VI MUE: TEGO JESZCZE NIE BYŁO W HISTORII MISTRZOSTW. 10 POLEK W FINAŁACH!

Komunikat po komunikacie informujemy o kolejnych sukcesach żeńskiej kadry uczestniczącej w VI Mistrzostwach Unii Europejskiej w Katowicach. Na naszych oczach polskie zawodniczki tworzę historię imprezy, której szósta edycja potrwa do jutra w stolicy Górnego Śląska.  Codziennie Polki pokonują kolejne stawiane im przez turniej poprzeczki. Tak samo było podczas wieczornej sesji półfinałowej, w czasie której w szranki stanęło pięć kolejnych biało-czerwonych. Nie zawiodła żadna z nich i jutrzejsze finały już teraz możemy zapowiedzieć jako mecz "Polska vs Reszta Unii Europejskiej".

Jako pierwsza zwyciężyła Karolina Michalczuk (51 kg), która w ringu pozbawiła wszelkich złudzeń aktualna jeszcze wicemistrzynię Unii Europejskiej, Madziarkę Katalin Ancsin, punktując ją ostatecznie 27-8. Kolejny bardzo dobry występ zanotowała Sandra Kruk (57 kg), zwyciężając pewnie na punkty 21-8 Finkę Tinę Hahl. Z walki na walkę coraz lepiej prezentuje się również Oliwia Łuczak (64 kg), której rywalka z Belgii, Oshin Derieuw została poddana przez swój narożnik w 3. starciu. Wysokie punktowe zwycięstwo (18-6) nad Elif Goneri z Turcji, brązową medalistka MUEJ z ub. roku, dopisała do swojego dorobku jedna z liderek kadry, Lidia Fidura (75 kg). Kropkę nad "i" postawiła Anna Słowik (+81 kg), która podobnie jak przed rokiem na Węgrzech, wygrała przed czasem z Lillą Sandor.

Jutro czekają nas więc ogromne emocje, wprost proporcjonalne do klasy rywalek naszych zawodniczek. Ile zdobędą złotych medali? Nie czas na prognozy - po prostu dzisiaj cieszmy się z tego co mamy. W imieniu redakcji BOKSER.ORG i naszych Czytelników składamy zawodniczkom i trenerom gratulacje. A kibiców zapraszamy do przybycia jutro na walki finałowe.

W rozwinięciu wyniki II serii walk półfinałowych

51 kg
Nicola Adams (Anglia) - Valeria Calabrese (Włochy) 15-4
Karolina Michalczuk (Polska) - Katalina Ancsin (Węgry) 27-8

57 kg
Sandra Kruk (Polska) - Tina Hahl (Finlandia)  21-8
Svetlana Staneva (Bułgaria)  - Maiva Hamadouche (Francja) 31-16

64 kg
Natasha Jonas (Anglia) - Laetitia Chevalier (Francja) 34-14
Oliwia Łuczak (Polska) - Oshin Derieuw (Belgia) 3 AB

75 kg
Nouchka Fontjin (Holandia) - Maria Kovacs (Węgry) 18-7
Lidia Fidura (Polska) - Elif Goneri (Turcja) 18-6

+81 kg
Anna Słowik (Polska) - Lilla Sandor (Węgry) 3 RSC
Demir Sennur (Turcja) - Danijela Vernic (Chorwacja) 15-6

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: endriu
Data: 03-06-2011 21:41:38 
aLE JAJA

Troszke szkoda że to nie chłopaki ale gratulację, no i8 co apetyt dalej wzrasta
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.