PAWEŁ POLSKI SREBRNYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW EUROPY JUNIORÓW

Tomasz Ratajczak, Informacja własna

2011-07-02

Wychowanek klubu Róża Karlino, występujący w kat. 52 kg Paweł Polski, zdobył srebrny medal na kończących się właśnie w węgierskim Keszthely Mistrzostwach Europy Juniorów (dawniej kadetów). Wczoraj w walce półfinałowej pokonał Jewgienija Jugaja 14:10, a dziś w finale uległ niestety wysoko na punkty mańkutowi z Rosji, Danielowi Szamsutdinowowi, będąc nawet liczonym w pierwszej rundzie, po ciosie na wątrobę. Była to druga porażka polskiego juniora z rosyjskim mańkutem na tym turnieju, gdyż w ćwierćfinale swoją walkę z leworęcznym zawodnikiem przegrał także poznaniak Dawid Ławicki.

Warto dodać, że plon z występu młodych polskich pięściarzy na Mistrzostwach Europy pozwala z umiarkownym optymizmem spoglądać w przyszłość. Z sześciu podopiecznych trenera Zbigniewa Raubo, którzy wystąpili w tych mistrzostwach, czterech awansowało do ćwierćfinałów, a z grona ćwierćfinalistów medal przywiezie właśnie Paweł Polski, któremu serdecznie gratulujemy tego trofeum.