60 SEKUND Z DELVINEM RODRIGUEZEM

Przedstawiamy szybki wywiad z Delvinem Rodriguezem (25-5-2, 14 KO). 31-letni pięściarz, już 15 lipca skrzyżuje rękawice z naszą polską maszyną do bicia Pawłem Wolakiem (29-1, 19 KO). Ciekawe jakie widowisko razem ze ‘Wściekłym Bykiem’, stworzy w ringu pochodzący z Dominikany pięściarz. W oczekiwaniu na pierwszy gong, zapraszamy do lektury.

- Wiek rozpoczęcia treningów bokserskich?
Delvin Rodriguez: Zacząłem trenować w wieku 10 lat.

- Ulubiony pięściarz wszechczasów?
DR: Gdy byłem początkującym zawodnikiem uwielbiałem Oscara De La Hoyie. Szczególnie to w jaki sposób boksował i ruszał się po ringu. Miałem okazję go poznać i muszę przyznać, że to wspaniały człowiek zarówno w ringu, jak i poza nim.

- Pierwsze bokserskie wspomnienie?
DR: Gdy przybyłem do Ameryki z Dominikany, nie znałem w ogóle języka. Poszedłem na salę treningową i poczułem się jak na placu zabaw (śmiech), to było świetne miejsce do spędzania wolnego czasu po szkole.

- Najpiękniejszy moment w twojej karierze?
DR: Najlepszym i zarazem najgorszym momentem w mojej karierze była zwycięska walka z Oscarem Diazem. Niestety bardzo w niej oberwał i nigdy nie odzyskał zdrowia. To poczucie winy zostanie we mnie do końca życia.

- Najlepsza walka, którą widziałeś?
DR: Świetną walkę widziałem całkiem niedawno. To było starcie Victora Ortiza z Andre Berto. Wspaniałe widowisko.

- Kiedy ostatni raz płakałeś?
DR: Gdy po raz pierwszy przeszedłem na zawodowstwo w 1999 roku. Miałem bardzo złe doświadczenia w związku z pewnym obozem. Siedziałem tam i trenowałem, ale nie miałem w ogóle żadnych walk. Razem ze mną byli tam ludzie, którzy wyszli z więzienia, praktycznie nikogo nie znałem. Okropne miejsce. W sumie nie widziałem się z moją rodziną przez 2 lata.

- Czy czytałeś ostatnio jakąś interesującą książkę, lub oglądałeś jakiś film?
DR: Ostatnim fajnym filmem, który obejrzałem był ‘The Fighter’. To historia nie tylko o boksie i bokserach, bardzo mi się podobał.

- Kto zagrałby ciebie w twoim filmie biograficznym?
DR: Ciężko powiedzieć. Lubię Bena Afflecka i Matta Damona, więc może któryś z nich?

- Jakich słów użyliby twoi przyjaciele, aby cię opisać?
DR: Opiekuńczy, specyficzny i pełen szacunku.

- Kto jest twoim najlepszym bokserskim przyjacielem?
DR: Mój trener. Kiedy zaczynałem boksować on był zawodnikiem wagi ciężkiej. Dorastaliśmy razem i od niedawna zaczęliśmy wspólnie pracować.

- Jakie cztery osobistości zaprosiłbyś na imprezę?
DR: Mogę wymienić tylko dwie? Angelina Jolie i Nicolas Cage.

- Jakim innym sportowcem chciałbyś być?
DR: Chciałbym być graczem baseballu. Gdy byłem w szkole średniej musiałem zdecydować pomiędzy tym, a boksem. Wówczas czułem się silniejszy w boksie.

- Co ocaliłbyś z płonącego domu?
DR: Mojego małego synka.

- Praca marzeń?
DR: Chciałbym robić to co zacząłem już jakiś czas temu, czyli współpracować z ESPN. Jestem z tego bardzo zadowolony i chciałbym to kontynuować.

- Jaka była najlepsza rada, którą dostałeś od innych?
DR: Nigdy się nie poddawaj. Gdy przyjrzysz się mojej karierze zobaczysz, że spróbowałem wszystkiego. Wierzę, że tak naprawdę zasłużenie przegrałem tylko raz. Miałem w niej wiele upadków i wzlotów, ale mimo wszystko ciągle tu jestem. W tym roku zamierzam zaskoczyć wielu ludzi, bo ja nigdy się nie poddaję człowieku!

- Najgorsza rzecz którą o sobie przeczytałeś?
DR: Nie mam na to odpowiedzi. Szanuję ludzi i wierzę, że oni szanują mnie i nigdy by nie napisali o mnie niczego okropnego.

- Powiedz nam coś, czego nikt o tobie nie wie?
DR: Jestem niezwykle sentymentalnym facetem, który lubi grać na gitarze i słuchać muzyki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 07-07-2011 12:47:17 
Sympatycznie się prezentuje.
 Autor komentarza: Golota1996
Data: 07-07-2011 12:47:29 
Szanse 50\50 bedzie wojna.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 07-07-2011 12:50:32 
Co się teraz dzieje z Diazem?
Był w śpiączce, udało się go wybudzić, ale co teraz?
 Autor komentarza: Hugo
Data: 07-07-2011 13:21:43 
Delvin to fajny facet. Było mi przykro, kiedy go oszukali w walce z Jackiewiczem w Polsce. No, ale Wolak pokona go bez pomocy sędziów.
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 07-07-2011 13:27:09 
''Delvin to fajny facet. Było mi przykro, kiedy go oszukali w walce z Jackiewiczem w Polsce. No, ale Wolak pokona go bez pomocy sędziów.''

O jakim ty wałku mówisz?? Przeciez Jackiewcz wyraznie wygrał na punkty z Delvinem.Rafał miał moment kryzysu w 6 rundzie i to tyle.
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 07-07-2011 13:27:20 
''Delvin to fajny facet. Było mi przykro, kiedy go oszukali w walce z Jackiewiczem w Polsce. No, ale Wolak pokona go bez pomocy sędziów.''

O jakim ty wałku mówisz?? Przeciez Jackiewcz wyraznie wygrał na punkty z Delvinem.Rafał miał moment kryzysu w 6 rundzie i to tyle.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 07-07-2011 14:10:56 
@Wejherowo

Niech każdy zostanie przy swoim, bo nie chce mi się na nowo odgrzewać sporo o tę walkę. Dla mnie wygrał ją Rodriguez, a punktacja sędziów była przekrętem (podobnie jak w walkach Jackiewicz - Zaveck i Włodarczyk - Cunningham, nie mówiąc już o Włodarczyk - Palacios).
 Autor komentarza: liscthc
Data: 07-07-2011 14:18:47 
Szkoda by pisać,więc krótko-Prawda kolegi @Hugo jest także moją prawdą.
 Autor komentarza: Mats
Data: 07-07-2011 14:19:20 
Wie ktoś może gdzie będzie transmitowana ta walka ?
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 07-07-2011 14:29:09 
''Niech każdy zostanie przy swoim, bo nie chce mi się na nowo odgrzewać sporo o tę walkę. Dla mnie wygrał ją Rodriguez, a punktacja sędziów była przekrętem (podobnie jak w walkach Jackiewicz - Zaveck i Włodarczyk - Cunningham, nie mówiąc już o Włodarczyk - Palacios).''


Co do walk:
Jackiewicz vs Zaveck
Włodarczyk vs Cunningham
Włodarczyk vs Palacios to się zgodze z tobą ze były wałki,ale na pewno nie było wałku walce Jackiewicz - Rodriguez.Delvin zaliczy 2 porazke z polakiem.
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 07-07-2011 17:54:38 
Przeciętny Jackiewicz postawił Rodriguezowi wysoko poprzeczkę(chociaż moim zdaniem werdykt to wał)w związku z czym spodziewam się ,że Wolak ,który jest od Jackiewicza lepszy o dwie klasy rozniesie Delvina w pył!Spodziewam się egzekucji na Dominikańczyku do boju Paweł!
 Autor komentarza: badintentions
Data: 07-07-2011 19:13:35 
Nie wiem skąd te pianie z zachwytu nad Wolakiem. Bo pokonał agresywnie promowaną gwiazdeczke, czy dlatego, że jest na tym forum ogólna tendencja: "boksujący w USA to talenty, a Ci w Polsce to nieudacznicy.."? Przecież Wolak to niestety straszny inkasent... Ma serce do walki za trzech ale wystarczy ktoś z ciosem... Myślę, że niestety to będzie Rodriquez.
 Autor komentarza: jerry
Data: 07-07-2011 19:36:53 
Pawel to dobry chlopak ...ale za duzo przyjmuje ...
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 07-07-2011 19:38:22 
badintentions Może dlatego ,że to bokser bardzo widowiskowy a tacy wiadomo robią fajniejsze "szoł" do tego sprawia wrażenie spoko gościa zero pychy,zero napinki.
 Autor komentarza: badintentions
Data: 07-07-2011 19:47:31 
KOSTROMA

Chyba źle się wyraziłem... Nie rozumiem po prostu tych którzy pieją z zachwytu nad jego umiejętnościami. To że jest spoko gość i widowiskowo boksuje to się zgadza.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 07-07-2011 20:29:41 
Jackiewicz wygral zdecydowanie na punkty i stracil moze 4 rundy w tym ta z nokdaunem nic wiecej i zadnego walka nie bylo

Wolak moze to spoko wygrac
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.