PRZED WALKĄ: IGOR JAKUBOWSKI vs KAMIL SZEREMETA

Tomasz Ratajczak, Nagranie własne

2011-05-21

Trener kadry, Stanisław Łakomiec, życzyłby sobie zapewne takiego kłopotu bogactwa w każdej kategorii, jakie ma w wadze średniej. Jeszcze w połowie ub. roku wydawało się, że niekwestionowanym liderem jest tam młody (22 lata), ale już zaprawiony w międzynarodowych startach, Kamil Szeremeta, były dominator kategorii do 69 kg. Tymczasem we wrześniu 2010 r. na turnieju z cyklu Grand Prix PZB w Pniewach zawodnik Hetmana przegrał jednogłośnie na punkty z 18-letnim wówczas Igorem Jakubowskim. Obaj pięściarze ponownie skrzyżowali rękawice w finale tegorocznych mistrzostw Polski w Koninie i znów, zdaniem sędziów,lepszym okazał się zawodnik PKB.

Wydaje się jednak, że te dwa wyniki nie wpłynęły na ranking trenera kadry, który konsekwentnie stawia na Szeremetę, mimo iż Kamil, w nowej kategorii, na międzynarodowym gruncie, od września ub. roku wygrał tylko 4 z 12 walk. Mimo to wszystko wskazuje na to, że to właśnie on będzie reprezentował Polskę na zbliżających się mistrzostwach Europy w Ankarze.

Nie ulega kwestii, że 22-letni Kamil Szeremeta to jeden z najbardziej utalentowanych polskich pięściarzy, ale wszystkie dotychczasowe sukcesy odnosił w kategorii do 69 kg. Jest dwukrotnym mistrzem Polski (2009-2010) i zwycięzcą Turnieju im. Feliksa Stamma. W trakcie swojej kariery pokonał m.in. dwukrotnego mistrza świata Serika Sapijewa z Kazachstanu.

Igor Jakubowski dopiero w sierpniu skończy 19 lat a już jest mistrzem Polski seniorów. Jego przebiega wzorcowo - wcześniej był młodzieżowym mistrzem Polski oraz mistrzem  kraju kadetów oraz przywdziewał biało-czerwone barwy podczas mistrzostw Europy kadetów. W ciągu ostatnich 2 lat przegrał tylko jeden pojedynek - z Niemcem Konstantinem Buga w meczu Międzynarodowej Bundesligi, który odbył się w listopadzie ub. roku. Czy w sobotę podtrzyma tę znakomita passę? Przekonajcie się sami, oglądając zawody na miejscu w Poznaniu lub przed monitorami swoich komputerów na www.live.bokser.org.