DARCHINYAN ZAPOWIADA NOKAUT

Vic Darchinyan (35-3-1, 27 KO) nie zamierza kalkulować i chce pokonać przed czasem swego najbliższego rywala. Już w najbliższy weekend "Wściekły Byk" zaboksuje z Yonnhym Perezem (20-1-1, 14 KO) na gali, której główną atrakcją będzie finałowy pojedynku turnieju w wadze koguciej. Rękawice skrzyżują w nim niepokonany Abner Mares (21-0-1, 13 KO) i mistrz federacji IBF - Joseph Agbeko (28-2, 22 KO).

- Jestem gotowy - zapewnia 35-letni Ormianin. - Zmierzę się z naprawdę dobrym przeciwnikiem. Perez zadaje mnóstwo ciosów, ale nie bije szczególnie mocno. Zniszczę go, wygram przez nokaut.

Darchinyan spędził większość kariery w wadze muszej. Po nieoczekiwanej porażce przez nokaut z rąk Nonito Donaire, Vic przeniósł się do dywizji super muszej, gdzie już w czwartym pojedynku zunifikował tytuły federacji IBF, WBA i WBC. "Wściekły Byk" poszedł za ciosem, lecz szybko okazało się, że w kategorii koguciej jego ciosy nie są już tak mocne, jak w niższych wagach. Ormianin przegrał na punkty ze wspomnianym Agbeko i zdecydował się na zejście do limitu 115 funtów, gdzie jeszcze dwa razy obronił tytuły WBC i WBA, lecz w połowie 2010 roku powrócił do koguciej i po zwycięstwie nad przeciętnym Erikiem Barceloną został zakwalifikowany do turnieju organizowanego przez telewizję Showtime.

W półfinale Darchinyan zmierzył się z Abnerem Maresem, lecz po dobrym początku znacznie osłabł i oddał inicjatywę w drugiej połowie walki. Pewny zwycięstwa Vic spotkał się z ogromnym rozczarowaniem, gdy okazało się, że na kartach punktowych roztrwonił całą przewagę i minimalnie przegrał na punkty.

- Kogucia nie jest dla mnie za ciężka. Nokautowałem wszystkich rywali w niższych kategoriach. Po pokonaniu Pereza chcę rewanżu z Nonito Donaire. Uciszę go - zapewnia "Wściekły Byk" - Mares nie jest tego wart, nie zależy mi na drugiej walce z nim.