'THE DREAM' DLA GOŁOWKINA

Leszek Dudek, boxingscene.com

2011-04-19

Na początku czerwca Gennadij Gołowkin (20-0, 17 KO) stanie do drugiej obrony pasa WBA w wadze średniej. Rywalem 29-letniego Kazacha będzie były mistrz IBF kategorii junior średniej - Kassim Ouma (27-7-1, 17 KO).

Tym samym po raz kolejny odwlekła się walka Gołowkina z posiadaczem tymczasowego tytułu - Hassanem N'Dam N'Jikamem (26-0, 17 KO). Pas WBA Super należy do Felixa Sturma (35-2-1, 15 KO).

"The Dream", dla którego pojedynek o tytuł może być sporym zaskoczeniem, po serii porażek w latach 2006-2009 nieco odbudował się w ubiegłym roku. W styczniu Kassim dał dobrą walkę niepokonanemu Vanesowi Martirosyanowi, którego w dziewiątej rundzie rzucił nawet na deski. Po dziesięciu starciach sędziowie jednogłośnie wskazali na "Koszmar", lecz wielu obserwatorów nie zgadzało się z werdyktem.

Osiem miesięcy później Ouma spotkał się ze znanym z "Contendera" Joeyem Gilbertem. Kassim przegrywał wysoko po pięciu rundach, lecz w szóstej odsłonie odwrócił losy pojedynku i dwa razy posłał rywala na deski. Po drugim nokdaunie walka została przerwana.