CABALLERO: PORAŻKA Z BARROSEM OZNACZA EMERYTURĘ

Czerwcowy pojedynek z mistrzem WBA wagi piórkowej, Jonathanem Victorem Barrosem (32-1-1, 18 KO), może być ostatnim w karierze Celestino Caballero (34-3, 23 KO). "Pelenchin" oświadczył, że jeżeli przegra z Argentyńczykiem, zawiesi rękawice na kołku.

W swym ostatnim występie 34-letni Caballero nieoczekiwanie przegrał na punkty z Jasonem Litzau. Panamski pięściarz nie chce być kolejnym ex-championem z dużym nazwiskiem, który testuje młodych prospektów i dostarcza im zwycięstw. Decyzja o zakończeniu kariery w przypadku poniesienia kolejnej porażki zapadła już jakiś czas.

- Czeka mnie trudna walka. Zdobędę ten tytuł, bo chcę być mistrzem dwóch kategorii. Przygotowuję się bardzo dokładnie, by w ringu zaprezentować się jak najlepiej. Porażka w starciu z Barrosem oznaczać będzie dla mnie emeryturę. Już podjąłem tę trudną decyzję i przedyskutowałem ją z żoną, która mocno mnie wspiera. Nie chcę nabijać rekordów młodym zawodnikom. Jeżeli wygram, będę walczył dalej i postaram się zunifikować tytuły w wadze piórkowej w pojedynkach z Orlando Salido i Jhonnym Gonzalezem - powiedział Caballero.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gregor07
Data: 30-05-2011 19:15:08 
,,Jeżeli wygram, będę walczył dalej i postaram się zunifikować tytuły w wadze piórkowej w pojedynkach z Orlando Salido i Jhonnym Gonzalezem" O to będzie trzeci super czempion WBA, potem zrobią jeszcze walki o tytuł regular i interim i będą mieć pięciu mistrzów w jednej wadze.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.