'THE DREAM' DLA GOŁOWKINA

Na początku czerwca Gennadij Gołowkin (20-0, 17 KO) stanie do drugiej obrony pasa WBA w wadze średniej. Rywalem 29-letniego Kazacha będzie były mistrz IBF kategorii junior średniej - Kassim Ouma (27-7-1, 17 KO).

Tym samym po raz kolejny odwlekła się walka Gołowkina z posiadaczem tymczasowego tytułu - Hassanem N'Dam N'Jikamem (26-0, 17 KO). Pas WBA Super należy do Felixa Sturma (35-2-1, 15 KO).

"The Dream", dla którego pojedynek o tytuł może być sporym zaskoczeniem, po serii porażek w latach 2006-2009 nieco odbudował się w ubiegłym roku. W styczniu Kassim dał dobrą walkę niepokonanemu Vanesowi Martirosyanowi, którego w dziewiątej rundzie rzucił nawet na deski. Po dziesięciu starciach sędziowie jednogłośnie wskazali na "Koszmar", lecz wielu obserwatorów nie zgadzało się z werdyktem.

Osiem miesięcy później Ouma spotkał się ze znanym z "Contendera" Joeyem Gilbertem. Kassim przegrywał wysoko po pięciu rundach, lecz w szóstej odsłonie odwrócił losy pojedynku i dwa razy posłał rywala na deski. Po drugim nokdaunie walka została przerwana.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maynard
Data: 19-04-2011 20:50:08 
Nie ma co narzekać, dobrze, że w ogóle walczy w obecnej sytuacji (zamieszanie prawne w związku z poprzednim promotorem). Myślałem, że będzie przynajmnniej rok przerwy, jak w przypadku Sturma.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 19-04-2011 21:17:55 
Historia Oumy jest niewiarygodna od zera do bohatera człowiek, który mógł skończyć tragicznie, a wydźwignął się na same szczyty, życzę mu zwycięstwa bo to także bardzo dobry pięściarz niemniej Gołowkin to wysokie progi ale ostatnio prospekty i dobrze rokujący mistrzowie są zdecydowanie w odwrocie.
 Autor komentarza: Maynard
Data: 19-04-2011 21:27:29 
Gołowkin to żaden prospekt, to gość z ogromnym doświadczeniem amatorskim. Wie, jakich błędów się wystrzec, żeby nie skończyć jak Lemieux, nie wystrzela się w ciągu 3 rund.

Oby ta walka rzeczywiście się odbyła, oby sytuacja Gołowkina jak najszybciej stała się jasna, bo widzę w nim kandydata na absolutnego dominatora średniej i superśredniej, następcę Martineza.
 Autor komentarza: Jaguar
Data: 19-04-2011 22:19:40 
kiedyś widziałem na explorer czy innym kanale historię życia Oumy, jak był dzieckiem w czasie wojny domowej w Ruandzie? porwali go rebelianci i dali karabin maszynowy i kazali zabijać ludzi, brał udział w pacyfikacjach wiosek, zabijał ludzi z karabinu, obcinał im maczetę ręce, masakra, uzależnili go od narkotyków, do dziś przypala marychę
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 19-04-2011 22:26:57 
Maynard,
ja bardzo chcialbym zobaczyc walke Martineza z prawdziwym srednim zas takim bez watpienia jest Golovkin, nie Dzindziruki ze 154 nie Manfredo ktory jest dobrym ale tylko dobrym i do tego po prime piesciarzem. Nie chce tez by Martinez walczyl z Pacmanem lub Money bo to calkiem inna waga, chce bardzo aby zawalczyl z Golovkinem lub Sturmem. Lemieux i Golovkin to dwie jak na dzisiaj nieporownywalne klasy piesciarzy, pierwszy oprucz ciosu i brawury niewiele ma w repertuarze drubi posiada prawie wszystko.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.