FAWORYCI ME SENIORÓW W BOKSIE - 64 KG

Niespełna 27-letni Ormianin Hrachik Javakhyan (na zdjęciu) jako jeden z dwóch ubiegłorocznych mistrzów Europy stanie w Ankarze do obrony swojego tytułu, który wywalczył na ringu w Moskwie. Już sam ten fakt każe mi go zaliczyć do głównych faworytów do złota w rywalizacji zawodników boksujących w limicie 64 kg. Bokser z Armenii w trakcie swojej kariery zdobył także brązowy medal olimpijski w Pekinie (2008 r.) i srebro ME w 2006 r.

Do walki o złoty medal zapewne włączą się Anglik Thomas Stalker (wicemistrz Europy z 2010 r., który wygrał krajową rywalizację z Bradleyem Saundersem), najbardziej doświadczony pięściarz tej kategorii - Gyula Kate z Węgier (wicemistrz Europy z lat 2008 i 2010, brązowy medalista mistrzostw świata z lat 2003 i 2009, oraz mistrzostw Europy z lat 2004 i 2006) oraz Ukrainiec Oleksandr Kliuczko (brązowy medalista mistrzostw Europy z lat 2006 i 2010, który jednak zawiódł podczas marcowych mistrzostw swojego kraju, przegrywając przed czasem walkę finałową z Bogdanem Szelestiukiem).

Swoją wielką szansę zapragną również wykorzystać wicemistrz Rosji, Maksim Ignatiew oraz młodzi, głodni sukcesów brązowi medaliści młodzieżowych mistrzostw świata: Ricardas Kuncaitis z Litwy (2010 r.), Niemiec Thomas Vahrenhold (2010 r.) i Zdenek Chladek z Czech (2008 r.), który jednak w ostatnim czasie miał spore problemy z utrzymaniem limitu kategorii do 64 kg. Swoje "5 minut" może mieć także Turek Cetin Ozdemir, który zwyciężył w marcu w turnieju w Halle, ale też przegrał w Warszawie z naszą nadzieją na medal - 23-letnim mistrzem Polski, Michałem Syrowatką.  

Nie ukrywam, że widzę Michała w konstelacji europejskich gwiazd tej kategorii. Pięściarz rodem z Ełku ma za sobą doskonałe 6 miesięcy bieżącego roku, w którym to czasie wygrał 18 z 19 walk, pozostawiając po sobie znakomite wrażenie. O klasie boksera Hetmana Białystok świadczą zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Mongoł Uranchimeg Munh-Erdene (wygrał w Zagrzebiu z Kate), wspomniany Ozdemir, czy Vincenzo Mangiacapre z Włoch. Jeśli przypomnimy jeszcze ubiegłoroczną wygraną Michała ze Stalkerem, nasz apetyt zacznie gwałtownie rosnąć.

Lista startowa

XHULJO VRENOZI (ALBANIA)
THOMAS STALKER (ANGLIA)
HRACHIK JAVAKHYAN (ARMENIA)
HAJILIYEV HEYBATULLA (AZERBEJDŻAN)
MOHAMED EL MARCOUCHI (BELGIA)
YAUHENI RAMASHEVICH (BIAŁORUŚ)
DZEMAL FETAHOVIC (BOŚNIA)
ANGEL HRISTOV (BUŁGARIA)
STEPAN PRTENJACA (CHORWACJA)
ZDENEK CHLADEK (CZECHY)
CHABANE FEHIM (FRANCJA)
STILIANOS-DIM.  PAPADOPOULOS (GRECJA)
BAKUR GOGOCHURI (GRUZJA)
RAYMOND MOYLETTE (IRLANDIA)
SUBHI AMARA (IZRAEL)
RICARDAS KUNCAITIS (LITWA)
AHMETOVS ARTURS (ŁOTWA)
VIOLIN BERZOI (MOŁDAWIA)
THOMAS VAHRENHOLT (NIEMCY)
MICHAŁ SYROWATKA (POLSKA)
MAKSIM IGNATIEV (ROSJA)
DANIEL BADULESCU (RUMUNIA)
LJUBOMIR MARJANOVIC (SERBIA)
ANTHONY YIGIT (SZWECJA)
OLEKSANDR KLYUCHKO (UKRAINA)
CHRIS JENKINS (WALIA)
GYULA KATE (WĘGRY)
VINCENZO MANGIACAPRE (WŁOCHY)
CETIN OZDEMIR (TURCJA)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: LubieBox
Data: 16-06-2011 14:02:14 
Po tym co Michał Syrowatka zaprezentował na MTB Stamma, wierzę, że może wygrać z każdym w tej kat. wagowej...
 Autor komentarza: badintentions
Data: 16-06-2011 16:17:35 
Jedziesz Michał!!! Wierzę w Ciebię...
 Autor komentarza: LubieBox
Data: 16-06-2011 19:02:20 
Droga redakcjo, czy nie macie jakichś informacji odnośnie transmisji ME? Jakieś linki czy coś... Bo nie wierzę, że nie będzie żadnej TV tam .
 Autor komentarza: Yaras72 (Redaktor bokser.org)
Data: 16-06-2011 22:47:47 
http://www.ankara2011.org
to oficjalna strona ME, zawierająca m.in. opcję transmisji
 Autor komentarza: LubieBox
Data: 17-06-2011 01:22:26 
Albo jestem ślepy, albo nie potrafię znaleźć na tej strony żadnej opcji, która przypominałaby opis transmisji :) Proszę o dokładniejszy link...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.