HANNA SOLECKA MISTRZYNIĄ ŚWIATA KADETEK!

Redakcja, pzb.com.pl/aiba.org

2011-05-01

Z czterema medalami: złotym, srebrnym i 2 brązowymi wrócą do Polski nasze reprezentantki z I Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie Juniorek (Youth) i Kadetek (Junior), które zakończyły się w Antalyi.

Tytuł mistrzowski w grupie wiekowej kadetek wywalczyła Hanna Solecka (66 kg), która w starciu decydującym o tytule mistrzowskim zmusiła do kapitulacji w 3. rundzie zawodniczkę gospodarzy, Nursah Celik. Do czasu przerwania pojedynku Solecka – która narzuciła swojej rywalce twarde warunki – prowadziła zdecydowanie na punkty (38:12). Wreszcie w trzeciej odsłonie sędzia ringowy zdecydował się oddać pod opiekę sekundantów Turczynkę, bowiem walka była już jednostronna, a ringową dominatorką była Hanna Solecka.

Tytuł wicemistrzowski w grupie wiekowej juniorek (youth) zdobyła Karolina Cyran (81 kg), która w finałowym pojedynku przegrała 6:17 z Meiquing Yuan. W przekroju całej walki reprezentantka Chin okazała się nieco precyzyjniejsza, ale Polka do końca nie rezygnowała z sukcesu i za to należą się jej słowa uznania.

Ponadto brązowe medale - w grupie wiekowej kadetek (junior) - zdobyły: Kamila Zawół (50 kg) oraz Aneta Rygielska (60 kg).