DEVON LICZY NA REWANŻ

Leszek Dudek, boxingscene.com

2011-05-04

Były mistrz WBC i IBF w wadze junior półśredniej, Devon Alexander (21-1, 13 KO), rozpoczął treningi przed kolejnym występem. W walce powrotnej po porażce z rąk Tima Bradleya (27-0, 11 KO) "The Great" zmierzy się z bardzo groźnym argentyńskim puncherem - Lucasem Martinem Matthysse (28-1, 26 KO). Pojedynek odbędzie się 25 czerwca na The Family Arena w St. Louis.

- Treningi przebiegają doskonale - zapewnia 24-letni Alexander. - Właśnie przybyliśmy do Kolorado i rozpoczynamy obóz przygotowawczy. Wiem, że Matthysse to groźny puncher, ale w dniu walki będę gotowy na wszystko.

W końcówce stycznia na stadionie Silverdom w Pontiac (Michigan) Devon przegrał z bardziej doświadczonym Bradleyem pojedynek unifikacyjny. Walka została przerwana w dziesiątej rundzie po zderzeniu głowami, w wyniku którego pogłębiła się rana przy oku Alexandra. Podliczono punkty i jednogłośnie zwyciężył "Desert Storm", lecz narożnik Devona narzekał na faule i celowe uderzenia głową, z których słynie Bradley.

- Chciałbym po raz drugi zmierzyć się z Bradleyem. On wie, ze to nie był mój najlepszy występ. Nie sądzę, by on zdecydował się na taki rewanż, ale znajdę drogę, żeby odzyskać mój tytuł. Zacznę starania jeszcze w tym roku - stwierdził "The Great".