ZMARŁ SIR HENRY COOPER

Sir Henry Cooper, jeden z najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej w historii Wielkiej Brytanii, zmarł w wieku 76 lat. Cooper, który w swej karierze zdobywał tytuły mistrza Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Brytyjskiej oraz Europy, mierzył się i przegrywał z Muhammadem Alim, Floydem Pattersonem i Ingemarem Johanssonem.

Z Alim dane było mu stoczyć dwie walki - "Our Henry" obydwie przegrał przed czasem, lecz w pierwszej bliski był znokautowania najlepszego pięściarza w historii i późniejszego trzykrotnego mistrza świata wagi ciężkiej. Cooper był leworęczny, lecz w odróżnieniu od większości mańkutów walczył w standardowej pozycji, a jego najgroźniejszą bronią był lewy sierpowy. Zakończył karierę z rekordem czterdziestu zwycięstw (dwadzieście siedem nokautów) i czternastu porażek przy jednym remisie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: liscthc
Data: 02-05-2011 03:07:46 
U szkoda.I ta jego walka z Alim to by była sensacja!
 Autor komentarza: paw011
Data: 02-05-2011 07:20:14 
RiP Henry.
Ten legendarny lewy sierpowy, ktorym posadzil Alego byl nazywany "Henry's hook" i przez dlugie lata to wspominano..
 Autor komentarza: fop
Data: 02-05-2011 10:24:11 
Wspaniały "ciężki" ważący zazwyczaj 85 kg, dziś walczyłby jako półciężki. Gostek nie był niski nawet jak na dzisiejsze czasy trzeba przyznać.

To jest właśnie różnica pomiędzy wagą ciężką dziś i wtedy. Dużo się mówi jacy to wtedy byli mistrzowie i to prawda walki były ciekawsze, niestety Vitek i Władzio zdominowali by fizycznie każdego z nich.

Gdyby dziś walczył Ali pewnie nie miał by tylu ko w rekordzie, w większości kładł gości w okolicach 90 i mniej, takie czasy były. Dziś pewnie byłby mistrzem świata ale już legendą by nie został.

Jak to trzeba wiedzieć kiedy się urodzić!
 Autor komentarza: nik
Data: 02-05-2011 11:26:20 
fop
'Moze' jest dlugie i szerokie a w nim plywa ryba co sie nazywa Chyba.

Ali by obskoczyl kazdego z nich, pewnie...
 Autor komentarza: kuba2
Data: 02-05-2011 11:40:34 
trudno wyczuć fop, dzisiaj wpieprzałby pewnie najlepsze suplementy, odżywki, miałby wokół siebie speców od budowania masy mieśniowej itp . nauka poszła jednak do przodu.
Inna sprawa że nazywanie Alego najlepszym bokserem w historii boksu to spora nadinterpretacja która na fachowym forum miejsca mieć nie powinna. Ali był z pewnością najsłynniejszym bokserem wszechczasów, z całą pewnościa nie był jednak najlepszy chociaż do ścisłego topu można go zaliczyć. .
 Autor komentarza: Emilio
Data: 02-05-2011 11:47:24 
Wspaniały bokser, wielka szkoda, Ali z nim był "save by the bell". R.I.P
 Autor komentarza: jackabc
Data: 02-05-2011 12:29:58 
Bokser legenda w angli, mimo ze nigdy nie był mistrzem swiata, cos jak gołota wpolsce(tylko klasa człowiekia wieksza),Zapisał sie w masowej wyobrazni brytyjczyków jako "Nasz Henry"-szczególnie po połozeniu Alego Miał wade w postaci łatwo krwiawiacych łuków(coś jak psychika u Gołoty) która to uniemiozliwiła mu zrealizowanie całości potencjału.
 Autor komentarza: dookey
Data: 02-05-2011 15:48:15 
wielki pięściarz [*] Mam jego autograf z dedykacją dla mnie, w sumie tak niedawno go od niego dostałem...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.