DAVID HAYE O SPARINGACH

Redakcja, Informacja własna

2011-06-06

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA David Haye (25-1, 23 KO), który przygotowuje się do unifikacyjnego pojedynku z mistrzem świata IBO, IBF i WBO Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO), korzysta z pomocy trzech wysokich sparingpartnerów. Deontay Wilder (16-0, 16 KO) oraz Kelvin Price  (10-0, 6 KO) przyjechali do Brytyjczyka z USA, w przygotowaniach pomaga także rodak  David Price (10-0, 8 KO). Wszyscy są niepokonani.

- Mam już za sobą kilka bardzo owocnych sparingów przed walką, która mnie czeka 2 lipca. Jestem już bliski osiągnięcia wysokiej formy. Przez ostatnie trzy tygodnie sparowałem z trzema niepokonanymi ciężkimi, każdy z nich jest trochę wyższy od mojego przeciwnika Władimira Kliczki. Każdy z moich sparingpartnerów wniósł do mojego treningu inne elementy - mówi "Hayemaker".

- W przyszłym tygodniu nastąpi zmiana sparingpartnerów. Czekam z niecierpliwością co nowego wniosą do mojego ringu. Tymczasem kontynuuję moje przygotowania, ćwiczę zaplanowane akcje oraz taktykę. Do czasu gdy spotkam się w ringu z Kliczką, zaplanowane ruchy i akcje staną się moją druga naturą. Znajdowanie luk w obronie i wykorzystywanie ich do zadania prawego na szczękę będą do tego czasu dla mnie rutyną, jak mycie zębów wieczorem - zapewnia Brytyjczyk.