'THE REAL MILLION DOLLAR BABY' POWRACA NA RING

Tomasz Ratajczak, Informacja własna

2011-06-26

Maureen Shea (15-2, 9 KO), która prawie rok temu osiągnęła największy sukces w swojej dotychczasowej karierze zawodowej pięściarki, zdobywając pas NABF w wadze piórkowej, przygotowuje się do powrotu między liny ringu. Zawodniczka, która zasłynęła jako sparingpartnerka znanej aktorki Hilary Swank, którą przygotowywała wspólnie ze swoim ówczesnym trenerem Hectorem Roca do roli we wspaniałym  filmie Clinta Eastwooda "Million Dollar Baby" (stąd ringowy przydomek Shea "The Real Million Dollar Baby"), jest niezwykle popularna w świecie kobiecego boksu i bardzo angażuje się w jego promocję.

Wydawało się, że kariera 30-letniej zawodniczki pochodzenia irlandzko-meksykańskiego ukoronowana zdobyciem prestiżowego wśród pięściarek pasa NABF stanęła w miejscu, a sympatyczna "Moe" skupi się na zdyskontowaniu swojej popularności w mediach oraz pracy promotorskiej. Przez pewien czas współpracowała z Global Boxing, gdzie zatrudniony jest jej obecny trener, znany polskim kibicom z narożnika Pawła Wolaka i Kamila Łaszczyka, Terrific Gist, wystąpiła także jako prowadząca program meksykańskiej TV "Todas Contra Mexico", będący bokserskim reality show, w którym na zawodowym ringu zadebiutowała młoda polska pięściarka Karolina Owczarz.

- Bardzo miło wspominam Maureen. Wspierała nas podczas realizacji programu, dzieliła się swoim bogatym doświadczeniem ze świata zawodowego boksu, nie dawała odczuć, że jest wielką gwiazdą w tym środowisku i nadal utrzymujemy serdeczny kontakt - wspomina współpracę z Shea podczas nagrań do TCM Karolina Owczarz.

W rozmowie z BOKSER.ORG Maureen Shea skomentowała ostatnio jedną z najbardziej oczekiwanych walk w kobiecym boksie zawodowym, opisywane w naszym serwisie starcie o pas WBO w wadze koguciej, między mistrzynią Kalieshą "Wild Wild" West (13-1-3, 4 KO) i określaną jako "Lady of Boxing" Avą Knight (6-1-3, 3 KO), zakończone remisem.

- Obie zawodniczki walczyły z ogromnym szacunkiem dla siebie. Stworzyły wspaniały show i pokazały wielką dojrzałość w ringu. Ava była zdecydowanie stroną agresywniejszą w tym pojedynku, jednak Kaliesha powstrzymywała jej napór świetnymi ciosami prostymi - powiedziała Shea.

Zapytana o przyszłość kobiecego boksu w USA stwierdziła, że rozwija się on bardzo dynamicznie i sporą szansą na utrzymanie tego trendu będzie debiut rywalizacji pięściarek na przyszłorocznych IO w Londynie. Wreszcie zapytana o swój powrót do ringu, "The Real Million Dollar Baby" nie kryła entuzjazmu:

- W moim życiu zaszły spore zmiany, przeniosłam się z Nowego Jorku, z Bronksu gdzie mieszkałam od urodzenia do Los Angeles. Musiałam sobie odpowiedzieć, co dalej chcę robić w życiu i uznałam, że za wcześnie na zakończenie kariery. Trenuję obecnie bardzo ciężko i wracam do startowej formy. Niebawem będę w stanie określić dokładniej termin mojego powrotu do ringu i liczę, że pokażę się z dobrej strony wszystkim tak licznie wspierającym mnie kibicom.