WROCŁAW SZYKUJE SIĘ NA WALKĘ ADAMKA

Do czasu walki Tomasza Adamka z Ukraińcem Witalijem Kliczką o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej organizacji WBC, która 10 września odbędzie się na nowym stadionie we Wrocławiu, gotowa będzie większość dróg dojazdowych do areny i 70 proc. miejsc parkingowych.

Jak poinformował w środę pełnomocnik prezydenta miasta ds. Euro 2012 Michał Janicki, do końca sierpnia gotowa będzie m.in. Autostradowa Obwodnica Wrocławia, główny szlak komunikacyjny prowadzący do stadionu. - Zakończone zostaną także prace przy budowie dwóch rond i dojazd od ul. Królewieckiej oraz zjazd od strony ul. Lotniczej.

Jedynym problemem będzie dojazd do piłkarskiej areny ulicą Kosmonautów od strony Lubina. - Przebudowa tej drogi będzie się odbywała w weekendy i nocami, ale ruch i tak będzie utrudniony – dodał Janicki. Do 10 września parkingi przy stadionie mają być przygotowane w ok. 70 proc. i zmieści się na nich ok. 2 tys. aut. Pozostała część placów będzie nadal zajęta przez zaplecze budowy, ale władze miasta w dniu walki planują uruchomienie dodatkowych połączeń komunikacji miejskiej.

- Niestety, przystanek tramwajowo-kolejowy przy stadionie będzie gotowy dopiero pod koniec roku, dlatego tramwaje będą się prawdopodobnie zatrzymywały na wcześniejszych przystankach – tłumaczył Janicki.

Walka Adamka z Kliczką ma uświetnić otwarcie wrocławskiej areny budowanej na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku. Będzie to pierwszy pojedynek o mistrzostwo wagi ciężkiej organizowany w Polsce. Obejrzy go około 40 tys. widzów. Relacja zostanie przekazana do ponad 110 krajów przez takie stacje telewizyjne, jak HBO (USA) czy RTL (Niemcy).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lewysierpowy
Data: 07-07-2011 11:37:56 
a tak po za tematem kto jest trenerem kadry seniorow
http://pzb.com.pl/index.php?co=wiecej&id=1633&dzial=113
 Autor komentarza: Napoleon
Data: 07-07-2011 11:38:02 
Mówiłem już że ten plakat jest tragiczny? Tomek jeszcze wyszedł spoko, ale już Vit jak ta lala... malowana ;d
 Autor komentarza: hakan79
Data: 07-07-2011 12:23:30 
Wierzę, że Tomek wygra. Musi! Inaczej podzieli los Haya. Wygrany bierze wszystko. Tak się zastanawiam jakie teraz perspektywy ma David??!!? Jakie będzie miał Tomek jeśli przegra? Może być nie wesoło, zwłaszcza jeśli chodzi o finanse. Mam nadzieję, że Wrocław (piękne miasto) przyniesie szczęście dla Adamka!!! Trzymam kciuki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.