WROCŁAWSKI PIĘŚCIARZ NA WROCŁAWSKIM STADIONIE, CZYLI CENDROWSKI NA GALĘ ADAMKA

Od ponad miesiąca w mediach trwa intensywna dyskusja na temat wrześniowej walki Witalija Kliczko z Tomaszem Adamkiem, która odbędzie się na stadionie we Wrocławiu. Dziennikarze, ludzie ze środowiska bokserskiego oraz kibice rozważają wiele aspektów nadchodzącego pojedynku, który ma szansę stać się największym wydarzeniem sportowym nie tylko w historii boksu zawodowego w Polsce, ale w historii naszego sportu w ogóle. O dziwo jednak, choć do walki pozostały niecałe trzy miesiące, nie rozpatrywano dotychczas zbyt intensywnie kwestii, która ma bardzo istotne znaczenie dla całego przedsięwzięcia. Chodzi mianowicie o undercard wrocławskiej gali.

Tak spektakularne przedsięwzięcie musi bowiem być przygotowane jak dobry thriller, w którym napięcie będzie stopniowane aż do kulminacyjnej sceny w finale, którym będzie walka o mistrzowski pas WBC w wadze ciężkiej. Biorąc pod uwagę to, że walka wieczoru może mieć różny przebieg, np. może skończyć się nokautem w pierwszej rundzie, lub prezentować się mało efektownie, co w walkach Kliczków zdarza się często, organizatorzy powinni zadbać o takie przygotowanie karty walk, które będzie gwarantowało, że kibice niezależnie od przebiegu walki wieczoru będą świadkami interesującego widowiska. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę koszty biletów oraz ewentualnej telewizyjnej transmisji ppv. Jest to również szansa promocji polskiego boksu zawodowego, zatem należałoby oczekiwać, że na ringu we Wrocławiu pokażemy to, co w naszym boksie najlepsze. Wreszcie, last but not least, warto wykorzystać szansę, jaką ta gala na stadionie daje Wrocławiowi, który może dzięki temu urosnąć do rangi najważniejszego ośrodka bokserskiego w Polsce.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że starcie Kliczki z Adamkiem ma poprzedzić sześć zawodowych walk bokserskich. Obozy obu pięściarzy podzieliły się ich obsadą po połowie. Zatem wybór uczestników trzech pojedynków pozostaje w gestii teamu Adamka i w tym przypadku można liczyć na udział w nich polskich zawodników, choć oczywiście należy pamiętać, że współpromująca  Adamka grupa Main Events będzie chciała przy okazji pokazać swoich zawodników (Liachowicz, Judah, Julio, Simms). Jeśli jest jednak szansa, abyśmy w ringu na wrocławskim stadionie zobaczyli poza Tomkiem Adamkiem innych polskich pięściarzy, warto zastanowić się, którzy z nich nadają się do tego najlepiej. Pojawienie się Andrzeja Wasilewskiego w kuluarach konferencji prasowej Kliczko-Adamek we Wrocławiu, może potwierdzać nieoficjalne informacje krążące w polskim środowisku bokserskim, o planach umieszczenia w karcie walk wrocławskiej gali jednego z pięściarzy Knockout Promotion. Jednak na imprezie takiej rangi trudno wyobrazić sobie, aby polscy zawodnicy rywalizowali z trzeciorzędnymi przeciwnikami, więc należałoby oczekiwać, że tym razem Wasilewski zrezygnuje z typowego dla siebie asekuracjnego prowadzenia zawodników w niemieckim stylu i wystawi jednego ze swoich podopiecznych na poważny test. Wystarczy przypomnieć sobie historię takich testów w grupie KP, aby żywić poważne obawy czy taka opcja wchodzi w grę. O wiele bardziej ambitną i odważną strategię promotorską realizuje współpracujący z Wasilewskim Tomasz Babiloński. Jednak as atutowy jego grupy, "półciężki" Paweł Głażewski ma już zakontraktowaną walkę tydzień później na ciekawie zapowiadającej się gali w Warszawie, której gościem honorowym będzie legendarny Mike Tyson. Znacznie lepsze perspektywy w tym względzie stoją przed grupą Andrzeja Gmitruka, której lider, mistrz Europy w wadze super średniej Piotr Wilczewski, mógłby stanąć na wrocławskim stadionie do obrony swego pasa, a przy okazji stać się tak rozpoznawalny w Polsce, jak na to zasługuje, a Mateusz Masternak, od lat związany z Wrocławiem, również byłby z pewnością gwarantem dobrej walki z wymagającym przeciwnikiem. Wreszcie rosnący w siłę jako promotor Dariusz Snarski mógłby zaproponować Aleksa Kuziemskiego, jednak ten pięściarz powinien najpierw stoczyć jedną lub dwie dobre walki po porażce z Cleverlym, nim znów stanie przed szansą na wielki pojedynek.

Gala we Wrocławiu będzie wydarzeniem na skalę globalną, może zatem warto skorzystać z okazji by w jednej z walk poprzedzających pojedynek wieczoru pokazać któregoś z polskich pięściarzy promowanych poza granicami naszego kraju? A więc... Global Boxing. Walka Mariusza Wacha z poważnym rywalem, jako przystawka do pojedynku o mistrzostwo świata wagi ciężkiej wydaje się idealnym rozwiązaniem, choć także Przemek Majewski stworzyłby bez wątpienia świetne widowisko.

Jest jednak polski pięściarz, który ostatnio zgłaszał gotowość wystąpienia na wrocławskim stadionie bez żadnych warunków wstępnych i wpisanie go na kartę walk tej imprezy wydaje się rozwiązaniem idealnym z wielu względów. Mowa o jedynym czynnym polskim zawodniku związanym z Wrocławiem niemal od urodzenia, Mariuszu Cendrowskim. Przemawia za nim właśnie miejscowe pochodzenie i możliwość pokazania w jego osobie lokalnego środowiska bokserskiego, a także gotowość do podejmowania trudnych wyzwań. Cendrowski bez wątpienia przyjąłby walkę z każdym czołowym pięściarzem swojej kategorii wagowej, a mając odpowiedni czas na przygotowania, dałby z pewnością świetne widowisko. Przykładem tego są jego pojedynki w Niemczech z faworytem gospodarzy Thomasem Troelenbergiem, którego rozbił w dwóch pojedynkach. Dwie przegrane (trzecia w wyniku kontuzji, gdy prowadził na punkty) nie hańbią jego rekordu, gdyż odniósł je w walkach, które wziął "na telefon", przygotowując się do nich zaledwie po 2-3 tygodnie. Zresztą ostatnia porażka z silnym jak tur Gruzinem Avtandilem Khurtsidze pokazała najlepiej charakter Cendrowskiego, który nie mając czasu na przygotowania, nie był ani razu zagrożony, przegrywając jedynie na punkty i urywając rywalowi kilka rund. Kolejny rywal Gruzina, solidny Kolumbijczyk Dionisio Miranda wytrzymał z nim zaledwie jedną rundę... Również w "remisowej" walce z Damianem Jonakiem (kolejny prezent sędziów dla zawodnika KP), którą Cendrowski toczył jedną ręką (doznał złamania w 2 rundzie), pięściarz z Wrocławia udowodnił, że ma serce do walki jak mało kto.

Podsumowując - undercard gali Kliczko-Adamek w jego "polskiej" części będzie być może ostatnią na taką skalę szansą pokazania naszego środowiska bokserskiego. W tym kontekście jako idealną obsadę trzech walk, o których będzie decydował obóz "Górala" można zaproponować następujących zawodników: 1. Mariusz Cendrowski - tu w grę mogłaby wchodzić nawet walka o tytuł europejski, może nawet polska "walka stulecia" w wadze średniej z mistrzem Europy... Grzegorzem Proksą, choć to jednak jest mało realne przede wszystkim z tego względu, że nawet jeśli Proksa stanie do walki o pas EBU z Sylvestrem i wygra, to miałby zbyt mało czasu na przygotowanie się do kolejnego pojedynku we wrześniu. Z tego też względu nie biorę go pod uwagę, gdyż w przeciwnym razie sympatyczny "Super G" byłby również idealnym kandydatem do walki we Wrocławiu.
2. Piotr Wilczewski - obrona pasa EBU lub Mateusz Masternak - związany od dawna z Wrocławiem, dający bardzo efektowne walki, wysoko notowany w rankingach, więc może już czas na eliminator do walki o mistrzostwo świata? Czemu nie we Wrocławiu?
3. Mariusz Wach - idealna okazja aby kolejny obok Adamka polski "ciężki" zaprezentował się na gali transmitowanej na cały świat i przeszedł poważny test, który pokaże czy możemy pokładać w nim nadzieje na wielkie walki. Może w roli egzaminatora wystąpiłby były mistrz świata, promowany przez grupę Main Events, decydującą o obsadzie wrocławskiej karty walk Siergiej Liachowicz? Oby organizatorzy wrocławskiej gali nie zmarnowali tej wyjątkowej okazji na promocję polskiego boksu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rogal
Data: 23-06-2011 15:54:50 
Tomasz, poruszasz bardzo ważny i ciekawy temat.

Czekał na taki artykuł, na takie interesujące rozmyślania.

Sam zastanawiałem się kto powinien wejść do programu gali.

Ja mam kilku swoich faworytów: Wolak, Majewski - oni zza oceanu mogli by tu zrobić wielkie show w walkach z kimś z choćby średnim nazwiskiem.

Wach ? Tak, ale tylko w walce z kimś mocnym, bo nikt nie będzie chciał oglądać jak obija kolejnego kelnera.

Z Polski moim faworytem jest Grzesiek Proksa - tu też gwarancja świetnego widowiska, dajcie na niego Jonaka.... polscy kibice będą zachwyceni, ja również.

Piotr Wilczewski - należy mu się ta gala po wspaniałym zwycięstwie na wyjeździe ! W obronie pasa EBU rozgrzałby widownię i dał pokaz boksu.

Masternak, mój pupil, którego serdecznie pozdrawiam i nie mogę się doczekać aż poznam osobiście :) , to nasz as i chciałbym bardzo aby wystąpił przed swoim przyjacielem, Adamkiem. Może Kołodziej się skusi, albo Hutkowski... , albo ktoś mocniejszy..

Master na pewno nie zawiedzie publiki i świetnie pokaże się na HBO.

Biorąc pod uwagę, że Wolak ze względu na inne plany i promotora raczej nie wystąpi, 3 "nasze" walki widzę tak:

Wilczewski
Proksa
Majewski / Masternak


Ależ to będzie wspaniała gala !

Mam nadzieję, że Big Boss zadba, żeby w każdym domu mogła być transmisja.

pozdrawiam
 Autor komentarza: Adam89
Data: 23-06-2011 15:55:54 
Przyzwyczaiłem się że na galach z udziałem braci Kliczko, nie ma nic ciekawego w undercard, więc nie nastawiam się na nic specjalnego.
 Autor komentarza: zzzz
Data: 23-06-2011 15:56:25 
Chętnie bym zobaczył taki undercard:
Proksa vs Sylvester o EBU
Masternak vs Włodarczyk o WBC
Kostecki vs Sukhotsky jako eliminator do jakiegoś pasa mistrzowskiego
to w ramach trzech walk o których może decydować obóz Adamka ;).
 Autor komentarza: rogal
Data: 23-06-2011 16:01:14 
Wach vs Wawrzyk ??

Wilczewski vs Kostecki ?

Nie wiem, dlaczego, ale bardzo lubię polsko-polskie walki.

Nie jest to najlepsze dla sportu, ale nakręca wielkie emocje.

Dlatego takim hitem była Polsat Boxing Night.

pozdrawiam
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 23-06-2011 16:02:50 
Ja bym chciał zobaczyć Mateusza Masternaka na gali Adamek vs Kliczko.A drugim ,którego chciałbym zobaczyć z polskich pięściarzy jest Mariusz Wach,który jest dla mnie wielką niewiadomą.
 Autor komentarza: zzzz
Data: 23-06-2011 16:08:46 
rogal

to już chyba lepiej Kuziemski vs Kostecki? Przynajmniej ta sama kategoria wagowa i nie trzeba by ustalać żadnych catchweight. Jeden walczył o najwyższe laury a drugi dopiero chce o nie zawalczyć. Taka mogłaby wskazać najlepszego polskiego zawodnika LHW (mogłaby bo może to Fonfara jest najlepszy) ;).
 Autor komentarza: rogal
Data: 23-06-2011 16:10:18 
Fonfara vs Kostecki, podałeś świetny pomysł, jestem 100% za

Była by arcy ciekawa walka.

pozdrawiam
 Autor komentarza: payback
Data: 23-06-2011 16:10:51 
Cendrowski urodzil sie w Lublinie a nie we Wroclawiu
 Autor komentarza: Fryto666
Data: 23-06-2011 16:14:33 
Jak dla mnie to w kazdej walce moga Polacy walczyc i bardzo bym tego chcial. Szczegolnie chcialbym zobaczyc w jakims powaznym pojedynku Masternaka. Podobno na jesniej planuja dla niego duza walke wiec byc moze to chodzi o Wroclaw.
 Autor komentarza: Tomasz (Redaktor bokser.org)
Data: 23-06-2011 16:17:29 
Payback, mój błąd, rzeczywiście, ale miejscem urodzenia Cendrowskiego nie jest Lublin tylko położony w pobliżu Wrocławia Lubin, a ze stolicą Dolnego Śląska ten pięściarz jest związany właściwie niemal od urodzenia, więc zasadniczo nie zmienia to mojego toku argumentacji. Pozdrawiam!
 Autor komentarza: voutan
Data: 23-06-2011 16:50:59 
Cendrowskiemu należy się ta walka na, jak psu buda, ale taki sposób usprawiedliwiania jego porażki z Gruzinem jest po prostu żałosny, jednak mam nadzieję, że wynika on z sympatii.

Co do reszty undercardu, to nie mam wątpliwości, że będzie beznadziejny. Na galach K2 walczą zawsze sami kelnerzy, a i Adamek liczy każdy grosz i ma gdzieś dobro polskiego boksu.
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 23-06-2011 16:54:39 
@zzzz

Dwa pojedynki mistrzowskie na jednej gali ? Włodarczyk vs Masternak oraz Adamek vs Kliczko o pasek WBC ? to raczej nie możliwe w dodatku jeszcze o pas EBU... Po co robić to na jednej gali skoro więcej korzyści by mieli gdyby zrobili 3 gale... Ja bym chętnie zobaczył :
Kostecki vs Majewski
Wach vs Wawrzyk
Masternak vs Kołodziej
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 23-06-2011 16:59:20 
PROMO Adamek vs Kliczko ( moje wykonanie ) http://www.youtube.com/watch?v=z8m3QVtM63o
Zachęcam do pooglądania i komentowania :)
 Autor komentarza: liscthc
Data: 23-06-2011 17:08:49 
AdamekFightPL
Fajnie że to zrobiłeś w Black&White,to dodaje takiej dramaturgii.

A co do 2 czy trzech walk mistrzowskich na jednej gali,to dla mnie było by super!
Arce też walczył o Pas na gali Pacman vs Mosley i było co oglądać!
 Autor komentarza: Wejherowo
Data: 23-06-2011 17:13:38 
AdamekFightPL
Naprawde dobre promo.Aż poczułem emocje,a do walki przeciez ponad 2 miesiące.
 Autor komentarza: zzzz
Data: 23-06-2011 17:17:41 
@AdamekFightPL

No może i faktycznie byłyby to zbyt wielkie atrakcje jak na jedną galę, ale taka gala jak wrześniowa drugi raz w Polsce może prędko się nie zdarzyć ;). Legenda wagi ciężkiej kontra (być może) najlepszy polski bokser ze względu na osiągnięcia. I to wszystko na 40 tys. stadionie. Wg mnie to coś większego niż Adamek-Gołota. Jaki event miałby to później przebić w Polsce? Pożegnanie Gołoty? Wladimir Klitschko vs Masternak/Szpilka/... za 5 lat? Druga taka impreza może się nie zdarzyć to i możnaby zrobić coś naprawdę wielkiego tym razem. Tym bardziej, że możemy (mamy mistrza świata). Jednakże masz pewnie rację, że bardziej opłacalne finansowo (bo o taki aspekt głównie Ci chyba chodziło) byłoby podzielenie walk o mistrza świata na odzielne gale.

Kostecki vs Majewski? Chodzi o Cygana i the Machine? 175 kontra 160 funtowiec? W jakiej kategorii mieliby walczyć?
 Autor komentarza: Fryto666
Data: 23-06-2011 17:23:41 
Fajne promo. Dobra robota.
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 23-06-2011 17:30:46 
@zzzz

Wybacz, wagi mi się pomyliły :P
 Autor komentarza: Napoleon
Data: 23-06-2011 17:31:47 
Kolejny nieco stronniczy artykuł bijący w KP, przykre...

"Jednak na imprezie takiej rangi trudno wyobrazić sobie, aby polscy zawodnicy rywalizowali z trzeciorzędnymi przeciwnikami, więc należałoby oczekiwać, że tym razem Wasilewski zrezygnuje z typowego dla siebie asekuracjnego prowadzenia zawodników w niemieckim stylu i wystawi jednego ze swoich podopiecznych na poważny test."

No racja, rywale nie są pierwszorzędni, niestety, ale...

"Mateusz Masternak, od lat związany z Wrocławiem, również byłby z pewnością gwarantem dobrej walki z wymagającym przeciwnikiem"

No tylko szkoda że autor tematu nie zauważył że Masternak sam obija trzeciorzędnych pięściarzy, obiektywizm na bokser.org znów poszedł w piach? Chyba tak, niestety...

"Jednak as atutowy jego grupy, "półciężki" Paweł Głażewski ma już zakontraktowaną walkę tydzień później na ciekawie zapowiadającej się gali w Warszawie, której gościem honorowym będzie legendarny Mike Tyson."

Proszę... Kto to w ogóle jest ten Głażewski? I jeszcze ta "ciekawie zapowiadająca się gala w Krakowie" ;d no Głażewski, Cieślak, Głowacki kontra kelnerzy zza południowej bądź wschodniej granicy- ulala, będzie ciekawie... Szkoda tylko że Wasilewski robi gale minimum raz lepsze (choć i tak badziewne) to jedyne głosy jakie sie słyszy na bokser.org to- KOLEJNA TRAGEDIA...
 Autor komentarza: Napoleon
Data: 23-06-2011 17:33:47 
up: "ciekawie zapowiadająca się gala w WARSZAWIE" oczywiście :)
 Autor komentarza: rumburak
Data: 23-06-2011 17:42:10 
AdamekFightPL
dobre!!!
 Autor komentarza: Napoleon
Data: 23-06-2011 17:43:43 
A co do tematu który istotnie jest ciekawym zagadnieniem, to ja z chęcią bym tam zobaczył jako "Polskie undercard" POŻEGNALNA WALKĘ ANDRZEJA GOŁOTY, i śmiejcie się jeśli chcecie, ale owacji na stojąco od ponad czterdziestu tysięcy widzów by mu nie brakło :)
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-06-2011 17:48:30 
JA CHCAIŁB6M ZOBACZYĆ MASTERNAKA I WACHA I EWENTUALNIE WILCZEWSKIEGO.
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 23-06-2011 17:48:57 
@Napoleon

Wiec dobrze, że karty rozdają tutaj Niemcy. Walka Gołoty jak najbardziej, ale żadnego pożegnania na pewno by nie było bo po pierwsze Niemcy by się nie zgodzili bo co oni są żeby naszych bokserów żegnać na ich galach a po drugie oficjalne pożegnanie Gołoty odbędzie się bodajże tydzień później oczywiście bez walki bo Andrzej nie jest już w stanie walczyć. A jeżeli jesteś jego fanem to tym bardziej powinno zależeć Ci na jego zdrowiu a nie na tym, żeby dalej stanął w ringu. Szkoda zdrowia.
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 23-06-2011 17:50:34 
@WARIATKRK

A ja chciałbym zobaczyć :
Wach vs Liachowicz
Judah vs ( ktoś tam )
Majewski vs ( ktoś tam )
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-06-2011 17:50:46 
GALA W WARSZAWIE CIEKAWA BĘDZIE TYLKO DLATEGO ŻE POJAWI SIĘ NA NIEJ MIKE TYSON A POZIOM SPORTOWY TO ŻENADA TAKIE SA FAKTY...
 Autor komentarza: Napoleon
Data: 23-06-2011 17:52:17 
AdamekFightPL

No na pewno jestem większym fanem Gołoty niż pięściarza z twojego nicku.

"...ale żadnego pożegnania na pewno by nie było bo po pierwsze Niemcy by się nie zgodzili bo co oni są żeby naszych bokserów żegnać na ich galach..."

Kasa by zrobiła swoje, nie bój się :)
 Autor komentarza: horhe88
Data: 23-06-2011 17:53:13 
Judah walczy z Khanem i na pewno nie będzie go na tej gali. Wach Liachowicz? A czy Liachowicz nie bedzie w końcu walczył z Helleniusem?
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-06-2011 17:53:43 
AdamekFightPL
Dla Wacha Liachowicz to za wysokie progi na dzisiejszy dzień we wrześniu bedzie tak samo zresztą...Ciekaw jestem z Kim teraz Wach zmierzy się 29 sierpnia oby nie z kolejnym starym kelnerem...
 Autor komentarza: liscthc
Data: 23-06-2011 17:56:43 
horhe88
Będzie pod koniec sierpnia!
 Autor komentarza: Napoleon
Data: 23-06-2011 17:59:41 
"Ciekaw jestem z Kim teraz Wach zmierzy się 29 sierpnia oby nie z kolejnym starym kelnerem..."

Według zapowiedzi miał być to ktoś z pierwszej piętnastki rankingu czy w ogóle notowany? Poprawcie mnie
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-06-2011 18:01:03 
Napoleon
Nigdzie nie słyszałem że ma być ktoś z pierwszej 15-stki tak szczerze to wątpię w to na pewno będzie jakiś starszy pan :(
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 23-06-2011 18:03:21 
No to może Wach vs Peter ? z Samuela i tak już zrobili journeymana więc przydało by się wielkie nazwisko na rozkładzie Wacha.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-06-2011 18:04:58 
AdamekFightPL
Tym bardziej Wach nie miałby szan z Peterem to nie ta klasa
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 23-06-2011 18:07:23 
@WARIATKRK

A skąd wiesz, że by nie miał ? problem Wacha tkwi właśnie w tym,że nie walczył jeszcze z nikim dobrym. Ja chętnie bym zobaczył Wacha właśnie z Peterem. Chociażby miał przegrać to wiedzielibyśmy na ile stać Wacha. Bo kogo można słabszego dać Wachowi ( słabszego znaczy kogoś kto w końcu go sprawdzi, ale nie kelnera ) może McBrida ? albo Maddalone ?
 Autor komentarza: liscthc
Data: 23-06-2011 18:09:30 
Zack Page był by niezły na sprawdzenie Wacha.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-06-2011 18:10:14 
AdamekFightPL
Peter to było mistrz świata walczył z ścisła czołówką HW.McBride zakończył już karierę ale Maddalone to dobry pomysł.Jest twardy i doświadczony byłby dobrym poważnym sprawdzianem dla Mariusza.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 23-06-2011 18:22:51 
To może Audley"parodia boksera"Harrison?
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-06-2011 18:24:17 
liscthc
Harrison ostatnio coś mówił że che stoczyć pożegnalna walkę może by się postaral na sam koniec wygrać i dałby dobrą walkę...
 Autor komentarza: lukasm
Data: 23-06-2011 18:27:49 
a ja mysle ze undercard bedzie mizerny bo na walkach kliczkow tak jest zawsze
 Autor komentarza: horhe88
Data: 23-06-2011 18:29:47 
przydałoby się żeby któryś chłopaków z emigracji pokazał się przed Polską publiką czyli Majewki lub Fonfara. Wasyl chciał wystawić Janika lub Kołodzeja Afolabiemu, byłaby dobra walka i może jakiś eliminator. Wydaje mi się że Wacha na razie będą spokojnie prowadzić i w tym momencie mogliby mu dać jakiegoś średniaka na pożarcie więc szkoda żeby zajmował miejsce na tej gali.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 23-06-2011 18:30:56 
WARIATKRK
http://www.bokser.org/content/2011/05/29/161827/index.jsp

Z tego wynika że on chyba nie chce kończyć.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-06-2011 18:32:26 
Dla mnie jeszcze jedna szansa to pożegnalna walka
 Autor komentarza: horhe88
Data: 23-06-2011 18:36:22 
Harrisona Gołocie dać. Dla obu walka pożegnalna obaj medaliści olimpijscy obaj w zawodowej karierze podobnie kończyli niektóre swoje walki obaj rozpoznawalni i obaj emerytowani.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 23-06-2011 18:39:16 
WARIATKRK
To czemu mówi że jeszcze długa droga przed nim do dużej walki?
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-06-2011 18:40:54 
liscthc
Bo jest rasta i za dużo się najarał zjarany był jak to mówił....
 Autor komentarza: SPEEDFIGHTER
Data: 23-06-2011 18:47:54 
Moja prpozycja jest taka niech na tej gali wystapi Masternak vs Włodarczyk przed walka wiczoru.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 23-06-2011 18:48:05 
WARIATKRK
No tak to może wszystko wyjaśniać.
To niech mi kopsnie troszkę,ten jego Stuff to chyba jakiś kozak.
Bo kto go tam w Stanach zechce obejrzeć,jak dla nich Kliczko to nudziarz!
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-06-2011 18:50:36 
SPEEDFIGHTER
Każdy takiego pojedynku by chciał ale wiesz co wasyl robi che przejąc Masera na 5 walk jakby ten wygrał z diablo
 Autor komentarza: nik
Data: 23-06-2011 19:01:48 
Jestem za tym zeby zawalczyl Cendrowski.
 Autor komentarza: jacekWroc
Data: 23-06-2011 19:04:19 
powinien Cendrowski i Masternak- dwoch pięściarzy z Wrocka
 Autor komentarza: golda87
Data: 23-06-2011 19:17:27 
Jeśli Gołota mógłby się bić to chciałbym Maskajewa. Chłop z nazwiskiem i w zasięgu Andrewa. Ogólnie to bardzo chciałbym zobaczyć na gali swoich ulubionych bokserów: Wolaka, Cendrowskiego, Bartnika i Kosteckiego. Na pewno najbardziej zasługuje Cendrowski( z Wrocławia i z ogromnym sercem do walki) i Bartnik(ogromny szacunek za całokształt kariery a chce się we Wrocławiu bić). Odpowiedni poziom mogliby również zapewnić: Sosnowski, Wach, Włodarczyk, Kołodziej, Masternak, Fonfara, Kuziemski, Wilczewski, Jackiewicz.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 23-06-2011 19:25:15 
Cendrowski do dobry zawodnik ale ze słabym zapleczem, szkoda. Właściwie kto jest jego promotorem?
 Autor komentarza: golda87
Data: 23-06-2011 19:25:40 
Ogólnie na pewno jestem za Cendrowskim i dawać Bartnika. Wojtek chce się bić http://www.youtube.com/watch?v=E2jKwf0po_0 dawać go, zasłużył na to.
 Autor komentarza: golda87
Data: 23-06-2011 19:28:18 
Cendrowski chyba współpracuje z naszymi zachodnimi sąsiadami (po tym jak dwa razy zlał im jakiegoś utalentowanego zawodnika)
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-06-2011 19:28:49 
Ile razy Bartniak będzie kończył karierę???10,20 a może 100???
 Autor komentarza: hitman
Data: 23-06-2011 19:29:49 
mój undercard:
Wilczewski-Cendrowski o EBU
Kołodziej-Afolabi
Jonak-Julio
Fonfara-Kuziemski

co do ludzi z main event czyli Judah,Liahovicz to pierwszy odpada bo ma walke z Khanem,a drugi walczy 27 sierpnia z Heleniusem
z tego co wiem K2 promuje jescze Banksa i Ustinova,moze z ktoryms z nich skonfrontowac Wawrzyka?
 Autor komentarza: horhe88
Data: 23-06-2011 19:30:51 
Może i bartnik zasłużył za całokształt, ale lepiej żeby na jego miejscu był jakiś młody perespyktywiczny zawodnik którego można wypromować na tej gali.
 Autor komentarza: hitman
Data: 23-06-2011 19:33:25 
Cendrowski jest bez promotora
 Autor komentarza: golda87
Data: 23-06-2011 19:37:52 
Banks za mocny dla Wawrzyka chyba. Wolałbym Banks-Sosnowski bądź Banks-Wach, chociaż i tak nasi nie byliby faworytami. No wiedziałem, że pomysł z Bartnikiem nie będzie się podobał ale każdy ma swoich ulubieńców, A do moich Wojtek należy.
 Autor komentarza: Ajax
Data: 23-06-2011 19:38:10 
Wrocław!!!musi wystąpić Cendrowski jest nie tylko bardzo dobrym zawodnikiem ale robi też bardzo dużo dla rozwoju boksu we Wrocławiu.

horhe88 w tym trudnym świecie Sam jest sobie promotorem także respect
 Autor komentarza: golda87
Data: 23-06-2011 19:39:22 
Albo Banks-Sosnowski i Ustinov-Wach.
 Autor komentarza: golda87
Data: 23-06-2011 19:41:35 
No Cendrowski jakby miał promotora to pewnie już byłby mistrzem świata ale co tam. Dawać tego Gruzina na rewanż. Na pewno chłop na taką galę przyjedzie z pasem a i Cendrowski będzie miał czas na przygotowanie się
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 23-06-2011 19:43:31 
Banks-Sosnowski to dobre wyjście. W razie wygranej Dragona mógłby spróbować dalej wywalczyć EBU
 Autor komentarza: horhe88
Data: 23-06-2011 19:50:46 
Dragon to też jakieś rozwiązanie z racji tego że niedawno walczył z Witkiem, z Banksem mogłoby być ciekawie, Zbarski zna się z K2 może coś by wskórał. Dla Sosny byłaby to dobra szansa na powrót do poważniejszych walk.
 Autor komentarza: elady
Data: 23-06-2011 19:53:27 
Po pierwsze brawa za bardzo sensowny artykuł, aż miło się czyta.
Po drugie Cendrowski na Wrocławskiej gali to jedyna słuszna decyzja do podjęcia!!!
Uwielbiam Cendrowskiego za jego niebywałą skromność, mądrość bokserską i serce do walki.
Nie lansuje się i nie jest znany z tego że jest znany!!!
Człowiek o wielkim sercu nie tylko do walki!
W artykule można było wspomnieć o tym jak jednoręki czarodziej pokazał klasę na gali BOXING NIGHT w walce z Damianem Jonakiem.

3mam kciuki
 Autor komentarza: Jackass
Data: 23-06-2011 19:59:48 
Opcji jest naprawdę mnóstwo a miejsca są tylko 3 wiec mam nadzieje ze wybór będzie naprawdę trafny i ani jedna walka nie zawiedzie!
Osobiście zobaczył bym chętnie Alberta jeszcze!
 Autor komentarza: Armagedon
Data: 23-06-2011 20:01:02 
Moim zdaniem by kibice byli wpełni zadowoleni nie które pojedynki Polskich pieściarzy muszą odbyć się z ZAWODNIKAMI prawdziwymi a nie Kelnaerami. Niestety taka jest prawda że wiele "naszych" zawodników walczy ze słabeuszami. Dlatego pisząc to myślę np. Andrzeju Warzyku który wreszcie powinien spróbować swoich sił z jakimś lepszym piesciarzem. Niekoniecznie z Wachem. Mamy naprawdę wielu dobrych bokserów którzy potrafią stworzyć świetne widowisko. Ale prawda jest tez taka , że trzeba zaryzykować i zorganizować poważnych bokserów z nazwiskami.

Pozdrawiam:-)
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-06-2011 20:47:39 
Zgadzam się Albert powinien dostać szanse nie wspomniałem o nim bo po prostu zapomniałem o nim a wiec moja trójka:
Wach
Sosnowski
Masterniak
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-06-2011 20:49:03 
Choć Wilka broniącego pas EBU też z chęcią bym zobaczył niestety miejsca są tylko trzy...
 Autor komentarza: endriu
Data: 23-06-2011 20:59:46 
"nadchodzącego pojedynku, który ma szansę stać się największym wydarzeniem sportowym nie tylko w historii boksu zawodowego w Polsce, ale w historii naszego sportu w ogóle.""


Bez kitu wydarzenie na skalę wszechświata
 Autor komentarza: curu
Data: 23-06-2011 21:04:28 
ja najchętniejbym zobaczył masternaka z diablo, ale to mało realne, wasyl jak ma dalej dobierać swoim emerytów lub leszczy to niech lepiej nie kombinuje przy tej gali bo będzie wstyd na cały świat. może sosnowski z jakimś pożądnym rywalem.
 Autor komentarza: voutan
Data: 23-06-2011 21:12:18 
endriu

To jakie wg ciebie było większe sportowe wydarzenie w historii Polski? Pamietaj, że Euro będzie po Adamek- Kliczko.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 23-06-2011 21:12:52 
No to ja dam swoje nie realne typy:
Wilczewski vs E.Miranda
Wach vs Sosnowski
Master vs Diablo
 Autor komentarza: albert223
Data: 23-06-2011 21:15:21 
Fonfara, Proksa, Masternak tych najchętniej bym widział
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 23-06-2011 21:34:11 
Jeżeli ktokolwiek ma walczyć na tej gali z KP to tylko i wyłącznie Kostecki o mistrzowski pas. Chciałbym zobaczyć Prokse, Mastera, Wilka, Wacha. Diablo vs Lebiediew rownież, bo to 100% KO na Klodarczyku.
 Autor komentarza: ZelaznyMike
Data: 24-06-2011 01:15:11 
Opcji jest bardzo wiele ale najchętniej zobaczyłbym

Wolak vs Dzindziruk WBO jr.średnia
Majewski vs Cendrowski jakiś eliminator średnia
Proksa vs Sylvester EBU średnia
Wilczewski vs Groves EBU i Brutyjski super średnia
Kostecki vs Szumenow WBA półciężka
Masternak vs Włodarczyk WBC jr.ciężka
Wach vs Liachowicz jakiś eliminator ciężka

do tego

Adamek vs Kliczko WBC ciężka

Pięknie by coś takiego wyglądało , była by to chyba najlepsza gala XXI wieku na świecie w ogóle. Wiem , że to nie realne marzenia ale zawsze można pogdybać
 Autor komentarza: liscthc
Data: 24-06-2011 01:48:53 
ZelaznyMike
Ulala,taka karta to by było coś,oby tylko ze stadionem zdążyli.
To ja tylko dodam Fonfara vs Claverly WBO półciężka.
 Autor komentarza: robinson85
Data: 24-06-2011 08:32:48 
Wach vs Sosnowski
Masternak vs Włodarczyk
Wolak vs Jonak, Cendrowski vs Jonak rewanż
Proksa vs Majewski
Fonfara vs Kostecki
Michalczewski vs Rocchigiani III ;)

To takie walki które bym chciał zobaczyć na "naszym podwórku"
 Autor komentarza: Railgun
Data: 24-06-2011 12:13:26 
A ja chętnie zobaczyłbym:

Gmitruk vs. Łapin
Borek vs. Szpakowski
Doda vs. Edzia Górniak

Te walki są równie prawdopodobne jak to, co powypisywaliście powyżej. Fantazję macie, nie ma co... :D książki powinniście pisać, bo talent tu marnujecie, hahaha ;D

Jeżeli myślicie że będzie gala podobna do tej gołota vs adamek to sie mylicie. dobrze sobie czasem pofantazjować, ale skończy się na tym, że to bedzie tylko troche lepszy undercard niż standardowo na galach kliczkow.

Ja mam zasadnicze w tej sytuacji pytanie: KTO ZA TE WSZYSTKIE WALKI ZAPŁACI???
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.