BUNDRAGE vs POWELL 25 CZERWCA

Mistrz federacji IBF w kategorii junior średniej, Cornelius Bundrage (30-4, 18 KO), podpisał kontrakt na rewanżową walkę z obowiązkowym pretendentem - Sechew Powellem (26-2, 15 KO). Pojedynek odbędzie się 25 czerwca w St. Louis na gali, której głównymi wydarzeniami będą starcia Alexander vs Matthysse oraz Cloud vs Mack.

Pierwsza walka Bundrage'a z Powellem odbyła się sześć lat temu na gali w Connecticut i trwała zaledwie 22 sekundy. Już przy pierwszej wymianie doszło do kuriozalnej sytuacji, w której obydwaj pięściarze znaleźli się na deskach (tzw. double knockdown). Zaskoczony sędzia ringowy pozwolił walczyć dalej, lecz wyraźnie zamroczony Bundrage padł po następnym ciosie "Iron Horse'a". Cornelius zdołał powstać, lecz nie był w stanie utrzymać równowagi i po chwili jeszcze dwukrotnie przewracał się, nim Dick Flaherty zdążył doliczyć do dziesięciu.

W ubiegłym roku "K9" dość niespodziewanie znokautował Cory'ego Spinksa i zdobył mistrzowski tytuł IBF. Od tego czasu trenowany przez Emanuela Stewarda pięściarz stara się o atrakcyjną walkę, lecz pomijają go wszyscy czołowi zawodnicy. Z braku innych opcji Bundrage zmuszony został do podpisania kontraktu na rewanżową potyczkę ze swym pierwszym pogromcą i z pewnością nie czeka go łatwe zadanie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 09-05-2011 21:23:33 
Ponownie przed czasem wygra Powell.
 Autor komentarza: Maynard
Data: 09-05-2011 23:22:28 
Oby wygrał Powell, bo wtedy zwiększa się szansa Pawłą Wolaka na "title shot". Bundrage to zawodnik Dona Kinga, a wiadomo, jak jego podopieczni rzadko walczą. Owszem, Powell też miał dłuższą przerwę, ale to zapewne dlatego, że po wygraniu eliminatora czekał na walkę mistrzowską, nie chcąc w międzyczasie tracić praw pretendenta.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.