REMIS 'FIŃSKIEGO BUTTERBEANA' I WETERANA Z ŁOTWY

W sobotni wieczór odbyła się kolejna gala fińskiej grupy Carmelito Promotions. W walce wieczoru o wakujący pas mistrzowski organizacji Baltic Boxing Union zmierzyli się Pavel Dologovs z Łotwy oraz przedstawiciel gospodarzy Janne Katajisto.

Twardy łotewski tester, mający na rozkładzie walki z pięściarzami takimi jak Andrzej Wawrzyk, Steffen Kretschmann, czy Christian Hammer, przyjechał świetnie przygotowany i nie miał zamiaru przegrać z ważącym 125 kilogramów Katajisto.

Od pierwszej rundy Dologovs parł do przodu, nie bacząc na młoty sadzone przez fińskiego Butterbeana, zadawał mnóstwo ciosów na korpus, które jednak nie robiły większego wrażenia na Janne, pozwalając jednak za zdominowanie pierwszego starcia. Druga odsłona wyglądała niemalże identycznie jak pierwsza runda aż do ostatniej minuty, gdy to kilka precyzyjnych ciosów sierpowych wstrząsnęło Łotyszem i gdyby nie gong musiałby się zapoznać z twardą matą ringu w Kankaanpää. Ta partia padła łupem gospodarza.

Scenariusz kolejnych pięciu rund wyglądał tak samo jak dwóch pierwszych. Dologovs szedł do przodu obijając korpus Fina podczas, gdy ten, polując na jeden mocny nokautujący cios, zadawał dużo celnych prostych z próbami bicia obszernych lewych i prawych sierpów, które jednak lądowały na gardzie rywala.

Przed ostatnim starciem wszystko wskazywało na to, że blisko 20 kilogramów cięższy i o dziwo szybszy Janne Katajisto wygra minimalnie na punkty, stało się jednak inaczej. Łotysz rzucił się Fina spychając go do głębokiej defensyw. Nawała lżejszego z pięściarzy nie zrobiła jednak najmniejszej krzywdy rywalowi, który w końcówce rundy opanował sytuację i dotrwał do końca walki.

Wytypowanie zwycięzcy tej walki nie było łatwe, a werdykt sędziów zaszokował wszystkich począwszy od organizatorów przez publiczność, a na samych pięściarzach skończywszy.  79-74 Katajisto, 78-78 oraz 73-80 dla Dologovsa oznaczało remis i nadal wakujący pas Baltic Boxing Union w kategorii ciężkiej.

Pomimo kontrowersyjnej decyzji sędziów widownia była zadowolona tak z poziomu sportowego jak i werdyktu.

W pozostałych walkach podczas KANTRI FIGHT NIGHT nie było niespodzianek. Peter Antman, obecny mistrz Finlandii w wadze junior ciężkiej, wypunktował Mareksa Kovalevskisa, Timo Lainen poradził sobie Dmitrym Pankratovem, a niedawny pretendent do pas European Boxing Association w kategorii super średniej Anton Sjomkin znokautował, ubiegłorocznego adwersarza Dariusza Sęka, Jevgenijsa Kiseljovsa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Vroo
Data: 30-05-2011 11:18:18 
Na Butterbeana to on trochę za chudy. W ogóle skąd ta relacja? Przecież to dwóch kolesi z czwartej setki boxreca... :-)
 Autor komentarza: liscthc
Data: 30-05-2011 11:29:34 
Fakt,nie znam żadnego.
 Autor komentarza: piotr
Data: 30-05-2011 14:52:40 
Na Butterbeana stanowczo za chudy. Raczej Finski Arreola.
 Autor komentarza: Domino
Data: 30-05-2011 14:58:05 
Heh do Butterbeana mu jeszcze troszkę brakuje:)
 Autor komentarza: xionc
Data: 30-05-2011 15:44:54 
Nie no, Pavel Dolgovs, to czolowy lotewski journeyman, a tym razem nie przegral, wiec na newsa to zasluguje. :)

Jak widac nastepcy Heleniusa jeszcze jakis czas nie bedzie...
 Autor komentarza: liscthc
Data: 30-05-2011 15:52:08 
xionc
A kto jest czołowym Łotewskim zawodnikiem?
 Autor komentarza: piotr
Data: 30-05-2011 17:37:22 
No Pavel Dolgovs to Łotewski bezsprzeczny nr 1!

http://boxrec.com/ratings.php?sex=M&division=Heavyweight&country=LV&pageID=1
 Autor komentarza: liscthc
Data: 30-05-2011 17:40:38 
No tak,czasem rekord bywa mylący!
 Autor komentarza: xionc
Data: 30-05-2011 18:03:18 
Ja tam sie na lotewskim boksie nie wyzneje, ale niewykluczone (a nawet pewne), ze Mairis Briedis ktory wygral turniej w Nikozji (m.in. z udzialem Gbengi Oloukuna) a potem przeszedl do cruiser i trenuje w Polsce by tego Dolgovsa rozlozyl na czynniki pierwsze.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 30-05-2011 18:08:47 
xionc
Z tym moim pytaniem to żart.
Briedis ostatnią walkę stoczył chyba w cruiser,ciekawe czy tam zostanie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.