BENN: HAYE MOŻE POKONAĆ WŁADIMIRA W REWANŻU

Leszek Dudek, The Sun

2011-07-07

Brytyjska legenda boksu i mistrz dwóch kategorii wagowych, Nigel Benn, przekonuje Davida Haye'a (25-2, 23 KO), by ten wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie kończył kariery w październiku bieżącego roku.

47-letni "Dark Destroyer" widział sobotnią walkę unifikacyjną i uważa, że przyczyną porażki jego rodaka było obranie złej taktyki. Strategia, która zadziałała w pojedynku z olbrzymim Nikołajem Wałujewem nie mogła sprawdzić się na znacznie szybszym i lepszym technicznie Ukraińcu.

- David Haye nie powinien odchodzić po takiej porażce. Jestem przekonany, że on może pokonać Władimira Kliczko. Mam tylko nadzieję, że dostanie rewanż. Haye obrał fatalną taktykę. Próbował wygrać z Władimirem tym samym sposobem, który zadziałał na Wałujewa. To nie mogło zdać egzaminu w pojedynku ze znacznie lepszym Kliczko - twierdzi Benn.

- Haye trafiał Władimira znacznie częściej, niż jakikolwiek inny pięściarz. Za każdym razem, gdy Kliczko otrzymywał cios, stawał się nerwowy. Właśnie dlatego uważam, że David nie powinien wieszać rękawic na kołku. Wierzę, że on może pokonać Władimira w rewanżu - oznajmił dawny mistrz.