CO DALEJ Z WAGĄ CIEŻKĄ?

W zeszłą sobotę w długo oczekiwanym pojedynku Władimir Kliczko pokonał Davida Haye'a. Tym samym ukraińscy bracia są w posiadaniu wszystkich liczących się pasów mistrzowskich w wadze ciężkiej.

Starszy z braci, Witalij Kliczko, we wrześniu przyjedzie do Polski, by we Wrocławiu zmierzyć się z Tomaszem Adamkiem.

Jeszcze do niedawna uważano, że jest trzech zawodników mogących w najbliższym czasie zagrozić braciom – Haye, Adamek i Odlanier Solis. Anglik poległ na punkty, i mimo iż stoczył lepszą walkę niż wielu by się po nim spodziewało, nie wystarczyło to do unifikacji tytułów i przywiezienia pasów do Londynu. Walka Witalija z Kubańczykiem rozczarowała wszystkich, włącznie z samym Kliczką. Nie przewiduję aby większych problemów przysporzył mistrzom również Polak. Jeśli i on polegnie, nie zostanie już nikt, kto będzie się mógł równać z braćmi Kliczko.

Obóz Władimira odrzuca opcję rewanżu z Haye'em, a jako potencjalnych rywali wymienia Davida Tuę, Aleksandra Powietkina oraz zwycięzcę walki pomiędzy Tysonem Fury a Derekiem Chisorą. Uważam, że pochodzący z Zimbabwe ‘Del Boy’ powinien sobie poradzić z młodszym rodakiem, oraz że to on jest najrozsądniejszym wyborem na kolejnego rywala dla Kliczki, który już dwukrotnie wodził go za nos odwołując walkę, tym samym stopując jego karierę. Samoańczyk Tua, mimo niewątpliwie mocnego ciosu, nigdy nie był wybitnym bokserem, a najlepsze lata ma już za sobą, o czym świadczy remis z jeszcze bardziej wypalonym i coraz częściej występującym w roli journeymana, Monte Barrettem. ‘Sasha’ z kolei czeka chyba aż federacja WBA uczyni Władimira Kliczkę superchampionem, dając mu jednocześnie okazję do zdobycia ‘zwykłego’ pasa mistrza świata.

Nie zamierzam zastanawiać się nad przyczynami stagnacji w wadze ciężkiej, gdyż temat ten był motywem przewodnim w jednym z moich poprzednich artykułów. Wielu za obecną nudę w najcięższej kategorii wini właśnie mieszkających na stałe w Niemczech braci, co jest absurdem. Problemem, dla którego waga ta staje się coraz mniej widowiskowa i popularna są pretendenci. Ostatni przeciwnicy braci to tłuści, nie imponujący niczym poza siłą fizyczną Chris Arreola i Samuel Peter, bardziej niż o zwycięstwie myślący raczej o wypłacie Kevin Johnson i Eddie Chambers, bokserscy emeryci Shannon Briggs i Hashim Rahman czy waleczny, lecz ograniczony boksersko Albert Sosnowski. Przybyłych do królewskiej kategorii z wagi cruiser Tomasza Adamka i Davida Haye uważam z kolei za świetnych bokserów, jednak obaj wydają się nie dysponować wystarczającymi warunkami ani siłą fizyczną.

Kto zatem może pokonać hegemonów? jak już napisałam, nie wydaje mi się by był to Adamek. Polak krytykuje Haye'a za to że nie wdawał się w wymiany z dysponującym potężnym uderzeniem Władimirem. Nie wydaje mi się aby on sam zdecydował się na taki ruch w walce z Witalijem. Z racji braku pobudek patriotycznych (red. autorka pochodzi z Rumunii), myślę iż w odmienny sposób widzę jego walki, niż wielu polskich fanów boksu, i ani walka z Michaelem Grantem, ani z Kelvinem McBride'em, nie dostarczyły mi zbytnich emocji, za których brak krytykuje Anglika i młodszego z braci. Widząc jak w pewnym sensie ‘męczył się’ z dysponującym podobnymi warunkami fizycznymi, lecz znacznie gorszym Grantem, nie widzę szans Polaka we wrześniowym pojedynku.

Być może szanse, i to niemałe, miałby złoty medalista olimpijski Odlanier Solis, jednak nie wiadomo ile czasu zajmie mu kurowanie się po poważnej kontuzji kolana. Od razu po powrocie nie ma raczej co liczyć na walkę z Kliczko, a szansa na rewanż wraz z upływem czasu maleje. Dawniej to Witalij mścił porażki brata, jak np. z Corrie Sandersem. Teraz jednak bardziej usuwa się w cień, zostawiając większe pole do popisu Władimirowi. Coraz bardziej wydaje się też być zainteresowany polityką, a po walce z Adamkiem nie zostanie już wielu rywali na odpowiednim poziomie, co wydaje się być mocnym czynnikiem na przemyślenie decyzji o zakończeniu kariery.

Nie sądzę by szanse na pokonanie braci miał Kubrat Pulev. Robert Helenius również nie imponuje niczym, poza warunkami fizycznymi. Praktycznie cała czołówka wagi ciężkiej, i ta ścisła, i szersza, albo ma już na koncie porażkę z jednym braci, albo woli ich unikać.

Najbardziej sfrustrowani panowaniem Ukraińców wydają się być Amerykanie, którzy nie mogą znieść faktu, że w kategorii niegdyś zdominowanej przez ich zawodników, nie ma teraz nikogo zdolnego do równorzędnej walki z braćmi. Być może dlatego na kolejną amerykańską nadzieję kreuje się Deontay'a Wildera. Złoty medalista olimpijski z Pekinu jest jednak bardzo ostrożnie prowadzony, a mimo świetnych warunków istnieją podejrzenia co do jego odporności na ciosy. Na wybawicieli wagi ciężkiej Amerykanie starali się też kreować Chrisa Arreolę czy Eddie'ego Chambersa, tymczasem najtwardsze warunki braciom narzucił wiekowy Tony Thompson. Ze wszystkich prospektów, najlepiej wydaje się prezentować Mike Perez, jednak Kubańczyk wydaje się być jeszcze zbyt mało doświadczony, by w najbliższym czasie toczyć walkę o mistrzowski pas.

Również w polskim boksie nie widać nikogo, kto mógłby w wadze ciężkiej zastąpić Adamka po jego ewentualnej porażce. Dla Alberta Sosnowskiego szczytem możliwości był pas mistrza Europy. Nazywanie następcą Andrzeja Gołoty, Andrzeja Wawrzyka wydaje się być raczej pobożnymi życzeniami. Artur Szpilka to bardziej rodzaj ulicznego wojownika niż imponującego techniką bokserską talentu. Poza tym nie wydaje się aby obaj w najbliższym czasie mieli wypłynąć na głębsze wody. Polskiej wagi ciężkiej nie zbawi też już chyba Marcin Najman :)

Wydaje się, że w najbliższym czasie nie ma co liczyć na zmianę układu sił. Należy liczyć, że w końcu pojawi się ktoś, kto będzie mógł stanowić realne zagrożenie dla braci Kliczko, zanim zdecydują się przejść na emeryturę (o dziwo, jeśli poziom i podejście pretendentów się nie zmieni, wtedy wbrew pozorom może być jeszcze gorzej niż teraz). Mimo wielu narzekań, walki Kliczko-Haye czy Kliczko-Adamek wzbudziły i wzbudzą wielkie emocje u wielu kibiców. Bo kolejnym problemem wagi ciężkiej, i być może największym, jest brak walk pomiędzy pięściarzami z czołówki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Deter
Data: 04-07-2011 16:20:59 
Davida Haye`a - nie Haye.
 Autor komentarza: Deter
Data: 04-07-2011 16:22:09 
Jeśli chodzi o meritum, to podzielam zdanie Laury niemalże w całości.
 Autor komentarza: Lider
Data: 04-07-2011 16:27:23 
Również podzielam powyższą opinię, ale w tekście jest błąd Wilder nie był mistrzem olimpijskim, miał brąz, jeśli się nie mylę.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 16:29:47 
Lauro z Najmanem to niezły żart:)
Też uważam ,że Chisora jeśli wygra z Furym powinien dostać szansę i być może trzecie podejście skończy sie sukcesem i zobaczymy do z Władkiem w ringu.
Oczywiście Adamek ma szansę tym bardziej na punkty z Witkiem 40% plus 10 patriotycznie stawiam pół na pół (Liczę też na sędziów:))A co tam.
Poza tym to fajne rozważania pisz częściej!
 Autor komentarza: horhe88
Data: 04-07-2011 16:29:59 
Deter już mnie męczysz.
Masz poczytaj sobie
http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629614
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 16:33:08 
No niestety ja nie przytyje 50 kilo,więc dalej będzie jak było.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 16:33:55 
liscthc
Jedz więcej:)
 Autor komentarza: horhe88
Data: 04-07-2011 16:34:30 
Spoko, spoko nie jest tak źle Hutkowski przechodzi do HW.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 16:39:59 
DAB
Jem,ale jestem taki szybki że wszystko spalam jedną serią ciosów!

Ja tam mam hopla na punkcie Pereza i w nim upatruje w niedalekiej przyszłości Gwiazdę HW.
On sprawia wrażenie typa co wie czego chce w ringu i profesjonalisty w prowadzeniu się!
Oby tylko nie zszedł na manowce!
 Autor komentarza: neme
Data: 04-07-2011 16:40:35 
to jest ta Laura co czasem tu pisała komenty???
 Autor komentarza: horhe88
Data: 04-07-2011 16:40:55 
Lauro wydaje mi się że artykuł powinien być napisany bezosobowo tak jak np. praca magisterska. czyli bez tych wszystkich "wydaje mi się" "nie sądzę" tylko np. "wydawać by się mogło" lub też "można sądzić" itd.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 16:42:16 
neme
Tak to ta pani:)
liscthc
To było dobre z tym spalaniem:D Ja mam zboczenie na punkcie innego Kubańczyka Solisa;)
 Autor komentarza: jan
Data: 04-07-2011 16:42:22 
Dlaczego horhe88?
Przecież to jej prywatne zdanie, chyba więc dobrze że używa "wydaje mi się" myślę że".
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 04-07-2011 16:42:38 
"Być może szanse, i to niemałe, miałby złoty medalista olimpijski Odlanier Solis, jednak nie wiadomo ile czasu zajmie mu kurowanie się po poważnej kontuzji kolana."

Też uważam, że w pełni zdrowy i doskonale przygotowany Solis jest na ten moment jedynym bokserem, który miałby realne szanse na pokonanie braci.


"Ze wszystkich prospektów, najlepiej wydaje się prezentować Mike Perez, jednak Kubańczyk wydaje się być jeszcze zbyt mało doświadczony, by w najbliższym czasie toczyć walkę o mistrzowski pas."

Zgadzam się w pełni. Ale za dwa, trzy lata... kto wie :)
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 16:43:30 
horhe88
A mi sie podoba taka forma bo brakuje jej komentów a tak jakby je streściła w jednym można się pokłócić:)
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 16:44:22 
neme
Tak,yes,of course,natuerlich,jawohl,absolumen!
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 16:44:45 
Pyskaty
W końcu ktoś kto docenia Solisa, ja myślę że jeszcze będzie mistrzem.Ma warunki do tego
 Autor komentarza: bonkers
Data: 04-07-2011 16:44:46 
do września Adamek a potem chyba tylko stary Stonki nam zostaje :/
 Autor komentarza: neme
Data: 04-07-2011 16:46:24 
DAB dzięki :)
luknąłem teraz fotki redakcji i musze przyznać że Pani Laura jest .... no, bardzo fajna jest :)))

P.S. a pamiętam jak szły tu w jej strone niewybredne komentarze jak powiedziała że nie jest Polką że Laura jest cipata itp :))
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 16:47:30 
DAB
Ja też kiedyś bardzo liczyłem na Solisa,ale ta jego ciągła nadwaga i brak profesjonalizmu trochę mnie ostudził
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 16:49:54 
neme
Zawsze durni ludzie się znajdą i głupie komentarze a tak zgadzam się bardzo fajna dziewczyna:)
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 16:51:43 
Też pamiętam te komenty,to była kurweska podłość ludzka!
 Autor komentarza: Guevara
Data: 04-07-2011 16:53:34 
adamek to najgorszy bokser od czasu upadku komunizmu nie dziwie sie ze jego notowania spadly kto by chcial widziec jego klepanie
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 16:53:42 
Co do Solisa to tylko żeby był zdrowy resztę zrobi sam.
Co do komentów to nie ma do czego wracać, mnie osobiście pochodzenie czyjeś nie interesuje a to jaki ktoś jest.Może być z Arktyki polować na foki i spać w iglo.Ważne by się wzajemnie szanować.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 04-07-2011 16:54:49 
Autor komentarza: jan
Data: 04-07-2011 16:42:22
Dlaczego horhe88?
Przecież to jej prywatne zdanie, chyba więc dobrze że używa "wydaje mi się" myślę że".

Do artykułu bardziej pasuje forma bezosobowa i jest różnica pomiędzy prywatnymi komentami na forum, w których wyraża się swoje zdanie a artykułem dziennikarskim, który ma za cel głosić "prawdę objawioną" mimo że ona nie zawsze musi być obiektywna. Artykuł napisany bezosobowo chociaż z pozoru wygląda na wiele bardziej obiektywny niż napisany w takiej formie, przez co jest lepiej odbierany. Ale już mniejsza o to nie chce się kłócić jak to zostało napisane to jest sprawa autora i jak tak Pani Laura chciała napisać to niech tak będzie.
 Autor komentarza: mixtype
Data: 04-07-2011 16:55:52 
Z braćmi Kliczko mają szanse Povietkin,Chambers,Peter,Arreola,Tua,Chisora,Fury,Brigs ale pod warunkiem że wyjdą wszyscy jednocześnie.
 Autor komentarza: jan
Data: 04-07-2011 16:56:57 
A ja uważam, że Adamek ma znacznie więcej szans na zwycięstwo niż Haye.
Witek jest starszy, wolniejszy od brata, mniej wszechstronny, silniejsza ma tylko psychikę.
Adamek szybkością Hayeowi nie ustępuje, ma znacznie większy repertuar ciosów, będzie nie tylko chciał doskoczyc i zadac mocny prawy, tylko każda akcja w ataku, to będzie jak zawsze kilka ciosów, każdy w inne miejsce, w innej płaszczyźnie itd.

Jak walka się skończy na punkty, Adamek to wygra.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 04-07-2011 16:59:17 
jan
"tylko każda akcja w ataku, to będzie jak zawsze kilka ciosów, każdy w inne miejsce, w innej płaszczyźnie itd."

I w tym rzecz. Haye za dużo powtarzał tych samych akcji i przez co stał się przewidywalny dla szachisty Kliczki.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 17:00:13 
DAB
Dokładnie tak!!!
A Solis niech się w końcu weźmie za siebie,bo do młodych nie należy,a na tym poziomie to sam talent nie wystarczy!
Niech Haye zostanie,Solis się wykuruje Perez i Price dojrzeją,a Hellenius zleje Liachowicza i jakoś to będzie!
No i Adamek niech da dobrą walkę,bo dla mnie wygrać nie musi,ale było by miło.
 Autor komentarza: Czerwo
Data: 04-07-2011 17:01:34 
wytłumaczcie mi : o co chodzi z tym superchampionem Przecież tego kilka lat temu nie było chyba? Do tego ze zamiast jednego mistrza mamy czterech (WBA. IBF, WBO, WBC) to dorzucają do tego jakieś podkategorie... O co tu biega
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 04-07-2011 17:04:04 
DAB

Wiesz, jeśli ktoś nie docenia talentu i możliwości Solisa, to jest kompletnym ignorantem. Oczywiście, że sam talent to nie wszystko, ale ja jednak wierzę w profesjonalizm tego zawodnika i myślę, że po kontuzji wróci jeszcze silniejszy i w pełni świadomy tego, co chce osiągnąć. Fenomenalna obrona, szybkie wejścia do połdystansu i bardzo szybkie ręce- to sposób na braci, a Solis ma to wszystko :)
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 17:04:16 
O hajs!!!
ja też nie kumam tych wszystkich pasów,dla tego potem dochodzi do Groteskowych sytuacji w których to mistrz nie jest gotowy na walki z innymi mistrzami.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 04-07-2011 17:05:34 
Czerwo
Superczempion jest w WBA i tylko wtedy jak posiada on dodatkowo pasy mistrzowskie innej organizacji. Mimo że Haye był czempionem regularnym to w pojedynku unifikacyjnym z mistrzem innej organizacji, WBA pozwala jedynie na walkę o Pas Superczempiona przez co pas regularny zostaje automatycznie zwakowany.
 Autor komentarza: nik
Data: 04-07-2011 17:16:37 
A jakie warunki fizyczne posiada 'serdelek' Solis?
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 17:18:14 
Pyskaty
Podzielam to co napisałeś:)Też wierzę w jego profesjonalizm bo niby dlaczego nie,że poszło mu kolano?Przez takie coś czy wagę takiego boksera się nie skreśla ,bo to błąd wszyscy to w końcu zobaczą jestem przekonany.Ale tak to jest ,że się chwali jak już ktoś pas zdobędzie a wystarczy,że się potkniesz to cię "Skopią"
Jego ambicja została podrażniona a jemu od zawsze tego było trzeba, motywacji do pracy teraz ją ma i nad czym myśleć.To kolano może okazać się zbawienne
 Autor komentarza: nik
Data: 04-07-2011 17:19:11 
''Autor komentarza: Deter Data: 04-07-2011 16:20:59
Davida Haye`a - nie Haye.''

Haye
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 17:19:39 
nik
Ma lepsze warunki fizyczne niż ty intelektualne:)
 Autor komentarza: nik
Data: 04-07-2011 17:20:48 
''Autor komentarza: Pyskaty Data: 04-07-2011 17:04:04
DAB

Wiesz, jeśli ktoś nie docenia talentu i możliwości Solisa, to jest kompletnym ignorantem. Oczywiście, że sam talent to nie wszystko, ale ja jednak wierzę w profesjonalizm tego zawodnika i myślę, że po kontuzji wróci jeszcze silniejszy i w pełni świadomy tego, co chce osiągnąć. Fenomenalna obrona, szybkie wejścia do połdystansu i bardzo szybkie ręce- to sposób na braci, a Solis ma to wszystko :) ''

Na dzien dzisiejszy przegralby z Haye, nie mowiac juz o Kliczce.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 04-07-2011 17:21:14 
"serdelek" buhahahahaha
 Autor komentarza: nik
Data: 04-07-2011 17:21:32 
''Autor komentarza: DAB Data: 04-07-2011 17:19:39
nik
Ma lepsze warunki fizyczne niż ty intelektualne:)''

za to twoje sa jeszcze gorsze od moich
 Autor komentarza: Deter
Data: 04-07-2011 17:22:44 
DAB
Ja też go doceniam, Stonka z tego co pamiętam również. Widzę, że Laura też - w ogóle świetny tekst Laury, oby więcej takich.

Pożyjemy, zobaczymy. Na pewno będzie gorąco jeśli chodzi o dojście do tytułów i przepychanka o walki z Kliczkami. Władek pewnie weźmie teraz łatwiejszą walkę. Vitek prawdopodobnie będzie chciał walczyć z Haye`em.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 17:25:57 
DAB
Z tym profezjonalizmem to nie miałem na myśli kontuzji,tylko to że on wyglądał na takiego co mógł by się lepiej przygotowywać do walki,bo jak już mówiłem wielokrotnie,ja kompletnie nie biorę pod uwagę jego walki z Vitem!
Nawet śmiem twierdzić że gdyby on się lepiej prowadził to byłby znacznie lepszy,bo gdzie on tak naprawdę pokazał wielką klasę(nie talent),ale właśnie ten profesjonalizm?
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 04-07-2011 17:26:45 
nik

Wzrost: 187 cm
Zasięg: 201 cm

Dla porównania dodam, że Adamek przy tym samym wzroście ma 191 cm zasięgu, a David Haye przy 191 cm wzrostu, ma zasięg 198 cm. Jak widzisz Solis pod tym względem dominuje. Waga jest natomiast najmniejszym problemem. Ważne, aby miał obok siebie ludzi, którzy będą wiedzieć jak zadbać o jego formę.


"Jego ambicja została podrażniona a jemu od zawsze tego było trzeba, motywacji do pracy teraz ją ma i nad czym myśleć.To kolano może okazać się zbawienne"

Dokładnie.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 17:26:54 
Deter
Dokładnie pożyjemy , zobaczymy ale przełom wydaje mi się być już blisko.Raz przez wiek Wita i jak ten skończy karierę to jeden brat mniej:)Poza tym jest paru ciekawych młodych zawodników lada moment będzie przetasowanie sił w H.W tak myślę.Jednak bracia napisali swoją całkiem długą historię w ostatnim okresie.Już chyba zawsze będzie się o nich wspominać i powracać do okresu ich dominacji.
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 04-07-2011 17:28:13 
"Na dzien dzisiejszy przegralby z Haye, nie mowiac juz o Kliczce."

Dzisiaj na pewno by przegrał, zwłaszcza, że leczy kontuzję :)
 Autor komentarza: Guevara
Data: 04-07-2011 17:29:00 
Piewcy adamka znikniecie z tego forum tak szybko jak fani hayemakera VITALIJ wam otworzy we wrzesniu patroci hehe
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 17:29:49 
Solis już od najmłodszych lat potrzebował wyzwań taki jest.Musi walczyć z dobrymi jak wyzdrowieje,żadnych przypadkowych zawodników on umie już wszystko tylko wyzwań mu brakowało a jak dostał to podniszczył stawy pewnie treningiem jakiego nie robił już dawno.Może to być szczęście w nieszczęściu, niestety nic o nim nie piszą nie wiem jak z nim.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 04-07-2011 17:31:37 
Nie rzucim ziemi skad nasz ród!
Nie damy pogrzesc mowy!
Polski my naród, polski ród,
Królewski szczep piastowy!
Nie damy, by nas gnebił wróg!
Tak nam dopomóż Bóg!
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 17:33:36 
Jaka atmosfera:)
 Autor komentarza: nik
Data: 04-07-2011 17:33:53 
''pyskaty
Wzrost: 187 cm
Zasięg: 201 cm''

A jak jest w rzeczywistosci? W ringu nie widac tych jego 'warunkow',
zaloze sie ze te dane nie sa do konca prawdziwe, nawet jesli ma wiekszy zasieg ramion to nie jest to taka duza roznica niz w przypadku Kliczki wiec nie podniecalbym sie tymi 'swietnymi' warunkami, wystarczy na niego spojrzec, wyglada jak 'serdelek' a nie wybitny sportowiec no i jeszcze biedak kruchy jest i przewraca sie o wlasne nogi, jesli Kliczko nie odejdzie Solis mistrzem nie bedzie.
 Autor komentarza: Deter
Data: 04-07-2011 17:34:21 
horhe88
Doczytaj o odmianie nazwisk, to co przytoczyłeś jest niewiele warte. Mnie się szukać nie chce filmików, gdzie Miodek to tłumaczy.
Poza tym, czy nie czytasz książek, gazet, artykułów internetowych? Czy widziałeś GDZIEKOLWIEK, żeby pisano z "Davida Haye"?
 Autor komentarza: nik
Data: 04-07-2011 17:35:48 
''Autor komentarza: Pyskaty Data: 04-07-2011 17:28:13
"Na dzien dzisiejszy przegralby z Haye, nie mowiac juz o Kliczce."

Dzisiaj na pewno by przegrał, zwłaszcza, że leczy kontuzję :) ''

Haye dotrzrymywal kroku Wladowi 12 rund, mial zostac znokautowany a zamiast tego pobijal Wlada, biedny Solis polegl w przedbiegach.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 17:36:24 
nik
Spójrz w lustro i nad sobą popracuj chyba ,że jesteś taki idealny:)Poza tym piszesz o nim pieszczotliwie 'serdelek' , może zmień forum i poszukaj sobie takiego serdelka do pary:)
 Autor komentarza: nik
Data: 04-07-2011 17:36:35 
horhe88

nie wiesz? pisze sie Haye'eaea :)
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 17:37:03 
Nie sadze bysmy byli sfrustrowani faktem, iz nie mammy w wadze ciezkiej piesciarzy mogacych konkurowac z Ukraincami. Wiekszosc w US jest raczej w letargu spowodowanym nudnym stylem jaki preferuja Vitali i Wladimir, pomimo iz dominuja zdecydowanie w tej dywizji. Brak widowiskowych walk jest przyczyna iz tylko walki z Anglikiem i Polakiem sa w tym roku na rozkladowce HBO. Nikt nawet nie mysli tutaj o ogladaniu wszystkich "pojedynkow" Klitschkos, gdyz wprawiaja one kibicow w stan spiaczki. Ostatnia sobota miala przyniesc zmiany, ale niestety brak jakiegokolwiek zaangazowania w ringu byl ewidentny, wiec i na zmian nie mozna bylo oczekiwac. Mowiac jednak o wrzesniowej walce Vitali-Klitschko z pewnoscia bedzie to inny pojedynek i jestem pewien, ze obaj piesciarze zadadza wiecej ciosow w pierwszysch dwoch rundach niz Wladimir i Haye w calej "walce". Bylbym rowniez ostrozny ze stwierdzeniem, ze Polak nie bedzie zbyt wymagajacym przeciwnikiem dla Ukrainca, ktorego ostatnie pojedynki coraz wyrazniej wskazuja na spadek aktywnosci ringowej, szybkosci i dynamiki a nawet kondycji. 40 letni Vitali jest jak najbardziej do pokonania w tym momencie a dokonac tego moze wlasnie Adamek.
 Autor komentarza: nik
Data: 04-07-2011 17:37:41 
''Autor komentarza: DAB Data: 04-07-2011 17:36:24
nik
Spójrz w lustro i nad sobą popracuj chyba ,że jesteś taki idealny:)Poza tym piszesz o nim pieszczotliwie 'serdelek' , może zmień forum i poszukaj sobie takiego serdelka do pary:)''

Czolowym bokserem ciezkiej nie jestem wiec chyba nie musze byc co?
A ty przejdz na Pudelka:)
 Autor komentarza: Deter
Data: 04-07-2011 17:37:42 
horhe88
Jakbyś doczytał nawet na tej stronie, do której wysłałeś linka, to wiedziałbyś, że http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629619
 Autor komentarza: nik
Data: 04-07-2011 17:39:56 
W stanach ludzie predzej potrafia wymienic czoloych zawodnikow UFC niz bokserow ciezkiej :)
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 17:42:18 
Czytajac fragmenty napisane przez Laure, musze zaznaczyc iz nie wszyscy oceniaja Adamka ze wzgledow patriotycznych a wiem nawet bardzo dokladnie iz Polak ma duza grupe kibicow dajacych mu szanse na pokonanie Klitschko we wrzesniu a nie majacych z Polska nic wspolnego, wiec o jakimkolwiek pa=trityzmie nie moze byc nawet mowy. Oczywiscie Ukrainiec bedzie faworytem i to zdecydowanym, ale jednoznaczne skreslanie Gorala jest duzym bledem i niepowaznym traktowaniem tego co nazywamy boksm zawodowym.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 17:44:38 
nik
Nie no błyszczysz z tym pudelkiem wow zagiąłeś mnie:)Poza tym od kiedy to wygląd walczy.Chyba jedynie dla takich jak ty wierzących ,że Haye zdemoluje Władka.Musiały ci się spodobać jego warkoczyki:)
W Stanach ludzie są rozgoryczeni bo Europa w ciężkiej im odskoczyła.Niestety dla nich taki jest fakt więc UFC święci trumfy w popularności.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 17:46:06 
cop
Gdzieś ty tyle był?:)
 Autor komentarza: Laura (Redaktor bokser.org)
Data: 04-07-2011 17:47:15 
Wszystko fajnie panowie, ale nie mówcie mi pani, staro się przez to czuję :P

cop
Przypominam że artykuł miał być w zamiarze subiektywny. Ja tych szans Adamka nie widzę. Nie skreślam go, ale też nie widzę jego zwycięstwa.

jestem pewien, ze obaj piesciarze zadadza wiecej ciosow w pierwszysch dwoch rundach niz Wladimir i Haye w calej "walce"

Myślę też ze przesadziłeś z tym stwierdzeniem. Vitali z liczby ciosów nigdy nie słynął, zadaje ich mało, a Adamek fajnie bije kombinacje przez co liczba ciosów jest duża, ale nie sądzę by miał okazje je zadawać we wrześniowej walce. Żeby bić kombinacje, to potrzeba odpowiedniego rywala, podejrzewam że też będziemy widzieć doskok i góra 2-3 ciosy w wykonaniu Polaka.

Lider
Oczywiście masz rację. Moje niedopatrzenie.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 04-07-2011 17:47:39 
Deter
"Doczytaj o odmianie nazwisk, to co przytoczyłeś jest niewiele warte."

Nie chce mi się dyskutować na ten temat bo słownik PWN raczej jest więcej wart niż twoje teorie.

"Jakbyś doczytał nawet na tej stronie, do której wysłałeś linka, to wiedziałbyś, że..."

Jedno nie wyklucza drugiego. Jest jasno napisane,że

"Pewnym ułatwieniem dla piszących może być możliwość nieodmieniania niektórych nazwisk, dopuszczalna, gdy nazwisko zostanie poprzedzone imieniem lub rzeczownikiem pospolitym (np. minister, prezydent). Możliwość taka dotyczy głównie nazwisk zakończonych na -e, -o oraz akcentowanych na ostatniej sylabie."

Więc jak jak jest poprzedzone imieniem to nazwisko może zostać nieodmienione, żadna filozofia.
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 04-07-2011 17:48:10 
nik

"A jak jest w rzeczywistosci? W ringu nie widac tych jego 'warunkow',"

Wiesz, trzeba by stanąć obok niego i to zweryfikować. Te dane nie muszą być dokładne, ale na pewno wiele nie odbiegają od rzeczywistości.


"wystarczy na niego spojrzec, wyglada jak 'serdelek' a nie wybitny sportowiec"

Boks to nie kulturystyka. Skoro dla Ciebie 3-krotny mistrz świata i mistrz olimpijski nie jest wybitnym sportowcem, to nie wiem, jakie trzeba mieć sukcesy na koncie, aby w Twoich oczach się takim stać. Faktem jest, że jeszcze nic wielkiego na ringach zawodowych nie pokazał, ale po co niby miał to robić, skoro do tej pory żaden przeciwnik go do tego nie zmusił(wyłączając walkę z Witalijem, której praktycznie nie było). Rozumiem, że może irytować jego podejście do tego sportu, ale talentu i umiejętności na pewno nie można mu odmówić. Teraz jednak wierzę, że ta walka ze starszym z braci wiele go nauczyła i Solis weźmie się porządnie do roboty.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 17:49:57 
"nik Data: 04-07-2011 17:39:56
W stanach ludzie predzej potrafia wymienic czoloych zawodnikow UFC niz bokserow ciezkiej :)"

Jest to niewlasciwe podejscie do tematu. Ci, ktorzy preferuja UFC czy jakiekolwiek inne formy MMA z pewnoscia znaja zawodnikow z tego kregu, aczkolwiek wciaz miliony ludzi interesuje sie boksem zawodowym i widac to na galach bokserskich organizowanych kazdego tygodnia na terenie calego kraju, jak rowniez sledzac ogladalnosc bokserskich wieczorow na ESPN, Versus, SHO czy HBO.
Oczywiscie waga ciezka przezywa duzy kryzys, ale jedna walka moze zmienic wiele i otworzyc nowe mozliwosci.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 17:52:39 
Zasięg rąk Solisa widać w ringu bez dwóch zdań.Poza tym jest silny,świetny technicznie, nie ma teraz takiego w ciężkiej ułożonego technicznie boksera.A ,że walczył na 30 % swoich mozliwości też mnie wkurza i uważam jak Pyskaty,że teraz to się zmieni.Gdyby po jednym dobrym obozie od razu odebrał pas Witkowi byłoby to wręcz umniejszające dla Ukraińca i sprawiedliwości trochę stało się za dość.Do talentu należy dołożyć trening, dyscyplinę nie ma za łatwo.
nik nie obraź się za te żarty:)sorry
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 17:54:43 
Pani Lauro :)Chyba jeszcze nie odczuwa pani swojego wieku;)
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 04-07-2011 17:54:55 
nik
"Haye dotrzrymywal kroku Wladowi 12 rund, mial zostac znokautowany a zamiast tego pobijal Wlada, biedny Solis polegl w przedbiegach."

Ale o czym to świadczy? Każdy może przegrać z kontuzją, poza tym walka walce nierówna. Haye walczył z Władem, Solis walczył z Witem. Solis 10 lat temu pokonał Haye'a.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 17:56:07 
@Laura - oczywiscie doskonale rozumiem subiektywizm kazdego tutaj piszacego, wiec i twoja opinie tak odebralem. Zwrocilem tylko uwage, ze do pojedynkow typu Vitali-Adamek nalezy podejsc wieloplaszczyznowo by oddac realnie sytuacje. Nasz sympatie badz tez antypatie niczego nie zmienia i wiem doskonale, ze Adamek bedzie mial bardzo ciezka przeprawe by wygrac te walke. Sadze jednak, ze te "dwa, trzy ciosy z doskoku" pozwola mu na zneutralizowanie bardzo schematycznie walczacego Ukrainca. Punktowe zwyciestwo Adamka jest jak najbardziej realne, aczkolwiek bedzie ono duza niespodzianka.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 17:58:46 
Pyskaty
A pokonał go deklasując od 2 rd po tym jak przyjął w 1 mocny cios i się zatoczył.On od zawsze musiał być podrażniony ten typ tak ma i o to mi chodzi.Inaczej jest taki zbyt spokojny i leniwy.A spacerkiem do mistrzostwa dojść byłoby wręcz niesprawiedliwe:)
 Autor komentarza: Saian
Data: 04-07-2011 17:59:40 
Można wyciągnąć z tego jeden wniosek.

Solis vs Kliczko, wszyszczy przed walką zapowiadali że Solis może się okazać bardzo nie bezpiecznym przeciwnikiem dla Kliczko, jak się skończyło wszyscy wiemy.

Haye vs Kliczko, nikt nie miał wątpilowści że walka skończy się przed czasem, okazało się że walka skończyła się po 12 rundach po punktacji sędziów...

Adamek vs Kliczko, tutaj większość osób chyba zakłada wyrównaną walkę na punkty, a w paradoksie tego roku wagi ciężkiej może się skończyć przed czasem, pytanie jak? Adamek RTD na Kliczce? bo chyba o nokaut nie mamy co mażyć?... już nie mówiąc o ewentualnej przegranej Tomka...
 Autor komentarza: horhe88
Data: 04-07-2011 18:00:32 
Solis dostał strzała i fiknął na glebę. Za kolanko się złapał żeby nie zakończyć swojej kariery bokserskiej, nawet podczas wstawania z maty pomieszały mu się nogi i wstawał na tej z urwanym kolanem.
 Autor komentarza: endriu
Data: 04-07-2011 18:03:02 
Solis nie powiedział jeszcze ostatniego zdania A rewanż niech sobie robią tylko mnie to nie obchodzi
 Autor komentarza: horhe88
Data: 04-07-2011 18:04:07 
Moim zdaniem albo przed czasem dla Wita albo pkt dla Adamka. Taki przebieg walki Haye z kliczką jaki miał miejsce przewidziało wiele osób, jedynie zakończenie było zaskakujące. Solis również jedynie dla co poniektórych miał zrobić Witkowi z dupy jesień średniowiecza ale i tak większość dobrze typowała Witka w roli faworyta.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 18:05:49 
Wtrace sie do tej dyskusji dotyczacej Solisa i Haye. Musimy rozgraniczyc boks amatorski od zawodowego a tutaj zdecydowanie Anglik jest postacia bardziej dominujaca niz Kubanczyk. Nie ma co do tego zadnych watpliwosci.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 18:06:51 
Biorąc tę jedną rundę w jakąkolwiek stronę jako jakiś wyznacznik to nieporozumienie.Nie ważne jak wyglądała 1rd. nic nie znaczy a kontuzję uznano jako wydarzenie bez udziału Witalija i jest TKO nie K.O tylko co to zmienia.Niektórzy są zbyt ograniczeni aby pojąć czym jest kontuzja tak poważna dla zawodnika.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 18:06:55 
Solis nie Solis,a Szpilka i tak wszystkich poskłada!hehe
 Autor komentarza: LittleBan
Data: 04-07-2011 18:07:08 
cop
Zgadzam się. Adamek napewno nie jest bokserem przecenionym, śmiem twierdzić nawet, że nie jest brany poważnie. Wydaje mi się, że Adamek będzie najtrudniejszym sprawdzianem jaki Witek zdawał. Myślę że Witalij będzie zwyczajnie za wolny na Adamka a warunki fizyczne zostaną zneutralizowane. Oczywiście Kliczko jest faworytem i nikt nie ma prawa tego negować, aczkolwiek nie skreślałbym Adamka.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 18:08:00 
cop
Co z tego to nie oznacza,że tak zostanie.Ja nie piszę o tym co jest jeden teraz się leczy a drugi przegrał zastanawiamy się nad przyszłością ciężkiej.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 04-07-2011 18:09:01 
Autor komentarza: Saian
Data: 04-07-2011 17:59:4

Adamek vs Kliczko, tutaj większość osób chyba zakłada wyrównaną walkę na punkty, a w paradoksie tego roku wagi ciężkiej może się skończyć przed czasem, pytanie jak? Adamek RTD na Kliczce? bo chyba o nokaut nie mamy co mażyć?... już nie mówiąc o ewentualnej przegranej Tomka...

gdzie większość osób widzi wyrównana walkę na pkt ??? b chyba nie w tym kraju , z każdym tygodniem czy to w klubie czy na spotkaniach rodzinnych czy innych imprezach rozmowa o walce Vita z Adamkiem zawsze kończy się konkluzją że będzie KO tylko nie wiadomo w której rundzie , nie trzeba być bokserskiem ekspertem żeby na podstawie dotychczasowych osiągnięć zrobić podstawową analize jak ta walka będzie wyglądać
 Autor komentarza: milan1899
Data: 04-07-2011 18:13:10 
Autor komentarza: LittleBan
Data: 04-07-2011 18:07:08
cop
Zgadzam się. Adamek napewno nie jest bokserem przecenionym, śmiem twierdzić nawet, że nie jest brany poważnie. Wydaje mi się, że Adamek będzie najtrudniejszym sprawdzianem jaki Witek zdawał. Myślę że Witalij będzie zwyczajnie za wolny na Adamka a warunki fizyczne zostaną zneutralizowane. Oczywiście Kliczko jest faworytem i nikt nie ma prawa tego negować, aczkolwiek nie skreślałbym Adamka.

największy test jaki zdawał , jak na razie cytat roku
a gdzie byłeś kolego podczas walki Vit vs LL , a po drodze byli sanders , byrd , williams i kilu innych z którymi Góral by nie potańczył w ringu tak jak lubi
 Autor komentarza: LittleBan
Data: 04-07-2011 18:15:35 
Tego się nie dowiemy ;] Uważasz że nie pamiętam choćby walki Z Lewisem? Pamiętam i to bardzo dobrze. Dalej podtrzymuje zdanie, że Adamek będzie najtrudniejszym rywalem z jakim przyszło mu się zmierzyć.
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 04-07-2011 18:15:57 
"Autor komentarza: LittleBan
Data: 04-07-2011 18:07:08
Wydaje mi się, że Adamek będzie najtrudniejszym sprawdzianem jaki Witek zdawał."

Leżę ze śmiechu! Hahaha
 Autor komentarza: milan1899
Data: 04-07-2011 18:18:33 
ja rozumiem że można sie spierać , tym bardziej że odgrywa tu rolę czynnik narodowościowy , czy Góral bedzie bardziej grozny od arreoli czy sosnowskiego , ale pisać że jest to test porównywalny lub trudniejszy do walki z LL to już herezja
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 18:20:19 
Z Lewisem był oblany mimo już nie najlepszej formy Lennoxa.Ale to był jeden z najlepszych ciężkich w historii tego sportu.Inna liga
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 18:21:41 
Kurde ja myślałem że to żart!
Bo to dla Adamka będzie mega sprawdzian,bo to Adamka rywale pozostawiają wiele do życzenia.
No i niby Vitek jeszcze nie walczył z kimś takim jak Tomek.
Niestety to Tomcio nawet nie walczył z zawodnikiem który prezentował by choć namiastkę Vita!
 Autor komentarza: LittleBan
Data: 04-07-2011 18:22:24 
Nie ukrywam że patriotyzm w mojej ocenie odgrywa dość ważną rolę jednak chłodnym okiem patrząc, to tak to widzę. Oczywiście ja nieomylny nie jestem, pyskatego doprowadziłem do napadu śmiechu ale po prostu takie mam odczucia ;] Tymbardziej że Lennox Lewis nigdy nie był dla mnie jakimś bogiem boksu. Zresztą, we wrześniu wszystko się okaże ;]
 Autor komentarza: milan1899
Data: 04-07-2011 18:22:57 
DAB
pytanie nie było czy oblany czy zdany ale o największy test i tu się zgodzimy że tego z LL nikt nie przebije
 Autor komentarza: bokser32125
Data: 04-07-2011 18:22:59 
a co to znaczy "RTD"??
jakieś poddanie czy coś??
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 18:23:05 
"DAB Data: 04-07-2011 18:08:00 cop
Co z tego to nie oznacza,że tak zostanie.Ja nie piszę o tym co jest jeden teraz się leczy a drugi przegrał zastanawiamy się nad przyszłością ciężkiej."

Sytuacja wagi ciezkiej zostala dosc dobrze podsumowana przez Laure. Mozemy polemizowac nad detalami tego obrazu, ale faktem jest iz zmieni sie krajobraz wagi ciezkiej i to juz wkrotce. Jezeli nawet Adamek nie zdola wyrwac tytulu od Vitaliya, to i tak ten jest juz na skraju wieku emerytalnego a jego 35 letni brat rowniez nie bedzie dominowal zbyt dlugo. Nowa fala ciezkich nadchodzi a nazwiska takie jak np. Wilder beda coraz czesciej wymieniane w kontekscie zmian.
 Autor komentarza: saimon
Data: 04-07-2011 18:23:59 
Guevara - spociłeś się już, że cie ludzie ignorują? Prowokuj dalej mały fiutku
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 04-07-2011 18:26:18 
"Autor komentarza: LittleBan
Data: 04-07-2011 18:22:24
Nie ukrywam że patriotyzm w mojej ocenie odgrywa dość ważną rolę jednak chłodnym okiem patrząc, to tak to widzę. Oczywiście ja nieomylny nie jestem, pyskatego doprowadziłem do napadu śmiechu ale po prostu takie mam odczucia ;]"

Tak w ogóle to chciałbym Ci podziękować, bo miałem dzisiaj trochę zjebany nastrój, więc to naprawdę duży wyczyn, że udało Ci się mnie rozweselić :) hehe
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 18:26:53 
cop
Niech ten cały Wilder zawalczy najpierw z kimś nie najgorszym(przeciętnym)bo mnie on jakoś nie zachwyca,widzę lepszych od niego!
 Autor komentarza: Laura (Redaktor bokser.org)
Data: 04-07-2011 18:27:37 
bokser32125
Walka przerwana przez lekarza

cop
ok, ja po prostu nie rozumiem krytyki Adamka dla Haye. Adamek mówi jakby zamierzał pójść na wymianę, a każdy wie że aby mieć szansę wygrać musi walczyć niemal identycznie co Anglik, tylko że z większą aktywnością i pomyśleć nad obroną, bo odstaje od Haye refleksem i balansem. Poza tym jego ostatnie walki też były usypiające :)

Będę się zbierać, pzdr
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 18:27:54 
"liscthc Data: 04-07-2011 18:21:41
...No i niby Vitek jeszcze nie walczył z kimś takim jak Tomek.
Niestety to Tomcio nawet nie walczył z zawodnikiem który prezentował by choć namiastkę Vita!"

Oczywiscie, ze dla Gorala bedzie to najtrudniejszy test w jego zawodowej karierze, ale faktem jest rowniez to, ze Vitali nie walczyl od chwili pojedynku z Lewisem z nikim kto klasa moglby dorownywac Adamkowi. Pamietajmy, ze Polak to pare lat temu zawodnik dywizji do 175lbs a jego doswiadczenie w wadze ciezkiej jest zdecydowanie nieporownywalne do osiagniec Ukrainca, gdyz nawet byc nie moze z oczywistych wzgledow.
 Autor komentarza: Artur1969
Data: 04-07-2011 18:28:48 
DAB, liscthc

sugeruję skupić się na treści artykułu, niż na walorach redaktorów. Artykuł jest dla mnie przeciętny
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 18:30:50 
"Laura (Redaktor bokser.org) Data: 04-07-2011 18:27:37
cop
ok, ja po prostu nie rozumiem krytyki Adamka dla Haye. Adamek mówi jakby zamierzał pójść na wymianę, a każdy wie że aby mieć szansę wygrać musi walczyć niemal identycznie co Anglik, tylko że z większą aktywnością i pomyśleć nad obroną, bo odstaje od Haye refleksem i balansem. Poza tym jego ostatnie walki też były usypiające..."

Haye mial przygotowana znakomita taktyke na sobotnia walke, ale niestety zabraklo mu determinacji do wykonania jej elementow. Musimy stwierdzic jednoznacznie, ze Goralowi determinacji nigdy nie brakowalo, a sam ten fakt moze byuc juz decydujacy we wrzesniu.
Pozdrowionka L.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 18:33:30 
"liscthc Data: 04-07-2011 18:26:53 cop
Niech ten cały Wilder zawalczy najpierw z kimś nie najgorszym(przeciętnym)bo mnie on jakoś nie zachwyca,widzę lepszych od niego! "

Oczywiscie, ze jest on tylko nadzieja, ale widzac jak tutaj zachwycacie sie np. Heleniusem, dochodze do wniosku, ze nawet Wilder dzisiaj jest juz zdecydowanie bardziej interesujaca opcja niz wyzej wymieniony Skandynaw... Oczywiscie poczekajmy chwilke a wiele sytuacji sie wyjasni.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 04-07-2011 18:33:37 
Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 18:27:54
"liscthc Data: 04-07-2011 18:21:41
...No i niby Vitek jeszcze nie walczył z kimś takim jak Tomek.
Niestety to Tomcio nawet nie walczył z zawodnikiem który prezentował by choć namiastkę Vita!"

Oczywiscie, ze dla Gorala bedzie to najtrudniejszy test w jego zawodowej karierze, ale faktem jest rowniez to, ze Vitali nie walczyl od chwili pojedynku z Lewisem z nikim kto klasa moglby dorownywac Adamkowi. Pamietajmy, ze Polak to pare lat temu zawodnik dywizji do 175lbs a jego doswiadczenie w wadze ciezkiej jest zdecydowanie nieporownywalne do osiagniec Ukrainca, gdyz nawet byc nie moze z oczywistych wzgledow.

po LL mówisz nikt nie dorównał klasy Górala hmmm ( rozważamy tylko występy w HW oczywiście )
jak dla mnie dorównywali albo przebijali :
- sanders , williams , peter , arreola ,
z żadnym z wyżej wymienionych Vit nie miał większego problemu
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 18:36:03 
bokser32125
referee technical decision (RTD)
Zawodnik nie chce dalej walczyć albo narożnik tego nie chce!

Artur1969
A gdzie ja piszę cokolwiek o walorach redaktorów/ek???
 Autor komentarza: milan1899
Data: 04-07-2011 18:37:35 
cop
Haye mial przygotowana znakomita taktyke na sobotnia walke, ale niestety zabraklo mu determinacji do wykonania jej elementow. Musimy stwierdzic jednoznacznie, ze Goralowi determinacji nigdy nie brakowalo, a sam ten fakt moze byuc juz decydujacy we wrzesniu.
Pozdrowionka L.

od 14 lat co roku polskie druzyny klubowe z wielką determinacją starają się o awans do fazy grupowej LM i od 14 lat te starania spełzają na niczym , jaka role odgrywa determinacja w momencie kolosalnych róznic w warunkach fizycznych , sile doświadczeniu ???
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 04-07-2011 18:38:20 
"Autor komentarza: milan1899
Data: 04-07-2011 18:33:37

po LL mówisz nikt nie dorównał klasy Górala hmmm ( rozważamy tylko występy w HW oczywiście )
jak dla mnie dorównywali albo przebijali :
- sanders , williams , peter , arreola ,
z żadnym z wyżej wymienionych Vit nie miał większego problemu"

Dodałbym jeszcze Juana Carlosa Gomeza.
 Autor komentarza: ZelaznyMike
Data: 04-07-2011 18:38:34 
Z wszystkim się zgadzam oprócz wzmianki o Arturze Szpilce.
Przy okazji trzeba wspomnieć o naszym vikingu Mariuszu Wachu ;]
Ponadto Paweł Kołodziej w niedalekiej przyszłości przejdzie do HW
 Autor komentarza: Deter
Data: 04-07-2011 18:40:27 
hohre
Słownik oczywiście jest więcej wart - ale trzeba jeszcze rozumieć to, co się czyta. Poza tym to nie są "moje" teorie. Mnie się nie chce teraz szukać filmików gdzie prof. Miodek wyjaśnia ten problem dokładnie i zaleca dokładnie to, co teraz ja.

Można nie odmieniać takich nazwisk jak "Pacquiao", bo rodziłoby to pewne komplikacje. Jednakże takie nazwisko jak Haye, odmieniać należy.

Jesteś wyjątkowo oporny na wiedzę. Pamiętam, że niedawno pisałeś, że siła to iloczyn masy i prędkości, a przecież to nieprawda bo WSZĘDZIE jest informacja o tym, że to iloczyn masy i przyspieszenia.

Propagujesz błędną pisownię, w dodatku (jak zwykłeś to czynić) masz dość emocjonalny stosunek do mnie, oraz mojej dbałości. Proponuję

Pozdrawiam - zmykam :)
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 18:42:47 
cop
"Oczywiscie, ze jest on tylko nadzieja, ale widzac jak tutaj zachwycacie sie np. Heleniusem, dochodze do wniosku, ze nawet Wilder dzisiaj jest juz zdecydowanie bardziej interesujaca opcja niz wyzej wymieniony Skandynaw... Oczywiscie poczekajmy chwilke a wiele sytuacji sie wyjasni."

Ten Fin walczy ze znacznie lepszymi zawodnikami niż Wilder,może i nie są oni w swoim prime,ale tych rywali Wildera to i Najman by poskładał(przynajmniej większość)
Robert to świetlana przyszłość,bo on zbiera cenne doświadczenia,a nie popada w rutynowe obijanie "leszczy".
 Autor komentarza: Sierak2012
Data: 04-07-2011 18:43:50 
cop Haye miał taką taktykę jaką pokazał w Ringu strzelić jednym i liczyć że Włada podłączy i dobije gdy ten będzie pływał, Kliczko załatwił go jednym gestem a mianowicie tym jubileuszowym 50 nokautem, wtedy już Haye raczej zrewidował plany i walczył asekuracyjnie z przeświadczeniem że może trafić i wygrać, ale może przegrać tylko na punkty co spowodowało brak ryzyka lecz pomimo to i tak dał dobrą walkę jednak nie ustrzegł się błędów w poruszaniu się po ringu. Adamek to inny bokser bardziej ruchliwy na nogach ale nieposiadający tak fenomenalnego refleksu i balansu, ale w sposobie poruszania się po ringu jest w obecnej HW najlepszy, dokładając do tego brak nokautującego ciosu jest zmuszony bić seriami(w przeciwieństwie do Anglika) co daje mu wielką szanse wygrania z Vitkiem na pkt.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 18:47:35 
"milan1899 Data: 04-07-2011 18:33:37
...po LL mówisz nikt nie dorównał klasy Górala hmmm ( rozważamy tylko występy w HW oczywiście )
jak dla mnie dorównywali albo przebijali :
- sanders , williams , peter , arreola ,
z żadnym z wyżej wymienionych Vit nie miał większego problemu..."

Oczywiscie sa to nasze subiektywne odczucia, ale jezeli uwazasz ze tacy jak Arreola, ktorego Adamek pokonal juz w swej trzeciej (!!!) walce w wadze ciezkiej, sa klasy Polaka, to nie sadze by mozna brac taka opinie zbyt powaznie, nieprawdaz??? Dodam, ze lubie Cristobala i sadze, ze jest on w TOP 5 wagi ciezkiej w chwili obecnej.
Ponadto traktowania Williamsa i Petera jako rownorzednych klasowo piesciarzy z Goralem jest przynajmniej odrobine niezrozumiale.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 04-07-2011 18:49:11 
Widzę, że wielu dominacja Kliczków w HW coraz bardziej doskwiera. Kolejne "ostatnie nadzieje" białych, czarnych i różowych padają, a Kliczkowie jak rządzili, tak rządzą. Mnie to nie przeszkadza, dlatego że bracia nikogo nie unikają i każdy, kto się wystarczająco postara dostaje szansę (Trochę w konia był zrobiony Chisora, ale jak wygra z Furym, to też będzie miał swoje 5 minut). Sadzę jednak, że i na Kliczków kiedyś przyjdzie kres. Witalij pewnie wycofa się za rok lub dwa, a Władimirowi ktoś w końcu przywali mocno w michę i zostanie mistrzem. Dla mnie najbardziej perspektywicznymi kandydatami na przyszłych mistrzów HW są w kolejności:
1. Robert Helenius
2. Kubrat Pulew
3. Edmund Gerber
4. Seth Mitchell
5. Denis Bojcow
..................
Tyson Fury (za jakieś 5 lat)
..................
Artur Szpilka (za jakieś 10 lat)
 Autor komentarza: milan1899
Data: 04-07-2011 18:49:27 
tyle że żeby bic kombinacjami , trzeba wejść do półdystansu a tam raz że może być klincz ( i tak po kilku klinczach maluchom zaczyna brakować oddechu ) a dwa Vit w póldystansie jest zdecydowanie lepszy od Włada bo potrafi na małej przestrzenni niezłe bomby wciskać
 Autor komentarza: bleef
Data: 04-07-2011 18:49:28 
Sierak2012 człowieku z jakiego świata ty jesteś ? albo z jakiej choinki się urwałeś ? Tak samo jak ci, którzy twierdzą, że Adamek będzie bił kombinacjami w Vita...

Ludzie wy myślicie,że Vit mu na to pozwoli ze swoim odchyleniem ?

Vitalij pierdolnie Adamka raz,prawym kontrującym i jest po walce
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 18:49:36 
Artur1969
Dla mnie tekst jest dobry.A zwracam uwagę na to na co w danym momencie mi mózg podpowie i jest ok;)
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 18:50:01 
"Sierak2012 Data: 04-07-2011 18:43:50
cop Haye miał taką taktykę jaką pokazał w Ringu strzelić jednym i liczyć że Włada podłączy i dobije gdy ten będzie pływał, Kliczko załatwił go jednym gestem a mianowicie tym jubileuszowym 50 nokautem, wtedy już Haye raczej zrewidował plany i walczył asekuracyjnie z przeświadczeniem że może trafić i wygrać, ale może przegrać tylko na punkty co spowodowało brak ryzyka lecz pomimo to i tak dał dobrą walkę jednak nie ustrzegł się błędów w poruszaniu się po ringu. Adamek to inny bokser bardziej ruchliwy na nogach ale nieposiadający tak fenomenalnego refleksu i balansu, ale w sposobie poruszania się po ringu jest w obecnej HW najlepszy, dokładając do tego brak nokautującego ciosu jest zmuszony bić seriami(w przeciwieństwie do Anglika) co daje mu wielką szanse wygrania z Vitkiem na pkt."

Dobry komentarz i z wiekszoscia twoich spostrzezen moge sie z latwoscia zgodzic.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 18:51:34 
@deter - jak to sie stalo, ze ty zabiegajac o wspolprace z bokser.org nie jestes jeszcze "redaktorem" a Laura juz jest??? Czyzby cos tutaj sie wydarzylo w ciagu tych kilku ostatnich miesiecy???
LOL....
 Autor komentarza: bokser32125
Data: 04-07-2011 18:53:20 
@liscthc
Dzięki. Mi się to zawsze z techniczną decyzją myliło
 Autor komentarza: juken
Data: 04-07-2011 18:53:38 
Cop oczywiście wyjeżdża w Wilderem , odbijaczem bumów z podejrzaną szczęką , taki David Price (według mnie duża nadzieja na przyszłość, ciekawe czemu został pominięty?) skończyłby go do 4 rundy .

Laura ,
Adamek jak i Lewis mają za złe Hayeowi to że nie zaryzykował, ładny balans w defensywie EWIDENTNIE wskazywał na to że David miał możliwość wykonania tej akcji również w ofensywie wyłaniając się tuż przed szczęką Władymira z potężnym prawym ale nie zaryzykował , bał się i wolał bujać się aby przypadkiem czegoś mocniejszego nie przyjąć.
Stare Polskie przysłowie mówi : jest ryzyko jest zabawa, w tym przypadku bez ryzyka nie ma pasków. Chyba sama przyznasz iż Kliczko ewidentnie bał się Haye'a i przy próbie zadania tego sygnalizowanego sierpa odskakiwał na dobre 2 m w tył. Skoro ma zamiar kończyć karierę to nie powinien się bać KO i ZARYZYKOWAĆ ale wolał obrać bezpieczniejszą dla swojej twarzy taktykę.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 18:54:05 
"Hugo Data: 04-07-2011 18:49:11
1. Robert Helenius
2. Kubrat Pulew
3. Edmund Gerber
4. Seth Mitchell
5. Denis Bojcow
..................
Tyson Fury (za jakieś 5 lat)
..................
Artur Szpilka (za jakieś 10 lat) "

Jest to oczywiscie lista baaaardzo europejska i tylko w takim aspekcie moze byc traktowana powaznie.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 04-07-2011 18:55:03 
Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 18:50:01
"Sierak2012 Data: 04-07-2011 18:43:50
cop Haye miał taką taktykę jaką pokazał w Ringu strzelić jednym i liczyć że Włada podłączy i dobije gdy ten będzie pływał, Kliczko załatwił go jednym gestem a mianowicie tym jubileuszowym 50 nokautem, wtedy już Haye raczej zrewidował plany i walczył asekuracyjnie z przeświadczeniem że może trafić i wygrać, ale może przegrać tylko na punkty co spowodowało brak ryzyka lecz pomimo to i tak dał dobrą walkę jednak nie ustrzegł się błędów w poruszaniu się po ringu. Adamek to inny bokser bardziej ruchliwy na nogach ale nieposiadający tak fenomenalnego refleksu i balansu, ale w sposobie poruszania się po ringu jest w obecnej HW najlepszy, dokładając do tego brak nokautującego ciosu jest zmuszony bić seriami(w przeciwieństwie do Anglika) co daje mu wielką szanse wygrania z Vitkiem na pkt."

Dobry komentarz i z wiekszoscia twoich spostrzezen moge sie z latwoscia zgodzic.

i to następny dowód jak mało ludzi na tym forum potrafi analizowac to co dzieje się w ringu , nawet najwieksza ilość obejrzanych walk przez was Panowei nie nauczy Was umięjętności analizy i wyciągania wniosków , taktykę którą opisujecie skwitowałem krótko kilka linijek wyżej ,
no cóz byle do września potem już będzie dużo łątwiej
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 18:57:12 
bokser32125
Mi się dalej myli,tylko jak o tym wspomniałeś to mi się przypomniało o tym że jest i to i to!hihi
Więc obaj sobie pomogliśmy!
 Autor komentarza: Sierak2012
Data: 04-07-2011 18:57:54 
bleef taki Arreola nieraz wszedł Vitovi w półdystans, tylko że w tamtym momencie to boks techniczny był dla niego pojęciem nieznanym i wali jakieś capy których nawet Haye nie zna, a to że Chris jest wolniejszy i ma dużo słabsze umiejętności jest sprawą oczywistą
 Autor komentarza: Napoleon
Data: 04-07-2011 18:58:28 
cop

Weź mnie nie rozdupcaj. Ty przyrównujesz Wildera do Heleniusa? ;d Weź no, błagam cię, pojawisz się raz na kilka tygodni, ale nie błaźnij się w ten sposób od razu...
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 04-07-2011 18:58:48 
Do pani redaktor Laury
Vitek zadaje malo ciosow,od kiedy?Moglabys to podeprzec jakimis statystykami,bo tak po mojemu jest to piesciarz ze scislej czolowki,ktory wyprowadza najwiecej ciosow,ma tez wysoki procent celnych uderzen
 Autor komentarza: Laura (Redaktor bokser.org)
Data: 04-07-2011 19:00:14 
Deter
Profesor miodek może być autorytetem, ale to ze on mówi że powinno się odmieniać nie jest regułą a jedynie jego poglądem. Nie wydaje mi się aby posiadał uprawnienia do tworzenia reguł co i jak...
horhe88 ma rację że jeśli przed nazwiskiem jest imię to nie trzeba go odmieniać (wręcz się nie powinno, to spory błąd). Ponadto, niektórych nazwisk obcokrajowców nie powinno się w ogóle odmieniać.
Tak samo powinno się pisać 'braci Kliczko' a nie 'braci Kliczków'. Forma 'Kliczko' jest i tak wystarczająco, aż nadto spolszczona.
Czy Polak o nazwisku np. Bleszyński byłby zadowolony gdyby zamiast polskiej formy pisano o nim Bleshynsky ? Nie wydaje mi się...
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 19:01:55 
"milan1899 Data: 04-07-2011 18:55:03
...i to następny dowód jak mało ludzi na tym forum potrafi analizowac to co dzieje się w ringu..."

Ciesze sie, ze jestes tym respektowanym analitykiem, ktory moze nam naswietlic droge, ktora musimy isc...lol...
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 19:02:07 
cop
No to podaj nam swoją listę ciekawych zawodników HW.

1. Robert Helenius
2. Kubrat Pulew
3. Edmund Gerber
4. Seth Mitchell
5. Denis Bojcow

Bo ja do tej od HUGO dodam:
Perez i Price,no i u mnie nie ma pozycji.
 Autor komentarza: bokser32125
Data: 04-07-2011 19:02:39 
liscthc
Troche za dużo tych sposobów zakończenia walki;)
Powinno być tylko KO i PTS a nie jakieś tko,rtd,td,dq,nc,ud,md,sd,d bo sie tylko myli ludziom.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 19:03:44 
"Napoleon Data: 04-07-2011 18:58:28 cop

Weź mnie nie rozdupcaj. Ty przyrównujesz Wildera do Heleniusa? ;d Weź no, błagam cię, pojawisz się raz na kilka tygodni, ale nie błaźnij się w ten sposób od razu..."

LOL...Z pewnoscia moje opinie sa "blazenada"...LOL...
 Autor komentarza: horhe88
Data: 04-07-2011 19:03:51 
Deter
"Jesteś wyjątkowo oporny na wiedzę."

Jestem wyjontkowo oporny na wiedze. Powiem nawet wiencej nigdy mnie się uczyć nie chciało!!!

"Można nie odmieniać takich nazwisk jak "Pacquiao", bo rodziłoby to pewne komplikacje. Jednakże takie nazwisko jak Haye, odmieniać należy."

Możliwość nieodmieniania dotyczy głównie nazwisk zakończonych na -e, -o oraz akcentowanych na ostatniej sylabie.

PWN

Więc nie należy.


"Pamiętam, że niedawno pisałeś, że siła to iloczyn masy i prędkości, a przecież to nieprawda bo WSZĘDZIE jest informacja o tym, że to iloczyn masy i przyspieszenia."

Ja z kolei tego nie pamiętam, pamiętam jednak jak próbowałeś komuś wciskać kit że za pomocą tego wzoru można obliczyć "siłę uderzenia". Co jest oczywistą brednią i na co Ci zwróciłem uwagę.

Nie mam więcej pytań oskarżony proszę usiąść!
 Autor komentarza: Laura (Redaktor bokser.org)
Data: 04-07-2011 19:04:55 
andrewsky
Nie poprę tego statystykami, bo piszę to na podstawie własnych obserwacji. Obaj bracia raczej biją rzadkie, pojedyncze ciosy, stąd ich liczba jest mała.
 Autor komentarza: Napoleon
Data: 04-07-2011 19:05:51 
cop
"LOL...Z pewnoscia moje opinie sa "blazenada"...LOL... "

Zdecydowanie, trafiłeś w samo sedno...
 Autor komentarza: Sierak2012
Data: 04-07-2011 19:05:56 
Nie jestem fanem Heleniusa, jest fajnie prowadzony dostaje dobre nazwiska lecz już wypalone, no ale sądzę że walki z Brewsterem i Peterem dały mu więcej niż Wilderowi wszystkie jego walki, głównie w sensie psychicznym inaczej się walczy jak wiesz że rywal ma umiejętności i kowadło w łapie a inaczej jak wiesz że rywal niema nic czym może zagrozić.
 Autor komentarza: Sierak2012
Data: 04-07-2011 19:07:20 
Laura w statystykach to bracia zawsze mają dużo ciosów, bo wiadomo liczą się te dziubania lewym
 Autor komentarza: bokser32125
Data: 04-07-2011 19:07:50 
A moja lista zawodników mogacych zagrozić Kliczką to:
1.Mike Perez
2.Robert Helenius
3.David Price
4.Seth Mitchell
5.Franklin Lawrence
6.Deontay Wilder
7.George Foreman III
..............
.........
..........
50. Artur Szpilka
70.Andrzej Wawrzyk
15906796092. Marcin Najman
 Autor komentarza: milan1899
Data: 04-07-2011 19:08:09 
Autor komentarza: Sierak2012
Data: 04-07-2011 19:05:56
Nie jestem fanem Heleniusa, jest fajnie prowadzony dostaje dobre nazwiska lecz już wypalone, no ale sądzę że walki z Brewsterem i Peterem dały mu więcej niż Wilderowi wszystkie jego walki, głównie w sensie psychicznym inaczej się walczy jak wiesz że rywal ma umiejętności i kowadło w łapie a inaczej jak wiesz że rywal niema nic czym może zagrozić.

podpisuje się ręką lewą i prawą , bo trafiłeś w samo sedno , ale żeby nie było tak słodko pytanie : Co w takim razie dały Adamkowi walki z Maddalone i Mc Bridem ???
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 19:09:24 
bokser32125
Ta jeszcze bałagan z pasami,sztuczne limity i już woglę się człowiek gubi w tym wszystkim.
 Autor komentarza: Sierak2012
Data: 04-07-2011 19:09:39 
Kaskę :D
 Autor komentarza: milan1899
Data: 04-07-2011 19:09:45 
Autor komentarza: Sierak2012
Data: 04-07-2011 19:07:20
Laura w statystykach to bracia zawsze mają dużo ciosów, bo wiadomo liczą się te dziubania lewym

te dziubania lewym jak to nazwałeś , to skuteczny element taktyki na który od ładnych paru lat nikt nie potrafi znaleźć recepty , więc jak najbardziej są to ciosy które powiwiny być wliczane do statystyk
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 19:10:06 
"liscthc Data: 04-07-2011 18:42:47
...Ten Fin walczy ze znacznie lepszymi zawodnikami niż Wilder,może i nie są oni w swoim prime,ale tych rywali Wildera to i Najman by poskładał(przynajmniej większość)
Robert to świetlana przyszłość,bo on zbiera cenne doświadczenia,a nie popada w rutynowe obijanie "leszczy". "

Rozumiem doskonale twoja opinie i nie neguje faktu, ze przeciwnicy Heleniusa sa bardziej wymagajacymi przeciwnikami niz ci, ktorzy staneli w ringu z Wildrem. Ja odnioslem sie glownie do talentu i mozliwosci Fina w porownaniu z innymi. Patrzac na walki Heleniusa, nie widze w nim niczego co mogloby sugerowac iz ma on jakiekolwiek predyspozycje mistrzowskie. Oczywiscie warunki fizyczne sa istotne, ale takowe maja np. Wach, Ustonov i inni. FFin jest wysoko w klasyfikacjach, ale poczekajmy chwile na powazniejszy test. Niech stoczy pojedynek np. z Arreola lub nawet Povetkinem.
Wilder to zdecydowanie prospekt, z olbrzymim talentem i wciaz tylko ma 24 czy 25 lat.
 Autor komentarza: juken
Data: 04-07-2011 19:10:12 
Laura
rzadkie pojedyncze ciosy :

Statystyki mówią aż nadto za siebie:

Total Punches:

Klitschko landed 301 out of 802 punches for a connect rate of 38%.
Arreola landed 86 out of 331 punches for a connect rate of 26%

Total Jabs:

Klitschko landed 150 out of 519 thrown, for a connect rate of 29%
Arreola landed 62 out of 224 thrown, for a total of 26%

Total Power Punches:

Klitschko landed 151 out 283 thrown, for a connect rate of 53%
Arreola landed 24 out 107 thrown, for a connect rate of 22%.

dziękuje, dobranoc ;)
 Autor komentarza: Koko
Data: 04-07-2011 19:13:07 
jeszcze zateskinmy za Kliczkami jak helenius ebdzie mial swoje walki :D
 Autor komentarza: Sierak2012
Data: 04-07-2011 19:14:06 
Autor komentarza: milan1899 Data: 04-07-2011 19:09:45
te dziubania lewym jak to nazwałeś , to skuteczny element taktyki na który od ładnych paru lat nikt nie potrafi znaleźć recepty , więc jak najbardziej są to ciosy które powiwiny być wliczane do statystyk

Pewnie Arreola np: od tego dziubania to się popłakał, można powiedzieć że to znak firmowy u braci dopracowany do perfekcji
 Autor komentarza: bokser32125
Data: 04-07-2011 19:15:27 
liscthc
Masz racje z bałaganem z tymi pasami.
Swoja drogą ciekawe kiedy Wład otrzyma pas WBA super championa czy coś takiego.Wtedy zwykły WBA będzie wakował.
Ludzie!!!! Radujmy się, będzie nowy mistrz świata wagi ciężkiej niedługo.
Szykuje sie walka Chagaev vs. Povetkin o pas WBA sądząc po rankingu
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 19:15:56 
cop
A ja się nie zdziwię jak Hellenius,będzie takim drugim(trzecim)Kliczkiem,mało efektowny ale szalenie efektywny!
 Autor komentarza: milan1899
Data: 04-07-2011 19:16:46 
Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 19:01:55
"milan1899 Data: 04-07-2011 18:55:03
...i to następny dowód jak mało ludzi na tym forum potrafi analizowac to co dzieje się w ringu..."

Ciesze sie, ze jestes tym respektowanym analitykiem, ktory moze nam naswietlic droge, ktora musimy isc...lol...

nie musicie ale powinniście dla własnego dobra , mniej byście u buka pieniędzy zostawiali ... lol...
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 19:18:25 
bokser32125
Może TVP ją wykupi,bo ja se nie wyobrażam,żebym tego nie zobaczył LIVE.hehe
 Autor komentarza: milan1899
Data: 04-07-2011 19:19:15 
Autor komentarza: bokser32125
Data: 04-07-2011 19:15:27
liscthc
Masz racje z bałaganem z tymi pasami.
Swoja drogą ciekawe kiedy Wład otrzyma pas WBA super championa czy coś takiego.Wtedy zwykły WBA będzie wakował.
Ludzie!!!! Radujmy się, będzie nowy mistrz świata wagi ciężkiej niedługo.
Szykuje sie walka Chagaev vs. Povetkin o pas WBA sądząc po rankingu

taka walke chętnie bym obejrzał , bo nie ukrywam że swojego czasu bardzo liczyłem że to właśnie Povietkin namiesza w HW , ale jakoś dziwnie go poprowadzili że ładne mc nie walczył z nikim solidnym
 Autor komentarza: Laura (Redaktor bokser.org)
Data: 04-07-2011 19:20:05 
juken
No właśnie o to chodzi, że 3/5 ciosów braci to jabs :)
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 19:21:16 
"juken Data: 04-07-2011 19:10:12 Laura
rzadkie pojedyncze ciosy :

Statystyki mówią aż nadto za siebie:"

Mysle, ze statystyki w przypadku pojedynkow z udzialem Klitschkos sa odrobine niewspolmierne do rzeczywistych wydarzen w ringu. Sluchajac wywiadu z Mikem Nicholsem z SMT na ESPN Sat. Radio wczoraj, mozna bylo sie wiele nauczyc np.jak pracuja systemy komputerowego zliczania ciosow wyprowadzonych i zadanych. Bardzo ciekawy wywiad, w czasie ktorego Nichols odnios sie do ostatniego pojedynku Wladimira i statystyk z nim zwiazanych. Wiekszosc tych "mlotkowych" lub tez "dyszlowatych" uderzen preferowanych przez braci z Ukrainy nie powinna byc brana pod uwage jako ciosy ale to juz zupelnie inna historia.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 19:23:49 
"liscthc Data: 04-07-2011 19:15:56 cop
A ja się nie zdziwię jak Hellenius,będzie takim drugim(trzecim)Kliczkiem,mało efektowny ale szalenie efektywny! "

Jezeli Klitschkos nie zabili jeszcze wagi ciezkiej, to z pewnoscia tacy jak Helenius doprowadza do kompletnego upadku zainteresowania ta dywizja. Czy tego chcemy???
 Autor komentarza: bokser32125
Data: 04-07-2011 19:24:25 
liscthc
Tą walke gdyby była oczywiście pewnie polsat sport by pokazał, tak jak kilka walk Povetkina.
Ciekawe gdzie by sie odbyła, na placu czerwonym?? przynajmniej publika by duza była. Albo madison square garden by odkurzyli. Brakuje mi boksu tam troche. To całe MGM Grand już mnie wkurza troche bo każda prawie gala w USA tam sie odbywa;/
 Autor komentarza: Napoleon
Data: 04-07-2011 19:24:33 
cop
"Wilder to zdecydowanie prospekt, z olbrzymim talentem i wciaz tylko ma 24 czy 25 lat."

Weź się nie ośmieszaj synku. Ty będziesz wychwalał wszystko co "amerikańskie". Kto to jest w ogóle ten Wilder? Prospekt? Póki co prospekt na poziomie Wawrzyka... Zauważyłem "fahowcu" że jesteś znawcą tylko w kontekście Adamka- reszta to dla ciebie czarna magia. Nie masz bladego pojęcia o boksie, jedynie to co wykujesz na pamięć o Tomku ;d
 Autor komentarza: horhe88
Data: 04-07-2011 19:25:04 
"Nieważne, kto punktuje, ważne, kto liczy ciosy."

horhe88
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 19:28:59 
"Laura (Redaktor bokser.org) Data: 04-07-2011 19:20:05
No właśnie o to chodzi, że 3/5 ciosów braci to jabs :)"


Okolo 80% ciosow wyrzucanych przez Klitschkos to "jabs"... O ile Wladimira to sa moze i "jabs" ale Vitaliya nieortodoksyjne machanie dyszlami to juz z pewnoscia wymyka sie jakiejkolwiek klasyfikacji. Bardzo trudno jest brac pod uwage statystyki ciosow z walk Ukraincow, gdyz sa one zupenie niereprezentatywne i w kontekscie realnosci wydarzen w ringu, nie sa relatywne do statystyk z innych walk.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 19:30:39 
Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 19:23:49
"liscthc Data: 04-07-2011 19:15:56 cop
A ja się nie zdziwię jak Hellenius,będzie takim drugim(trzecim)Kliczkiem,mało efektowny ale szalenie efektywny! "

Jezeli Klitschkos nie zabili jeszcze wagi ciezkiej, to z pewnoscia tacy jak Helenius doprowadza do kompletnego upadku zainteresowania ta dywizja. Czy tego chcemy???

Tu nie chodzi mi o to czego chcę tylko jak to widzę.
Po za tym ja lubię Kliczków i jeśli ich wywindowany poziom zabija wagę ciężką,to trudno!
Zajdź im naprawdę wymagającego Fightera co się nie boi,to i oni dadzą ci dobrą walkę.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 19:33:28 
"Napoleon Data: 04-07-2011 19:24:33
Weź się nie ośmieszaj synku..."


Wooooow... Czyzbys czekal na copa by moc popisywac sie swa prowincjonalnoscia intelektualna. Nie sadze bys mial szanse na jakakolwiek edukacje, ale sprobuj zrozumiec, ze jest to forum wymiany subiektywnych opinii dotyczacych boksu zawodowego, wiec pomysl teraz jaki sens maja twoje "wypowiedzi"??? Mozesz to zrobic, czy przewyzsza to mozliwosci percepcyjne kogos twojego pokroju???
 Autor komentarza: juken
Data: 04-07-2011 19:33:48 
Kilczko zabili wagę ciężką ? Co za typowo ignorancki hamerykański bełkot hahahah!!!

Wagę Ciężką zabili sami Amerykanie dla siebie, w Europie HW ma się bardzo dobrze.
To amerykanie wymyślili PPV która odcieła najbiedniejszych i najbardziej utalentowanych Afroamerykanów od tego środowiska.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 19:38:00 
"liscthc Data: 04-07-2011 19:30:39
Tu nie chodzi mi o to czego chcę tylko jak to widzę.
Po za tym ja lubię Kliczków i jeśli ich wywindowany poziom zabija wagę ciężką,to trudno!
Zajdź im naprawdę wymagającego Fightera co się nie boi,to i oni dadzą ci dobrą walkę."

Oczywiscie nie probuje zmieniac twoich opinii i rozumiem doskonale co masz na mysli. Odnoszac sie jednak do twojej ostatniej sentencji, wyobraz sobie ostatnia walke Wladimira i sytuacje, w ktorej Ukrainiec chcialby zaryzykowac odrobine by wzniecic wiecej emocji. Ma ku temu predyspozycje fizyczne i czego fani boksu oczekuja, to odrobina wiecej emocji w czasie walk. Niestetyu ale Klitschkos, pomimo swej efektywnosci, zabijaja nuda kazda walke i to bez wzgledu na przeciwnika. Ciagle wspominanie pojedynku Vitali-Lewis nie jest wyznacznikiem atrakcyjnosci walk Klitschkos.
 Autor komentarza: juken
Data: 04-07-2011 19:39:27 
"...trudno jest brac pod uwage statystyki ciosow z walk Ukraincow, gdyz sa one zupenie niereprezentatywne i w kontekscie realnosci wydarzen w ringu, nie sa relatywne do statystyk z innych walk."

nie wiem co się z Tobą dzisiaj dzieje ale stary bełkoczesz .
W kontekście realnych wydarzeń to Kliczko leją równo, jednostronnie i sprawiedliwie każdego kto się nawinie. Oni nie wygrywają szczęśliwie tylko przez dominację w każdym momencie walki , a po to w boksie jest jab aby go używać . Tak robił Lenox tak robią Kliczkowie , może gdyby ten sport polegał na zarzucaniu się sierpami to mieli by mniejsze szanse , zawłaszcza Władmymir. Ale tak nie jest, dlatego noszą tytuł bokserskich mistrzów gdyż pewien element opanowali do mistrzostwa.
 Autor komentarza: Napoleon
Data: 04-07-2011 19:40:13 
cop

Nie, nie czekałem na ciebie. Tak przy okazji staram się uświadomić twoich wyznawców że o boksie masz gówniane pojęcie. Wypowiadasz się jedynie w tematach związanych z Tomaszem Adamkiem, bo i wyuczyłeś się tego jak własnej religii. Kiedy przychodzi do wymiany spostrzeżeń na tle innego boksera, wtedy wychodzi na wierzch jakim jesteś laikiem- o ile się w ogóle wypowiadasz na temat innych bokserów, bo zauważyłem że omijasz inne tematy prócz "Tomasz Adamek" szerokim łukiem. Cienki jesteś. Robisz z siebie fachowca, a jestes zwykłym cieniasem nie mającym pojęcia o boksie. No ok, sorki, o Tomku nam powiesz wszystko...
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 19:40:13 
"juken Data: 04-07-2011 19:33:48
Kilczko zabili wagę ciężką ? Co za typowo ignorancki hamerykański bełkot hahahah!!! "

Co to znaczy "hamerykanski"??? czyzbys chcial sprowadzic nasza polemike do takiego poziomu, w ktorym elementy pochodzeniowe beda mialy najwazniejszy aspekt?
 Autor komentarza: nik
Data: 04-07-2011 19:41:19 
Waga ciezka ma sie dobrze, mamy Kliczkow, oczysiwscie to nie ich wina ze ich walki sa takie jakie sa:)
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 19:41:26 
@napoleon - z pewnoscia masz racje...lol...
 Autor komentarza: nik
Data: 04-07-2011 19:43:02 
''Autor komentarza: liscthc Data: 04-07-2011 19:30:39
Zajdź im naprawdę wymagającego Fightera co się nie boi,to i oni dadzą ci dobrą walkę. ''

Sek w tym ze Wlad zawsze sie boi, dlaczego nie znokautowal Haye? Bo bal sie zaryzykowac.
 Autor komentarza: nik
Data: 04-07-2011 19:44:28 
A Haye wcale nie uciekal co mu zarzucano przed walka.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 19:47:35 
"juken Data: 04-07-2011 19:39:27 "...trudno jest brac pod uwage statystyki ciosow z walk Ukraincow, gdyz sa one zupenie niereprezentatywne i w kontekscie realnosci wydarzen w ringu, nie sa relatywne do statystyk z innych walk."

nie wiem co się z Tobą dzisiaj dzieje ale stary bełkoczesz..."


No coz, nie wymagam zbyt wiele od wielu z was, wiec nie jestem zaskoczony twoja reakcja...lol...
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 19:47:48 
cop
Może i nie mają polotu i finezji,no i masz rację oni zabijają wagę ciężką(rywali),bo nie mają godnych siebie rywali.
No i po co mają ryzykować jak nie trzeba,żeby skończyć jak Foreman z Alim.
Oni mają swój styl,więc go nie zmienią,ja ich szanuje właśnie za to że swój styl opanowali do perfekcji.
Pewnie że bym chciał wyrównanych batalii,prawdziwych wojen,ale do tego trzeba kogoś kto obejdzie ich taktykę i sprawi że będą w kłopotach.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 19:50:21 
"nik Data: 04-07-2011 19:43:02
...Sek w tym ze Wlad zawsze sie boi, dlaczego nie znokautowal Haye? Bo bal sie zaryzykowac."

Moze nie strach a raczej niesamowicie skrajna ostroznosc powoduje iz jego "walki" sa tak nudne. Asekuracja w ringu nigdy nie byla popularna i dlatego tez Klitschkos sa tak niepopularni jako mistrzowie wagi ciezkiej.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 04-07-2011 19:50:55 
Bardzo dobre podsumowanie Lauro, poza bardzo drobnymi szczegółami popieram w pełni.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 19:53:09 
nik
Ale Wład nie musiał go nokautować,nie musiał się odkrywać,bo i po co jak wygrywał na punkty.
Chodzi o to żeby ktoś w końcu poszedł na udry z nimi,to wtedy się okaże,co potrafią przyciśnięci do muru,albo niech ich ktoś punktuje aż nie będą mieli wyjścia.No ale od 7 lat nikogo takiego niema!
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 19:54:56 
liscthc
Bardzo mądrze piszesz to bzdura ,że ktoś kogo nie można pokonać zabija ten sport.Są sposoby by z takimi wygrywać trzeba tylko dobrych zawodników a ich ostatnio jest mniej.Bracia są mistrzami na dziś dzień a Amerykanie nie mogą się z tym pogodzić,bo to kawałek spory z tego biznesu który im się wymsknął z rąk.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 19:55:08 
"liscthc Data: 04-07-2011 19:47:48 cop
Może i nie mają polotu i finezji,no i masz rację oni zabijają wagę ciężką...Oni mają swój styl,więc go nie zmienią,ja ich szanuje właśnie za to że swój styl opanowali do perfekcji..."

Ja rowniez respektuje dokonania Klitschkos i zawsze twierdze, ze sa wybitnymi postaciami w swiecie boksu zawodowego. Niestety ogladanie ich walk nie jest przyjemnoscia a juz z pewnoscia nie beda one klasyka gatunku. Wspomnijmy tylko takie pojedynki mistrzowskie jak Ali-Frazier, Tyson-Holyfield, Bowe-Holyfield by zaznaczyc jak bardzo "walki" Klitschos sie roznia od tych wspanialych wydarzen bokserskich.
 Autor komentarza: BESTIA
Data: 04-07-2011 19:55:44 
Jak kliczkowie odejdą to może będzie lepiej ale nie na pewno bo pas mogą mieć słabi zawodnnicy i po 2 walkach zmiana to też nie będzie dobre.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 04-07-2011 19:55:47 
Laura
To znaczy ze ciosy proste w boksie sie nie licza?
A moze rywale braci K.ich nie odczuwaja:)
 Autor komentarza: bokser32125
Data: 04-07-2011 19:56:23 
A wy myślicie że ten cały Wilder będzie walczył inaczej jak kliczko?? Ma słabą szczęke i też nie bedzie szedł w wymiany
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 19:56:30 
Władimir wygrał bezpiecznie dla siebie i to nie jego problem,że tyle mu wystarczy robić czyli trzymać się swojej taktyki by mieć trzy pasy.On jest w sytuacji komfortowej niech się martwią oponenci.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 20:00:11 
bokser32125
Na razie to chyba tylko kolega @cop tak myśli.

DAB
No ale niektórzy mają z tym problem.
 Autor komentarza: juken
Data: 04-07-2011 20:01:08 
"No coz, nie wymagam zbyt wiele od wielu z was, wiec nie jestem zaskoczony twoja reakcja...lol..."

nie widzę argumentu
LOL :D
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 04-07-2011 20:04:11 
POWIEM W SKRÓCIE CH.J z tym całym HW!!!

W Wagach niższych są prawdziwe walki...Choćby taki Gamboa jest więcej wart niż cała pierwsza dwudziestka OCIĘŻAŁYCH przepraszam ciężkich razem wzięta.....
 Autor komentarza: bokser32125
Data: 04-07-2011 20:04:40 
liscthc
No w sumie rozumiem copa. Ja również chciałbym Amerykańskiego Championa w HW i walki w Madison square garden
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 20:06:25 
Teraz na tvp1 w sporcie był również ten sam temat:)Kto pokona braci:)
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 20:09:09 
"bokser32125 Data: 04-07-2011 20:04:40 liscthc
No w sumie rozumiem copa. Ja również chciałbym Amerykańskiego Championa w HW i walki w Madison square garden "

Nie jestem z pewnoscia zaslepiony kwestiami pochodzenia jakiegokolwiek piesciarza, kolorem jego skory lub religia. Nie musi mistrz swiata byc Amerykaninem, ale to czego oczekuje to ekscytujacych walk, o ktorych bedzie sie mowilo latami i chcialo ogladac je wielokrotnie. Jezeli beda one w MSG New York, to z pewnoscia nie bede mial nic przeciwko temu...lol...
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 04-07-2011 20:09:44 
Co tu dużo pierdol.ć Braci Kliczko może pokonać tylko MÓJ STARY i to obu naraz!!!!
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 20:10:11 
StonkaKartoflana
Ja lubię wszystkie wagi .W niższych jest całkiem inny boks niż w ciężkich.Ale nie ma to jak dwa kolosy walczą ale w dodatku tworzą świetne widowisko:)
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 20:11:33 
No i boks jeż też sztuką kamuflowania własnych słabości,a Wład robi to po mistrzowski,ma słabą szczękę to jej broni,dla mnie to oczywiste.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 20:12:00 
Stonka
Twój stary jeszcze w formie?:)
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 20:12:47 
"juken Data: 04-07-2011 20:01:08
nie widzę argumentu"

Nie widzisz wielu elementow naszej polemiki pod tym tematem. Nie jest to kwestia argumentow a raczej braku zrozumienia przeczytanego tekstu. Napisalem tylko, ze nie oczekuje zbyt duzo od wiekszosci, aczkolwiek klika osob tutaj z pewnoscia potrafi prowadzic interesujaca polemike, pomimo nawet rozbieznosci pogladow. Nie mam nic zlego na mysli ani nic personalnego. To tylko moja subiektywna ocena sytuacji.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 20:14:10 
StonkaKartoflana
Haha niech skasują w pizdu tą wagę!!!
Albo Pacman niech urośnie!
 Autor komentarza: pyra90
Data: 04-07-2011 20:14:15 
Kto ma pokonać braci skoro:
-nie ma talentów,a w latch 90 obok Lewisa była ich cała masa
-nie ma oprócz Kliczków pięściarzy którzy umieją walczyć na dystans. W latach 90-tych był chociażby Lennox Lewis i Tony Tucker
-nie ma bokserów dobrze walczących w półdystansie w latach 90-tych chociażby(Foreman,McCall,Holfyield,Bowe),
-nie ma pięściarzy chociaż o w połowie tak dobrej pracy nóg jak Ali
-nie ma dużego technicznego ciężkiego oprócz Kliczków o długich łapach,a kiedys byli(Lewis,Tucker,Ibeaubuchi) i to w jednej dekadzie!
-Gdzie są te czołgi szybko skracające dystans jak chociażby Tyson,Tua czy Ike .
Obecnie nie ma kozaków na Braci ,bo HW jest w kryzysie.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 20:14:43 
liscthc
Władek wszystkim dał mata.Śmiano się z niego i jego odporności po porażkach to wszedł na szczyt i nie ma zamiaru zejsć:)
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 20:15:03 
"liscthc Data: 04-07-2011 20:11:33 No i boks jeż też sztuką kamuflowania własnych słabości,a Wład robi to po mistrzowski,ma słabą szczękę to jej broni,dla mnie to oczywiste"

Doskonale podsumowanie motywu Wladimira... "Sztuka kamuflowania" - bardzo trafne.
 Autor komentarza: bokser32125
Data: 04-07-2011 20:15:35 
Cop
Czy w Madison square Garden odbywają sie obecnie jeszcze gale bokserskie?? Bo ja ciągle słysze tylko to MGM Grand
 Autor komentarza: juken
Data: 04-07-2011 20:16:16 
cop - nadal nie widzę argumentu, bełkoczesz nie na temat ale tak to jest jak kieruje kimś bezsilna złość
 Autor komentarza: BESTIA
Data: 04-07-2011 20:16:29 
StonkaKartoflana
Chyba z pistoletem w ręce
 Autor komentarza: Deter
Data: 04-07-2011 20:17:10 
Zobaczcie jak Haye`owi się zbiera.
http://sport.wp.pl/kat,1878,title,Ostra-krytyka-Hayea,wid,13565870,wiadomosc.html?ticaid=1c9a4

Moim zdaniem niesłusznie. Walczył na tyle, na ile potrafił - chociaż uważam, że powinien podjąć ryzyko i atakować śmielej. Co prawda przegrał 3/4 rund ale zawiesił Władkowi wysoko poprzeczkę.
 Autor komentarza: BESTIA
Data: 04-07-2011 20:18:07 
cop
Kazdy stara się zamaskować swoje słabości jednym to wychodzi drugim nie.
 Autor komentarza: juken
Data: 04-07-2011 20:20:43 
"... ale to czego oczekuje to ekscytujacych walk"
w czasie sobotniej walki rzucało mnie z emocji , rundy mijały mi błyskawicznie podobnie mieli moi znajomi
widać czekałeś na bójkę a ja na boks
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 20:21:09 
DAB
Takie żytko że ten co jest najlepszy jest najbardziej krytykowany!
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 20:22:02 
"bokser32125 Data: 04-07-2011 20:15:35 Cop
Czy w Madison square Garden odbywają sie obecnie jeszcze gale bokserskie?? Bo ja ciągle słysze tylko to MGM Grand"

Odbywaja sie dosc czesto ale nie ma tam ostatnio wagi ciezkiej. MGM Grand w Foxwood Casino jest stosunkowo nowym miejscem na walki bokserskie i jest ich tam mnostwo. oczywiscie MGM w Las Vegas to raczej tylko wielkie gale przynoszace olbrzymie dochody.
Dodam, ze kazdego tygodnia odbywa sie na terenie US okolo 200-250n walk, wiec ogolnie nie mozemy mowic o wielkim kryzysie boksu zawodowego w naszym kraju a raczej o braku odpowiedniego zainteresowania mediow...
 Autor komentarza: pyra90
Data: 04-07-2011 20:25:19 
Jak Solis powróci do pełnej sprawności i nie pokona jednego z braci ,to bedzię to pogrzeb królewskiej kategorii
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 20:26:56 
Deter
Haye doskonale wiedział co go czeka po tym jak reklamował to starcie ale co mu się dziwić jest dobrym biznesmenem chciał jak najwięcej zarobić.Jednak to jest ta druga strona medalu skoro tak się panoszył , przed walka godził się na krytyke w przypadku porażki.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 20:27:51 
pyra90
Ja ci mówię ,że wróci i pokona , będzie mistrzem.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 20:29:07 
"juken Data: 04-07-2011 20:16:16
...tak to jest jak kieruje kimś bezsilna złość..."

LOL...Zlosc? Na dodatek bezsilna??? Prawdopodobnie myslisz o sobie. To tylko forum wymiany opinii, wiec o jakiej zlosci mozemy nawet rozmawiac tutaj? Ponadto, mam dlugi 4th july weekend, odpoczywam w domu. Pogoda jest rewelacyjna, slonce, czytanie roznych wiadomosci i plywanie w przerwach. Czyzbym nawet mial prawo do jakiejkolwiek zlosci??? Nie sadze.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 20:31:42 
Widzę echa walki nie milkną znów jest ponad 200 postów!

pyra90
A ja ci mówię że wróci i nie pokona,nie będzie mistrzem.haha
 Autor komentarza: juken
Data: 04-07-2011 20:32:23 
LOL czyli po kilku drinkach zacząłeś produkować się na forum , to tłumaczy Twoją słabą dzisejszą formę ROFL
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 20:34:39 
"juken Data: 04-07-2011 20:20:43 "... ale to czego oczekuje to ekscytujacych walk"
w czasie sobotniej walki rzucało mnie z emocji , rundy mijały mi błyskawicznie podobnie mieli moi znajomi
widać czekałeś na bójkę a ja na boks"

Z pewnoscia roznice w odbieraniu pojedynkow bokserskich w Europie a tutaj sa bardzo znaczace. Wyplywa to z pewnoscia z faktu, ze np. w Polsce boks zawodowy jest stosunkowo nowym zjawiskiem i wielu z was podchodzi to tego jako do wydarzenia sportowego (czytaj amatorskiego)a my oczekujemy znacznie wiecej. Placi sie za "show" i tego sie oczekuje od piesciarzy. Jezeli bede mial ochote ogladac cos nudnego, to moge zajac sie kreglami badz tez szachami. Od bokserow zawodowych wymagane jest znacznie wiecej niz tylko przetwanie 12 rund.
Musimy zrozumiec znaczaca roznice pomiedzy amatorskim sportem a tym co jest okreslane jako profesjonalizm.
 Autor komentarza: Laura (Redaktor bokser.org)
Data: 04-07-2011 20:38:50 
Stonka
Korzystasz jeszcze z [email protected] ?

andrewsky
Absolutnie :) Po prostu zgadzam się z copem, że przy stylu walki braci, z daleko wyciągniętą przednią ręką każde otarcie jest liczone jako cios. Przez to 'na oko' wydaje się iż zadają mniej ciosów niż później widnieje w statystykach. Kliczko mogą wyprowadzić i 800 jabów na walkę, ale dla zwykłego kibica nie będzie to tak widoczne jak seria złożona z kilku/nastu ciosów sierpowych na przykład.
Mam nadzieję że teraz nie ma już niejasności co miałam na myśli :)

Pozdrawiam
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 20:38:53 
cop
No i tu właśnie ja się spytam,co rozumiesz przez pojęcie profesjonalizm???
Bo dla mnie nikt w HW nie jest bardziej profesjonalny niż Bracia K.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 20:39:58 
liscthc
Przypomnę Ci jak Solis będzie miał pas mistrza H.W:)Nie pokona jeśli z nim nie zawalczą ale o mistrzostwie się przypomnę daj mi 2 lata:)
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 20:41:31 
"juken Data: 04-07-2011 20:32:23 LOL czyli po kilku drinkach zacząłeś produkować się na forum "

LOl...Jeszcze nie bylo drinkow, gdyz jest u mnie dopiero 2:37 pm ale jestes blisko prawdy. Za godzinke mam kolejne "party" tego weekendu i rzeczywiscie "single malt scotch" bedzie wskazany...lol...
Wypije rowniez za zdrowko dzisiejszych adwersarzy i zdecydowanie za Laury, ktora zainicjowala fajna konwersacje...
Cheers...
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 20:42:59 
DAB
Spoko,to tylko taka prowokacja z mojej strony!!!haha
Bez złej krwi.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 20:46:01 
liscthc
Wiem przecież my się nie kłócimy:)Pokój ludziom dobrej woli:D
 Autor komentarza: juken
Data: 04-07-2011 20:46:16 
Show ? Może więc zaproś znajomych na oglądanie wrestligu ? ROFL
Musisz zrozumieć różnicę pomiędzy wydarzeniem sportowo-biznesowym opartym na klasie sportowej i rozpoznawalności zawodników a zadufaniem i silną wiarą w wyjątkowość narodu amerykańskiego którzy wierzą że wszystko co pochodzi z USA jest najlepsze. W Europie jeżeli jesteś mistrzem w swojej dyscyplinie cieszysz się popularnością , w stanach nawet jeżeli jesteś mistrzem a nie zapewniasz show jesteś nikim (ale to wiesz) bo tłuszcza cieszy się kiedy pojawiają się kontrowersje, prymitywne emocje (tego nie chcesz przyjąć do wiadomości).
Dopóki Czarnym się chciało USA rządziło w boksie ale Amerykanie sami postanowili zarżnąć swoją kurę znoszącą złote jaja a teraz narzekają na europejskie brak show.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 20:47:21 
"liscthc Data: 04-07-2011 20:38:53 cop
No i tu właśnie ja się spytam,co rozumiesz przez pojęcie profesjonalizm???
Bo dla mnie nikt w HW nie jest bardziej profesjonalny niż Bracia K. "

Profesjonalizm w boksie zawodowym to nie tylko odpowiednie przygotowanie kondycyjne, ale rowniez zrozumienie relacji pomiedzy zawodnikami a fanami. Zrozumienie oczekiwan ludzi placacych za bilety wstepu na gale, badz tez transmisje tv. Klitschkos sa profesjonalnymi atletami ale ich asekuracyjny sposob walk pozostawia fanow w strefie niezadowolenia i pomimo znakomitej efektywnosci, brak elementu ekscytacji ich pojedynkami jest bardzo wyrazny.
Mysle, ze roznice zdan pomiedzy nami polegaja glownie na innym odbieraniu boksu zawodowego w Polsce i US.
 Autor komentarza: Sierak2012
Data: 04-07-2011 20:48:51 
Cop jak ktoś był wyraźnie kibicem jednej ze stron walka leciała szybko, profesjonalny sport właśnie tym różni się od amatorskiego że tu bardziej liczy się głowa, ringowa inteligencja, taktyka itd. Nieraz możemy oglądać walki pełne ciosów z kilkoma nokdaunami a tak naprawdę jest nudniejsza od potyczki w której obserwujemy kilka sztuczek, prowokacji i atmosferę show która rozbudza wyobraźnię
 Autor komentarza: juken
Data: 04-07-2011 20:52:27 
"pozostawia fanow w strefie niezadowolenia" - zapominałeś dopisać niektórych , innym przypadku nikt by nie przyszedł na stadion a w Polsce nie zasiadłoby 3,5 mln ludzi przed TV

"brak elementu ekscytacji " LOL raz 10
 Autor komentarza: Hugo
Data: 04-07-2011 20:52:32 
Jest jedna obiektywna przyczyna malejącej widowiskowości wagi ciężkiej, o której już pisałem, ale jeszcze raz ją przypomnę. Tą przyczyną jest zbyt rozdęty limit wagowy od 90 kg do ... teoretycznie nieskończoności. Wprawdzie kiedyś waga ciężka zaczynała się jeszcze dużo niżej, ale bokserzy powyżej 100 kg byli wtedy rzadkością, a dzisiaj mamy ich całkiem sporo o naturalnej wadze 115 kg i więcej. Jak walczy facet mierzący 2 m i ważący 117 kg z gościem o wzroście 185 cm i naturalnej wadze 95 kg, to taka walka musi wyglądać nienaturalnie i być mało widowiskowa. To jest taka różnica wagi, jakby Manny Pacquiao walczył z cruiserem. Konieczne jest utworzenie wagi light heavy lub super cruiser z limitem ok. 100 kg (lub nawet trochę więcej)i tym samym wyeliminowanie takich nienaturalnych pojedynków. Oczywiście zaraz zaprotestują zwolennicy tezy, że optymalne warunki boksera wagi ciężkiej to raz na zawsze 185 cm wzrostu i 95 kg wagi, bo tyle mieli dawni mistrzowie, którym Kliczkowie nie dorastają do pięt. O.K. panowie. Nie mam zamiaru się ciągle z wami spierać. Jeżeli jest, tak jak twierdzicie, to można przecież wprowadzić tytuł wszechwag (kategoria open), który może być osiągalny dla Adamka, Haye'a, Hopkinsa, Martineza a nawet Floyda Mayweathera Junniora. Chodzi o to, żeby Kliczkowie walczyli z Heleniusem, Grantem, Furym, Dimitrenką i Ustinowem, natomiast Haye z Adamkiem, Banksem, Chambersem i Bojcowem oraz Perezem. Wtedy walki staną się ciekawe i nikt nie będzie się spierał, czy wielki Kliczko celowo przewracał małego Haye'a, czy też Haye symulował.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 20:53:55 
juken
Dobrze napisałeś "szoł" to jest we Wrestlingu,no i trochę u Wasyla,a boks to nie napierdalanka w stylu Mortal Kombat,tylko taktyczny pojedynek!
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 20:55:55 
Hugo
Ja myślę ,że to jest niepotrzebne.Chambers pokonał Dimitrenkę,Haye może wygrać z każdym to samo Adamek czy Solis który schudnie jeszcze parę kg.Uważam ,że jest ok a wrócą jeszcze 100kg mistrzowie.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 20:56:09 
"juken Data: 04-07-2011 20:46:16
Show ? Może więc zaproś znajomych na oglądanie wrestligu..."

Wrestling jest tylko dla imbecyli. Mowiac o ekscytujacych wydarzeniach w wadze ciezkiej mam zawsze na mysli np. pojedynki typu:
Bowe-Holyfield
Tyson-Holyfield
Ibeabuchi-Tua
Golota-Bowe
Lewis-Tyson...etc. by wymienic tylko kilka.
Czy w tej grupy mozna zaliczyc jakikolwiek pojedynek Klitschkos? W mojej (i nie tylko) opinii - NIE.
 Autor komentarza: cop
Data: 04-07-2011 20:58:25 
@hugo - bardzo trafna obserwacja.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 20:59:24 
Hugo
To by było nie głupie,ale w niższych wagach mogli by się kapkę ograniczyć z tymi wagami,bo tam różnice są malutkie.
Przykładowo zlikwidować 3 niższe limity(jakie to rzecz sporna)a dodać ten o którym mówisz.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 04-07-2011 21:02:17 
Hugo

Nie potrzeba specjalnie do tego robić nowej kategorii wagowej. Adamek Haye Banks to są zawodnicy z Cruiser, Perez Chambers, Bojcov,Solis, povetkin bez problemu mogliby również zbić do Cruiser, tyle tylko że w tej kat wagowej nie ma pieniędzy więc wszyscy idą do HW.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 21:03:06 
DAB
Ale mogło by być tak że w tej najcięższej mogli by walczyć też ci z tej do 100 kilo.Taka trochę Open,bo i tak wiadomo że gość ważący 75 kilo by tam nie walczył.
 Autor komentarza: juken
Data: 04-07-2011 21:05:22 
Cop- nie ma problemu , niech USA wystawi zawodników podobnej klasy to te legendy bo bezsprzecznie nimi są

nie ma ? jak to? czemu ? Zgadzam się z tym z prime Tyson czy Bowe zamietli by ring Kliczami ale nie ma ich następców , Sugar Ray Leonard czy też Hagler też nie mają następców ale nie kwękam jak baba że waga średnia to dno i już nie to samo
pojedynki Kliczków to dla mnie kategoria niżej ale są zdecydowanie lepsze niż popisy obecnych ciężkich, otłuszczonych z USA
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 21:07:19 
liscthc
Tych kategorii jest tyle,że ja szczerze bym nie chciał takiego rozwiązania.Warunki czyli wzrost i zasięg to nie wszystko bracia po prostu są bardzo dobrzy.Ale postacie jak Holy,Tyson już nie cofając się dalej spokojnie mogliby ich pokonać.Tyle pasów, federacji,kategorii w mojej ocenie i tak jest za dużo zamieszania.
 Autor komentarza: juken
Data: 04-07-2011 21:10:51 
podsumowując Kilczki w żadnym wypadku nie są winni tzw. kryzysu w HW co insynuuje Cop
zresztą ten "kryzys" nie potrwa długo, w Europie idzie młode i bije mocno
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 21:11:46 
DAB
Ale ja wyżej napisałem jak ja bym widział wyjście z tej sytuacji.Tylko czy wtedy ci mniejsi ciężcy chcieli by tam walczyć.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 21:16:45 
Ja też nie widzę jakiegoś wielkiego kryzysu ani potrzeb zmian, wprowadzania kategorii.Zabrał bym kilka niższych ,żeby było ich mniej ale tu zostawił jak jest.Za 10 lat mozemy się z tego śmiać ,bo będą mniejsi, mobilni mistrzowie H.W i co będzie się wracało do starego podziału?Dla mnie ten jest ok.Gdyby Haye bardziej ryzykował miał mentalność Holyego nie byłoby dziś tematu.Po nocy przychodzi dzień, po burzy spokój, przyjdą i nowi zawodnicy H.W.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 21:25:59 
DAB
Może i masz rację.
Bo w sumie to najgorsze jest to że 90% bokserów jest teraz zbyt ostrożnie prowadzona,aż do Title Shot.
A ja bym obejrzał walki prospekt vs prospekt,Solis vs Haye,a tego raczej nie ma!
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 21:28:14 
liscthc
Też bym takie walki chętnie zobaczył np.Haye vs Povietkin też.Adamka z nimi również.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 21:37:24 
Właśnie,takie walki powinny być codziennością,a ostatnio to tylko na Wyspach są ciekawe walki jak Chisora vs Fury czy w innej wadze Groves vs DeGale.
Jest mnóstwo takich walk co bym z chęcią obejrzał.
Nie tylko te o MŚ się liczą!
 Autor komentarza: Storm
Data: 04-07-2011 21:39:04 
Artykuł przeczytałem cały. Komentarze wybiórczo. I muszę przyznać że poziom wyraźnie zwyżkuje. Trochę to nasze narzekanie bezcelowe. Akurat lubię skuteczny boks braci ale jak wszystkim brakuje mi w tym ekscytacji. Zamiast dodawać pasy, kategorie itp ja opowiedziałbym się za połączeniem federacji bokserskich w jedną. Zrobiłoby się tłoczno i poziom walk podniósłby się zdecydowanie. Do walki Haye Kliczko doszłoby już dwa lata temu. Niektórzy widzę po porażce Davida dość osobiście to przeżywają a David to taki towar marketingowy który nawet Władimira lekko nastraszył, natomiast większych szans w pojedynku raczej nie miał. Władimir poczuł się pewnie w 9 rundzie. O kilka rund za późno.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 21:40:45 
Storm
Dlatego rewanżu nie potrzebuję uważam ,że Władimir go zdominuje.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 21:43:18 
liscthc
Tak jak piszesz a te walki podnoszą poziom ,bo mierzą się najlepsi ,taki pojedynek uczy więcej niż kilka lat obijania słabszych.A tak po leszczach wchodzi się do braci i się zęby traci:)
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 21:47:51 
W kwestii rewanżu mam dość mieszane uczucia,niby nie potrzebny,ale to David nabił Władkowi siniaki,a to nie udało się od dawien dawna nikomu innemu.
Wiem że Chisora zasługuje na walkę z nim,ale tylko przez to że 2 razy mu ją odwołano,bo to też raczej nie ten kaliber co Haye(przynajmniej na razie).
No i teraz obaj już wiedzą na co stać drugą stronę,więc mogło by być ciekawie!
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 21:49:52 
DAB
Haha)dobre z tymi leszczami i zębami,no ale cóż taka jest teraz Groteskowa moda na rekord.
 Autor komentarza: Storm
Data: 04-07-2011 21:50:53 
DAB
Dokładnie. W rewanżu bez gry psychologicznej Davida Władimir zrobiłby to co z pozostałymi. Może więc i dobrze że David nie poległ bo może dać jeszcze kilka niezłych walk. Choćby z Adamkiem, Solisem, Arreolą. Po ciężkim KO mógłby się rozpić, popadłby w depresję a tak jeszcze powalczy. Pozdrawiam.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 04-07-2011 21:52:47 
Do rewanzu moze dojsc tylko w jednej sytuacji,jak Haye bedzie mial cos czego beda chcieli K2.Moze to byc pas,a moze pieniadze,a moze cos innego
Wladek nie utrzyma wszystkich paskow za dlugo.Ktorys bedzie musial oddac,bo nie bedzie walczyl co 3-4 miesiace.Suerland zrobi wszystko,aby tytul mistrza swiata WBA wrocil do niego
 Autor komentarza: dzejmsblant
Data: 04-07-2011 21:53:27 
mam takie pytanie bo zastanawiamy sie z kolega ilu ludzi na swiecie moglo ogladac pojedynek Kliczko-Haye? Wiecie jak to sprawdzic i czy da sie uzyskac takie informacje? w Polsce 3,3 mln w niemczech ponad 15, ciekawe ile lacznie ludzi to ogladalo, a walka byla transmitowana do ponad 150 krajow.
 Autor komentarza: Storm
Data: 04-07-2011 21:57:28 
Dzejmsblant:) Chyba na TVP1 była informacja że około pół miliarda. To ile trzeba blantów skręcić na taki tłum? :)

Andrewsky: I tu masz rację. Haye daje dobre pieniądze. Choć już nie tak dobre. Boks to biznes. Nie oszukujmy się.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 21:59:26 
Storm
Według mojego przelicznika Miliard.
Jeden do 6 rundy,drugi po 6 rundzie!
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 22:04:47 
Storm
Zgadzam się i też mam nadzieję ,że Anglik jeszcze nie pójdzie na emeryturę.Przy tej sytuacji w wadze ciężkiej szkoda tracić dobrego zawodnika.Ma z kim walczyć ,myślę ,że jego pojedynki z resztą czołówki byłyby ciekawym widowiskiem i ja chętnie bym każdą z jego walk zobaczył.Władimirowi brakło kilku rund, zbyt długo zwlekał pewnie też się obawiał a w końcu odczytał przeciwnika.Co do blantów to jeden na głowe starczy uważam:)Pozdrawiam.
 Autor komentarza: dzejmsblant
Data: 04-07-2011 22:05:03 
pytam poważnie, bo kolega słyszał coś o około 900milionach, myslicie ze to mozliwe? są gdzieś takie dane?
 Autor komentarza: dzejmsblant
Data: 04-07-2011 22:06:51 
Storm

myśle ze na 500 milionów trzeba by liczyć po prostu 500milionów blantów, co daje na w przeliczeniu na polskie warunki 500mln*0,5g*15pln = o jaaaa ile to kasy. Mogliby to dorzucac do ppv
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 22:10:16 
dzejmsblant
Dokładnie jeden dobry starczy a przy tej ilości palenia to cena mniejsza zdecydowanie mozna się potargować i wysoka jakośc:);)
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 22:11:15 
Wtedy by PPV się sprzedałoooo:)
Ja nie wiem ilu to oglądało nigdzie nie słyszałem
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 22:13:27 
dzejmsblant
Przy takiej ilości to by pewnie z ceny zjechali,tylko co za hurtownik by się podjął takiej ilości.

Storm
Masz super Nick-nazwę mojego ulubionego utworu FOR EVER.

Haye teraz napewno nie przejdzie na emeryturę,musi zmazać z siebie plamę kilkoma niezłymi walkami.A kasa na pewno się znajdzie.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 22:16:49 
liscthc
Jedna dobra plantacja podziemna jaką zamknieto u nas w kraju wywiązała by się ze zlecenia:)A niejedna pewnie jeszcze taka jest.Ktoś naród leczyć musi z agresji:)
 Autor komentarza: Storm
Data: 04-07-2011 22:21:23 
Dane są zawsze szacunkowe. Trudno to przeliczyć. W każdym razie wszyscy zainteresowani boksem z pewnością. A jest nas bardzo wielu. Najważniejsze że walki takie jak tak wzmagają zainteresowanie boksem. Oby jak najwięcej kibiców.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 22:22:57 
Zgadzam sie, bo to piękny sport...
 Autor komentarza: liscthc
Data: 04-07-2011 22:26:16 
DAB
Ale tu by trzeba Holendra,a nie swojaka!!!
No i jeszcze sporo bibułek i nieco tyteksu,sporo by niektórzy zarobili!
Lepiej niż na Love Parade w Berlinie!

Kończe na dziś te moje wywody!
Nara wszystkim!
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 04-07-2011 22:28:37 
Trochę rozumiem, że Amerykanie od bokserów oczekują nie tylko zwycięstw, ale i "show".

Dlatego można by się zastanowić nad wprowadzeniem oddzielnej gałęzi sportu "boks amerykański".

Było by w nim, dla przykładu:
- po siedem obustronnych knockdownów w każdej rundzie
- liczenie do trzydziestu, zamiast dziesięciu
- bicie leżącego po ciosie
- wrzaski i wyzwiska
- sekundant jednego boksera może przypieprzyć drugiemu bokserowi krzesłem zza lin
Itd.

Oczywiście wszystko z góry ukartowane, ale kogo to obchodzi? Publika by szalała.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 22:29:54 
liscthc
Cudze chwalicie a swego nie znacie:)
Trzymaj się;)
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 22:30:52 
Ygnac
Ty to potrafisz mnie czasem rozbawić , dobry pomysł;)
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 04-07-2011 22:35:04 
A tak na serio: problemem wagi ciężkiej (i boksu w ogóle) jest paranoidalny wręcz nadmiar organizacji, pasów i tytułów.
Reguły umożliwiają mistrzom długie unikanie groźnych przeciwników, prospekci różnych organizacji nie walczą między sobą itd.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 22:41:05 
Ygnac
Też tak myślę pomieszanie z poplątaniem się zrobiło w tym sporcie.Wiele bym zmienił ale na pewno nie dodawał kategorii jest ich tyle ,że głowa boli.Wiele za to bym poodcinał aby wszystko uprościć.Od federacji,tytułów obron po same wagi.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 04-07-2011 22:44:39 
Wag jest chyba też za dużo i nie wiem, co gorsza, na jakich podstawach dokonano podziałów. Brali w tym udział jacyś fizjologowie, lekarze?
 Autor komentarza: zin
Data: 04-07-2011 22:45:47 
Laura : "Być może szanse, i to niemałe, miałby złoty medalista olimpijski Odlanier Solis" .... napisz proszę dlaczego uważasz , że miałby Solis dużo większe szanse , niż małe ;] ? ... po tym , co zobaczyłem w walce z Vitem , nie miał żadnych szans ;)
 Autor komentarza: Storm
Data: 04-07-2011 22:54:02 
liscthc
Nie wiem czy mówimy o tym samym utworze ale jeśli Lifehouse to kciuki w górę.

Tak Haye nie przejdzie na emeryturę. Ta emerytura to dla niego coś jak podpalenie drabiny na którą się wspina. Nie ma odwrotu. Zobaczymy jak na niego wpłynie ta porażka. Pozdrawiam.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 04-07-2011 22:56:30 
Jeśli Haye jest tak twardy w życiu, jak w gębie, to spróbuje powrócić na szczyty.
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 23:07:04 
Ygnac
Też uważam ,że za dużo i nie wiem dlaczego jest ich aż tyle w mojej ocenie przedziały powinny być większe wagowe nie dużo ale jednak większe.I tak każdy zawodnik wybrałby optymalnie dla siebie najlepszy a byłoby ciekawiej więcej ich w danej kategorii.Walki pomiędzy najlepszymi.Cała polityka i tez przez wpływy telewizji jest teraz do bani.Dużo by pisać i zmieniać.Ale jak widzimy idą w drugą stronę.Dziesiątki pasów, mistrzów walczących z leszczami a i dobrych zawodników nie dostających szansy jaka im się należy.Taki teraz jest ten sport.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 04-07-2011 23:44:02 
@Dab, całkowita zgoda.
Jest w boksie zbyt wiele pozasportowych układów, układzików, poza tym wpływ TV... no i forsy.
Z powodu forsy nie odbył się np. nigdy pojedynek Michalczewskiego z Royem Jonesem (nie mówię tu o szansach Darka).
 Autor komentarza: DAB
Data: 04-07-2011 23:58:59 
Ygnac
Tak jak teraz też z powodu pieniędzy i wpływów tv w niektórych wagach mamy zupełny podział na Europę i Amerykę.Przez to wiele walk nie zobaczymy, wielu zawodników nie skonfrontujemy.Tyle tych pasów mamy ,że każdy zwie się i tak mistrzem .Dla mnie mistrz powinien być 1 na wagę.3 ważne federacje i unifikacje by dążyć do 1 na szczycie w kategorii tak to widzę
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 05-07-2011 00:13:46 
Ygnac
Nie tylko Amerykanie oczekuja od bokserow show.Jest tez kilku europejczykow,do ktorych ja tez sie zaliczam oczekujacych widowiska w ktorym dwoch facetow stawia na szale swoje umiejetnosci i walczy do upadlego.Bo czego oczekiwac od ludzi ktorych nazywa sie fighterami i ktorych zajeciem jest robienie przeciwnikom krzywdy zgarniajac przy tym niebagatelne pieniadze
Mozesz tego nie pamietac,ale jeszcze pare lat temu tak wlasnie wygladaly walki w krolewskiej kategorii i nie potrzeba bylo do tego krzesel,ani liczenia do 30 tylko dwoch zawodnikow majacych oba jaja we wlasciwym miejscu
 Autor komentarza: nik
Data: 05-07-2011 00:26:42 
DAB
Jeden mistrz na wage? Przeciez siostry ze soba nie walcza...
 Autor komentarza: DAB
Data: 05-07-2011 00:31:15 
nik
To niech któryś zrezygnuje:)To wyjątkowa sytuacja ale nie ma wyjątków.
 Autor komentarza: piotr
Data: 05-07-2011 01:19:05 
"Widząc jak w pewnym sensie ‘męczył się’ z dysponującym podobnymi warunkami fizycznymi, lecz znacznie gorszym Grantem, nie widzę szans Polaka we wrześniowym pojedynku."
lol!

Zasięg:
Grant 218
Vitek 203

taaa podobne...
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 05-07-2011 01:48:23 
Piotr,
same wymiary niewiele mowia, spojrz jeszcze z jakiej pozycji kazdy z nich walczy, Grant pochylony, Vitek wyprostowany, takze technicznie Michael jest dosc surowy zas Ukrainiec to mistrz wykorzystywania swoich warunkow. Adamek ma krotsze rece od Haye, zas Vitek dluzsze od Wladka i walczy jeszcze bardziej odchylony.
Powinno dojsc do rewanzu z Solisem lub nowej walki tym razem Wladka z Kubanczykiem, trzeba uczciwie powiedziec iz Solis nie przegral z Klitchko tylko z kontuzja, czy mial ja przed walka (choc takie zalozenie jest bzdurne bo by nie mogl chodzic) czy w trakcie nie ma znaczenie bo nie mogl kontynuowac przez pozrywanie sciegien i wiazadel i nalezy mu sie walka o tytul. Odlanier jedynie w ramach eliminatora moze zawalcyc z kims z dziesiatki i pozniej ewentualna walka o tytul.
 Autor komentarza: piotr
Data: 05-07-2011 02:05:37 
@Grzywa

Przeczytaj co napisałem, nie dyskutujesz ze mną.
Odnoszę się do tezy Laury o warunkach fizycznych...
Grant i Vitalij mają podobny wzrost ale warunki fizyczne mają skrajnie wręcz różne. Vitalij ma jeden z mniejszych zasięgów wśród dwumetrowców.
Zasięg to kluczowy element warunków fizycznych w boksie...

@Laura
Łauro, masz naprawdę imponującą wiedzę ale na bardzo nierównym poziomie.

W ogóle Lauro ostro po bandzie jedziesz...
Vitalij, który zadaje rekordową dużą liczbę ciosów (około 100 na rundę) to absolutny fenomen jak na wagę ciężką.
Oj Lauro, jedziesz po bandzie, oj jedziesz.


Co do głaskania przez Kliczków.
Można się uśmiechać, wciskać, że nic nie boli...
A tak naprawdę się nie pamięta, która jest runda.
http://www.youtube.com/watch?v=I9GRkJCykkw
 Autor komentarza: pikawa
Data: 05-07-2011 10:03:36 
Ahye dal lesza walke niż wielu się spodziewało? - dobre:)

Sam Adamek wie, że nie jest faworytem i jakie sa szanse na wygraną nie oznacza to, że trzeba go od razu skreślać. Laura twoja wiara w Anglika była chyba większa niż w Adamka, chociaż na prawdę nie wiem co osiągnął takiego w HW i jakie to niby lepsze walki stoczył od Tomka? Razi mnie wyrażanie opinii o braku "pobudek patriotycznych" u osoby, która z założenia powinna być obiektywna albo powinna się starać nią być. Nie potrafisz odciąć się od swoich sympatii i antypatii przez co artykuły wydaja się bardzo tendencyjne i stronnicze.
 Autor komentarza: Laura (Redaktor bokser.org)
Data: 05-07-2011 11:33:09 
piotr
O co chodziło z liczbą ciosów tłumaczyłam wcześniej. Duża część to mało widoczne, czasem tylko ocierające się o głowę rywala (tak było np. z Haye na początku gdy był jeszcze za szybki dla Włada) proste. W statystykach może i jest te 100 na rundę, ale gdy się ogląda walkę to tego tak nie widać, wydaje się że jest ich mało. W ich przypadku statystyki są odrobinę mylące.

Co do podanego przez Ciebie filmiku - rzecz normalna że bokserzy w ferworze walki nie liczą na bieżąco rund. Poza tym nie wydaje mi się aby w tym momencie Haye rzeczywiście pytał o rundę - ruch warg ani na to nie wskazuje, pewnie filmik autorstwa hejtera Anglika :)

pikawa
No wielu (w tym i ja) spodziewało się raczej nokautu na Angliku, a tymczasem Kliczko od dawna nie miał tak wyglądającej twarzy i tak wymagającej walki.
Większa wiara w Haye polegała na tym że Anglik walczył z dysponującym podejrzaną szczęką Władimirem, a sam dysponował mocnym ciosem. W tym można było upatrywać jego szanse.
A jakie lepsze walki stoczył ? Różnica jest taka że gdy obaj walczyli z bokserami słabymi (Bonin, McBride) lub wypalonymi (Harrisson, Grant, Ruiz) to jeden kończył ich przed czasem, a drugi prezentował nudne, 12 rundowe walki.
O pobudkach patriotycznych napisałam, gdyż myślę że gdyby Adamek nie był Polakiem, to niewielu tutaj dawałoby mu większe szanse na wygraną niż innym ostatnim przeciwnikom Wita. Myślę że w moim przypadku ze względu na pochodzenie tego czynnika brak. Moje teksty w założeniu maja wyrażać moje zdanie i opinię, więc zdecydowałam że warto o tym wspomnieć

PZDr
 Autor komentarza: BESTIA
Data: 05-07-2011 11:38:16 
Laura (Redaktor bokser.org)
I tak niewielu daje mu szanse z Kliczkami.Haye ma cios ale nie poszedł na całość jak by to zrobił to by było ciekawie.
 Autor komentarza: DAB
Data: 05-07-2011 12:13:49 
Laura
Wygrywa się nie tylko przed czasem.Adamek liczy raczej na punktową wygraną z nim na dystansie też jest ciężko wygrać więc szanse ma.Może być wiele rund wyrównanych bliskich remisu.Tomek zadaje dużo ciosów, ma większe szanse niż Anglik na punkty.A przed czasem aby wygrać to Haye musiałby zawalczyć z jajem.Na dystansie 12 rd był bez szans.Adamek w ten sposób ma większe.
 Autor komentarza: pikawa
Data: 05-07-2011 12:27:30 
Laura

"O pobudkach patriotycznych napisałam, gdyż myślę że gdyby Adamek nie był Polakiem, to niewielu tutaj dawałoby mu większe szanse na wygraną niż innym ostatnim przeciwnikom Wita".

Tu nie chodzi o dawanie szans tylko o kibicowanie. Tu jest dużo kibiców Adamka którzy dają mu niewielkie możliwości na zwycięstwo.

"Moje teksty w założeniu maja wyrażać moje zdanie i opinię, więc zdecydowałam że warto o tym wspomnieć"

Doceniam Twoja szczerość, przynajmniej wiem czego się spodziewać po Twoich tekstach "drugiego lica w Hamburgu miała miejsce historyczna walką w trakcie której pretendent do tronu, przez wielu nazywanych "nadzieją na odrodzenie wagi ciężkiej" podbił oko mistrzowi. Ta chwila pozostanie na lata w sercach kibiców". To żart oczywiście.

Haye znokautował Bonina który leżał po ciosach Sylvina, to ci dopiero sztuka.

Powodzenia i miłego dnia.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.