WOLAK TAK JAK JACKIEWICZ?

Redakcja, ESPN

2011-04-23

Jak podaje Dan Rafael, szanowany analityk stacji ESPN, prowadzone są poważne rozmowy w sprawie kolejnej walki naszego Pawła Wolaka (29-1, 19 KO). "Wściekły byk" miałby wystąpić podczas gali pokazywanej przez ESPN2 gali z cyklu "ESPN Friday Night Fights" w lipcu. Konkretnet daty jeszcze nie ustalono.

Rywalem Pawła miałby być dobrze znany polskiej publiczności Delvin Rodriguez (25-5-2, 14 KO). Przypomnijmy, że pięściarz z Dominikany w listopadzie 2009 roku przyjechał do Ełku by stawić czoła Rafałowi Jackiewiczowi w eliminacyjnym pojedynku do tronu IBF wagi półśredniej. Co prawda Rafał wygrał wówczas jak najbardziej zasłużenie na punkty, ale miał wątpliwą przyjemność przekonania się o sile ciosu Rodrigueza, który o mały włos nie znokautował "Wojownika" w szóstej rundzie. Jackiewicz był liczony i ledwo co dotrwał do gongu na przerwę.

Wracając do Wolaka - jest aktualnie notowany przez federację WBO na czwartym miejscu i cały czas jest przymierzany do starcia z mistrzem świata tej organizacji, Siergiejem Dzindzirukiem.