WROCŁAW SZYKUJE SIĘ NA WALKĘ ADAMKA

Redakcja, Onet

2011-07-07

Do czasu walki Tomasza Adamka z Ukraińcem Witalijem Kliczką o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej organizacji WBC, która 10 września odbędzie się na nowym stadionie we Wrocławiu, gotowa będzie większość dróg dojazdowych do areny i 70 proc. miejsc parkingowych.

Jak poinformował w środę pełnomocnik prezydenta miasta ds. Euro 2012 Michał Janicki, do końca sierpnia gotowa będzie m.in. Autostradowa Obwodnica Wrocławia, główny szlak komunikacyjny prowadzący do stadionu. - Zakończone zostaną także prace przy budowie dwóch rond i dojazd od ul. Królewieckiej oraz zjazd od strony ul. Lotniczej.

Jedynym problemem będzie dojazd do piłkarskiej areny ulicą Kosmonautów od strony Lubina. - Przebudowa tej drogi będzie się odbywała w weekendy i nocami, ale ruch i tak będzie utrudniony – dodał Janicki. Do 10 września parkingi przy stadionie mają być przygotowane w ok. 70 proc. i zmieści się na nich ok. 2 tys. aut. Pozostała część placów będzie nadal zajęta przez zaplecze budowy, ale władze miasta w dniu walki planują uruchomienie dodatkowych połączeń komunikacji miejskiej.

- Niestety, przystanek tramwajowo-kolejowy przy stadionie będzie gotowy dopiero pod koniec roku, dlatego tramwaje będą się prawdopodobnie zatrzymywały na wcześniejszych przystankach – tłumaczył Janicki.

Walka Adamka z Kliczką ma uświetnić otwarcie wrocławskiej areny budowanej na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku. Będzie to pierwszy pojedynek o mistrzostwo wagi ciężkiej organizowany w Polsce. Obejrzy go około 40 tys. widzów. Relacja zostanie przekazana do ponad 110 krajów przez takie stacje telewizyjne, jak HBO (USA) czy RTL (Niemcy).