MACKLIN CZUJE SIĘ OSZUKANY, STURM OBIECUJE REWANŻ

Kilka minut przed północą zakończył się ekscytujący bój o tytuł mistrza świata federacji WBA wagi średniej pomiędzy Felixem Sturmem (36-2-1, 15 KO) a Matthew Macklinem (28-3, 19 KO). Ostatecznie po zażartej wojnie stosunkiem głosów dwa do remisu zwyciężył obrońca pasa, z czym pogodzić nie chce się ambitny challenger.

- Dziś byłem naprawdę mocny, zdecydowanie mocniejszy niż Felix i z całą pewnością zasłużyłem na zwycięstwo. Mam nadzieję, że dostanę rewanż w okolicach listopada - mówił zaraz po ogłoszeniu werdyktu rozczarowany Macklin.

- Popełniłem błąd na samym starcie, gdyż dałem mu zbyt dużo luzu i przestrzeni, a potem musiałem to korygować. Zapewniam wszystkich, że już niedługo spotkamy się na ringu po raz drugi - odrzekł Sturm, dla którego była to już dziesiąta udana obrona tytułu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: LittleBan
Data: 26-06-2011 11:26:02 
Pomijając wszystko, to Macklin autentycznie mnie zaskoczył. Ten chłopak jest wybiegany jak koń, kondycje to ma jak mój pies karelski ;D Jeśli chodzi o Sturma to te brutalne zbijanie wagi zawsze wychodzi. Nie mniej jednak technicznie jest niesamowity. Co by nie pisał to będzie to druga najlepsza walka roku 2011. ;]
 Autor komentarza: Maynard
Data: 26-06-2011 13:21:59 
I szafa gra. Rewanż wskazany.

Ale i tak podtrzymuję swoje zdanie, że Sturm wygrał zasłużenie.
 Autor komentarza: Fexo5
Data: 26-06-2011 14:08:13 
Bardzo dobra walka, cholernie trudna do wypunktowania, wynikł mógł iść w obie strony, ja skłaniam się minimalnie w strone Struma. Rewanż to jak najbardziej słuszna decyzja, emocje będą gwarantowane, Maclin zapewne wyjdzie zapewne jeszcze lepiej przygotowany i bardziej zmotywowany. Obawiam się natomiast o Sturma, nikt tego nie pisze otwarcie ale on ma cholerny problem jeżeli chodzi o utrzymanie wagi w limicie kat. średniej. On ma ewidentnie problemy z kondycją co jest efektem zbijania po kilkanaście kg do każdej walki. Dlatego nie wygrał tej walki bardziej przekonywająco, zapewne jego poprzednie pojedynki też by inaczej wyglądały gdyby Felix nie miał tych problemów z wagą. Zapewne będzie to stopniowo wykańczać Sturma aż wkońcu będzie w takiej dyspozycji że przegra walkę i straci pas. Wg mnie Strum jest pod ścianą, ma on ogromne problemy ze zbijaniem wagi które będą się nasilały a na kat. super średniej chyba nie ma warunków fizycznych, chociaż mogę się mylić i uważam że Sturm powinien w niedalekiej przyszłości spróbować zawalczyć w wyższej kat.

Jeżeli dalej Felix będzie miał takie problemy kondycyjne to powinien trzymać się z dala od Martineza.
 Autor komentarza: Legionnaire
Data: 26-06-2011 14:41:31 
Wczorajszy pojedynek , byl jednym z najlepszych jakie w ostatnim czasie widzialem. Jesli chodzi o punktowanie to mysle ze mozna miec podzielone zdanie, jak dla mnie przypominalo to troche ostatnia walke Sebastiana Sylwastre i jesli sedziowie punktowali by w ten sam sposob , to zwyciesca zostalby Maclin.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.