ANGELO DUNDEE POMAGA 'HAYEMAKEROWI'

Leszek Dudek, boxingscene.com

2011-04-23

Mistrz WBA w wadze ciężkiej, David Haye (25-1, 23 KO), w słynnym Fifth Street Gym w Miami przygotowuje się do pojedynku unifikacyjnego z championem federacji IBF/WBO/IBO - Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO). Ostatnio Brytyjczyka odwiedził legendarny trener Muhammada Alego - Angelo Dundee, który udzielił "Hayemakerowi" kilku cennych wskazówek. Walka odbędzie się 2 lipca w Hamburgu.

- Był u mnie wczoraj. Rozmowa była bardzo ciekawa. On wciąż zna się na rzeczy - twierdzi Haye. - Dał mi kilka cennych rad. Powiedział co powinienem robić w ringu. Wcześniej mój plan był świetny, teraz jest doskonały.

"Hayemaker" spodziewa się, że Kliczko nie zechce ryzykować i postara się boksować z dystansu, lecz Brytyjczyk wie co zrobić, by wciągnąć Władimira w wymiany.

- To typ, który będzie cię trzymał na dystans lewym prostym przez dwanaście rund i będzie z tego dumny - ocenia Haye. - On rzadko używa prawej ręki, boi się pociągnąć za spust. Sądzę, że nie zechce się ze mną bić, ale ja wciagnę go w wymianę ciosów.