W SOBOTĘ DRUGA KOLEJKA ELITARNEJ LIGI BOKSERSKIEJ

Jarosław Drozd, Informacja własna

2011-05-17

Elitarna Liga Bokserska (ELB), która rozpoczęła swoje rozgrywki 30 kwietnia br., zyskuje sobie systematycznie coraz więcej zwolenników.  Wspomniane rozgrywki oferują bowiem kibicom boksu amatorskiego w Polsce rywalizację czołówki, aktualnie najlepszych, polskich pięściarzy. Pierwsze dwa spotkania - w Wałczu i w Warszawie - pokazały, że boksowanie w kaskach - na zasadach amatorskich - jest dla polskiego kibica nie mniej interesujące, niż rywalizacja najlepszych w kraju profesjonałów.

W najbliższą sobotę liga stanie przed szansą przekonania do siebie kolejnych kibiców. Na dwóch ringach - w Wałczu i Poznaniu - dojdzie do ciekawych konfrontacji. W pierwszej zmierzą się zespoły, które w inauguracyjnej ligowej kolejce poniosły porażki, czyli PKS Bukowina Wałcz i KS Fenix Warszawa, a w drugiej - absolutnym klasyku - dojdzie do rywalizacji faworytów do drużynowego mistrzostwa Polski - PKB Poznań i BKS Hetmana Białystok.

Wszystkich kibiców dobrego boksu już dzisiaj zapraszamy do Hali Gimnazjum nr 2 w Wałczu (początek zawodów o godz. 19.00 - wstęp wolny!) oraz Hali CR AWF przy ul. Droga Dębińska10c w Poznaniu (początek zawodów od 16.00 - wstęp: 10 złotych). Oba spotkania ligowe pokażemy na żywo na www.live.bokser.org.