PÓŁFINAŁY TURNIEJU IM. ROBERTA KOPYTKA

Karol Proksa, Informacja własna

2011-05-14

Dzisiaj odbyły się półfinałowe walki VI Międzynarodowego Turnieju im. Roberta Kopytka w Jaworznie. Na zaproszenie Jawor Teamu odpowiedziały wszystkie zaproszone drużyny które w licznej obsadzie pojawiły się na Osiedlu Stałym w Jaworznie. Przyjechały również trzy zagraniczne ekipy: z Ukrainy, Kosowa i czeskiej Ostrawy. Z polskich ekip pojawiły się drużyny: Hetmana Zamość, Gierałtowic, Mysłowic, Myszkowa, Knurowa, Jastrzębia, Częstochowy, Kielc, Górnika Wieliczka, Wisły Kraków, Kleofasa Katowice, Rybnika, Ostrowca Świętokrzyskiego, Tarnowa, Ożarowa, Żywca, Sosnowca, Łodzi, Tychów, Rudy Śląskiej oraz Busko-Zdroju.

Do Jaworzna przybył także były kolega z drużyny i serdeczny przyjaciel Roberta, Fiodor Łapin, wraz z wychowankami Grzegorzem Proksą i Kamilem Młodzińskim. Otwarcia turnieju dokonała żona Roberta - Małgorzata Kopytek wraz z Andrzejem Filipkiem, prezesem Śląskiego Związku Bokserskiego, który wręczył licencjat  świeżo upieczonemu sędziemu AIBA Maciejowi Trojanowi z Jaworzna.

W dzisiejszym dniu mogły się spodobać publiczności pojedynki Tokarza (BKS Concordia Knurów), który pokonał jednogłośnie na punkty Kraczałę z Kleofasa Katowice. Dobrą walkę stoczył Huzior (Mysłowice), pokonując Porębskiego z Sosnowca. Sensacyjnie zakończył się pojedynek mistrza Polski juniorów Rzadkosza (Wisła Kraków), który zdecydowanie uległ na punkty Parzęczewskiemu z Częstochowy. Krzysztof Kopytek (Jawor Team) stoczył bardzo ładną walkę pokonując Dywala (Ożarów)  przez RSC.

Ciekawie zapowiadają się jutrzejsze finały, które od godz. 10.00 zakończą VI MTB im. Roberta Kopytka.