KTO POKAŻE WALKĘ ADAMKA Z KLICZKĄ?

Kamil Wolnicki, 'Przegląd Sportowy'

2011-07-01

Wbrew temu co od pewnego czasu piszą portale bokserskie, wciąż nie wiadomo kto i jak pokaże wrześniową walkę Tomasza Adamka (44-1, 28 KO) z Witalijem Kliczką (42-2, 39 KO). Pojawiają się informacje o Polsacie, lecz nie są one do końca precyzyjne.

Najprawdopodobniej pojedynek będzie można obejrzeć w systemie pay per view, co ma kosztować około 30 złotych, czyli 10 dolarów. Tyle chce strona polska, bo obóz Kliczki upiera się przy wyższej cenie. Do walki ma mieć dostęp dwanaście milionów ludzi – abonentów Polsatu, ale także innych platform cyfrowych oraz największych operatorów kablowych. Więcej szczegółów mamy poznać w przyszłym tygodniu.

Nieoficjalnie wiemy też, że trwały rozmowy z poszczególnymi telewizjami. Według naszych informacji Telewizja Polska otrzymała ofertę kupienia praw do pokazywania walki na teren kraju za półtora miliona euro, lecz nie podjęła negocjacji. Co ciekawe, za sobotnią walkę Davida Haye'a (25-1, 23 KO) z Władymirem Kliczką (55-3, 49 KO) TVP zapłaciła niespełna 50 tysięcy euro.