GOŁOWKIN WYGRYWA PO ŚWIETNEJ WALCE

Na gali w Panamie niepokonany Giennadij Gołowkin (21-0, 18 KO) po bardzo dobrej walce zastopował w dziesiątej rundzie twardego Kassima Oumę (27-8-1, 17 KO) i obronił pas mistrza WBA w wadze średniej.

Od samego początku pojedynek toczył się w bardzo mocnym tempie. "The Dream" wyprowadzał dziesiątki ciosów, a Gołowkin starał się jak najszybciej zdobyć jego respekt i szukał okazji na zadanie mocnego pojedynczego uderzenia, co zresztą nie przychodziło mu z dużym trudem.

Obydwaj zawodnicy dużo trafiali i sporo przyjmowali, co lepiej zniósł większy fizycznie Gołowkin, który po wyrównanych kilku pierwszych rundach zaczął zyskiwać przewagę i od siódmej odsłony powoli zamęczał mniejszego rywala. W ósmym starciu mistrz przyparł pretendenta do lin, gdzie zasypywał go całymi seriami ciosów, ale ambitny "The Dream" jakimś cudem przetrwał ten huraganowy atak. Sędzia ringowy Guillermo Perez Pineda zaczął uważnie przyglądać się rozbijanemu Oumie, lecz nie przerwał walki aż do połowy dziesiątej rundy, kiedy pretendent zaczął pełnić rolę worka treningowego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maynard
Data: 18-06-2011 12:55:31 
Trochę za dużo Gołowkin przyjmował. Jego ataki rzeczywiście imponujące, ale w kolejnych walkach musi bardziej pamiętać o obronie.

Walka świetna, warto było szukać streama po nocy:)
 Autor komentarza: Hugo
Data: 18-06-2011 14:30:01 
Ja niestety nie znalazłem streama i muszę się opierać na opisach. Wygrywając tę walkę przed czasem, Gołowkin nie tylko udowodnił, że nie jest przypadkowym mistrzem, ale i zgłosił aspiracje do mierzenia się z najlepszymi w wadze średniej a więc takimi bokserami, jak Martinez i Sturm. Na razie mógłby zawalczyć z Rubio lub Pirogiem, którzy szukają godnych przeciwników.
 Autor komentarza: DAB
Data: 18-06-2011 14:42:24 
Giennadij z tego co czytam pokazał też ,że jest twardy i potrafi przyjąć nono ...Szkoda,że nie widziałem
 Autor komentarza: liscthc
Data: 18-06-2011 14:49:01 
Na i nici z zapowiedzi Kassima,że znokautuje Gołowkina.
 Autor komentarza: wojkal
Data: 18-06-2011 15:16:53 
To jest bokser którego mam nadzieję będziemy oglądać z ekscytacją,przez całą jego karierę.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 18-06-2011 15:46:34 
dziwne wrazenie bo bardzo lubie Glowkina ale tez szanuje Oume i kibicowalem mu od dawna ale trudno wygral lepszy i to na szczescie taki ktorego tez bardzo lubie niestety Kassim juz sie konczy i chyba powinien jednak walczyc w nizszej wadze bo Golowkin go zdominowal warunkami fizycznymi
 Autor komentarza: DAB
Data: 18-06-2011 16:43:09 
R.P mają tę walkę szkoda ,że tu nie mamy,wole ten portal ale obejrzeć chcę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.