ELB: KAMIL GOIŃSKI

Jarosław Drozd, Informacja własna

2011-05-09

Kamil Goiński na chwilę obecną jest zawodnikiem numer 2 w drużynie PKB w wadze ciężkiej, rywalizując o prawo startu w meczach ligowych z Michałem Gerleckim. 21-letni wychowanek Sokoła Słupca - podobnie jak jego konkurent - boks ma zapisany w genach. Jego ojciec, Andrzej był cenionym przed laty pięściarzem, znanym z występów w barwach Zagłębia Konin.

Kamil ma za sobą ciekawą karierę kadeta i młodzieżowca. Jego pierwszym sukcesem było zdobycie w 2005 roku tytułu mistrz Polski kadetów wagi średniej. W ubiegłym roku w Starachowicach zdobył złoto w rywalizacji najlepszych młodzieżowców kraju, poprawiając wynik z roku 2009, kiedy na zawodach tejże rangi wywalczył medal brązowy.  Dodajmy, że zawodnik PKB Poznań przez lata był etatowym reprezentantem Polski na międzynarodowych imprezach kadetów i juniorów.  W 2006 roku startował na mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy kadetów a rok później przywdział biało-czerwone barwy na mistrzostwach Unii Europejskiej juniorów.

Obecnie Kami czeka na sukcesy w gronie seniorów, a że nie będzie o nie łatwo pokazały pierwsze doświadczenia, związane z debiutem w Bundeslidze, gdzie ambitnego Polaka znokautował Duńczyk Peter Gramm. Niemniej o tym, że w Goińskim drzemie spory potencjał świadczy fakt, że w swojej karierze walczył i wygrywał z takimi pięściarzami jak Michał Łoniewski, Irlandczyk Tommy McCarthy (nie wyszedł wczoraj do ringu do walki z Michałem Olasiem we Włocławku) oraz aktualny lider polskiej wagi ciężkiej, Michał Olaś.