mam tam fajnych kolegów". Pracuje nocami, remontuje szkoły. Z budowy jedzie do sali, prześpi w samochodzie i trenuje. W ringu ciągle prze do przodu. Fachowcy śmieją się, że niepotrzebna mu garda ani uniki, bo zbiera wszystkie ciosy na... głowę i korpus. Na razie jednak ten ryzykowny styl jest skuteczny. A sam Wolak twierdzi, że jeśli poczuje, że ringowe wojny mają wpływ na jego zdrowie, zajmie się tylko pracą na budowie.

5. Paweł Kołodziej
Z „Harnasiem" mamy problem. Jest klasyfikowany bardzo wysoko we wszystkich ważnych federacjach. Jego promotorzy mówią, że jest o krok od wielkich walk. Zawsze jest jednak jakieś „ale". W ringu też brakuje „wybuchu", ale Kołodziej gwarantuje wysoki poziom. Już umie bardzo dużo, podobno stać go na wiele więcej. Wkrótce być może przeniesie się do kategorii ciężkiej.

6. Grzegorz Proksa
Chyba najmniej medialny ze wszystkich w dziesiątce, a szkoda. Umie ciekawie mówić, choć złośliwi szydzą z niego, że kopiuje Bernarda Hopkinsa. Można to jednak traktować jako pewność siebie. Na pewno dużo umie i na pewno może osiągnąć jeszcze więcej. Od jakiegoś czasu trenuje pod okiem Fiodora Łapina, choć nie jest bokserem grupy 12 Rounds KnockOut Promotions. Prowadzi go Krzysztof Zbarski, stąd mnóstwo walk stoczył w Wielkiej Brytanii.

7. Mateusz Masternak
O „Masterze" wiemy jedno – potrafi robić wokół siebie szum. Dużo mówi, bez przerwy wyzywa na pojedynek Krzysztofa Włodarczyka, choć on i jego promotor oraz trener Andrzej Gmitruk wiedzą, że raczej jeszcze długo takiej walki nie będzie. Masternak to bardzo ciekawy bokser, już wysoko klasyfikowany w rankingach. Ma spore grono fanów albo wręcz „wyznawców".

8. Dawid Kostecki
Zachowując proporcje, można go nazwać „polskim Davidem Haye". Mamy na myśli oczywiście to, co potrafi wygadywać. Facet z przeszłością, podobno już gotowy do wielkich wyzwań w kategorii półciężkiej. Ma świetny bilans, ale tak naprawdę nie był w ringu jeszcze z nikim ze światowej czołówki. W ringu nieobliczalny, choć jeśli trener Fiodor Łapin trzyma go krótko, potrafi walczyć mądrze.

9. Albert Sosnowski
„Dragon" nie ma za sobą najlepszego okresu, bo przegrał z Aleksandrem Dimitrenką, a wcześniej z Witalijem Kliczką. Doszedł jednak do poziomu, o który nikt go wcześniej nie podejrzewał. Ostrożnie prowadzony, nabijał rekord „leszczami", ale warto go docenić. Zdobył pas mistrza Europy i próbował ambitnie stawić czoła Kliczce. Na razie jednak nie wiadomo co dalej.

10. Damian Jonak
Kolejny bokser ze stajni Andrzeja Wasilewskiego i Piotra Wernera. Damian ma za sobą cały Śląsk i widać to podczas walk. Już potrafi dużo, choć stracil sporo czasu na „romansie" z Andrzejem Grajewskim. Dzisiaj to solidny, poukładany bokser, który potrafi pokazać się w ringu z naprawdę bardzo dobrej strony.

Rankingi Światowe

WBC

Waga ciężka
Mistrz: Witalij Kliczko (Ukraina)
1. Tomasz Adamek
2. Chris Arreola (USA)
3. Denis Bojcow (Rosja)
... 13. Mariusz Wach

Waga junior ciężka
Mistrz: Krzysztof Włodarczyk
1. Francisco Palacios (Portoryko)
2. Giacobbe Fragomeni (Włochy)
3. Silvio Branco (Włochy)
... 7. Tomasz Hutkowski
... 10. Paweł Kołodziej
... 13. Mateusz Masternak

Waga półciężka
Mistrz: Bernard Hopkins (USA)
1. Chad Dawson (USA)
2. Jean Pascal (Haiti/Kanada)
3. Chris Henry (USA)
4. Dawid Kostecki
... 12. Paweł Głażewski

Waga superśrednia
Mistrz: Carl Froch (W. Brytania)
1. Kelly Pavlik (USA)
2. Noe Gonzales (Urugwaj)
3. Pablo Farias (Argentyna)
... 15. Piotr Wilczewski

Waga średnia
Mistrz diamentowy: Sergio Martinez (Argentyna)
Mistrz: Julio Cesar Chavez Jr. (Meksyk)
1. Marco Antonio Rubio (Meksyk)
2. Sebastian Zbik (Niemcy)
3. Darren Barker (W. Brytania)
... 15. Grzegorz Proksa

Waga junior średnia
Mistrz: Saul Alvarez (Meksyk)
Mistrz emerytowany: Floyd Mayweather Jr. (USA)
1. Vanes Martirosyan (Armenia)
2. Alfredo Angulo (Meksyk)
3. Ryan Rhodes (W. Brytania)
... 9. Damian Jonak
... 12. Paweł Wolak

IBF

Waga junior ciężka
Mistrz: Steve Cunningham (USA)
1. –
2. –
3. Troy Ross (Kanada)
... 6. Paweł Kołodziej
... 11. Mateusz Masternak
... 14. Łukasz Janik

Waga półciężka
Mistrz: Tavoris Cloud (USA)
1. Yusaf Mack (USA)
2. Karo Murat (Niemcy)
3. Gabriel Campillo (Hiszpania)
4. Dawid Kostecki

Waga junior średnia
Mistrz: Cornelius Bundrage (USA)
1. Sechew Powell (USA)
2. –
3. Lukas Konecny (Czechy)
... 8. Paweł Wolak

Waga półśrednia
Mistrz: Jan Zaveck (Słowenia)
1. –
2. Randall Bailey (USA)
3. Mike Jones (USA)
4. Rafał Jackiewicz

WBA

Waga ciężka
Mistrz: Władymir Kliczko (Ukraina)
1. Rusłan Czagajew (Uzbekistan)
2. Alexander Powietkin (Rosja)
3. Denis Bojcow (Rosja)
... 13. Tomasz Adamek

Waga junior ciężka
Mistrz: Guillermo Jones (Panama)
Mistrz tymczasowy: Yoan Pablo Hernandez (Kuba)
1. Lateef Kayode (Nigeria)
2. Paweł Kołodziej
3. Ola Afolabi (W. Brytania)
... 11. Mateusz Masternak

Waga półciężka
Mistrz: Beibut Szumenow (Kazachstan)
1. Gabriel Campillo (Hiszpania)
2. Gajrat Amedow (Uzbekistan)
3. Zsolt Erdei (Węgry)
... 6. Dawid Kostecki

Waga superśrednia
Mistrz: Andre Ward (USA)
1. –
2. Stanisław Kastanow (Ukraina)
3. Karol Balzsay (Węgry)
... 12. Piotr Wilczewski

Waga junior średnia
Superczempion: Miguel Cotto (Portoryko)
Mistrz: Austin Trout (USA)
1. –
2. Zaurbek Bajsangurow (Rosja)
3. Anthony Mundine (Australia)
... 6. Paweł Wolak

WBO

Waga ciężka
Mistrz: Władymir Kliczko (Ukraina)
1. Tomasz Adamek
2. Robert Helenius (Finlandia)
3. David Tua (Samoa)

Waga junior ciężka
Mistrz: Marco Huck (Niemcy)
1. Danis Lebiediew (Rosja)
2. Ola Afolabi (W. Brytania)
3. Latees Kayode (Nigeria)
... 7. Paweł Kołodziej
... 10. Mateusz Masternak

Waga półciężka
Mistrz: Nathan Cleverly (W. Brytania)
1. Dimitrij Suchocki (Rosja)
2. Braimah Kamoho (Ghana)
3. Soulan Pownceby (Nowa Zelandia)
... 10. Andrzej Fonfara

Waga superśrednia
Mistrz: Robert Stieglitz (Niemcy)
1. Mikkel Kessler (Dania)
2. Renan St. Juste (Kanada)
3. Piotr Wilczewski

Waga średnia
Mistrz: Dimitrij Pirog (Rosja)
1. Gienadij Martirosjan (Armenia)
2. Andy Lee
3. Maksym Bursak (Ukraina)
... 12. Przemek Majewski

Waga junior średnia
Mistrz: Serhij Dzinziruk (Ukraina)
1. Lukaą Kone ny (Czechy)
2. Vanes Martirosjan (Armenia)
3. Paweł Wolak

Waga półśrednia
Mistrz: Manny Pacquiao (Filipiny)
1. Mike Jones (USA)
2. Kell Brook (W. Brytania)
3. Shawn Porter (USA)
... 10. Rafał Jackiewicz

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 09-07-2011 13:44:28 
Tomek Adamek rządzi w polsce jesli chodzi o boks i tu nie ma zadnych watpliwosci.Tomek jak wygra we wrześniu z Vitalijem Kliczko to zostanie najwybitniejszym polskim pięściarzem w histori.
 Autor komentarza: krzysi
Data: 09-07-2011 13:54:55 
Jeżeli Tomasz Adamek zdobędzie tytuł w 3 kategorii wagowej, a mianowicie w kategorii ciężkiej będzie można go plasować w piątce najlepszych zawodników w P4P. Obok takich zawodników jak Manny Pacquaio, Floyd Mayweather Jr., Władimir Kliczko czy Bernard Hopkins.
 Autor komentarza: Kosiii
Data: 09-07-2011 13:55:30 
jackiewicz na 3 miejscu to nieporozumienie powinien byc 3 paweł wolak a jackiewicz na pozycji masternaka
 Autor komentarza: Jackass
Data: 09-07-2011 14:07:42 
Faktycznie Jackiewicz na pozycji nr 3 to nieporozumienie jakieś ;S
 Autor komentarza: liquid
Data: 09-07-2011 14:08:33 
Moim zadaniem:

Wolak Jackiewicz
Wach Jonak
 Autor komentarza: Polak18
Data: 09-07-2011 14:09:16 
To ranking ewidentnie robiony pod Wasilewskiego,wystarczy przeczytać co pisze tenże dziennikarz o Masternaku czy Diablo.Masternak ma jakiś "wyznawców'.Ja nic o tym nie słyszałem.Wiem natomiast,że boksuje dużo lepiej i bardziej widowiskowo od naszego miszcza.Diablo ma tylu zagorzałych fanów co przeciwników.Chyba,że chodzi o jakiś fanów po gorzale? Bo na trzeźwo go się oglądać nie da.Na zagranicznych i polskich forach duża większość kibiców wiesza na nim psy,nazywając boom championem czy Kłodarczykiem.Jackiewicz przed Wolakiem? Szkoda komentować.Jak rozumiem to Jackiewicz pokonał byłego mistrza świata Yuri Foremana w 6 rundzie,a to Wolak cały czas z Zaveckiem stał za podwójną wystraszony z kupą w majtach? Ok,widocznie pomyliłem nazwiska.
 Autor komentarza: liquid
Data: 09-07-2011 14:09:32 
Mialo byc:
Wolak lepszy niż Jackiewicz
Wach lepszy niż Jonak
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 09-07-2011 14:15:06 
Wyznawcow to ma Toomek Adamek
 Autor komentarza: robinson85
Data: 09-07-2011 14:15:10 
1.Adamek
2.Włodarczyk
3.Wolak
4.Jackiewicz
5.Proksa
6.Masternak
7.Jonak
8.Wilczewski
9.Kołodziej
10.Majewski
 Autor komentarza: Poirot
Data: 09-07-2011 14:18:08 
"Nudny, pasywny, wyprowadza mało ciosów – takie zarzuty „Diablo" słyszy od wielu kibiców od dawna. Nawet jeśli jest w tym trochę prawdy"Trochę prawdy? hahahahahahhahahah
 Autor komentarza: Kopyto
Data: 09-07-2011 14:19:22 
Nie wiem czy w porządku jest nazywanie kogoś kto nie jest najlepszy w tym co robi "leszczem".
 Autor komentarza: liscthc
Data: 09-07-2011 14:20:04 
Polak18
Ale Diablo ma pełne prawo być przed Maserem,nawet musi tam być.
Bo kto pokonywał lepszych rywali?
Ja go nie lubię,ale tu nie chodzi o styl,tylko o osiągnięcia.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 09-07-2011 14:24:13 
Ja tez nie przepadam za Diablo ale osiagniecia sa po stronie
Wlodarczyka ,Master musi sie jeszcze wspinac,
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 09-07-2011 14:25:53 
Robinson
ja stawiam wyzej Wilka niz Jonaka
 Autor komentarza: nik
Data: 09-07-2011 14:30:30 
Tak, Diablo to mistrz, kim jest Masternak? poki co ''ananaskiem''...
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 09-07-2011 14:32:03 
Szkoda ze nie dojdzie najbliższym czasie do walki Masternak - Władarczyk,bo z miłą checią obejrzałbym jak Matuesz obija bezradnego rudego.Wasilewski specjalnie dał tak beznadziejny kontrakt aby do walki nie doszło,a potem odwracał kota ogonem i mówił ze to z winy Mateusza nie doszło do walki.
 Autor komentarza: Deter
Data: 09-07-2011 14:33:49 
Moja trójka

1. Adamek
2. Wolak
3. Masternak

Liść
To jest chyba kwestia kryterium. Według mnie Masternak w bezpośrednim starciu wygrałby z Włodarczykiem - oczywiście przy założeniu, że sędziowie będą rzetelni.

- - -

Miejsce Adamka chyba nie wymaga wyjaśnień.
Wolak - mój ulubiony polski pięściarz. Kibicuję mu najmocniej.
 Autor komentarza: YipMan
Data: 09-07-2011 14:40:08 
Kolejność zaproponowana przez autora, jest nie do przyjęcia według jakichkolwiek kryteriów.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 09-07-2011 14:42:37 
Deter
To na pewno,ale w tym artykule pisze że przede wszystkim liczą się sukcesy i światowe rankingi,a dopiero później talent i perspektywy.Stąd moja kwestia w sprawie Diabła.
 Autor komentarza: detektyFF
Data: 09-07-2011 14:43:58 
tak samo jak u Detera

1. Adamek
2. Wolak
3. Masternak
 Autor komentarza: ziom99
Data: 09-07-2011 14:48:37 
super ranking... Jackiewicz na 3 pozycji... na 5 Kołodziej....

Mój ranking:
1.Adamek
2.Wolak
3.Masternak
 Autor komentarza: Deter
Data: 09-07-2011 14:51:42 
Liść
Od strony oficjalnej - owszem, zgadzam się. Ale czy, my kibice, nie mamy prawa ważyć sukcesów? Czy pas WBC Włodarczyka, który ostatnio "obronił", waży tyle samo co inne pasy? Gdyby Adamek wygrał z Vitkiem nawet bez pasa, to byłby to tysiąckroć większy sukces niż "obrona" Włodarczyka.

Budowanie rankingu na podstawie innego rankingu, to mierzenie linijki z zamazaną podziałką inną linijką... też z zamazaną podziałką. Rankingi federacji są dość marketingowe, nie brałbym ich na serio.

No i po trzecie - jaki jest przedział czasowy takiego rankingu, który przedstawił autor? Tj. jak daleko mamy sięgać w przeszłość? RJJ ma niebotyczne sukcesy - czy dziś jest sens umieszczać go wysoko w jakimkolwiek rankingu?

PS Nie lansuję swojego punktu widzenia i nie aspiruję do dekretowania mojego podejścia - wrzucam tylko kamyczek do ogródka by krytyka miała szerszy zakres.
 Autor komentarza: SGS
Data: 09-07-2011 14:52:24 
"O „Masterze" wiemy jedno – potrafi robić wokół siebie szum. Dużo mówi, bez przerwy wyzywa na pojedynek Krzysztofa Włodarczyka, choć on i jego promotor oraz trener Andrzej Gmitruk wiedzą, że raczej jeszcze długo takiej walki nie będzie."

To mówi samo za siebie, zero obiektywizmu. Oczywiście nie kwestionuje drugiego miejsca Diablo, na pewno ma dużo większe osiągnięcia, ale to sa niemal powtorzone slowa A.W. I w cale nie jestem kibicem Masternaka, a już na pewno nie wyznawca. Zresztą Jackiewicz przed Wolakiem - nic wiecej nie trzeba dodawac.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 09-07-2011 14:52:25 
Jak tak to tak:
1.Adamek
2.Wolak/Proksa
3.Masternak.
 Autor komentarza: YipMan
Data: 09-07-2011 14:54:21 
Panowie!! A gdzie Szpila??? ;)

ps. jak dla mnie za duzo bullitów w tym rankingu ;P
 Autor komentarza: cop
Data: 09-07-2011 14:57:34 
Dorzuce swoje zestawienie:

1) Adamek
2) Proksa
3) Masternak
4) Wolak

Pozostali, tacy jak Jonak, Kolodziej, Kostecki etc., to niestety ale odlegla liga swiatowa. Pomijam juz tej chwili te smieszne rankingi przeroznych organizacji i ich "paski". Mowie tylko z punktu widzenia fana boksu.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 09-07-2011 14:59:44 
Ranking i komentarz p.Wolnickiego wyglądają na napisane na zlecenie lub nawet pod dyktando. Wiadomo kogo. Polskiego Dona Kinga.
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 09-07-2011 14:59:50 
Wilczewski 3. Jedyny z tytułem!!!!!!
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 09-07-2011 15:01:38 
Wlczek na 3 miejscu no bo ponewarz ma PAS!!!!!!!!!!
 Autor komentarza: liscthc
Data: 09-07-2011 15:03:10 
Kapitanie
Pomijając Diabła to Kostecki też ma tytuł,a nawet dwa.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 09-07-2011 15:06:22 
Jezeli osiagniecia nie maja znaczenia to
1 Wolak
2 Proksa
3 Adamek
4 Majewski
5 Fonfara
6 Master
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 09-07-2011 15:17:18 
w PL powinni robic walki jak w UK i wtedy byly by odpowiedzi kto jest najlepszy w swych wagach
 Autor komentarza: nik
Data: 09-07-2011 15:45:02 
1.Goral
2.Diablo
3.Raging Bull
4.Super G
5.The Machine
6.Ananasek
 Autor komentarza: Railgun
Data: 09-07-2011 15:45:30 
1 adamek
2 wlodarczyk
3 wolak
4 jackiewicz
5 wilczewski
6 proksa
7 sosnowski
8 kolodziej
9 masternak
10 jonak

generalnie ranking wolnikiego jest dobry, chociaz troche za duzo wasylowcow i dziwi brak wilka ktory jednak jest mistzrem europy po dobrej walce. kolodziej na dzis mial mocniejszych rywali niz masternak i jest blizej duzych walk iwec jest miejsce wyzej. zobaczyym co bedzie z wolakiem, licze tez na ebu proksy.
 Autor komentarza: Railgun
Data: 09-07-2011 15:58:59 
polak18 smieszny typek jestes :D na zagranicznych forach nazywaja diablo klodarczykiem? to tylko potwierdza ze 80% negatywnych komentarzy poczhodzi od zazdrosnych polaczkow hejterow. kibice zagraniczni maja go gdzies i go nie ogladaja jak wy nie ogladacie np sartisona.
 Autor komentarza: Railgun
Data: 09-07-2011 16:06:52 
a masternak na dzien dzisiejszy dostaje od diablo wysokie UD, np 117-111, albo TKO w ostatnich rundach! latwo podniecac sie jego boksem kiedy walczy z bumami albo przecenianym janikiem, bo na ich tle wszystko mu wychodzi. przede wszystkim nie wytrzymalby kondycejnie 12 rund, tak jak nie wytrzymal palacios. wyznawcy mastera pewnie mysla ze jezeli w walce jest malo ciosow to zawsze tempo jest niskie i latwo wytrzymac taka walke... jezeli tak myslicie to nie znacie sie na boksie i taka jest prawda. na dzien dzisiejszy 80-20 szans dla diablo diablo
 Autor komentarza: nik
Data: 09-07-2011 16:17:50 
''Autor komentarza: Railgun Data: 09-07-2011 15:58:59
polak18 smieszny typek jestes :D na zagranicznych forach nazywaja diablo klodarczykiem? to tylko potwierdza ze 80% negatywnych komentarzy poczhodzi od zazdrosnych polaczkow hejterow. kibice zagraniczni maja go gdzies i go nie ogladaja jak wy nie ogladacie np sartisona''

to prawda, jak czasem czytam komnentarze na zagranicznych forach to od razu mozna poznac ktorzy ta sa polaczki co po angieslku wypisuja swoje madrosci...hehe
 Autor komentarza: nik
Data: 09-07-2011 16:20:43 
Co do Diablo, to mistrzem nie zostaje sie przypadkiem, tak samo bylo z Haye, ze gej, ciota itp. a z Wladem zawalczyl nie najgorzej, mial byc znokautowany a zamiast tego obil twarz siostrze, ci co tak pisali sa gejami.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 09-07-2011 16:26:18 
nik
Mówisz że Kliczko to siostra,a sam płaczesz jak baba,to Haye gadał jak to zabije Włada.Władek był dość powściągliwy w swoich zapowiedziach.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 09-07-2011 16:48:04 
NIK nie wiem czy jest gejem czy nie ale walkę przebombal bez dwóch zdań , jestem ciekawy jak we wrześniu będziesz tłumaczył adamka bo do błędu po bredniach które teraz piszesz raczej przyznać się nie umiesz , Moj ranking goral , diablo , wolak , proksa, cała reszta nie sprawdziła się z nikim poważnym dlatego trudno prorokowac.
 Autor komentarza: Emilio
Data: 09-07-2011 17:07:49 
Moje Top 10

Adamek
Wolak
Włodarczyk
Masternak
Kostecki
Jackiewicz
Wilczewski
Fonfara
Proksa
Kołodziej
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 09-07-2011 17:19:44 
Drogi Milanku nie bedzie trzeba tłumaczyc Adamka z jednej prostej przyczyny,Tomek we wrześniu wygra a nie przegra i wtedy ty się bedziesz musiał tłumaczyć z tego co pisałes na bokser org.
 Autor komentarza: nik
Data: 09-07-2011 17:35:58 
''Autor komentarza: liscthc Data: 09-07-2011 16:26:18
nik
Mówisz że Kliczko to siostra,a sam płaczesz jak baba,to Haye gadał jak to zabije Włada.Władek był dość powściągliwy w swoich zapowiedziach.''

to ze nazwalem Kliczke siostra to znaczy ze placze jak baba? ja tego nie wymyslilem, siostra to nic zlego, taka ksywka, wiec jaki placz?
Haye gadal ze rozniesie Wlada a Wlad to co mowil? nie pamietasz? mial sie znecac 12 rund, 'pizza face' i takie tam.
 Autor komentarza: nik
Data: 09-07-2011 17:38:07 
''Autor komentarza: milan1899 Data: 09-07-2011 16:48:04
NIK nie wiem czy jest gejem czy nie ale walkę przebombal bez dwóch zdań , jestem ciekawy jak we wrześniu będziesz tłumaczył adamka bo do błędu po bredniach które teraz piszesz raczej przyznać się nie umiesz , Moj ranking goral , diablo , wolak , proksa, cała reszta nie sprawdziła się z nikim poważnym dlatego trudno prorokowac.''

o jakimk bledzie piszesz?
wytlumacz mi, Adamka nie bede musial tlumaczyc bo wcale nie twierdze ze na pewno wygra bo nie jest faworytem ale szanse ma spore.
 Autor komentarza: smok997
Data: 09-07-2011 17:38:36 
Moja 10 -tka

Adamek
Wolak
Włodarczyk
Masternak
Kostecki
Wilczewski
Fonfara
Proksa
Kołodziej
Szpilka
 Autor komentarza: PolakMaly
Data: 09-07-2011 18:03:51 
Moim zdaniem co do tych rankingów to sami wiecie mozna je sobie obić o kant wiadomo czego. Tak się składa, ze codziennie kupuje przegląd sportowy i to co oni tam czasem wypisują to woła o pomstę do nieba. Ostatnio po walce kliczko-Haye, Pan redaktor chyba Osiak napisał, ze Hey zdejmowal buty na koferencji prasowej i pokazywal zlamany "duży" palec i to chyba od drugiej nogi niż w rzeczywistości...LOL
Reasumując mój rank:
1 Adamek
2 Proksa
3 Wolak
4 Włodarczyk
5 Masternak
 Autor komentarza: liscthc
Data: 09-07-2011 18:05:24 
nik
Nie uważasz że byłe jednak mała różnica w tym co gadał Haye,a tym co mówił Wład.
To David non stop prowokował,gadał jak najęty,że zrobi to zrobi tamto,a w ringu zrobił tylko parę ciekawych uników.Nie wiem jak można nie widzieć różnicy w ich wypowiedziach.Zresztą gdyby Haye tak nie prowokował to by Władek woglę nic nie gadał o nokaucie.

Cały czas gadasz o tych Gejach,a ja ci powiem kto wymyślił ksywkę "Gej" dla Haye,otóż ten sam Toney co dał ksywkę "Siostry" Kliczkom.
Więc gdzie widzisz problem???
 Autor komentarza: WARIATOO
Data: 09-07-2011 18:28:21 
Jesli patrzyc na osiągniecia to,,,1. Adamek 2.Diablo 3 Sosna 4 Jackiewicz 5. Nie kto inny jak słabiutki Kisiel... Bienias heheee niewiem jak on zdobyl WBO Inter-Continental walka zycia i slaby rywal,Paris,,Jesli chodzi o moja sympatie to 1 .Wolak 2. Adamek 3 Masternak 4 .Majewski 5 .Fonfara,,6 Proksa
 Autor komentarza: WARIATOO
Data: 09-07-2011 18:29:18 
Wlasnie zapomniałem o Wilku to 5 Wilk 6 Bienias,,,CHODZI O PASKI,,NIE UMIEJETNOSCI..
 Autor komentarza: WARIATOO
Data: 09-07-2011 18:30:20 
Jesli chodzi o umiejetnosci to 1 Adamek 2 Wolak 3 Masternak
 Autor komentarza: WARIATOO
Data: 09-07-2011 18:31:20 
Bardzo lubilem Bartnika ale on juz emerytura,,
 Autor komentarza: liscthc
Data: 09-07-2011 18:33:40 
Umiejętności to ja widzę tak
1Adamek
2Proksa
3Wolak
 Autor komentarza: xionc
Data: 09-07-2011 19:28:19 
Wg boxrec jest Adamek, Wolak, potem dlugo nikt, a potem reszta listy z artykulu w nieco innej kolejnosci z jednym wyjatekim, zamiast Jonaka jest Piotr Wilczewski (sam Jonak na br#11).
 Autor komentarza: championn
Data: 09-07-2011 19:46:13 
1.ADAMEK
2.WOLAK
3.PROKSA
4.MASTERNAK
5.WŁODARCZYK
6.WILCZEWSKI
7.JONAK
8.KOŁODZIEJ
9.JACKIEWICZ
10.KOSTECKI
 Autor komentarza: orion2012
Data: 09-07-2011 20:00:19 
"którego zresztą bez litości obił w Łodzi"
ludzie, przecież Adamek jeśli w porę nie odejdzie też będzie obijany bezlitośnie, tak jak teraz np Roy. Człowieku który pisałeś ten artykuł!!!!Mam do ciebie pytanie.Czemu Gołota jest uważany za cieniasa ,a po mimo tego piszecie że Adamek pokonał samego Gołotę,a potem McBrida, pogromcę samego Tysona który sam przewracał sie juz w ringu???? Podpowiem ci, Andrzej swojego czasu był najlepszym polskim bokserem,podobnie jak Michalczewski,ale oni wtedy byli w primie!!! A teraz zostało po nich dobre wrażenie i Markowe nazwisko, Adamek walcząc z Gołota zrobił sobie reklamę zajebistą!!! Kto znał Adamka jak zdobywał pas WBC w półciężkiej???Chyba tylko polscy kibice!
Niech wygra ze stary Witem,Bóg mu za to zapłać:) tzn ludzie.Wtedy napisz ze pokonał bezlitośnie Mistrza w primie, a nie podstarzałego wypalonego boksera z NAWISKIEM znanym na całym świecie!!!! Powodzenia Tomek niech Bóg da ci siłę.
Przepraszam za taki długi wpis,ale mnie zwykłego kibica boksu wk....a jak ktoś wyrabia sobie na kimś nazwisko,a potem z niego drwi!!! pozdro dla wszystkich użytkowników
 Autor komentarza: Dixon68
Data: 09-07-2011 20:58:23 
Mój ranking to

1.Adamek
2.Włodarczyk
3.Proska
4.Wolak
5.Wilczewski
6.Kołodziej
7.Masternak
8.Jonak
9.Kostecki
10.Jackiewicz
 Autor komentarza: milan1899
Data: 09-07-2011 21:09:08 
Orion pełna zgoda , ale spokojnie we wrześniu prawdziwy test i historia go oceni.
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 09-07-2011 22:18:18 
Biorąc pod uwagę wyłącznie aspekty sportowe i rokowania:

1. Adamek
2. Wolak, Masternak
3. Proksa
4. Wilczewski, Kostecki
5. Włodarczyk
6. Szpilka
7. Jonak
8. Jackiewicz
9. Kołodziej
 Autor komentarza: parasol
Data: 09-07-2011 23:53:57 
Ludzie wpisujacy Masternaka przed Wlodarczykiem sa z deka niepowaznie, serio.

Ranking jest w miare OK, z dwoma zastrzezeniami: Jackiewicz za wysoko i brak Wilczewskiego. Pozycja reszty jest w sumie jakos uzasadniona przez redaktora, wiec spokojnie mozna sie zgodzic, tak wiec jak dla mnie, to poza tym co wymienilem jest OK.
 Autor komentarza: Golota1996
Data: 10-07-2011 00:09:51 
Czy wygra, czy przegra – i tak można śmiało powiedzieć, że zrobił największą karierę od czasów Andrzeja Gołoty, którego zresztą bez litości obił w Łodzi.

Tak tylko ze mlody zdrowy Andrew wgniotlby Adamka w ring.
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 10-07-2011 00:39:46 
Tak. Gdyby babka miała wąsy.
 Autor komentarza: golda87
Data: 10-07-2011 01:32:25 
1.Adamek
2.Cendrowski
3.Włodarczyk
4.Wolak
5.Kostecki
6.Wilczewski
7.Kołodziej
8.Masternak
9.Sosnowski
10.Kuziemski
 Autor komentarza: orion2012
Data: 10-07-2011 01:34:01 
Golota1996
1000% racji, ale nie przetłumaczysz, że adamek na gołocie zrobił sobie nazwisko na skale światową! pamietacie jak Kat nie chciał walczyć z Góralem????Mówił wtedy a kto to jest ten Adamek,a jak bronił pas z Urischem??? Niemiec wziął dwa razy tyle co Adamek! Dopierojak pobił starego Andrzeja to świat o nim usłyszał, a pamietajmy, że Gołota pomógł mu w karierze,a Adamek to zajebisty katolik i odpłacił za pomoc i gościnę hahaha a pie...i że wiara przenosi góry. Gdzie ta wiara? chyba w dutki:)
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 10-07-2011 03:00:01 
liść czemu proksz i wolak przed diablo i wilkiem Lol
 Autor komentarza: liscthc
Data: 10-07-2011 03:34:16 
BombowyKapitanie
Źle się kapkę wypowiedziałem,powinno być: kategoria talent+perspektywy.
Bo jakoś na początku pisałem o Diablo!
 Autor komentarza: odyniec
Data: 10-07-2011 08:52:13 
niech szybko Kliczko zmiazdzy Adamka i w koncu skonczy sie to sranie w rajtuzy z zachwytu i wtedy mozecie sobie "wazyc" osiagniecia

ranking zrobiony na podstawie osiagniec a nie poboznych zyczen wiec Diablo jest na drugim miejscu bo jest DWUKROTNYM MISTRZEM SWIATA i pod wzgledem osiagniec ustepuje tylko Adamkowi ktory mial pasy w roznych kategoriach wagowych - reszta tj Masternaki i inne gady musza czekac daaaleko w kolejce do tej dwojki (jak porownywac zdobycie IBO inetnational ze zdobyciem pasa WBC regular?)

a Jackiewicz jest trzeci bo jako jedyny w zestawieniu mial pas EBU i walczyl o IBF
 Autor komentarza: odyniec
Data: 10-07-2011 08:55:41 
orion2012
masz racje ale na tym forum z takimi pogladami cie zajada bo tu tylko jedna prawda obowiazuje
 Autor komentarza: milan1899
Data: 10-07-2011 12:34:09 
odyniec
guzik prawda , gdyby zrobic ankiete na forum kto jest najlepszym polskim ciężkim w historii to mysle ze głosy byłyby podzielone ( mój głos oczywiście na Gołotę ) i mówię o stanie obecnym bo po 10 wrzesnia takie dyskusje bedą zbędne bo po spotakniu z prawdziwym mistrzem nikt juz nie będzie rozpatrywał Adamka w kategoriach HW
a co do wypromowania się na Gołocie , Adamek miał do tego prawo , miał też prawo potraktowac Gołotę poźniej tak jak potraktował , ale My też mamy prawo takie zachowania oceniać
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.