PRICE POMAGA 'HAYEMAKEROWI'

Leszek Dudek, boxingscene.com

2011-06-06

Mierzący 203 cm wzrostu David Price (10-0, 8 KO) od tygodnia pomaga Davidowi Haye (25-1, 23 KO) w przygotowaniach do pojedynku unifikacyjnego z Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO). Na wspólnych sparingach skorzystają obydwaj, jako że Price idealnie imituje styl młodszego z ukraińskich braci, a sam przygotowuje się do sobotniej potyczki z Johnem McDermottem (26-7, 17 KO).

- Sparing dwóch klasowych zawodników to rzadkość, więc możecie sobie wyobrazić jak dobrze było to oglądać - powiedział Frank Maloney, promotor Price'a. - Życzymy powodzenia Haye'owi w walce z Kliczko, ale dla mnie najważniejsze jest, by David Price robił jak największe postępy. Te dwie sesje z Hayem upewniły mnie w przekonaniu, że mój podopieczny jest przyszłością tej dywizji i brytyjską odpowiedzią na Kliczko.

- Nie jestem jednak głupcem. Wiem, że najpierw David musi pokonać McDermotta. John radzi sobie dobrze pod skrzydłami nowego trenera. To groźny i zdeterminowany pięściarz - komplementuje "Wielkiego Złego Johna" Maloney.