PROKSA BLISKO WALKI O MISTRZOSTWO EUROPY

Znakomite informacje napłyneły do nas z obozu Grzegorza Proksy (24-0, 17KO). Niepokonany na zawodowych ringach Polak jest coraż bliżej stoczenia pojedynku o tytuł mistrza Europy federacji EBU, w wadze średniej, który aktualnie znajduje się w posiadaniu Darrena Barkera (23-0, 14KO).

Brytyjski czempion wciąż poszukuje przeciwnika na zaplanowaną na 23 lipca pierwszą obronę zdobytego pod koniec kwietnia trofeum. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, głównym kandydatem do walki z Barkerem jest trzeci w zestawieniu organizacji EBU, w kategorii średniej, Grzegorz Proksa.

- To bardzo skomplikowana sytuacja. Czekamy na decyzję włodarzy federacji, która powinna nastąpić "na dniach". Bądźmy jednak dobrej myśli – powiedział w rozmowie z portalem SportoweBeskidy.pl, mieszkający w Węgierskiej Górce, pięściarz.

W przypadku podpisania przez 26-letniego boksera kontraktu na pojedynek o tytuł mistrza Starego Kontynentu, byłaby to z pewnością najtrudniejsza potyczka w jego dotychczasowej karierze. Przypomnijmy, że aktualnie Proksa znajduje się w posiadaniu nieco mniej prestiżowego trofeum, mistrza Unii Europejskiej w kategorii średniej.

Nad ranem, zza ocenu dotarły do nas informacje, iż Darren Barker przystał na propozycję Sergio Martineza (47-2-2, 26KO) i 1 października spotka się w ringu z Argentyńczykiem. W tej sytuacji tytuł mistrza Europy zostanie zwakowany, a wspomniany Proksa jest głównym kandydatem do walki o bezpańskie trofeum.

Czytaj więcej na sportowebeskidy.pl.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 14-06-2011 10:12:31 
Przed Proksą otwiera się wielka szansa i chyba dobrze, że walka nie będzie z Barkerem, który byłby groźnym i trudnym przeciwnikiem. Kto będzie rywalem Grzegorza o pas EBU? Macklin ( o ile przegra ze Sturmem, a chyba przegra)? Spada? Sainte? Bursak? A może któryś z byłych mistrzów świata, czyli Sylvester lub Zbik? Moim zdaniem, oni wszyscy są w zasięgu Proksy.
 Autor komentarza: xionc
Data: 14-06-2011 10:33:06 
Moze byc Andy Lee - jest drugi w rankingu, nie ma zaplanowanych walk a ostatnia wygral (wymog EBU).
 Autor komentarza: Hugo
Data: 14-06-2011 11:04:48 
Andy'ego Lee na tym etapie kariery Proksy to bym się trochę obawiał. Ma bardzo dużą przewagę wzrostu i kopyto w łapie, którym może rozstrzygnąć walkę jednym ciosem. Ale czy on nie był przymierzany do jakiejś walki o tytuł światowy?
 Autor komentarza: renovatio
Data: 14-06-2011 11:14:26 
Znakomite informacje ustępują znakomitszym. Szkoda, że forma redakcyjna jakby nieco chaotyczna...
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 14-06-2011 11:21:59 
jeśli walka będzie 23 z barkerem ,to trochę mało czasu na przygotowanie .Proksa zwijaj do USA ,tam będziesz gwiazdą
 Autor komentarza: Maynard
Data: 14-06-2011 11:35:37 
Andy Lee robi karierę za oceanem i raczej nie po drodze mu walka o europejski pas z kompletnie nieznanym w Ameryce (bo taka jest prawda, pomimo niewątpliwej klasy sportowej Grzegorza) Polakiem.

Stawiam na to, że wybiorą do walki o zwakowany pas duet Proksa - Sainte. Macklin będzie najprawdopodobniej świeżo po dotkliwej porażce ze Sturmem, Spada, Zbik i Sylvester też przegrali ostatnie walki.

Ewentualnie mogą postawić na Ukraińca Bursaka, albo Anglika Murraya. Myślę, że oni są spokojnie w zasięgu, a Sainte to nawet łatwiejszy rywal, niż Navascues.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 14-06-2011 11:49:15 
Jeżeli Lee ma walczyć z Verą 1 października na gali Martinez - Barker, to chyba odpada jako potencjalny przeciwnik Proksy. A zatem Sainte, Bursak lub Murray, a z nimi Proksa nie powinien mieć problemów. Teoretycznie w grę może wchodzić jeszcze Korobow, ale on też wybrał karierę w USA.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 14-06-2011 14:24:04 
Hugo
też stawiam że będzie to ktoś z wymienionej przez Ciebie trójki bokserów,
wypada tylko trzymać kciuki i modlić się o zdrowie , Super G zrobi resztę :)
 Autor komentarza: liscthc
Data: 14-06-2011 14:53:47 
Mogła by ta jego kariera nabrać rumieńców,wielki talent ale jeszcze nie sprawdzony w wielkich bojach.Gogo "G ",trzymam kciuki!
 Autor komentarza: odyniec
Data: 14-06-2011 16:01:18 
nie rozumiem? co to za stwierdzenie ze ktos moze byc za trudnym rywalem na tym etapie - przeciez on chce zdobyc pas wiec musi sie zmierzyc z najlepszym i go pokonac a jesli nie jest na to gotow to niech nie walczy o pas

Grzes potrzebuje nadal zmiany teamu jesli marzy o podboju swiata ale poki co jego obecny promotor jest silny w europie i czas zaczac kariere na powaznie
 Autor komentarza: Hugo
Data: 14-06-2011 16:17:33 
@odyniec

Proksa to jeszcze młody bokser i ma czas na podbój świata. Nie trzeba go od razu puszczać na Martineza. Zdobycie mistrzostwa Europy w wieku 26 lat to byłby sukces.Uważam, że jego promotor wykonuje swoją robotę całkiem dobrze. Przeciętniaka Sosnowskiego doprowadził do walk o mistrzostwo świata i Europy, za które Albert skasował więcej forsy, niż wszyscy bokserzy Wasilewskiego razem wzięci od początku istnienia grupy. Teraz zapewne priorytetem będą walki Proksy i można liczyć na ciekawe pojedynki.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 14-06-2011 16:37:06 
dlatego napisalem ze w europie gosc jest silny i do EBU moze doprowadzic i ma dobre uklady na wyspach ale czy nie jest troche za krotki na wielkie walki i gale w swiecie?
chociaz Froch tez do nich dolaczyl
 Autor komentarza: Razparuk
Data: 14-06-2011 18:00:02 
Proksa ma MEGA talent,promotor nie jest zły, niestety najgorszy w tym układzie jest duet "trener eliektrycznyj" i Węgierska Górka Camp....tu tkwi problem.
 Autor komentarza: curu
Data: 14-06-2011 21:55:09 
oby dostał szanse, napewno by dał rade. to jeden z nielicznych naszych który może walczyć z najlepszymi i nie zrobić siary.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.