ME: MAZIK I LETR POZA TURNIEJEM

Po dwóch dniach zmagań pięściarzy podczas 39. Mistrzostw Europy Seniorów (Elite) w Boksie, w turnieju pozostało tylko dwóch Polaków. W dzisiejszych eliminacyjnych swoje pojedynki przegrali niestety Mateusz Mazik (56 kg) ze Szwedem Bashirem Hassanem 14-19 i Włodzimierz Letr (81 kg), który uległ Litwinowi Tadasowi Tamaskauskasowi 8-10.

Przypominamy, że wczoraj swoją walkę wygrał mistrz Polski  wagi ciężkiej, Michał Olaś, który w 1/8 finału zmierzy się z Białorusinem Sergiejem Karniejewem. Cały czas na swój pierwszy występ czeka "superciężki" Marcin Rekowski, który w poniedziałek powalczy z Gruzinem Mikheli Bakhtidze.

Przypominamy, że podczas ubiegłorocznych mistrzostw w Moskwie wszyscy Polacy odpadli w eliminacjach, odnosząc zaledwie jedno zwycięstwo (Letr). Ostatni medal ME zdobył dla Polski Marcin Łęgowski (64 kg), który w 2009 roku w Liverpoolu sięgnął po brąz.