WIELKA SZANSA KARIMA MAYFIELDA

Niepokonany 31-letni Amerykanin Karim Mayfield (13-0-1, 8 KO), stoczy w piątek, na gali boksu zawodowego w Austin (Teksas), najważniejszą walkę w swojej dotychczasowej karierze. "Hard Hitta", boksujący w limicie wagi półśredniej, zmierzy się w niej z byłym mistrzem świata IBF wagi super piórkowej, oraz pretendentem do pasów WBA w super piórkowej oraz WBC półśredniej, Steve`em Forbesem (35-9, 11 KO).

Mayfield nie czaruje bynajmniej kibiców brylantową techniką, jest wysportowany i bardzo silny fizycznie, ceniony ze względu na silne ciosy z obu rąk, bite w różnych płaszczyznach, pewność siebie, bezkompromisowość i rzadko spotykaną ambicję. Boksem zajął się dopiero w wieku 20 lat i jako amator stoczył zaledwie 45 walk (rekord: 40-5). Zawodowcem został w wieku 26 lat, ale w bokserskim światku znany był głównie jako solidny sparingpartner takich mistrzów jak m.in.: Manny Pacquiao, Antonio Margarito i Sergio Mora (wszyscy przygotowywali się pod kątem walki z Shane`em Mosleyem). Nad rozwojem jego kariery czuwają Marlon Sullivan i brat Laron Mayfield.

W uzupełnieniu dodajmy, że 34-letni rywal Mayfielda w swoim ostatnim występie przegrał w lutym br. w Montrealu przez poddanie w 6. starciu z Ionutem Dan Ionem (28-1, 15 KO) z Rumunii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maynard
Data: 16-06-2011 09:17:38 
Szkoda mi trochę Forbesa. Kiedyś bardzo ciekawy zawodnik, światowa czołówka, a obecnie journeyman ze znanym nazwiskiem, sprzedający swój dorobek za jakieś grosze, aby kolejne pokolenia mogły się chwalić zwycięstwami nad byłym mistrzem świata... Smutne to trochę, ale taki niestety jest obecny boks - potrzebuje nazwisk, a już niekoniecznie umiejętności.
 Autor komentarza: McCall
Data: 16-06-2011 18:13:24 
Akurat z Danem przegrał techniczną decyzję, a nie poddanie. Forbes jest kolejnym w tej kategorii byłym mistrzem, który się stoczył do ciągłego przegrywania z prospectami ( obok np. DeMarcusa Corleya ). Forbes jest wytrzymały, nie przegrał przed czasem, stosunkowo jeszcze młody ( oczywiście jak na skończonego zawodnika ) - 34 lata, więc sądzę, że parę lat jeszcze poboksuje, ale jego rekord będzie wyglądał trochę mniej okazale niż teraz
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.