KESSLER ZDEMOLOWAŁ BOUADLĘ

2011-06-04

W świetnym stylu powrócił do boksu po ponad rocznej przerwie były trzykrotny mistrz świata kategorii super średniej, Mikkel Kessler (44-2, 33 KO). Duńczyk zastopował w szóstej rundzie Mehdi Bouadlę (22-4, 10 KO) i tym samym zdobył wakujący pas WBO European.

Przez pierwsze sześć minut Mikkel punktował przeciwnika lewym prostym, raz na jakiś czas ładnie bijąc po zwodzie lewym hakiem w okolice wątroby. W trzecim starciu cofając się przed atakami Francuza wystrzelił prawym overhandem bitym z góry w okolice skroni i sędzia musiał liczyć po raz pierwszy. Bouadla zachował zimną krew, wypluł ochraniacz i choć zarobił za to ostrzeżenie, to zdążył dojść do siebie. W czwartej odsłonie Kessler najpierw zranił oponenta lewym podbródkowym, a w końcówce rzucił na deski bezpośrednim prawym.

Duńczyk kontynuował atak i przez ostatnią minutę piątej rundy demolował twarz rywala, choć ten o dziwo cały czas stał na nogach. Kessler zamroczył go jednak w szóstym starciu lewym hakiem po dole, aż w końcu przewrócił lewym sierpowym na górę. Bouadla wstał po doliczeniu do ośmiu, ale Mikkel poprawił kombinacją lewy-prawy sierp i było po walce.