VI MUE: CZTERY ZŁOTE MEDALE NASZYCH PAŃ

Dzisiaj zakończyły się niezwykle udane dla kadry naszych Pań VI Mistrzostwa Unii Europejskiej w Boksie. W finałach publiczność oklaskiwała całą dziesięcioosobową reprezentację Polski, która w komplecie dotarła do najważniejszych turniejowych batalii. W sumie Polki zdobyły 4 z 10 złotych medali, ale biorąc pod uwagę przebieg pojedynków, naszych 'Złotek" mogłoby być nawet 5 lub 6. Nie dziwi więc informacja, że Biało-Czerwone wygrały klasyfikację drużynową (z dorobkiem 37 punktów), wyprzedzając Turcję (17) i Anglię (15).

Na najwyższym podium w Katowicach stanęły: Sandra Kruk (57 kg), Katarzyna Furmaniak (69 kg), Lidia Fidura (75 kg) i Anna Słowik (+81 kg), a bardzo bliskie zwycięstw były Sandra Drabik (54 kg) i Sylwia Kusiak (81) - wyraźnie skrzywdzona przez sędziów w pojedynku z Timeą Nagy z Węgier. Ciesząc się z wielkiego sukcesu polskiego boksu, jakim jest niewątpliwie zdobycie 10 medali, z niecierpliwością wyczekiwać będziemy poważniejszego wyzwania jakim będzie start w październikowych Mistrzostwach Europy w Rotterdamie.

W uzupełnieniu dodajmy, że puchar dla najlepszej zawodniczki VI MUE, ufundowany przez polską parę prezydencką, otrzymała doskonała Irlandka Katie Taylor.