DUNDEE: HAYE ZNOKAUTUJE KLICZKĘ

Piotr Jagiełło, boxingscene.com

2011-04-25

Legendarny amerykański trener, Angelo Dundee, w bardzo pochlebnych słowach wypowiada się na temat Davida Haye (25-1, 23 KO), który 2 lipca zmierzy się w mistrzowskiej walce z dominatorem Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO). Były opiekun znakomitego Muhammada Ali, uważa że „Hayemaker” poradzi sobie z Ukraińcem i do swojego pasa WBA dołoży tytuły IBF, IBO i WBO.

- Widziałem go jak trenował w gymie Fifth Street, wydawał się być większy niż myślałem. Mieliśmy okazję pierwszy raz się zobaczyć, ten chłopak zrobił na mnie dobre wrażenie. On naprawdę chce walczyć i wie jak się to robi. Każda era ma pięściarzy wybitnych, Haye należy do dzisiejszej ery – twierdzi członek Międzynarodowej Galerii Sław, w której znajduje się od 1992 roku.

Dundee uważa, że Haye ma w zanadrzu takie argumenty, które dadzą mu możliwość zdetronizowania Ukraińca. Najwidoczniej znany z pyskówek pięściarz przypadł do gustu trenerskiej znakomitości.

- Szanuję go, zamierzam obejrzeć walkę i zobaczyć jak Haye nokautuje Kliczkę. Według mnie Brytyjczyk jest w stanie zlać Kliczkę, ponieważ umie boksować, umie się ruszać, poza tym ten dzieciak ma dobrą kondycję – opowiadał blisko 90-letni weteran bokserskich ringów.