ADAMEK I KLICZKO W 'FACE OFF' KELLERMANA

Redakcja, Informacja własna

2011-06-21

Jak w rozmowie z Bokser.org zdradził Ziggy Rozalski, menedżer Tomasza Adamka (44-1, 28 KO), 19 lipca w Nowym Jorku ma odbyć się trzecia konferencja prasowa poświęcona pojedynkowi Polaka z Witalijem Kliczką (42-2, 39 KO). Data najwyraźniej nie została wybrana przypadkowo, bowiem tego dnia ukraiński mistrz świata federacji WBC w wadze ciężkiej będzie obchodził swoje 40. urodziny. Podobnie jak przed zaplanowanym na 2 lipca starciu o pasy IBF, IBO, WBA i WBO pomiędzy Władimirem Kliczką i Davidem Haye'em, "Góral" oraz starszy Kliczko mają wziąć udział w nagraniu programu telewizji HBO pod tytułem "Face Off", który tradycyjnie poprowadzi Max Kellerman. Menedżer Adamka przyleciał wczoraj do Warszawy, aby negocjować warunki transmisji zaplanowanej na 10 września potyczki swojego zawodnika z "Doktorem Żelazną Pięścią".

- Z iloma polskimi stacjami w tej chwili prowadzone są rozmowy w sprawie transmitowania walki Adamek - Kliczko?
Ziggy Rozalski:
Od dawna jestem lojalnym partnerem Polsatu. Spotkaliśmy się z Big Bossem (Zygmuntem Solorzem, przyp. red.) i jeśli on tego nie zrobi, to będzie nam ciężko zrealizować to przedsięwzięcie. Polsat to największa i jedyna firma w Polsce, która może i wie, jak to zrobić. Mają trzy i pół miliona sprzedanych dekoderów. Właściwie jedyną osobą, która może tego dokonać, jest pan Solorz.

- Oficjalne ogłoszenie wyników rozmów w sprawie transmisji to kwestia kilku dni, czy potrzeba będzie więcej czasu?
ZR:
Ostatnie słowo należy w tej kwestii do Niemców, których zawodnik jest mistrzem. Ja jednak twierdzę, że aby zrealizować plan pay-per-view w Polsce, musimy współpracować z Polsatem. W innym przypadku ten pomysł będzie niemożliwy do zrealizowania.

- Na jaki wydatek muszą być gotowi widzowie, którzy zechcą wykupić transmisję walki?
ZR:
Pan Solorz twierdzi, że musi to być kwota od 10 do 20 złotych i to realna suma. Ludzie Polsatu zbudowali największą platformę w Polsce, świetnie się znają na tych sprawach. Niemcy mogą mieć swoją opinię, ale ja uważam, że trzeba to zostawić w ich rękach Polsatu.

- Budowniczowie kilku stadionów w Polsce borykają się z problemami odnośnie ukończenia tych obiektów. W przypadku wrocławskiego stadionu problemów chyba nikt się nie spodziewa?
ZR:
Grupa SMG, która organizuje to wydarzenie sprzedała już 25 tysięcy biletów - oficjalnie dostałem od nich taką informację. Jesteśmy przez SMG zapewniani, że stadion będzie gotowy na czas. Nie pozostaje nam nic innego, jak im wierzyć i zostawić tę sprawę w ich rękach.

- Pod koniec maja we Wrocławiu i w Dreźnie odbyły się konferencje prasowe promujące walkę. Trzecia ma odbyć się w lipcu w Nowym Jorku. Znane są już jakieś szczegóły?
ZR:
Odbędzie się ona 19 lipca w siedzibie HBO na Manhattanie.

- Tak jak Władimir Kliczko i David Haye, Tomasz i Witalij nagrają dla HBO program "Face Off" z Maxem Kellermanem?
ZR:
Tak, w studiu na Manhattanie HBO chce nagrać to w takim samym systemie.

- Ostatni tydzień przed każdą walką braci Kliczków wygląda następująco: poniedziałek - konferencja prasowa, środa - otwarty trening, piątek - oficjalne ważenie, sobota - walka. W przypadku starcia z Tomkiem będzie tak samo?
ZR:
Decyzja należy do obozu Kliczki, to on jest przecież mistrzem. Wobec tego wydaje mi się, że tydzień przed walką będzie wyglądał właśnie tak.

- Wiemy, że Tomek rozpoczął już treningi kondycyjne. Jak wyglądają teraz jego zajęcia?
ZR:
Tomek pracuje teraz głównie nad przygotowaniem fizycznym z Tylerem Woodmanem. Półtora tygodnia temu przyjechał też jego główny trener Roger Bloodworth. Za dwa tygodnie wszyscy udają się na obóz do Poconos w Pensylwanii. W kwestii wyboru sparingpartnerów decydujące zdanie będzie miał Roger, to on jest w naszym teamie szeryfem. Do Polski Tomek przylatuje 1 września.